Septembar 27, 2024, 11:28:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.299 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Veliki problemi sa tezinom. HELP!  (Pročitano 7821 puta)

Van mreže Ljuba80

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« poslato: Avgust 17, 2009, 03:40:50 posle podne »
Zdravo,
Oko dva meseca citam ovaj forum, i zelim da vam se obratim sa pitanjem jer mi izgleda da je moj slucaj nekako specifican (u nepovoljnom smislu). Dakle, malo istorije:
Do Oktobra 2008, bio sam tezak 131kg, na moju visinu od 180cm. Tada sam redukovao ishranu na teski minimum i ubacio 5 puta nedeljno kardio po 20- 25 min ujutro pre posla. Time sam postigao da sredinom Aprila 2009 budem tezak 87kg.
Ipak, imao sam utisak da sam uz mnogo izgubljenih masti izgubio i jako puno misica, i moj novi izgled mi se takodje nije dopadao. Citajuci ovaj forum (jedva vas nadjoh ;)), mislio sam da sam nesto naucio o ishrani i treningu, i resih da podjem u teretanu u cilju da nabacim misica, a da se ne zamastim.
Krenuo sam u teretanu 10. jula (tezina u tom trenutku: 88kg). Jeo sam 5-6 puta dnevno, dosta proteina, ugljene hidrate samo u obliku crnog hleba i pirinca, od suplemenata sam uzeo prvo neki gainer, a zatim kreatin (ON) i whey (TwLB). Trenirao sam 4 puta nedeljno po 1h-1h20min, izbacio sam kardio, dakle, samo teretana.
Moj trenutni bilans je (dakle, posle malo vise od mesec dana) 94kg.
Da li sam pogresio sto sam izbacio kardio treninge? Ako treba da ih ubacim, koliko puta nedeljno? Da li ipak da smanjim i hranu?
Sta da radim da bih zaustavio rast u tezini (ili smanjio tezinu) a da imam napretka u misicnoj masi? Ne bih da ono sto sam teskom mukom skinuo opet brzo povratim. Zamolio bih vas za neki savet. Toliko za sada, rado cu dati sve podatke o ishrani, treningu i sl.
Unapred hvala svima i pozdrav,
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2009, 03:46:36 posle podne Ljuba80 »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2009, 04:54:42 posle podne »
Ako se previse mastis,izbaci nesto UH...ako si zadovoljan napretkom,nastavi sa tim rezimom ishrane,s tim sto ne vidim da si pomenuo da jedes i neko povrce uz sve ovo,tako da to obavezno ubaci...

Sto se tice kardoi treninga,mislim da bi trebalo bar neka 3 puta nedeljno posle tegova da odradis recimo 20-30min,cisto da ti pomogne u odrzanju forme...

Ovo kako si smrsao 40-50kg sigurno nije bio zdrav nacin,jer si pretpostavljam drzao strogu dijetu i nisi jeo skoro nista...OK bilo je sta je bilo,sad znas kako treba i tako nastavi
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2009, 05:09:05 posle podne »
Sta da radim da bih zaustavio rast u tezini (ili smanjio tezinu) a da imam napretka u misicnoj masi?

ah... javi kad saznaš :)

a šta će ti taj gainer?

Van mreže Ljuba80

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2009, 05:18:16 posle podne »
Cim saznam, javljam ;).
Za taj gainer sam se zeznuo (UNIVERSAL: HARD FAST), preposrucio mi drug koji trenira, a ja ga slusao...Popio sam ga "na silu", da se ne baci...Al' sad verujem samo savetima sa ovog foruma.

Van mreže Ljuba80

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2009, 05:23:28 posle podne »
Sasa, hvala puno na odgovoru.
Kardio ubacujem kao sto si rekao, posle treninga (4 puta nedeljno). Da li da radim kardio i ujutro? Kupio sam eliptic trenazer (simulator nordijskog skijanja) i to sam koristio u vreme dok sam skidao kilazu.
Smanjujem ugljene hidrate, ubacujem povrce.
Potpuno si u pravu za nacin skidanja kilograma: nezdrav. Ipak, bolje mi je sad sa 94kg (ili ranije sa 87kg) nego sa 130+kg. Sreca pa sam prosao bez posledica po zdravlje.
Puno hvala jos jednom i pozdrav,

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2009, 06:51:30 posle podne »
Ako si zadovoljan trenutnom formom i nije ti do nekog zesceg skidanja masti,onda ce biti dovoljno i 3-4 puta kardio posle tegova...Ako hoces i dalje da przis mast,onda mozes i jutarnjiu...samo pazi da unosis bcaa i glutamin u dovoljnim kolicinama radi sprecavanja trosenja tj. katabolizma misica :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Ljuba80

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2009, 07:02:34 posle podne »
Hvala, krecem sad pa za mesec dva javljam rezultate.
Pozdrav,

