Septembar 20, 2024, 05:58:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)  (Pročitano 6115 puta)

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« poslato: Septembar 06, 2009, 06:07:20 posle podne »
Pozdrav svima ! Registrovah se pa da i opalim svoj prvi post ! Prije 5 mjeseci sam prestala pusiti i zivjeti nezdravim zivotom .Uclanila sam se u teretanu i gotovo svaki radni dan isla na vjezbanje(vikendom odmaram).Povremeno igram tenis i generalno sam aktivna osoba. Moja zelja je da se rijesim sala i da ,koliko toliko ,vratim svoj prijasnji izgled .Ja nisam "debela " osoba .Imam 68 kg na visinu 169cm(31 god). I moj najveci problem je donji dio stomaka .Njega bukvalno mogu da uhvatim u saku . Pokusacu da smrsam na zdrav nacin i da napravim misice koji ce mi pomoci u buducnosti da i zadrzim novi izgled.Moj se problem sastoji u sljedecem : prije sam pila dosta preslatke kafe i po 5 solja dnevno sa po 3 kasike secera .Dakle 15ak kasika cistog secera .Jela sve moguce kolace ,eurokreme i sl .Jela masne kroasane ,cipsove ,cokolade i pila iskljucivo sokove,coca cole ,da ne nabrajam dalje.Pusila ,povremeno vikendom pila vino ili pivo .Nikad nisam pazila na ishranu.Sada ,pet mjeseci ,NISTA od navedenog .Jedem sve ono sto treba da se jede kad treniras BB ,pokusavam sto vise da se cuvam slatkisa i sl . Jedini porok koji imam jeste sladoled( i to jednom sedmicno ili sl.) . I najvaznije od svega vjezbam 5x sedmicno po sat vremena .Dizem tezine ,navlacim masine ,radim kardio ,radim  po programu koji sam nasla na jednom bb sajtu .Dakle, imam zuljeve na rukama od teretane ,ali nisam smrsala niti kilograma !  Imam ogromnu motivaciju ,ali vrijeme prolazi ,a ja ne vidim nikakve rezultate .Nesto sam malo ucvrstila misice koje napipam ispod sala ,ali nisam zadovoljna stanjem na vagi .  Da li je mom tijelu potrebno vrijeme da se navikne na novi nacin zivota ? Ili ja jednostavno nesto ne radim kako treba ? Da li mozda problem pravi meso koje jedem nakon svakog treninga ? Posto zivim u zemlji Nedodjiji ,nisam u prilici nabaviti proteinske suplemente ,pa jedem dosta mesa,ribe i sll. Kada cu vidjeti rezultate? Ima li neko nekakav konstruktivan prijedlog? Ja sam na rubu da posaljem sve dovraga i da uronim u primamljivi svijet ugljikohidrata !  ;D Puno pozdrava svima i unaprijed hvala za odg !

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2009, 07:27:58 posle podne »
Ako posle 5 meseci treninga ne primecujes rezultate, onda sigurno nesto radis pogresno. To sto jedes meso i ribu posle treninga ce ti samo pomoci u svom cilju, nukako odmoci, ALI, napisi ti prvo svoj svakodnevni plan ishrane, sta i koliko pojedes u toku dana i lako cemo naci u cemu je problem  ;)

Van mreže zanvalzan

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2009, 12:15:15 pre podne »
posmatraj stvari ovako, sama cinjenica da si ostavila cigarete a da se za 5 meseci nisi ugojila ni 1kg je veliki uspeh!
naravno da uvek moze i bolje, korigujes jos malo ishranu i nastavis da vezbas pa ce kilogrami da idu dole, moras da se naoruzas strpljenjem, poz
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2009, 12:17:44 pre podne zanvalzan »

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2009, 12:21:04 pre podne »
Ma uredu je strpljenje i sve, ali da ne maknes ni trunku sa formom posle 5 meseci odricanja je nemoguce ako radis stvari kako treba, znaci da ona sigurno negde gresi, zato sam joj i napisao da ispise svoj jelovnik jer sam siguran da ima dosta gresaka u istom... Ja sam za 3 meseca stopio 12kg pretezno sala, tako da mislim da bi ona za 5 meseci morala da istopi barem pola od toga...

