Septembar 20, 2024, 12:50:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dodatak za povecanje mase  (Pročitano 5868 puta)

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Dodatak za povecanje mase
« poslato: Jul 04, 2009, 01:30:24 pre podne »
Visok sam 181 cm a imam samo 65 kg,jako sam mrsav a jedem odlicno.Sada sam poceo da treniram,ali me interesuje sta bih mogao da koristim kao dodatak ishrani za povecanje mase,ne samo misicne nego uopste,da nabacim 15-20 kg. Ne bih kreatin da koristim,nego ako moze dodatne proteine ili nesto tako. Pa mozete li mi reci sta bi valjalo,tacan naziv,i gde bih ja to mogao da kupim,ili narucim?? poz

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2009, 01:31:42 pre podne »
aj samo mi prvo reci kako jedes?

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2009, 01:39:58 pre podne »
3 do 4 puta dnevno prilicno obilno,2 obroka sa dosta mesa,1 ili 2 sa dosta jaja...dosta salate,crnog hleba,jedino mleko i ribu vrlo slabo unosim...u gramima i kalorijama stvarno ne znam koliko to sve dodje,sad sam prvi put na forumu btw :-D

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2009, 01:44:36 pre podne »
pazi ostalo mi je u secanju kada je pedja napisao da ovo nije nuklearna fizika da narastes preko noci od 2kg proteina...protein kao dodatak ishrani je potreban,to stoji...udjes sad lepo u forum nutrition i procitas malo kako se hrani..rezultati nece izostati...   ;)  ;)

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #4 poslato: Jul 04, 2009, 01:48:24 pre podne »
hvala brate,aj videcu to pa ako mi nesto ne bude jasno ja cu opet ovde pitati...poz

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #5 poslato: Jul 04, 2009, 01:49:30 pre podne »
nema na cemu... :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #6 poslato: Jul 04, 2009, 12:02:19 posle podne »
aj napisi tacno sta si juce pojeo.znaci ste sto si stavio u usta i sokove ako si pio??
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2009, 12:03:56 posle podne »
3 do 4 puta dnevno prilicno obilno,2 obroka sa dosta mesa,1 ili 2 sa dosta jaja...dosta salate,crnog hleba,jedino mleko i ribu vrlo slabo unosim...u gramima i kalorijama stvarno ne znam koliko to sve dodje,sad sam prvi put na forumu btw :-D

treba ti jos minimum 3 obroka.... ako hoces masu , prvo sto treba da naviknes sebe je da jedes vishe , ali sa dobro rasporedjenim obrocima i ono sto je najvaznije pravu hranu , kvalitetnu hranu..... imas jelovnike na forumu pa pogledaj kako to izgleda...taskodje pored proteina tebi trebaju u.h. i to doosta da bi zadovoljili tvoje energetske potrebe pirinac, krompir , ovsene ... vidi kao to izgleda , sastavi jelovnik i stavi ga ovde...

suplementi  za pocetak ti preporucujem da podjes sa wheyom i kreatinom ... cisto da vidis kako to ide , pa ces posle praviti razne kombinacije itd ... uostalom vremenom ces videti i uciti sta tu treba jos kako to ide cela ta prica ...
e sad u zavisnosti od tvoje finansijke situacije(shvatices ubrzo da sve to mnooogo kosta) pogotovo hrana...  i nemoj sad ciljati masa masa pa masa , nije bitno koliko kilograma , nego kakvih kilograma ... znaci ti tvojih 15-20 kg da nabacish kako si zamislio hehehehee ... ne moze to tako... ali ako se budes pridrzavao i redovno trenirao i koristio info sa foruma , znaci za godinu dana ti garantujem da bi bio i vishe nego zadovoljan svojim izgledom...

sto se tice firmi , procesljaj malo forum... ali ako hoces da narucujes imas THE proizvode na forumu kod Pedjosa ...