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2009, 02:37:09 pre podne »
kad piti bcaa i glutamin,pre treninga ili nakon

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2009, 08:57:02 pre podne »
u toku.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2009, 10:45:32 pre podne »
u toku.
pazi
ukoliko momak nema nista od producta osim bcaa,glm i whey onda najbolja opcija koja postoji je da se bcaa i glm pije PRED TGRENING i naravno u klaiscnom pwm
moze da se bcaa uzima i u toku treninga ali to je toliko odvrtanog okusa da cak i ja koji mogu da ne kazem sta da progutam to jednsotavno ne mogu...
da se moze razmutiti u vodi,mozda bih i stinuso nos i konzumirao ga u toku treninga ali ovako..dok on pliva od gore a meni dusa izlazi na nos od treninga..ne way pedro!!!
glm u toku treninga i nema potrebe

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2009, 11:04:24 pre podne »
kada je napisao bcaa i glutamin, ja sam procitao SURGE :)

neka mu je sa srecom da pije BCAA u PWM, biće odvratno :)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2009, 11:35:53 pre podne »
u toku.
pazi
ukoliko momak nema nista od producta osim bcaa,glm i whey onda najbolja opcija koja postoji je da se bcaa i glm pije PRED TGRENING i naravno u klaiscnom pwm
moze da se bcaa uzima i u toku treninga ali to je toliko odvrtanog okusa da cak i ja koji mogu da ne kazem sta da progutam to jednsotavno ne mogu...
da se moze razmutiti u vodi,mozda bih i stinuso nos i konzumirao ga u toku treninga ali ovako..dok on pliva od gore a meni dusa izlazi na nos od treninga..ne way pedro!!!
glm u toku treninga i nema potrebe

kazi mi Pedja, a kakva bi kombinacija bila da se tecne amino piju PRE u TOKU i POSLE, jel ima vajde od toga...  al' sam ovo sad lupio :D ::) ::)?
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2009, 11:46:11 pre podne Genius »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2009, 11:48:15 pre podne »
@genius
kratko i jasno
pisalo smo jako mnog o tome
pred trening ne valja jer imaju svojstvo FAST ACTINGA sto znaci da bi pre izasle iz tebe nego sto bi poceo da vezbeas=grubo receno
u toku treinga su idealne bas zbog svoj svojstva kojeg navdeoh gore i to na taj nacin da ne okrenes od jednom celu amupulu ili flasu ili kakve vec Liq amino IMAS vec da se pijuckaju u toku treninga tj da da ti ih nesten jedno 20 min pred kraj kada ces fino telo da spremis za pwm
posle treninga nema razloga iz jedne stvari NISI TOLIKO BOGAT SIGURNO
bilo bi extra ali racunaj da bi ti trebalo JAKOOOOOO MNOGO PARA
ili da prevedem u ono sto koristim
THE liq amino npr ima 10 000 mg po amupli
kada se spremam onda uzmam i do 4 amp u toku treninga kada radim velike misice a 2 do 3 kada radim manje
bilo bi idelano da mogu da popijem 10ak amp posle treninga ali veruj da je to FINANCISJKA ludost cak i meni koji dobijam LIQ AMINO po nabavnim cenema
jednostavno NEISPLATIVO

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2009, 02:14:22 posle podne »
@genius
kratko i jasno
pisalo smo jako mnog o tome
pred trening ne valja jer imaju svojstvo FAST ACTINGA sto znaci da bi pre izasle iz tebe nego sto bi poceo da vezbeas=grubo receno
u toku treinga su idealne bas zbog svoj svojstva kojeg navdeoh gore i to na taj nacin da ne okrenes od jednom celu amupulu ili flasu ili kakve vec Liq amino IMAS vec da se pijuckaju u toku treninga tj da da ti ih nesten jedno 20 min pred kraj kada ces fino telo da spremis za pwm
posle treninga nema razloga iz jedne stvari NISI TOLIKO BOGAT SIGURNO
bilo bi extra ali racunaj da bi ti trebalo JAKOOOOOO MNOGO PARA
ili da prevedem u ono sto koristim
THE liq amino npr ima 10 000 mg po amupli
kada se spremam onda uzmam i do 4 amp u toku treninga kada radim velike misice a 2 do 3 kada radim manje
bilo bi idelano da mogu da popijem 10ak amp posle treninga ali veruj da je to FINANCISJKA ludost cak i meni koji dobijam LIQ AMINO po nabavnim cenema
jednostavno NEISPLATIVO

Hvala... sad je sve jasno...

Van mreže friend

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Re: Veliki problemi sa tezinom. HELP!
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 12, 2009, 10:31:05 pre podne »
Gde je sada pokretac teme da nam kaze ima li napretka?

I jos jedno pitanje - da li je od tog rapidnog skidanja tezine dobio neki vishak koze?

:)