Septembar 20, 2024, 01:30:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Promena proteina  (Pročitano 4350 puta)

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Promena proteina
« poslato: Septembar 19, 2009, 12:15:09 posle podne »
Pozdrav svima...

imam jednu nedoumicu,treba mi vase cenjeno misljenje. Trenutno pijem Optimum nutrition 100 % gold protein...pio sam ga 2 x dnevno po 1 dozu (30g) ....za  uzinu i navece posle treninga (oko 22h ) ...Naime...posle 4-5 meseci treniranja i dobijenih 5-6 kvalitetnih kilograma odjednom sam poceo da kubim kilazu, jeste da je to 90 % izgubljeno salo..ali nisam planirao tako brzo da gubim kilograme....cilj mi je bio postepena definicija i nabacivanje misicne mase.... Izgledam ja mnogo bolje nego ranije ali sam opao po obimu dosta, sve mi majice vise , u odeci delujem jos mrsavije a to necu......povecao sam sa 2 x na 3 x dnevno 100 % golda...pa me zanimalo..

da li bi mozda bolje bilo da uzmem Labradin V 60  ? visokoproteinska kombinacija sporih i brzih proteina , protein iz surutkei, kazein itd...

Problem je sto su meni kasno treninzi , oko 22h zavrsavam, da li je ovaj V 60 dobar za posle treninga sobzirom da nije klasican spori kazein nego kombinacija... Tesko (citaj nemoguce ) da mogu da kupujem i 100 % gold i kazein sto bi bilo savrseno.

p.s. ili bi mozda bila najbolja varijanta da nastavim 100 % gold..da izgubim jos koji kg masti kako je krenulo i onda da ubacim ovaj visokoproteinski V 60 ( 60g doza proteina )

hvala narode..

ajd uzdravlje :)
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2009, 12:17:46 posle podne King_Leonidas »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Promena proteina
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2009, 12:50:04 posle podne »
sve su ti to dobri proteini ...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2009, 12:56:12 posle podne »
to znam i sam, pitao sam za pomoc za skroz drugu stvar.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Promena proteina
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2009, 03:04:50 posle podne »
pitao si da li je ok labrada i čovek ti je odgovorio da jeste. :)


Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2009, 03:24:34 posle podne »
pitao si da li je ok labrada i čovek ti je odgovorio da jeste. :)


hehe e aleksande bem ti sunce....jeli ima iko da mi pomogne a ne da se zavitlava i da me zeza

hvala

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Promena proteina
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2009, 03:32:41 posle podne »
ali šta pitaš? da li ti je isplativo da kupiš protein koji je "pola-pola"?

rečeno je već o tome. brzi će da reaguju brzo, spori sporo. pitanje je da li ti je dovoljna količina brzih i sporih ili moraš da koristiš "duple doze".
onda si opet na početku problema - brzo će da ti se potroši, pa bolje da si kupio 2x različite proteine.

jedino neko ko trenira u slično vreme, da kaže kakva su mu iskustva.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Promena proteina
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2009, 03:38:17 posle podne »
pa sam si sebi odgovorio na pitanje bem te... sta tu ima jos vishe da se kaze .. bolji je whey od kombinacije za posle treninga, bolje od toga je i whey i V60 ali koliko para toliko muzike , ti nemas para za oba blabalbalb itd ... ali isto tako necees ti osetiti razliku zbog jedne-dve  kante , tako da mozes da probas ponekad samo V60... stvar licnog izbora...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Promena proteina
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2009, 03:39:30 posle podne »
Prilicno si kontradiktoran. Nabacis kvalitet, potom gubis masti ali si nezadovoljan. Vjerovatno si ocekivao da ispod masti koju si skinuo imas vise kvalitetnog mesa, kao i vecina.

Mjerica bilo kojeg proteina ti nece rijesiti probleme ili napraviti bilo kakvu razliku u tome sto pitas, ako padas prebrzo, sto implicira da gubis i misice presaberi svoj kompletan plan prehrane, koriguj, pojacaj kalorije ranije u toku dana, ubaci u skladu sa mogucnosima saplemente oko treninga, etc etc etc...  uneses li 150 kalorija iz jednog ili drugog proteina neces napraviti veliku razliku, mada u ovom gore slucaju nijansu bih dao prednost labradi zato sto ce se sporije razloziti i asimilrati u nekom procentu...

Ipak najbitnije je da ti je ovaj trening u ovo doba katastrofalan... odradis trening, popijes malo proteina, eventualno nesto lagano prje spavanja i hoces da rastes kvalitetno, kako da ne.

Raste se nakon treninga recimo u 9, 10 ujutro nakon kojeg imas 4/5 cvrstih obroka prije spavanja koji tvojoj masini daju sve potrebno za oporavak, izgradnju, regeneraciju... ovako kako ti radis je mrka kapa.

i da...
cilj mi je bio postepena definicija i nabacivanje misicne mase...

Nece moci legendo, nabaci kvalitetno meso na sebe sa dobrom ishranom i pravilno tempiranim sapsima, sa sto manje masnih naslaga, pa odradi pravo rezanje, tako je mnogo bolje nego vrcenje u krug i mastanje o tjelesnoj rekompoziciji bez uporebe naprednih protokola.
 
