Septembar 22, 2024, 09:20:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!  (Pročitano 14224 puta)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #15 poslato: Jun 10, 2009, 05:32:09 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan
Srpske plate,srpski putevi,srpski automobili...a evropske kazne!!!

Ma vazi...stoko smrdljiva!!!

Ajde da se m\lo igramo Evrope,ali po ledjima gradjana....Bitno da je gorivo opet poskupilo,da su novi porezi uvedeni,da se skida koza zbog "krize"...jbg bas "evropski"...A plate,standard,infrastruktura...jebesh to
bas tako

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #16 poslato: Jun 10, 2009, 05:42:11 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan



hvala bogu i bas zbog toga mi se svidja... da ne gledam vise balavce kako se kurce na motorima od 1000kubika
« Poslednja izmena: Jun 10, 2009, 05:59:28 posle podne legendArni »

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2009, 06:37:36 posle podne »
To zasto je smanjeno me ne zanima, ali se slazem da i jedno pivo ne bi smelo da se popije a kamoli casica rakije.
Pa jes do juce smo svi bili trezni sa dve casice,a od danas smo pijani posle jedne,eh i ta medicina sto se menja...da li je 0 ili 0,3 isto ti je,popi jednu i placas kaznu(ostalo i nije bitno) pa se ti cesi. Radi se o tome da ovaj zakon nije donet radi bezbednosti u saobracaju,vec radi popune prazne drzavne kase .Pa tek pare od tih ponovnih ponavljanja kad s enakupe bodovi ihaaaaaaaaaa bice para u budzetu kolko hoces. U ovoj zemlji se nista ne radi za dobrobit gradjana,vec za dobrobit vlasti,bilo i bice.

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #18 poslato: Jun 10, 2009, 06:46:43 posle podne »
A i ako popijes vise od 2-3 piva, ostavis auto gde jeste i ides kuci taxijem ;D Ili se isplati rizikovati :D
pa trebali su da uvedu ,na primer,da ako popijes jednu casicu  moras da ostavis auto u javnoj garazi ida dodjes sutra po njega i platis uslugu parkiranja za 24 h,ma to bi bilo idealno za preporod Parking servisa,posto ce jos malo i u mojoj garazi da mi naplacuju parking, ali sve u skladu sa Evropskom unijom,tako to treba.
Da nisu slucajno napisali u zakonu da drzava mora da mi nadoknadi stetu kad otkinem tocak na krateru na sred ulice u centru grada,ali vazno da ja platim taksu za puteve kad registrujem kola,ali valjda je i to za opste dobro
« Poslednja izmena: Jun 10, 2009, 06:51:31 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #19 poslato: Jun 10, 2009, 06:51:24 posle podne »
A i ako popijes vise od 2-3 piva, ostavis auto gde jeste i ides kuci taxijem ;D Ili se isplati rizikovati :D
pa trebali su da uvedu ,na primer,da ako popijes jednu casicu  moras da ostavis auto u javnoj garazi ida dodjes sutra po njega i platis uslugu parkiranja za 12 h,ma to bi bilo idealno za preporod Parking servisa,osto ce josmalo i u mojoj garazi da mi naplacuju parking, ali sve u skladu sa Evropskom unijom,tako to treba.
Da nisu slucajno napisali u zakonu da drzava mora da mi nadoknadi stetu kad otkinem tocak na krateru na sred ulice u centru grada,ali vazno da ja platim taksu za puteve kad registrujem kola,ali valjda je i to za opste dobro
ili neki slepac isece stubic na parkingu (naravno ne do kraja) i zimi lepo kada napada sneg ti pokidas menjac :(

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #20 poslato: Jun 10, 2009, 07:20:52 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan



hvala bogu i bas zbog toga mi se svidja... da ne gledam vise balavce kako se kurce na motorima od 1000kubika
upravu si al manje vise zbog toga.. nego zato sto vecina pogine.. al ja vozim dugo(nemam A) i hteo bi 600.. i sad zamisli treba da cekam 5 godina

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #21 poslato: Jun 10, 2009, 08:02:51 posle podne »
To si u pravu :( Ali jbg, to mozda nasi unuci dozive tek.
Da nisu slucajno napisali u zakonu da drzava mora da mi nadoknadi stetu kad otkinem tocak na krateru na sred ulice u centru grada,ali vazno da ja platim taksu za puteve kad registrujem kola,ali valjda je i to za opste dobro