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2009, 04:04:14 pre podne »
Hvala na odgovorima  ;) Za dorucak (poslije teretane ) jedem ribe(przeni losos ili tunjevinu u vodi iz konz) ,pilece meso ,neki steak ili sir . Za rucak jedem iste stvari s tim sto za rucak povremeno jedem i kruh(vrlo malo),krompir,sve vrste rize(zivim u zemlji rize),salate (povrce svjeze ili kuhano).Vecera (oko 7 h) je problematicna i toga sam svjesna .Navece smo uglavnom po restoranima i ja se trudim da ne narucujem nista sto bi odstupalo od uobicajenog jelovnika ,ali ipak ne mogu da kontrolisem na koji nacin se jela spremaju . Ponekad jedem tjesteninu (nudle od rize) ,mnogo morske hrane ( rakovi i sl) . E sad tu postoji jedan od mojih malih grehova ,a to je indijski curry i sl jela koja ponekad ( dva puta mjesecno) maznem pa sta bude  ;D Ne jedem velike kolicine ,ali ipak ... Sokove koje pijem su svjeze cijedjeni nezasladjeni.Kafu tu i tamo sa vrlo malo secera,povremeno sladoled i pijem do dva litra vode .
Znam da moj jelovnik nije savrsen ,ali je ogromna razlika od onoga prije.Stvar nije u vremenu ,jer vremena i strpljenja imam ,ali ipak napravila sam ogromnu promjenu u ishrani i fizickoj aktivnosti i nista se ne mijenja.
Kad ispricam sta jedem i nadam se da cu smrsati ,ljudi mi se smiju .Kad pogledam ovako napisano ,to zaista izgleda mnogo .Sta sad ? :-\

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2009, 09:58:09 pre podne »
cao mia
a jel bi htela da pogledas deo na ovom forumu

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,4.0.html

mislim tj siguran sam da ces naci bar priblizno sto bi trebi odgovralo pa onda kasnije mozemo da skupa korigujemo dok ne dodjeomo do cila

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2009, 11:30:13 pre podne »
Uh ,ajme, jesam ! Danima citam ,ali mnogo mi informacija ( ipak sam ja plava  ;D) . Hvala,odoh citati i dalje ,mozda mi jednom i svane pred ocima  !  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2009, 03:02:41 posle podne »
Uh ,ajme, jesam ! Danima citam ,ali mnogo mi informacija ( ipak sam ja plava  ;D) . Hvala,odoh citati i dalje ,mozda mi jednom i svane pred ocima  !  :D

ma gle
nije problem u tome sto je ovo ili ono vec je problem u tome sto nisi upoznata sa OSNOVNIM STVARIMA i onda je prilicno tesko davati savete bilo kog tipa
znaci
ja sam samo hteo da procitas neke od osnova i da npr shvatis da to nema veze sto ti jedes morske plodove jako puno ako su spremljeni na POGRESAN NACIN
ako me razumes sta govrim
znaci..
samo osnove neke iz cele ove price i onda je mnogo lakse davati savete

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2009, 05:08:20 posle podne »
Vazi ! Jos jednom mnogo hvala na odgovorima ,ja cu vjerovatno uskoro imati jos pitanja .. ;D

