Septembar 27, 2024, 11:21:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.298 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: da li se utopliti ili ne prilikom kardia  (Pročitano 19153 puta)

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #30 poslato: Maj 26, 2009, 06:05:02 posle podne »
gde si kupio pulsomer? koliki ti je puls u mirovanju?
Dobila devojka za rodjendan od drugarice :), a u pitanju je ovaj model:

http://www.heartratemonitor.co.uk/polar_fs3c.html

Puls u mirovanju je obicno 60 otkucaja u minuti, a na treningu tempiram da bude oko 130.

Pozzzz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #31 poslato: Maj 26, 2009, 06:47:14 posle podne »
Pulsom vecim od 135 direktno utices na misicnu masu.

pa kako to ponovo zavisi jbg , jedini parameta tu mozes da izvedes je krv , odnosno koliko srce pumpa krv a ne pumpa svako srce isto krv ... mislim pnovo mi nisi da o potpi=un odgovor... jbg


Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #32 poslato: Maj 26, 2009, 07:35:27 posle podne »
Verovatno je mislio da ako ti je puls konstantno veci od 135, ulazis u zonu gde ces veoma brzo poceti da spaljujes misic, naravno opet je sve povezano sa ishranom tako da ne moze to tako iskljucivo da se uzme :) Smatra se da je puls oko 130 najbolji za spaljivanje sala (za tu negde starost oko 30 godina), ali recimo i naglim promenama (skokom iznad ovoga pa spustanjem u odredjenim vremenskim intervalima) mozes dovesti do ubrzanja metabolizma i samim tim do gubljenja sala.

MIslim, sve u svemu, "ganjaj" ti puls oko 130 kostantno, sredi ishranu kako treba i bices vise nego zadovoljan :)

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #33 poslato: Maj 26, 2009, 08:37:31 posle podne »
Verovatno je mislio da ako ti je puls konstantno veci od 135, ulazis u zonu gde ces veoma brzo poceti da spaljujes misic, naravno opet je sve povezano sa ishranom tako da ne moze to tako iskljucivo da se uzme :) Smatra se da je puls oko 130 najbolji za spaljivanje sala (za tu negde starost oko 30 godina), ali recimo i naglim promenama (skokom iznad ovoga pa spustanjem u odredjenim vremenskim intervalima) mozes dovesti do ubrzanja metabolizma i samim tim do gubljenja sala.

MIslim, sve u svemu, "ganjaj" ti puls oko 130 kostantno, sredi ishranu kako treba i bices vise nego zadovoljan :)
bio sam u zurbi pa nisam stigao opsirno da ti odg pirat...
inace svaka na mestu 8)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #34 poslato: Maj 27, 2009, 12:20:58 pre podne »
hvala ljudi bas ste ljubazni:) znam i ja to ali nisam to pitao ... nebitno sve je ok :-\

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #35 poslato: Maj 27, 2009, 09:50:48 pre podne »
hvala ljudi bas ste ljubazni:) znam i ja to ali nisam to pitao ... nebitno sve je ok :-\

a sto si ti toliko negatrivan i cinican u svom ramziljsanju jbt kao da ti je ceo svet krvi za nesto..
dakle.
HIT high intensy trening postoji nekoliko godina u nazad kao jedna od extra nacina za skidanje m,asnog tkiva dovodjenjem tela u FAT BUNRING ZONE koje se desava npr kada je hearth b izmedju 132-135 KOD VECINE..
postoje ljudi kojima fat burning zone treba odredjivati ali to se onda radi postepoeno i kroz kontinuirani rad sa klijentom..
kada je rec o spustanju i dizanju oktucaja tj promene ritma
to se radi iz razloga sto telo kada ga vratis na nivo otkucaja koje je njemu otiprike odgovrajuce tj npr 115-120 a mozda i nize pokusava da se stabliziuje i da odrzi normlanu stopu metabilzma i telsnih funkcija.
naglim ubraznjem i povecanjem kako srcane frekfencije tako i protoka krvi a samim tim i povecanjem srcanih otkucaja telo poseze sa alternativnim izvorima nadokande energije a to su u ovom slucaju MASNOCE...
svako mora sebi da oredi aeroibnu i anareobnu zonu tj kada ulazi u fat burniong mode i kada iz njega izlazi prelazcei u katabolizam iz gore navednih razloga
ove promene ne smeju da budu u duzem vremenskom intrevalu jer telo ima svojstvo da se brzo adaptira na novo nastalu situaciju pa tako  HIT CARDIO trenizi kao i sve vrste HIT treninga ne trreba da trraju duze od 30 min!!

