Jul 02, 2024, 01:57:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: NAPREDAK U MASI  (Pročitano 5337 puta)

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
NAPREDAK U MASI
« poslato: Septembar 15, 2009, 09:53:24 posle podne »
Da... vreme i postizanje ciljeva- u stalnom su takmacu
Ja licno se hranim "prirodno" sa dodatkom wheya + dekstroze
E sad za 2 godine vezbaja dobio sam sa 86kg na 96kg =10kg  196cm (uglavnom misica!)... kolko se moze brze i
u spomoc cega (izuzmimo steroide) -odgovor bi trebao da bude iz licnog iskustva i rezultata...(a ne marketinskih prici...)
I kolko su efektivne kure (kreatinske...)
Unapred hvala...
Zs

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2009, 03:16:48 pre podne »
prvo nam na pisi kako izgleda taj tvoj prirodni nacin ishrane i postavi koju sliku da vidimo tu cistu misicnu masu

Spartak

  • Gost
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2009, 09:21:31 pre podne »
Da... vreme i postizanje ciljeva- u stalnom su takmacu
Ja licno se hranim "prirodno" sa dodatkom wheya + dekstroze
E sad za 2 godine vezbaja dobio sam sa 86kg na 96kg =10kg  196cm (uglavnom misica!)... kolko se moze brze i
u spomoc cega (izuzmimo steroide) -odgovor bi trebao da bude iz licnog iskustva i rezultata...(a ne marketinskih prici...)
I kolko su efektivne kure (kreatinske...)
Unapred hvala...

Znaci da pretpostavimo da imas sredjenu ishranu i da ces je ispostovati makar u 80% slucajeva, u tom slucaju (bez, aas-sa suplementima) napredak ce zavisiti od tipa treninga koji radis i suplementacije koju koristis.Znaci posle nekog vremena ces morati da mjenjas trening, ubacujuci razne tehnike, supersetove,gigantske setove, drop setove, rest n pause metod, pre exaust metod, razlicit tempo, razliciti uglovi, antagonisticki supersetovi....To je sto se tice samog treninga.Sto se tice suplementacije, s obzirom da si se do sad bazirao na standardici whey+dextroza, lagano pocni da razmisljas o tome da ukljucis i ostale suplemente u igru (znam da ce trebati vise kesa ali ako mozes snadji se) a to su tecne aminokiseline (koje ces da pijes u toku treninga-one su u ampulama tako da su prakticne), onda bcaa i glutamin koje ces da koristis prije svake aerobne i anaerobne (teretana) sesije, a preporucljivo je malo metnuti i u pwshake. Preporucio bi ti i kreatin i beta alanin da uvrstis u cijelu pricu.

To je to

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2009, 11:29:05 pre podne »
@spartak

neki link o ovome:

Citat
ubacujuci razne tehnike, supersetove,gigantske setove, drop setove, rest n pause metod, pre exaust metod, razlicit tempo, razliciti uglovi, antagonisticki supersetovi....

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2009, 11:55:09 pre podne »
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2009, 12:27:39 posle podne »
pročitao, ali to je samo spisak :)

ima li neko savet kako, kad i šta koristiti?
da li je za neke mišićne grupe sigurno preći na super-serije, a za neke druge bolje rešenje je gigantska serija i slično...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2009, 12:31:56 posle podne »
pa to ces ti morati da isprobas, i da vidis kako ti i sta ti odgovara...
Isto tako ne mozes svaku misicnu grupu tretirati na isti nacin... Ali isprobavaj, eksperimentisi...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2009, 10:49:56 posle podne »
1
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2009, 10:52:51 posle podne Sumzer »
Zs

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2009, 10:52:28 posle podne »
prvo nam na pisi kako izgleda taj tvoj prirodni nacin ishrane i postavi koju sliku da vidimo tu cistu misicnu masu
Prirodni nacin ishrane (nesto podrugljivo reagujes) - pa danima rotiram mesa 800g piletine,800g govedine,1kg oslica, 600g tunjevine + Nesto od skroba neglazirani pirinac, krompir, integralni hleb uvrstim s tim... (a sad uzinu -voce i salatu uz obroke ne racunam)
E sad ce te da se smejete - nakon treninga uzmem 1 mericu 24g whey proteina + 15-30g dekstroze...
 
A nisam spomenuo da sam dobio cistu misicnu masu? Kazem "misica" jer nisam nabro 10 kg sala...


