Septembar 20, 2024, 07:50:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi 4series? Sta mislite?  (Pročitano 9944 puta)

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Grudi 4series? Sta mislite?
« poslato: Jun 04, 2009, 11:40:40 posle podne »
z0p svima grudi su mi malo nesrazmerne sa ostalim misicnim grupama.Nikako da pocnu da rastu ali bukvalno, mislim one su porasle u odnosu na pre, ali sad su mi slabija partija.Inace moj trening za grudi --->
Bench: 4x 10,8,8,6
Kosi bench: 3x 10,8,8
Razvlacenje bucicama: 10,8,8
Kontra kosi: 10,8,8
Propadanje: 10,8,8

Hteo bih da pojacam tako sto cu kosi, razvlacenje, kontra kosi raditi po 4 serie??

S tim sto kombinujem  na narednom treningu ubacim 2 nove vezbe...


Vase misljenje? Svaki komentar je DOBRODOSAO ;)
« Poslednja izmena: Jun 04, 2009, 11:43:06 posle podne ALE[X] »

Van mreže Odin

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2009, 12:52:25 pre podne »
Pa pazi,niko ti ne moze sa sigurnoscu reci koji je za tebe najboji trening za grudi iz razloga sto smo svi razliciti....ja bi ti savetovao da grudi radis recimo 3 vezbe sa po 4 radne serije stim da ponavljanja u radnim serijama moraju ici od 8-12 radi izazivanja hipertrofije misica,posto mislim da ti nije za cilj snaga powerlifting nego bodybilding...e sad probaj da radis malo tacnije samo jednom mesecno vezbe sa predzamorom,znaci prvo izolacione vezbe za grudi a potom na kraju odradi osnovnu vezbu(bench),da bi malo sokirao misic,trebalo bi ovakav sistem vezbanja da ti ojaca malo grudi.pozzz

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2009, 11:16:51 pre podne »
Ok hvala ti druze... i samo jos nesto me zanima jel valja raditi po 4-5 vezbe za grudi? Ja kad odradim ove vezbe na svakom treningu imam upalu.

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2009, 11:23:00 pre podne »
Sve dok razvaljujes grudi sa ovolikim brojem vezbi i serija, nikad - ali nikad - neces ih popraviti.
Koliko dugo treniras uopste, mislim koliki ti je ukupni vezbacki staz? I da li koristis anabolicke steroide ili ne? Kakva ti je ishrana? To su sve bitne stvari od kojih direktno zavisi koji broj vezbi i serija po misicnoj partiji mozes da radis. Bez tih podataka, moze samo da se lupa i nagadja.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2009, 11:55:51 pre podne MAXX »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2009, 12:32:41 posle podne »
z0p svima grudi su mi malo nesrazmerne sa ostalim misicnim grupama.Nikako da pocnu da rastu ali bukvalno, mislim one su porasle u odnosu na pre, ali sad su mi slabija partija.Inace moj trening za grudi --->
Bench: 4x 10,8,8,6
Kosi bench: 3x 10,8,8
Razvlacenje bucicama: 10,8,8
Kontra kosi: 10,8,8
Propadanje: 10,8,8
Hteo bih da pojacam tako sto cu kosi, razvlacenje, kontra kosi raditi po 4 serie??
S tim sto kombinujem  na narednom treningu ubacim 2 nove vezbe...
Vase misljenje? Svaki komentar je DOBRODOSAO ;)

Procitaj ovo...ne znam da li uopste obracas paznju na tu "sitnicu"

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13216.0.html

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2009, 12:40:29 posle podne »
1 godinu, supssi: Whey,Gluta,Crea,Amino GOLD, ISS Vitamini i minerali, jedem 5-6 puta dnevno trudim se da je to sto kvalitetnija hrana...Procenat proteina je veci od hidrata.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2009, 06:26:21 posle podne »
Ne mozes da radis toliko vezbi, serija po vezbi sa malo UH.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2009, 07:47:06 posle podne »
Svi koji imaju manje od dve godine redovnog treninga, trebalo bi da se manu raznih mega programa koji vise prilice profesionalnim bilderima, i da pazljivo procitaju ovaj clanak:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11553.0.html

