Oktobar 01, 2024, 01:26:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dextroza u toku treninga  (Pročitano 52076 puta)

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #45 poslato: Avgust 29, 2009, 05:19:47 posle podne »
naturala belanac

Imaš odlične rezultate i to stoji, dextrozu si probao i ne odgovara ti. Ali ja sam ubeđen kad bi koristio dex + malto...+te silne AK, BCAA+GLM koji koristiš da bi bio još veće ZLO :) , jedino te zeza jer ti to ne odgovara. Vidi brate probaj sa maltom, waxijem, vitargom ako ti dex smeta i mislim da ćeš promeniti mišljenje.

Ja ne koristim dex u toku treninga jer sam "večiti" definijac (večito na defki :)  )  pa gledam da mi ode što više FAT.

Imam u kući mog pokusnog kunića :) kojoj sam pre nekih 10tak dana predložio 30gr dexa+5gr creatina ubacili bi i tečne AK ali ih nemamo, imamo u tabletama ali njih zbog opterećivanja želudca ne koristimo do nekih 15-20minuta pred kraj treninga.

Pošto ja i supruga treniramo oko 6-7h ujutru kad je nivo glikogena strasno nizak i kad sav glikogen ode vrlo brzo u toku treninga ONA pije dex + creatin (u ovom slučaju zbog energije), njene impresije što se toga tiče su SJAJNE, kaže da trening odradi sa PUNO više snage i da joj je trening mnogo kvalitetniji, što je priznaćeš i logično.
Maratonci, biciklisti, teniseri...piju UH napitke upravo zbog energije...tako da...

Iskreno da imamo toliko kinte da možemo da pijemo toliko AK ubijali bi se od istih, ali nismo u situaciji za tako nešto.
Ipak oboje treniramo i koristimo SUPLEMENTE + dete i ostali troškovi.

Tebe poštujem jer imaš rezultat a ovog što pitanjem odgovaraju pitanjima, ne daje nikakvo objašnjenje, zna samo da laje...ne mogu poštovati ;)

UVEK ima šta da se nauči, experimentiše...i opet nećemo znati sve ;)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #46 poslato: Avgust 29, 2009, 05:26:58 posle podne »
probacu se opet malo bolje poigrati sa dexom kad budem isao sa masom, ja verujem da radi i vise nego dobro..kad popijem dex mene insulin prilicno odvaljuje i odmah mi je lose, nemam vazduha, vrti mi se i muka mi je i odmah kvalitet treninga -10-20% u sam princip ne sumnjam, samo se lose osecam. Naravno bez adekvatnih amino kiselina ne bih ni razmisljao o toj prici sa dexom.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #47 poslato: Avgust 29, 2009, 05:44:39 posle podne »
Pa da uzaludno bi bilo piti dex bez amino

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #48 poslato: Avgust 29, 2009, 06:08:01 posle podne »
Ujutru kad ustanemo 5-6h a nas dvoje u 99%  slučajeva tada treniramo, nismo imali obrok pre treninga da bi imali veliku razinu glikogena, treniranjem brzo se oseti slabiji intezitet treninga kod Mirjane (ja koristim sagorevače pa me poguraju pa mi je koliko toliko trening OK), tu uleće dex i malo creatina i Mirjana bolje odradi trening...
Znam da bi idealno bilo jos da ima tečnih AK ali jbg...
Što se tiče straha da taj dex ode u salo...nemoguća misija u Mirjaninom slučaju, jer unosi je malo 30-40gr, puno trenira, puno radi u toku dana tako da tog straha nema. E kad bi nekim čudom se primetio negativan uticaj po njeno telo naravno da bio se korigovale neke stvari.