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:36:19 pre podne »
Moja tema od pocetka nije trebala da se nadje u ovom dijelu foruma ,pa ako neko misli da je potrebno neka je makne gdje joj je mjesto .
Ovako ,ja sam pocela mrsati i motivacija mi je na najvisem nivou ,dakle teretana 5x sedmicno ,cardio i skoro pa maksimalno korigovana ishrana . Skinula sam vec 4 kg s tim da sam dobila dosta misica ,posebno biceps/triceps i noge  ;D . Od dodataka sam nabavila( jedva i uzasno je skupo :-\ )  potein powder , glutamin i " ultra ripped'' fat burner . Da li smatrate da bi trebala uzimati jos nesto ? Koliko sam sama skuzila listajuci sajt da bi ovo troje trebalo da mi bude dovoljno .
Interesuje me jos jedna stvar koja nije vezana za ishranu . Da li je normalno da se povremeno osjecam ''polomljeno' nakon vjezbi u teretani . Za primjer boli me vratni dio kicme(izmedju ramena) nakon cucnjeva sa tegom i po dva dana nakon vjezbe . Ili me ,na neki pokret,boli lakat koji nisam nikad ozlijedila .Osjecam se umorno i vucem se kao prebijena (ali ovo moze biti do low carb dijete)  Znam da niste babe gatare ,ali da li bi to mozda mogli biti pokazatelji da ja ne izvodim vjezbe pravilno ? Puno pozz i opet hvala na odg  !  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 26, 2009, 06:59:14 pre podne »
mia
cestitam na skinutim kg kao prvo..a dalje
sto se tice izvodjenja vezbi
veoma je moguce da radis NE PRAVLINO i bilo bi dobro ukoliko ima bilo kog u teretani da ti pokaze
ja licno ne verujem da je to u pitanju ali ipak neka ti neko pokaze
bol koji osecas u laktu moze biti neka davno davno zaboravljena povreda koja je sada dosla do izrazaja jer ne verujem bas da ti se to desilo od kada si krenula u teretanu
mada....sve je moguce
u svakom slucaju obrati dobro paznju na tehniku izvodjenja vezbi,a to sto kazes da se vuces kao prebijna jer posledica low carb to rekacija tela na novo nastalu situaciju...
ali ne brini..prolazno je

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 26, 2009, 08:03:45 pre podne »
Mnogo hvala Pedja ,znam koliko moze biti dosadno stalno i iznova odgovarati na pocetnicka pitanja .  :-*

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2010, 07:49:32 pre podne »
Pozdrav! Ja sam OPET malo zapela i trebala bih par odgovora. I dalje treniram redovno i mogu da se pohvalim novim misicima(ali i dalje ne mrsam kako bi htjela)  ;D nadam se da cu uskoro nabaciti slike pa da komentarisemo zajedno  ;)
U zadnje mi se vrijeme desava,da ako jedem prave stvari i ne unosim mnogo UH,pocnem da se tresem,uhvati me slabost vec pola sata nakon jela ili mi se to desava ako vjezbam ujutro prije dorucka na prazan stomak.Mogla bi reci u stvari da ne mogu da izdrzim ni lagani trening sa 20 min kardia, jer mi se cijelo tijelo trese kao da cu se onesvijestiti. To je onaj feeling koji opisujemo kao ''pao mi secer''.Ne znam kako bi ga drugacije opisala.Inace ako vjezbam popodne nemam takvih problema.Jutros sam popila kafu sa secerom i pojela  kuvana dva bjelanceta+zumance i nakon pola sata me uhvatila drhtavica kao da nista nisam stavila u usta. Druga je stvar koja me muci je da mi se vjecno spava(a nocu spavam minimalno 8 sati). Nisam pretrenirana jer vise ne vjezbam 5X sedmicno. Nisam dehidrirana,nisam premorena drugim stvarima,samo tako se osjecam usporeno i povremeno me uhvati tako ta slabost. Nisam ni na kakvoj odredjenoj dijeti,nema nekog velikog razloga za ovo stanje pa sam se uplasila da me nije spopala kakva bolest  ::)  Bilo kakav komentar,savjet ili link bi mi dobro dosao ;-)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2010, 09:43:24 pre podne »
ca
ja cu ti odgovriti samo da opletem 300 gr bele meme i eto me oma nazad

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc ,malo sam zapela ;-)
« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2010, 06:23:32 pre podne »
taj osecaj koji te prate nije pad secera vec porast insulina
verovatno ti pankreas pumpa vise ins nego sto treba tj reaguje burno na bilo koju kolicinu namirnica,ili u koliko ne jedes koncetracija secera u krvi opadne usled nedostatka istog te pankreas izluci malo vise isnulina u datum trenutnku i onda se to desava.
znam,prilicno ruzan osecaj ali tj  s vremenom ce to da prodje.licno sam misljenja da nema razloga za brigu tj neke drasticne promene
ali ajde da scakemo pa ako se to bude ponavljalo onda treba menjati dijetu
a sto se tice umora..pa adaptacija tela na novo nastalu situciju..
jednostavno telu treba vremena da se naviken da nema gomile bezvrednih cal,da je fizicki vise nego aktivno i sve skupa to rekacija je ta koja jeste da trazi kao vise odmora tj regenracije mada u prnicipu nije potrebno.