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2009, 03:42:42 posle podne »
ok...mislio sam da li mogu zameniti 100 % gold sa V 60 jer  V 60 ima i kazeina i ne znam kako bi mi koristio kad bih ga pio posle treninga......Zbog velike doze proteina u V 60 kao i za 'zastitu preko noci' sam hteo da ga uzmem.

Ishrana sredjena, treninzi sredjeni suplementacija isto..samo je poenta bila sta bi mi bolje bilo, jer sam hteo da povecam unos proetina i da sto bolje iskoristim te proteine iz suplementacije....sta bi mi bolje bilo sa misicnu masu itd.

Da li onda da samo nastavim sa ovom pojacanom dozom 100 % golda ( 3 x dnevno po 1 merica 30g )  


@ Vladar.....sredjena mi je i ishrana potpuno, bolje ne moze kao i suplementacija ( kreatin, whey, glutamin, bcaa + multivitaminski komplex ) ...treninzi ne mogu ni u jedno drugo doba zbog obaveza.

Nisam nezadovoljan i nisam rekao da sam izgubio misicnu masu...da sam izgubio , znao bih da nesto ne valja...samo sam odjednom poceo da gubim masti preterano pa mi je bilo cudno...hteo sam da odrzavam kilazu manje vise i da nabacujem misicnu na tu postojecu... sad je uglavnom cist misic, skoro sam se skroz izdefinisao.

(cilj mi nije da imam 4 % masti i 80 kg, to sam mogao odraditi odavno zato se i 'zalim ' sto sam previse brzo izgubio masti i kilazu ;). Hteo sam samo malo da smanjim procenat masti jer mi je i pre toga bio ok i samo misicnu da nabacujem na to.

oduzi se post... :) ...elem..ovo sve sam radio jer nisam hteo da nabacujem 30 kg pa da idem na rezanje..nego da nabacujem od pocetka pravilnom isranom..treninzima , suplementima cistu misicnu ...znam koliko je to tesko ali eto..;) ...

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2009, 03:51:16 posle podne King_Leonidas »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Promena proteina
« Odgovor #9 poslato: Septembar 19, 2009, 03:50:22 posle podne »
mene zanima kako vi to konzumirate whey tri puta dnevno ? sta smuckas whey i popijes?

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #10 poslato: Septembar 19, 2009, 03:51:48 posle podne »
da, napravim i popijem sa vodom. ....pio sam ga 2 x dnevno ali sam hteo da pojacam malo unos proetina pa sam poceo 3x vec nedelju dana. Jedem kao zivotinja i sto se tice ishrane zaista hrane vise nemogu uneti 6 pravilno rasporedjenih i kvalitetnih obroka.
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2009, 03:54:06 posle podne King_Leonidas »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Promena proteina
« Odgovor #11 poslato: Septembar 19, 2009, 03:55:10 posle podne »
bacanje para BIG TIME!!!! a to je to ne citate forum ...
mozda znaci mozda ,(nisam probao) to ne bi bilo loshe da radis sa recimo V60 kombinacijo proteina ... ali ovako sa vodom ... nikako ... sa ovsenim , ella i te kombinacije da ... ali ovako bacas whey ... zato si i splasnuo jer tripujes da ti je to obrok ... ewo probaj da umesto te "uzine " ubacis sendvich sa tunom... videces kako ce ti se vratiti obim ...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #12 poslato: Septembar 19, 2009, 03:58:42 posle podne »
bacanje para BIG TIME!!!! a to je to ne citate forum ...
mozda znaci mozda ,(nisam probao) to ne bi bilo loshe da radis sa recimo V60 kombinacijo proteina ... ali ovako sa vodom ... nikako ... sa ovsenim , ella i te kombinacije da ... ali ovako bacas whey ... zato si i splasnuo jer tripujes da ti je to obrok ... ewo probaj da umesto te "uzine " ubacis sendvich sa tunom... videces kako ce ti se vratiti obim ...

e jebiga stvarno...zbog toga sam se  i raspravljao  sa pedjom, on kaze pij sa vodom ti kazes nemoj.

Upravo zato sam i pokrenuo pricu o premeni proteina ...i nisam splasnuo, masti su pocele da nestaju samo tako...nisam na proteinskoj dijeti pa mi je zbog toga cudno bilo. Ovsene su mi za dorucak necu ih jesti i za uzinu opet dok sam u gradu valjda.

Zato sam vas i pitao da li da rokam i dalje 100 % gold ili bi V 60 bio bolji jer je zamena obroku...ALi ...kako bi onda bilo , koliki efekat jer mi posle treninga treba brz protein ..a ovo je kombinacija

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Promena proteina
« Odgovor #13 poslato: Septembar 19, 2009, 04:01:22 posle podne »
pa pij ga ti sa vodom ali posle treninga .... e... citaj forum ... poz

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Promena proteina
« Odgovor #14 poslato: Septembar 19, 2009, 04:04:03 posle podne »
pa pij ga ti sa vodom ali posle treninga .... e... citaj forum ... poz

ok,hvala
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2009, 04:33:27 posle podne King_Leonidas »