Van mreže zetz

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 284
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #22 poslato: Jun 10, 2009, 09:16:25 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan


Evo zasto treba strog zakon.

sreda, 10. jun 2009, 07:59 -> 17:16
Nesreća u Bubanj potoku
U saobraćajnoj nesreći kod Bubanj potoka poginuli Damjan Janićijević (1987) i Miloš Marković (1984) iz Beograda. Nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe na autoputu Beograd-Niš.
U saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila jutros oko pola šest, na autoputu kod Bubanj potoka dve osobe su izgubile život. Na licu mesta poginuo je vozač Damjan Janićijević (1987) iz Beograda, dok je na putu do Urgentnog centra preminuo njegov brat od tetke, Miloš Marković (1984), takođe iz Beograda, kome je danas bio rođendan.
Nesreća se dogodila kada je vozač automobila "reno klio", koji je išao iz pravca Niša ka Beogradu, izgubio kontrolu i prešao na drugu stranu autoputa.
Saobraćajna nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe.
Kako je saopštila policija, saobraćaj na autoputu je normalizovan.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #23 poslato: Jun 10, 2009, 09:39:19 posle podne »
Nije stvar samo oko alkohola.to treba NAJSTROZIJE sankionisati,vec sto ima toliko nebuloza u zakonu da to nije normalno...Pa svi strucnjaci su rekli da je zakon sranje,osim policije koja ga je i predlozila.Pitam se zasto...

Stavr je u tome sto je i stari zakon bio dobar,samo ga je trebalo doslednije primenjivati..ali ne...daj da se opet amlo kurcimo i igramo Evrope po ledjima gradjana,,,
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže zetz

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 284
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #24 poslato: Jun 10, 2009, 09:44:39 posle podne »
Nije stvar samo oko alkohola.to treba NAJSTROZIJE sankionisati,vec sto ima toliko nebuloza u zakonu da to nije normalno...Pa svi strucnjaci su rekli da je zakon sranje,osim policije koja ga je i predlozila.Pitam se zasto...

Stavr je u tome sto je i stari zakon bio dobar,samo ga je trebalo doslednije primenjivati..ali ne...daj da se opet amlo kurcimo i igramo Evrope po ledjima gradjana,,,

Slazem se, primena zakona je primarna stvar, inace je zakon mrtvo slovo na papiru.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #25 poslato: Jun 10, 2009, 10:13:07 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan


Evo zasto treba strog zakon.

sreda, 10. jun 2009, 07:59 -> 17:16
Nesreća u Bubanj potoku
U saobraćajnoj nesreći kod Bubanj potoka poginuli Damjan Janićijević (1987) i Miloš Marković (1984) iz Beograda. Nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe na autoputu Beograd-Niš.
U saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila jutros oko pola šest, na autoputu kod Bubanj potoka dve osobe su izgubile život. Na licu mesta poginuo je vozač Damjan Janićijević (1987) iz Beograda, dok je na putu do Urgentnog centra preminuo njegov brat od tetke, Miloš Marković (1984), takođe iz Beograda, kome je danas bio rođendan.
Nesreća se dogodila kada je vozač automobila "reno klio", koji je išao iz pravca Niša ka Beogradu, izgubio kontrolu i prešao na drugu stranu autoputa.
Saobraćajna nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe.
Kako je saopštila policija, saobraćaj na autoputu je normalizovan.

ovo si izostavio
razlog zasto je presao u drugu traku je NEPOZNAT!

Van mreže zetz

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 284
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #26 poslato: Jun 10, 2009, 11:59:47 posle podne »
cuo sam i da kad se polozi se polozi sa 18 godina za A mora prvo da prodje 5 godina da bi smeo da sednes na bike od 1000ccm? jel to istina? Zakon je ocajan


Evo zasto treba strog zakon.

sreda, 10. jun 2009, 07:59 -> 17:16
Nesreća u Bubanj potoku
U saobraćajnoj nesreći kod Bubanj potoka poginuli Damjan Janićijević (1987) i Miloš Marković (1984) iz Beograda. Nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe na autoputu Beograd-Niš.
U saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila jutros oko pola šest, na autoputu kod Bubanj potoka dve osobe su izgubile život. Na licu mesta poginuo je vozač Damjan Janićijević (1987) iz Beograda, dok je na putu do Urgentnog centra preminuo njegov brat od tetke, Miloš Marković (1984), takođe iz Beograda, kome je danas bio rođendan.
Nesreća se dogodila kada je vozač automobila "reno klio", koji je išao iz pravca Niša ka Beogradu, izgubio kontrolu i prešao na drugu stranu autoputa.
Saobraćajna nesreća se dogodila na oko 500 metara od naplatne rampe.
Kako je saopštila policija, saobraćaj na autoputu je normalizovan.