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2009, 12:20:19 pre podne »
gde kod Pedjosa na forumu ne mogu da se snadjem? hvala

Van mreže Grof of Milutovac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Grof of  Milutovac - sfposta
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2009, 09:18:50 pre podne »

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2009, 11:24:23 pre podne »
hvala...whey mi deliju skroz ok....sad samo da sastavim jelovnik...ali to nece biti lako zbog finansija...kad nesto napravim javicu se da vidite valja li to sta,i sta treba menjati poz

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #11 poslato: Jul 05, 2009, 01:57:41 posle podne »
E LJUDI,sastavio sam neki jelovnik pa vi vidite valja li ovo sta,i sta treba da menjam????? ovako :

8h : konzerva tunjevine

10h 4 jaja cela + salata

13h nesto od sledeceg : piletina(przena kuvana..sta god),pohovane snicle,sarma,gulas,pasulj ili grasak sa nekim mesom +salata

16h na primer pilav (pirinac,pilece meso,kuvani krompir + salata)

17h trening

19h sta ostane od ruckova u 13 i 16h

22h moze li domaci mladi sir umesto ella sira????

mozda mi fali jos jedan obrok ali ne znam sta da stavim i gde :-D

od suplemenata bih uzeo whey samo mi recite u kojim obrocima da ga ubacim???

e da...preko celog dana pijem domaci sok od kajsija,keva pravila, jel to lose??

« Poslednja izmena: Jul 05, 2009, 02:00:31 posle podne Shone89 »

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #12 poslato: Jul 05, 2009, 02:35:05 posle podne »
Prvi i drugi obrok mozes da spojis, s tim da ne jedes 4 cela jaja nego 3 belanca i 1 zumance i da ubacis ovsene, za rucak ti nije bas super ovo meso ali ako ne mozes zbog finansija drugacije bolje ista nego nista :(
Sto se tice wheya izmi 1 mericu na prazan stomak i 1 posle treninga...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #13 poslato: Jul 05, 2009, 04:05:32 posle podne »
jooj brate... :)
ovaj u 10 casova prebaci u 8 stim sto neces jaja sa salatom nikada nego jaja i ovsena kasa... a salatu uzmi onda u sledecem obroku uz tunu...
Gulas, sarmu... zajebi sve ostalo je ok nemoj jesti sta ostane od ruckova jer ko zna sta ti je tu ...ma daaaj ovo ti je bilo smesno ... taj obrok u 19 :)

koji ce ti crni sokovi preko celog dana ????? odakle ti ta ideja jbt? :) ok razumem vrucine su treba uneti dosta tecnosti ali taj secer ti ne treba  uzmi limunadu recimo akohoces da se ozvezis ili zeleni caj .... mislim i sokovi su beznacajni totalno ... ponovo ti nedostaje tu po tri dobra obroka ... znaci tu mora da bude  dve snicle belog mesa onako povece , zavidna kolicina pirinca i neka salatica moze tu sveza plus eto senfa tebi nece skoditi nimalo da uzmes da to bude ukusnije)eto ti jedan obrok) ... i limunada sta vec da to proguras ili coca cola  ili eto ti tvoji domaci sokovi:) etop to ti je obrok , a za dorucak 7=8 jaja (dva cela ostao belanca) i solja ovsenih , eto mozes malo jogurta uz to ...potom uzmes konzervu tunjevine i testenine skuvas neke pa pomesas stavis malo elle (ne mladi sir nema veze sa ellom i bilo koji drugi sir) mozda dodas malo kechapa da ti bude ukusnije ili bolje sad ima paradajiza sta vec ... tebi ako hoces masu a jako si mrsav nista to na pocetku te neke male cheating stvari nece skoditi ali moras ispostovati unos proteina i uh ... uzmi whey a skupi pare i za kreatin ... neces ti od toga eksplodirati sta vec ili se prebiladti veruj mi ako imas te tripove...

Van mreže Shone89

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dodatak za povecanje mase
« Odgovor #14 poslato: Jul 05, 2009, 04:57:07 posle podne »
hmmm znaci nesto ovako : ? :

kad se probudim whey na prazan stomak i zatim :

8h: 1 zumance 4 belanceta + ovsene

10h: tunjevina+testo+salata

13h: standardan rucak sa mesom

16h: 200g belog mesa + pirinac + salata

15h: trening

19h: 200g belog mesa + pirinac + salata + whey

22h: konzerva tunjevine + salata

24h: 150g ella

ispravite sta ne valja
« Poslednja izmena: Jul 05, 2009, 05:01:14 posle podne Shone89 »