Septembar 16, 2024, 09:57:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 3174 puta)

Van mreže wlada_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pocetnik
« poslato: Maj 29, 2006, 07:57:13 posle podne »
Cao svima...

Kao prvo, prvi put sam na forumu, i super je...

E sad par pitanja, krenuo sam u teretanu pre tri meseca, idem 3 puta nedeljno... Ali slabo napredujem... Mislim napredovao sam 10kg u benchu..  Mislim najgore mi je to sto recimo danas mogu da radim sa 70kg... Dok recimo sledece nedelje to jedva dignem jednom... Naravno spavam vise od 8h... Interesuju me dodatci ishrani...  Ne zelim da nabacim puno mase, mozda jos najvise 5 kg...  Naravno, student sam, tako da je i djunta problem...

   H V A L A

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2006, 08:03:57 posle podne »
wlado,malo je 3 meseca da bi nabacio neku zeljenu masu. Samo treniraj i jedi puno,5-6 puta na dan ili vise.

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2006, 08:41:21 posle podne »
Mislim da bi trebalo napisati odredjeni tekst i staviti kad ko sticku, koji ce definitivno pokazati razliku powerlifter-a i bildera i samim tim objasniti  pogresno razmisljanje pocetnika. Nije problem u pocetnicima, i ja kad sam dosao prvi put u teretanu sam se silio s bencom, ali to mi nista nije donelo.
U zadje vreme posto je leto, nose se krace majice, svi me pitaju koliko dizem na bencu, a meni se iskreno dize kosa od takvih pitanja. Jedino sto im odgovorim je da sam bilder, a ne teskas, gde ih zbunim maksimalno :).

Zasto nisi napisao koliko radis cucanj, tako da senes na dupe?????

Dakle: Bilderima je cilj razvoj misca. Pre mesec dana zamolio me tip da mu pokazem neke stvari. Radio je ruke. Svaka vezba, on odma neke famozne tezine. Posle toga sam mu rekao: 'Radimo kako ja kazem ili nikako'.
Na kraju treninga je radio triceps sa bucicom od 3 kg i hteo da zaplace od bolova.

P.S. Nemojte me pogresno shvatiti, ja da sam ovaka pristup imao kao pocetnik, danas bi bio daleko bolji bilder. Pozdrav
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2006, 10:22:00 posle podne »
Citat: dr_rapid
Mislim da bi trebalo napisati odredjeni tekst i staviti kad ko sticku, koji ce definitivno pokazati razliku powerlifter-a i bildera i ......


Pisem, pisem kao sto sam obecao.

Van mreže wlada_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2006, 09:28:03 pre podne »
4 dr_rapid, Pa, da li bi onda mogao da das program, ili neki savet za pocetnike ?????

 H V A L A

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2006, 10:41:28 pre podne »
Citat: wlada_85
4 dr_rapid, Pa, da li bi onda mogao da das program, ili neki savet za pocetnike ?????

 H V A L A


No problemo. Evo luci kaze da pise tekst, gde ce pojasniti odredjene stvari, dakle pravilan pristup BB-u.

E sad program za pocetnike. Sto se treninga tice, imas pisano je bas trening za pocetnike i napredne by pedjos, znaci procitaj.
Sto se hrane tice, ne vidim nikakvog razloga zasto bi se nacela ishrane menjala kao za pocetnika/naprednog/pro, samo kolicine variraju. Sta hocu da kazem: Mnogi u zadnje vreme me pitaju, kako da ja se malo zategnem, 'ali ne bih ja kao ti, ja bi nesto manje'. A ja imo onda pocnem govoriti, radi tako, tako, tako, a onda oni opet, pa to je previse, pa ja ne bih toliko. A onda opet ja: ZASTO IZMISLJATI TOPLU VODU I ICI DUPLO DUZIM PUTEM.... Ako imas cilj, radi sve da dodjes do njega, a ako ti se svidi rezultat, gledaj da taj isti onda samo odrzavas. Zasto gledati da dodjes do cilja kroz godinu dana, ako mozes za pola godine, primer-a radi. Znaci: jedi 6 - 10 puta dnevno, minimalno 2g proteina po kg tezine, puno vode, ako na masi, dosta rize, kormpira, crnog hleba..... O svemu ovome je pisano, samo ne treba imati usrano milsljenje o sebi i reci, slab sam ja, nece to meni lako. Ako ne uradis sve da dodjes do cilja, nikad do njega neces doci.
Pozzz
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Baltazar

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Re: Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2006, 12:41:47 pre podne »
Citat
Mislim da bi trebalo napisati odredjeni tekst i staviti kad ko sticku, koji ce definitivno pokazati razliku powerlifter-a i bildera i samim tim objasniti pogresno razmisljanje pocetnika. Nije problem u pocetnicima, i ja kad sam dosao prvi put u teretanu sam se silio s bencom, ali to mi nista nije donelo.

U zadje vreme posto je leto, nose se krace majice, svi me pitaju koliko dizem na bencu, a meni se iskreno dize kosa od takvih pitanja. Jedino sto im odgovorim je da sam bilder, a ne teskas, gde ih zbunim maksimalno .



Zasto nisi napisao koliko radis cucanj, tako da senes na dupe?????



Dakle: Bilderima je cilj razvoj misca. Pre mesec dana zamolio me tip da mu pokazem neke stvari. Radio je ruke. Svaka vezba, on odma neke famozne tezine. Posle toga sam mu rekao: 'Radimo kako ja kazem ili nikako'.

Na kraju treninga je radio triceps sa bucicom od 3 kg i hteo da zaplace od bolova.



P.S. Nemojte me pogresno shvatiti, ja da sam ovaka pristup imao kao pocetnik, danas bi bio daleko bolji bilder. Pozdrav



Ja sam citao na nekom od foruma da kada se Dorian Yaytes spremao za takmicenje (ne znam koje godine) cetiri nedelje pred takmicenje mu je pukao biceps(verovatno je nekom poznat slucaj) i on je nastavio da trenira isti taj biceps sa BUCICOM OD 4 KG i tada je osvojio prvo mesto na takmicenju. (mog naci tekst i slike ako nekog zanima)

ni ja do skoro nisam znao filozofiju bodibildinga a to je da izgradis misicavo skladno telo, simetricno i pri tom da ne zaostaje ni jedna misicna grupa.

Za bodibildere nije vazno koje tezine dizu - to je vazno za Powerliftere.

Veruj mi da je pravilno izvodjenje vezbi mnogo vaznije od tezine.

Sorry, izgleda ja malo otisao u OFFTOPIC.

Nadam se da se administratori nece ljutiti... :D

POZZ.
Sto u kucu treba u crkvu se ne prilaze!!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2006, 06:18:56 pre podne »
hm , necerujem da je ovo tacno u vezi sa Dorianom , jer meni je puko misic i  znam kako je to , mozda su mu pukla neka vlakna ali da mu je pukao misic ne verujem da bi on ista mogao da radi