A i niko nije pomenuo sopstvene rezultate... ???  to je poenta teme...
Zs

Van mreže energy

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2009, 01:24:05 pre podne »
2,5gr po kg telesne tezine ako si ti  96kg -240gr  dnevno ako uzimas 10 x u t oku dana po 24 gr onda ok ovako bolje idi i direktno ga sipaj u wc solju :) mene npr mucio stomak ako pijem protein pre i posle treninga po 100gr ili ujutru pre i posle treninga pa sam podelio.

Pe 2 godine 63 kg na 184 cm sad imam 85 kg
( aaa samo da ne kukate za slike ,smoricu sam sebe kad se vidim kakav sam skeletor bio )

nista specijalno nisam koristio osim sredjene ishrane + osnovne suplemnetacije

1.Ovsene+Jogurt+whey 50gr
2.Teretana (pre teterane 50gr protein + 20gr bcaa + 15gr glut,posle tere 50gr prot+20gr bcaa+50gr dex) - bcaa 30 minuta pre treninga
3.tunjevina+2-3 belanceta ili fileti uglavnom riba
4.meso+krompir ili pirnac
5.meso+salata (50gr protein +15 gr glutamin)
6.meso+salata
7.uvece ella nemasni sir ili nesto drugo kombinujem
uz sve ovo glaenika Vitamin C ,B magnezijum,kalcijum i bla bla :)
Kao i svako pravio sam puno gresaka ali sam se trduio da ih korigujem na ovaj ili onaj nacin,i to sto si dodao masu tj kilazu u pocetku vezbanja posle ne ide to tako lako,metabolizam i misic se navikavaju pa ide po 2-3kg mozda iza celu godinu ;)
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2009, 01:39:00 pre podne energy »

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2009, 08:37:07 pre podne »
2,5gr po kg telesne tezine ako si ti  96kg -240gr  dnevno ako uzimas 10 x u t oku dana po 24 gr onda ok ovako bolje idi i direktno ga sipaj u wc solju :) mene npr mucio stomak ako pijem protein pre i posle treninga po 100gr ili ujutru pre i posle treninga pa sam podelio.

Pe 2 godine 63 kg na 184 cm sad imam 85 kg
( aaa samo da ne kukate za slike ,smoricu sam sebe kad se vidim kakav sam skeletor bio )

nista specijalno nisam koristio osim sredjene ishrane + osnovne suplemnetacije

1.Ovsene+Jogurt+whey 50gr
2.Teretana (pre teterane 50gr protein + 20gr bcaa + 15gr glut,posle tere 50gr prot+20gr bcaa+50gr dex) - bcaa 30 minuta pre treninga
3.tunjevina+2-3 belanceta ili fileti uglavnom riba
4.meso+krompir ili pirnac
5.meso+salata (50gr protein +15 gr glutamin)
6.meso+salata
7.uvece ella nemasni sir ili nesto drugo kombinujem
uz sve ovo glaenika Vitamin C ,B magnezijum,kalcijum i bla bla :)
Kao i svako pravio sam puno gresaka ali sam se trduio da ih korigujem na ovaj ili onaj nacin,i to sto si dodao masu tj kilazu u pocetku vezbanja posle ne ide to tako lako,metabolizam i misic se navikavaju pa ide po 2-3kg mozda iza celu godinu ;)

E fin odgovor ;) hvala- Ja nisam napisao jaja,mleko,ella sir, i zitarice (i one su nezaobilazne)...
20kg svaka cast...
Zs

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2009, 02:54:50 pre podne »
Protein pred treninga ?
CEMU TO ?
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2009, 02:58:14 pre podne weasel »
For me , life is continously being hungry.

Van mreže energy

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2009, 10:32:18 pre podne »
pa kako ja znam protein mozes da pijes kad god zelis ako ti finansije to dozvoljavaju ,najvecu potrebu misic ima posle treninga i zato se i potencira da se pije posle treninga ali moj stomak ne reaguje lepo kad mu ubacim 200-220 gr proteina od jednom ;) tako da sam podelio doze uz ishranu,a ne da mi protein zameni ishranu ;)

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2009, 10:34:46 pre podne »
a odkud ti to da trebas da ubacujes 220 grama odjednom?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže energy

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: NAPREDAK U MASI
« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2009, 11:02:01 pre podne »
al ste vi svi bukvalisti :))) nisam mislio da bukvalno ubacim 220 gr odjednom vec da imam problem sa vecim kolicinama pa ih delim na nekoliko u toku dana,  lakse? :P