Tako da ja mislim da ČAK i dex bez AK nije uzaludno, nije najbolje rešenje ali je bolje i bez dexa i AK u slučaju kao što je ovaj.
Jer čak i bez AK ne daje se opcija telu da katabolira mišić jer naravno koristi primarni šećer (brzi) koji se unosi u toku treninga ALI se gubi ona mogućnost sa AK da se odmah ugrađuje AK u mišić.
Koliko znam katabolima mišića se odvija u dve faze: kidanjem mišićnih vlakana (1 oblik katabolizma) + kad se istroši glikogen pa izvor energije počne da dolazi iz mišića (drugi oblik katabolizma) .
Prvi oblik se eliminiše unošenjem AK u toku treninga a drugi time što se telu daju brzi UH, tako da je takav način bez AK polovičan.

Ne kažem da sam 100% u pravu ali nekako mi je tako logično  :(  ispravite me ako grešim ali mi objasnite kako i zašto.

p.s: samo čekam da Peđa uleti u sve ovo pa kad počne #%&&(/&)(/=/%$%&#&/=()/= toliko puta i opet (&(&$#$&%)/(&/=()/(=?   ;D ;D ;D
budi blag moj topli brate, budi nežan kako samo ti znaš  :-*
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #49 poslato: Avgust 29, 2009, 06:15:22 posle podne »
OPET naglašavam da je po meni najbolja varijanta DEX+AK jer je u toku treninga najbolji momenat da se iskoristi ugradnja AK, BCAA... i da se tako napreduje uz najmanje gubitaka misića.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #50 poslato: Avgust 29, 2009, 06:23:45 posle podne »
Цицерон је мало дете за тебе бебац  :D :D ;D

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #51 poslato: Avgust 29, 2009, 06:33:18 posle podne »
A ako se unosi dex u toku treninga, jeli potreba za njom nakon treninga manja ? Jer bez dex u toku treninga glikogen se isprezni i ja npr roknem nakon treninga nekih 60-70g dex-a, a recimo da uzimam u toku treninga nekih 20-30g, to znaci da ni glikogen nece biti na onom nivou da ne uzimam dex u toku treninga...i dal bi onda trebalo nakon trebinga u pwm uzeti neku manju kolicinu, ili ?
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #52 poslato: Avgust 29, 2009, 06:44:33 posle podne »
A ako se unosi dex u toku treninga, jeli potreba za njom nakon treninga manja ? Jer bez dex u toku treninga glikogen se isprezni i ja npr roknem nakon treninga nekih 60-70g dex-a, a recimo da uzimam u toku treninga nekih 20-30g, to znaci da ni glikogen nece biti na onom nivou da ne uzimam dex u toku treninga...i dal bi onda trebalo nakon trebinga u pwm uzeti neku manju kolicinu, ili ?

Pitanje je na mestu...mislim da bi trebalo da se smanji u tom slučaju dex ali čekajmo iskusnije da kažu šta misle o tome....u BB svaki dan se nauči nešto novo ali zahvaljujući ovakvim forumima imamo veliku prednost nego da lutamo u neznanju.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #53 poslato: Avgust 29, 2009, 06:52:30 posle podne »
U pwm treba da bude pravilan odnos proteina i hidrata tako da mislim da ne bi trebalo da se smanjuje dex, a ovo tokom treninga moze da bude jos dodatak +
Sad mislim da bi tako trebalo, mozda gresim ali nadam se da ce neko bas iskusniji uci ovde..

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #54 poslato: Avgust 29, 2009, 07:01:23 posle podne »
U pwm treba da bude pravilan odnos proteina i hidrata tako da mislim da ne bi trebalo da se smanjuje dex, a ovo tokom treninga moze da bude jos dodatak +
Sad mislim da bi tako trebalo, mozda gresim ali nadam se da ce neko bas iskusniji uci ovde..

Znaš kako insulin je već u ovom slučaju iziritiran sa dexom u toku treninga pa mislim da treba smanjiti proporcionalno dextrozu sa završetkom treninga, tako da je suština dexa u pwm već primenjena a dodatni dex treba samo taj insulin da drži dodatno na taj nivo da bi se ugradili proteini, ali opet neka kažu šta misle oni najiskusniji TAMIČARI sta misle.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #55 poslato: Avgust 29, 2009, 07:04:38 posle podne »
Pa necu da lupetam, ne znam..ali logicno bi bilo da je potreba za dexom ona manja.