@ALE[X]:
Prouci pazljivo deo koji se odnosi na Dorianov trening od 1983-86. Tako treba da treniras (ili vrlo slicno tome). Ovo sto si do sada radio i sto si u okviru tvog pitanja napisao predstavlja nepotrebno i kontraproduktivno bombardovanje i przenje misica i preopterecenje kapaciteta oporavka. S obzirom na tvoj ne tako dugacak vezbacki staz i natural hormonski status, tvoji misici i tvoj nervni sistem nemaju ni najmanju sansu da se izbore sa silnim katabolizmom koji stvaras sa ovolikim brojem vezbi i serija. Budi strpljiv i pametan, i upamti - sve u svoje vreme, pa tako i napredni programi treninga. Programi treninga koji su previse zahtevni za tvoje trenutne kapacitete oporavka sigurno ti nece doneti brzi napredak, vec ce te samo vratiti unazad ili u najboljem slucaju drzati tu gde jesi. Ako postoji disciplina gde nema mesta ni za kakvu zurbu i precice, to je bodi-bilding. Koliko to shvatis, toliko ces napredovati.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2009, 08:05:38 posle podne MAXX »

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2009, 08:33:16 posle podne »
Hvala ti druze nisi svestan koliko si mi pomogao...Zaista ti hvala! Znaci da za sada je OK raditi po 3-4 vezbe za odredjenu grupu misica, po 3-4 serije u zavisnosti od miscne grupe koju treniram?

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2009, 08:44:18 posle podne »
Ne po 3-4 vezbe, nego po 2-3. Po 3 vezbe za vece partije (butine, grudi, ledja, ramena) i po 2 vezbe za manje partije (biceps i triceps). Broj serija 2-3 po vezbi. Procitaj pazljivo clanak, tamo je sve lepo i podrobno objasnjeno. Tako radi dok ne napunis najmanje 2 godine redovnog, neprekidanog treninga.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2009, 09:20:41 posle podne MAXX »

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #10 poslato: Jun 05, 2009, 09:01:00 posle podne »
OK brate znaci samo da smanjim sa vezbama i serijama? Tako?Da li valja raditi kombinovan trening recimo kad radim grudi 1. Bench 2. Kosi 3. Razvlacenje, a sledeci trening 1. Bench 2. Kosi 3. Propadanje ili Kontra kosi? Tako da kombinujem i sa ostalim misicnim grupama? Sta mislis o tome MAXX?

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2009, 09:22:24 posle podne »
To su sve male varijacije na temu, i mozes ih praviti bez problema. Bitno je samo da ne izadjes iz ovog opsteg okvira.

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #12 poslato: Jun 05, 2009, 09:52:49 posle podne »
OK hvala ti MAXX car si...Ja sam prvih 3 meseca tako radio recimo biceps i triceps od 2-3 vezbe, ledja 3-4 vezbe none 4, rame 3-4. Ali posle sam poceo sa supssima koji su mi dodali neverovatnu snagu i osetio sam da mogu vishe, pa sam pojacao sa vezbama  i odmarao samo 1 dan u nedelji...Ali shvatam da nije sve u broju vezbi MAXX mi je otvorio oci sa temom o Dorianu Yatesu.Hvala ti MAXX sad cu da pocnem sa tim treningom manje bombardovanja i koncetracija dok se izvodi vezba ce biti maximalna. Meni su treninzi pon-petak, vikend odmor. Radim svaku misicnu grupu posebno? Inace koje si ti god MAXX koliki je tvoj staz? PozZz sve najbolje !

Van mreže Odin

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2009, 10:31:02 posle podne »
Ok hvala ti druze... i samo jos nesto me zanima jel valja raditi po 4-5 vezbe za grudi? Ja kad odradim ove vezbe na svakom treningu imam upalu.

pazi ovako...nemoj raditi 4-5 vezbi za grudi u istom danu kad radis grudi....radi 3 vezbe kao sto sam ti i rekao a posle 2-3 meseca malo kombinuj...ubaci koju vezbu a jednu izbaci znaci da budes uvek na 3 i nemoj mnogo da se opterecavas sa kilazama,vazna i jako bitna je forma i pokret izvodjenja odredjene vezbe...znaci kad radis bench gledaj da guras grudima,pokusaj da osetis grudi,ne cimaj teg naglo da bi ga samo izbacio gore....naravno kosi bench sipka sto vise uz bradu radi pogadjanja gornjih delova grudi..

Van mreže ALE[X]

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Grudi 4series? Sta mislite?
« Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2009, 10:43:11 posle podne »
MAXX si ziv? Hvala na savetima Odin...