ovo si izostavio
razlog zasto je presao u drugu traku je NEPOZNAT!

pretpostavka: gubljenje kontrole nad vozilom ili usled umora, ili usled povecane doze alkohola. Ako uzmes u obzir da se na autoputu uglavnom vozi brzinom preko 100 na sat, onda i najmanja nepaznja moze da bude kobna! Rezultat toga je vise nego tuzan -  dva mlada zivota su izgubljena.

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #27 poslato: Jun 13, 2009, 12:32:14 pre podne »
da bi se povecala bezbednost sobracaja kao u Evropi,valjda bi prvo trebali da se urade normalni putevi kao sto su tamo i da se podigne standard tj plate usklade sa Evropskim da bi ljudi mogli da voze normalna kola,a ne krseve,  pa tek onda da se poostre kaznene mere

Ovo za puteve si u pravu, a za krseve nisi. Ima slucajeva da u saobracajkama ucestvuju jeftini i stari automobili, ali oni nisu nas najveci problem. Najveci problem su besna kola koja voze tatini sinovi. Dobili lepa kola, a mozda su i vozacku kupili, pa misle da mogu da rade sta hoce. Pogledaj malo saobracajke, pa ces videti u cemu ljudi najcesce ginu. Dzaba nama i najbolji zakon ako se primenjuje mesec dana, pa posle radi kako ko hoce. Da bi ovaj zakon bio dobar mora prvo da se iskoreni korupcija u miliciji. Svidja mi se ovo za bodove. Samo bih ja ove sto sakupe 18 negativnih bodova slao u Crnu reku na prevaspitavanje metodom lopate.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #28 poslato: Jun 13, 2009, 12:39:52 pre podne »
Bodovi ok,ali cini mi se da je sve kumulativno bez opcije da se npr. posle godinu dana bez prekrsaja isti skidaju
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #29 poslato: Jun 13, 2009, 12:59:27 pre podne »
da bi se povecala bezbednost sobracaja kao u Evropi,valjda bi prvo trebali da se urade normalni putevi kao sto su tamo i da se podigne standard tj plate usklade sa Evropskim da bi ljudi mogli da voze normalna kola,a ne krseve,  pa tek onda da se poostre kaznene mere

Ovo za puteve si u pravu, a za krseve nisi. Ima slucajeva da u saobracajkama ucestvuju jeftini i stari automobili, ali oni nisu nas najveci problem. Najveci problem su besna kola koja voze tatini sinovi. Dobili lepa kola, a mozda su i vozacku kupili, pa misle da mogu da rade sta hoce. Pogledaj malo saobracajke, pa ces videti u cemu ljudi najcesce ginu. Dzaba nama i najbolji zakon ako se primenjuje mesec dana, pa posle radi kako ko hoce. Da bi ovaj zakon bio dobar mora prvo da se iskoreni korupcija u miliciji. Svidja mi se ovo za bodove. Samo bih ja ove sto sakupe 18 negativnih bodova slao u Crnu reku na prevaspitavanje metodom lopate.
nisam se mozda dobro izrazio,htedoh reci da dosta ljudi radi za sicu i da menjaju plocice na kocnicama tek kad otpadnu ili da voze sa gumama koje ne da nemaju saru,vec i zice vire iz njih,e pa sad zamisli koji je zaustavni put takvog vozila,a za klince se potpuno slazem.
Jos nesto da ne bude zabune ne smeta meni zabrana voznje u alkoholisanom stanju vec dozvoljeni procenat,zasto lepo nije odredjeno 0 promila,nego 0,3,cini mi se da bi se kod ljudi stvorila zabluda da ipak mogu pod malo alkohola da sednu za volan,pa se mozda uklope u tih 0,3,a to je bukvalno jedna casica,znaci eto para u budzet. Ako je bezbednost u pitanju nema kompromisa, 0 promila i kraj price,na to sam mislio


Uploaded with ImageShack.us