Ja sam prije godinu dana otprilike pio dex prije treninga, i jako lose je djelovalo na mene..upravo ono nagli skok - ali i nagli pad, i nakon toga bi poceo da zjevam, spavalo mi se, a za treninga uopste onda nisam bio,..pa sam i prestao s tim.

Ali razmislajm da ubacim u toku treninga, da vidim kako cu reagovati na to...mada ni tad ne znam kako da odradim to, recimo 30g u nekih 500-600ml vode..i piti u treninga ? ? ? nisam nikad ni razmislajo o ovom pa i ne znam.. A i ja treniram ujutru rano, tako da bi mi MOZDA to i dobro doslo.

@bebac kazes tvoja zena pije s kreatinom..predpostavljam da to popije prije treninga, a ne drzi kreatin u vodi da pije tokom treninga ?
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #56 poslato: Avgust 29, 2009, 07:09:21 posle podne »
Vrlo moguce da je i tako, ali mislim da sve zavisi koju kolicinu dexa popijes na pocetku treninga pa kako dalje...jer ako na pocetku dosta iziritiras insulin  sa vecom kolicinom dexa verovatno bi trebalo kao sto ti kazes nastaviti pijuckati manje kolicine ili treba krenuti sa manjom kolicinom...ma zajebano sad bre :)

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #57 poslato: Avgust 29, 2009, 07:11:40 posle podne »
Pa necu da lupetam, ne znam..ali logicno bi bilo da je potreba za dexom ona manja.

Ja sam prije godinu dana otprilike pio dex prije treninga, i jako lose je djelovalo na mene..upravo ono nagli skok - ali i nagli pad, i nakon toga bi poceo da zjevam, spavalo mi se, a za treninga uopste onda nisam bio,..pa sam i prestao s tim.

Ali razmislajm da ubacim u toku treninga, da vidim kako cu reagovati na to...mada ni tad ne znam kako da odradim to, recimo 30g u nekih 500-600ml vode..i piti u treninga ? ? ? nisam nikad ni razmislajo o ovom pa i ne znam.. A i ja treniram ujutru rano, tako da bi mi MOZDA to i dobro doslo.

@bebac kazes tvoja zena pije s kreatinom..predpostavljam da to popije prije treninga, a ne drzi kreatin u vodi da pije tokom treninga ?

I tu moraš da experimentišeš koja količina dexa ti treba a za vodu nije problem samo prati koliko u toku treninga popiješ vode pa rastvori u to.i popiješ u toku treninga, bar kod vode nema puno dileme.

Što se tiče kreatina koji Mirjana pije da stoji u vodi, znam da ne valja ali imamo ga puno i ne stoji duže od 15-20minuta u vodi, mada menjamo ovih dana pa će početi pre treninga creatin a u toku samo dex+voda.
Mada sam čitao par članaka gde se pominje da kreatin koji stoji u vodi i nije baš toliko štetno po kreatin, jer i kad kreatin bude u želudcu gde je poprilični haos (želudačne kiseline, voda, enzimi...) pa opet se ugradi u mišić.
Experimentišemo jedno na drugom...kako je ovo zvučalo bezobrazno  ;D ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2009, 07:22:25 posle podne bebac »
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #58 poslato: Avgust 29, 2009, 07:13:11 posle podne »
heh ma znam..ali kontam ono na manje vode i koncentracija dexa vec ..pa bolje bi bilo i vise vode, jer svakako je i popijem puno..hvala u svakom slucaju...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #59 poslato: Avgust 29, 2009, 07:26:14 posle podne »
ne treba previse dexa da bi se insulin podigo kako bi odradio posao kako treba, otuda i kombinacija malto+dex, malto da popuni glikogen i sta ti vec treba, a dex da iziritira pankreas jer malto to ne radi dobro kao dex. to bi bila neka logika, jedino ako nisam trso pa mi logika u qrcu hahaha
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD