Oktobar 01, 2024, 01:35:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dextroza u toku treninga  (Pročitano 52081 puta)

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #75 poslato: Avgust 29, 2009, 10:57:03 posle podne »
Pa znaci nije dobro sam dex ?? Mislim otprilike 50 grama dexa u pwm bez malto??

Malto je dobar, ja nešto i nisam ljubitelj jbg volim da se nagradim DEXOM nakon treninga (slatko bre) mada nisam neki ljubitelj slatkisa ali nakon treninga JESAM :)
Uzmi kako ti odgovara, nije neka krucijalna greška i da ga ne uzimaš. Ja neki put ubacim 15gr malta i 35gr dexa ali uglavnom je to samo dex  ;D

Da mi teško padne na želudac, da osećam hipoglikemiju, da ne volim slatko verovatno bi ga više koristio nego dex ovako ne.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže trilian66

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #76 poslato: Avgust 29, 2009, 10:57:20 posle podne »
Razlog zašto koristiti dekstrozu i maltodekstrin zajedno imate na ovom linku: http://www.abcbodybuilding.com/magazine03/dextrose.htm#importanceofmalo.

Što se tiče dekstroze ili maltodekstrina tokom treninga, istraživanja su do sada uglavnom podeljena. Doktror Majkl Glison u svom tekstu u Nutrition Reviews-u (http://www3.interscience.wiley.com/journal/119819975/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0) kaže da treba uzimati UH tokom treninga, ali doktor Klajd Vilson sa Stenforda da to baš i nije tako (http://drclydewilson.typepad.com/drclydewilson/2007/11/fueling-for-hig.html) jer smatra da je stabilan nivo glukoze u krvi koji sam organizam održava mnogo značajniji.

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #77 poslato: Avgust 29, 2009, 11:53:52 posle podne »
Sve je to OK, ali jebo doktore koji sve izjave temelje samo na teoriji... Meni licno puno vise znaci od ljudi koji su probali (koji se bave BB-om) i koji mogu da pricaju na osnovu iskustva..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #78 poslato: Avgust 30, 2009, 12:27:28 pre podne »
Ma cepacu u toku i posle treninga...jednom sam probao i bila je mnoooogo bolja pumpa

Van mreže trilian66

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #79 poslato: Avgust 30, 2009, 01:20:20 pre podne »
Sve je to OK, ali jebo doktore koji sve izjave temelje samo na teoriji...

Oba navedena istraživanja ne spadaju u teoretska, već su imali test subjekte (u prvom slučaju vežbači, u drugom slučaju atletski tim Stenford univerziteta).

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #80 poslato: Avgust 30, 2009, 02:09:58 pre podne »
Sve je to OK, ali jebo doktore koji sve izjave temelje samo na teoriji...

Oba navedena istraživanja ne spadaju u teoretska, već su imali test subjekte (u prvom slučaju vežbači, u drugom slučaju atletski tim Stenford univerziteta).

i sve ti je jasno

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #81 poslato: Avgust 30, 2009, 10:57:28 pre podne »
pa cek
zar je bilo tesko naci na ovom forumu temu gde je vec milion puta receno I ISPROBANO  da se u pwm koristi i dextroza i maltodextrin tj i objasnjeno iz kog razloga je tako i zasto je to i vise nego extra!!!
u toku treninga uzmati bilo koji bolik secera JE GLUPOST!!!!
ko god pa i onaj najveci laik moze da shvati nakon jedne posete forumu i interesovanja za cega sluzi secer u pwm tj da igra ulogu transimetra seljacki prevedeno i onda neka taj isti razmisli sta ce da mu transmituje u toku treninga u krvnu plazmu????

pobogu
pa zar je toliko tesko citati forum?

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #82 poslato: Avgust 30, 2009, 11:06:03 pre podne »
pa cek
zar je bilo tesko naci na ovom forumu temu gde je vec milion puta receno I ISPROBANO  da se u pwm koristi i dextroza i maltodextrin tj i objasnjeno iz kog razloga je tako i zasto je to i vise nego extra!!!
u toku treninga uzmati bilo koji bolik secera JE GLUPOST!!!!
ko god pa i onaj najveci laik moze da shvati nakon jedne posete forumu i interesovanja za cega sluzi secer u pwm tj da igra ulogu transimetra seljacki prevedeno i onda neka taj isti razmisli sta ce da mu transmituje u toku treninga u krvnu plazmu????

pobogu
pa zar je toliko tesko citati forum?

hahahahaha, a ocekivao sam da ces napisati jedan MEGA POST :D

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #83 poslato: Avgust 30, 2009, 11:25:41 pre podne »
+1 :D Nisam ocekivao ovako sazeto :D

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #84 poslato: Avgust 30, 2009, 11:33:57 pre podne »
Citat
hahahahaha, a ocekivao sam da ces napisati jedan MEGA POST

pa jel nisam bas mega pisao o tome? :P :P

Citat
+1  Nisam ocekivao ovako sazeto

kratko ali jebitacno

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #85 poslato: Avgust 30, 2009, 12:26:11 posle podne »
A ako secer sluzi da "ubaci" aminokiseline u misic posle treninga u pwm, zasto ne bi sluzio da ih ubacuje i tokom treninga kada su vec pokidana misicna vlakna i koja odmah traze nutritijente??

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #86 poslato: Avgust 30, 2009, 12:54:37 posle podne »
A ako secer sluzi da "ubaci" aminokiseline u misic posle treninga u pwm, zasto ne bi sluzio da ih ubacuje i tokom treninga kada su vec pokidana misicna vlakna i koja odmah traze nutritijente??

zato sto se u toku treninga uglavnom uzimaju FAST ACTING AMINO ACIDS koja imaju svojstva ugradnje
iz tog razloga npr te i takve amino acides ne uzmas pred trening npr vec u toku treninga
a ako mislis da unosis u toku treninga whey i dextrozu to je glupost zato sto bez obzira na sve nema mogucnost dolvjno brze ugradnje na taj nacin
ok?

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #87 poslato: Avgust 30, 2009, 01:09:54 posle podne »
oke, znam da je glupost whey i dex...znaci on trening - amino acids, a u pwm whey, maltodextrin, glut (a zar ne bi onda mogle amino posle treninga bez dextroze kada se one vec brzo same ugradjuju, znaci izbaciti whey i dex, a ubaciti amino acids) mislim koja je razlika sto je ovo ovako u pwm, a ovo drugo na treningu??
:) :)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #88 poslato: Avgust 30, 2009, 01:29:31 posle podne »
al treba i nadopuniti glikogen...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dextroza u toku treninga
« Odgovor #89 poslato: Avgust 30, 2009, 01:35:30 posle podne »
oke, znam da je glupost whey i dex...znaci on trening - amino acids, a u pwm whey, maltodextrin, glut (a zar ne bi onda mogle amino posle treninga bez dextroze kada se one vec brzo same ugradjuju, znaci izbaciti whey i dex, a ubaciti amino acids) mislim koja je razlika sto je ovo ovako u pwm, a ovo drugo na treningu??
:) :)

uffffff
a i o ovome sam vec pisao i niko nece da cita
postoji mnogo razloga,ali je jedan od njih da sigurno nemas toliko novca da bi koristio te i takve amino acidse kao pwm jer ako ti u toku treninga treba npr 30 gr ili vise i ako se uzme u obzir da su PURE AMINO ACIDS LIQ pirlicno skupe onda ti je lako izracunati da sigurno nemas npr oko 15 ak eu dnevno da trosis na to!!!
da dobro si cuo oko 15 eu DNEVNO bi ti trebalo
a i jos jedna stvar koja je veoma bitna ali je necu ponavljati sada vec bi stvarno trebalo da se cita forum je ta da tj bas uloga MALTODEXTRINA u PWM i koja je uloga DEXTROZE tj zasto je ta i takava kombinacia izuzetno dobra
ili samo da zainteresiram lenjivce
npr dextorza ima svojstvo da podigne isnulin ali i da ga zadrzi na prilicno velikom nivou duze vreme sto nam nije potrebno te npr malto koji ima svojstvo naglog i snaznog irtiranja pankreasa ali isto tako brzo se nivo isnulina stablizuje
itd itd itd itd itd