verovatno ni sada ti nije adkevatno odgovreno

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #36 poslato: Maj 27, 2009, 11:09:46 pre podne »
Ma ne nije to, mozda deluje tako kad neko procita post... nebitno ... nego sam ja stvarno mislio na nesto drugo, druga logika totalno  ... ali da ne dubim... to je tako kako je izmereno da su to te vrednosti .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #37 poslato: Maj 27, 2009, 03:28:43 posle podne »
Citat
to je tako kako je izmereno da su to te vrednosti .

naglsavam..NE ZA SVE...
ti ukoliko nisi utreniran fat burning zone ce da ti bude mozda cak vec i na 120 !!!...
OVISI...
parametri su uzeti na neki drugi nacin..

Van mreže pectoralis

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #38 poslato: Avgust 07, 2009, 12:21:56 posle podne »
Peđa kad si vec tu i meni da pomogneš :D

Nisam trenirao 40 dana (za to vrijeme porastao sam 1 cm i dobio 1-1.5kg).Sad hoću da se vratim.Visok sam 187 a imam 87-88 kila.U uspravnom položaju nemam stomaka uopšte i vide mi se pločice kad nategnem.Baš dosta kila mi je u nogama(obim butine >60cm) i dupetu.Čini mi se da sam u stomaku baš omekšao jer se mogu dobro uštinuti.Zanima me da li bih prvo trebao malo da smršam pa da onda nabacujem mišić,ili samo da nastavim vjezbanje u teretani kao da masu radim?
Da li će se taj stomak zateći i bez jakih kardia?Razmišljam da počnem HIIT.Sad imam 88 ne bih da sa 17 godina imam npr 93kg a da ne izgledam bog zna šta.Mozda ti nisam dobro objasnio,ali reci mi bar sta ti misliš.Znači da li mogu da se vratim i povecam mišiće a da ne dobijem npr jos 5 kila,i jos samo da pitam da li ima efekta nositi pojas preko stomaka?
Unaprijed hvala


Ovo su mi slike prije pauze

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #39 poslato: Avgust 07, 2009, 01:14:07 posle podne »
Nastavi sa standardnim treningom,ubaci kardio i najvaznije od svega,sredi ishranu!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #40 poslato: Avgust 07, 2009, 01:36:51 posle podne »
sasa je sve rekao

Van mreže pectoralis

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #41 poslato: Avgust 07, 2009, 02:16:07 posle podne »
Ok.Moze ujutru trčanje+vijača na prazan stomak,onda kad zavrsim jedem UH.Koliko puta sedmično i da li tim danima da radim  normalan trening u teretani

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #42 poslato: Avgust 07, 2009, 02:24:32 posle podne »
Brate,sve pise na forumu,samo malo truda :wink:

Ujutru bajs/vijaca,posle podne trening sa tegovima,moze i kardio odmah posle toga...Oko ishrane procitaj podforum nutrition,da znas sta posle jutarnjeg,sta u toku dana,posle treninga...da ne pisem sve ponovo...Suplementi-iscitaj podforum i teme o whey,bcaa,glutaminu...

pozz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže pectoralis

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #43 poslato: Avgust 07, 2009, 02:31:30 posle podne »
da,procitao sam dosta..Ja ne uzimam suplemente,znam da nikad neću biti kao vi ali eto koliko mogu ovako na "suvo".Jedem dosta i kvalitetno,samo sto zivim bas u malom gradu pa onda i nema kupiti bas svega kao npr nekih nemasnih sireva i sl.
Vjerovatno se cudite sto ne uzimam nista,ali puno je razloga.Od toga da nemam nikog strucnog i ad ne znam kakvof je kvaliteta to sto se narucuje i isporucuje ovdje do toga da mi se cijela pordica protivi tome.Ali eto zelim da dobro izgledam

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: da li se utopliti ili ne prilikom kardia
« Odgovor #44 poslato: Avgust 07, 2009, 03:13:02 posle podne »
Samo budi istrajan...KOliko vidim,jos si mlad,tako da ima vremena,sredi ishranu udri po treningu i kardiu i sve OK :wink:

A sto se tice protivljenja okoline u vezi suplemenata,to ti je normalna pojava kad ljudi nema znaju nista o tome
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!