Septembar 20, 2024, 11:38:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molila bi pomoć-trening i ishrana  (Pročitano 28803 puta)

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #30 poslato: Jun 03, 2009, 03:05:43 posle podne »
je, je... zeko peko ;);) zečica... phehe..

eh, i nisam se zahvalila sa savjete... ;) sam da me ne napusti volja opet, ne dam se sada..;)

Van mreže _maja_

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 1
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #31 poslato: Jun 23, 2009, 09:55:02 posle podne »
Citala sam temu od pocetka, pa bih u vezi iste stvari Pedji postavila pitanje.
Ukoliko se skida veci broj kg( preko 15kg), uz ispravnu ishranu i redovne treninge u teretani, kardio trening na bicikli 5 puta nedeljno, hoce li koza visiti jer je veliki broj skinutih kg ili ne? Recimo mesecno da se skida po 3-4kg?

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #32 poslato: Jun 24, 2009, 01:01:47 pre podne »
Citala sam temu od pocetka, pa bih u vezi iste stvari Pedji postavila pitanje.
Ukoliko se skida veci broj kg( preko 15kg), uz ispravnu ishranu i redovne treninge u teretani, kardio trening na bicikli 5 puta nedeljno, hoce li koza visiti jer je veliki broj skinutih kg ili ne? Recimo mesecno da se skida po 3-4kg?


Na to ti Peda nemoze odgovoriti nazalost.Sve zavisi od tvoje danasnje grade.

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #33 poslato: Jul 01, 2009, 02:31:10 posle podne »
Pozz svima,
Tek sam nedavno otkrila ovaj forum i apsolutno sam odusevljena , konacno pravi odgovori na pitanja koja muce vecinu nas:)
Dakle, posto sam iscitala dosta toga, skapirala sam kako to ide , medjutim, ako bih mogla da zamolim sve dobre ljude za poneki jos savet vezan konkretno za moj slucaj.
Treniram vec skoro godinu dana, od nedavno sam pocela da idem 5x nedeljno, pri cemu mi je kardio 5x nedeljno, a trening sa tezinama 3x (pri cemu radim p 2 misicne grupe/ treningu). Znaci, 30-40min tegovi i sprave+40-50min kardio.
Ishranu pokusavam da korigujem koliko mogu, ali je to prilicno uslovljeno mojim poslom, jer sam na istom od 9-20h. Na treningu sam uglavnom 11-12.30.
I naravno da mi je posao sedeci, pa i to ima uticaja na celu pricu.
evo primera: pon  grudi, biceps, bicikla
                     uto   kako nema trake, radim na trenazeru(mislim da se tako zove) i trbusnjaci
                     sre   ledja, triceps, bicikla
                    cet    kao i uto
                     pet   noge , ramena i bicikla
ishrana: dorucak ovsene, naravno i moram jogurt
              rucak povrce, belo pilece ili tunjevina, salata
              vecera  neka jaja, tunjevina , salata, kako kad
 dobila savet da ubacim ellu, sto cu i uciniti cim je budem pronasla
Pitanje je sta da ubacim kao medju obroke? I trebam li sta menjati u treningu?
Sa nestrpljenjem ocekujem odgovor, osecam da mi je pomoc potrebna, a cini mi se da ovde ima vise nego dovoljno strucnih ljudi da mi tu pomoc i pruze.

Veliki pozz za sve  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #34 poslato: Jul 01, 2009, 03:07:00 posle podne »
pozdrav
pa ako i ukoliko se ti prdrzavas svega ovoga sto si navela ti imas i vise nego sredjenu ishranu.
dobro..mozda bi tu moglo da se ubaci jos neki medju obrok,ali ishrana je sasvim ok..
nisi anvela kolicine koje jedes pa me to sada malo buni,ali je i dosta nebitno....
znaci..neki mdeju obrok u vidu ella sira je ok..ali ne nikako 2 obroka.
bolja opcija..30-ak gr whey prska sa 2-3 caps oemga 3 ulja...
trening je kako vidim ok tj prilagodjen onome koliko mozes vremenski da se posvetis...
mozda i tu male korekcije ali ja ne bih nista menjao dok ne dosegnes bas krajnju grnicu pa mozda tek onda...
sve u svemu..
ovo sto si navlea sse cini kao sasvim ok i ja te podrzavam u tome..

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #35 poslato: Jul 01, 2009, 03:40:57 posle podne »
Veliko HVALA za tako brz odgovor,
jos jedno pitanjce, znam da voce treba po mogucstvu izbaciti, ali nece mi smetati koji kom dnevno? Kolicine hrane nisam nesto merila, ali nisu u kg-ma:), tek koliko da me zasite...
I znam da nije lepo i da ne bi trebalo, ali moze li se priustiti i poneki cheat obrok s vremena na vreme, bas kad je frka? ne cesto, samo povremeno...   ;D

Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #36 poslato: Jul 02, 2009, 05:20:24 pre podne »
lelo
ako vec osecas potrebu za nekim vocem.
onda to neka bude jabuka,grejp ili sada moze u ovo doba cak i libenica.
bannane,breksve itd..bi trebalo da izbegavas..
cheat obrok..hehhehehehehheheh
pa to sve ovisi koliko si zadovljna sa sobom
jer racunaj na taj nacin da kada uradis cheat obrok na tim vrstama dijete..neces uciniti nikakvu stetu u smislu da ces dase ugojis ili slicno
ali racunaj i da ce trebati dani posle toga da izbacis to sve iz sebe.
ono....2 koraka napred pa onda se vratis jedan nazad....

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #37 poslato: Jul 08, 2009, 09:09:05 pre podne »
Verujem da ne skrecem puno sa teme  ;) ali Pedja, da li to znaci da amateri ne bi trebalo ni jabuke da jedu bez
uslovno receno nekakvih posledica?????
Naime, ja JAKO volim voce pa da li to znaci da bar mogu
jesti jabuke koliko god ili ne daj boze dinju,hvala. 8)

Van mreže lella

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 78
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #38 poslato: Jul 11, 2009, 11:53:17 pre podne »
Hvala ti PUNO PUNO Pedja na odgovorima, potrudicu se naravno da se pridrzavam svega sto si mi predlozio....mada ce biti poprilicno tesko....

Jos jedan veliki pozdrav
 8)

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #39 poslato: Septembar 29, 2009, 08:53:33 pre podne »
evo mene opet...nisam se javljala jer sam imala oooooooooogromnu pauzu u vježbanju :( i sad se vraćam nazad, promjenila sam teretanu, prezadovoljna sam...

samo sam došla pitati jednu stvar : ovako treniram navečer i dolazim kući oko pola 9 nekad ranije nekad još kasnije sve ovisi kada odem... spavat idem oko 23sata isto tako nekad i pola sata-sat kasnije.. zanima me ŠTO da konkretno uzmem nakon treninga jer znam da mora biti neki UH i onda kasnije jedem proteinsku hranu , ali me muči što jer je prekasno da jedem neznam ,rižu,krumpir i tako to......samo me taj jedan obrok muči :/

i napominjem ne koristim nikakve dodatke prehrani, jel može proći odma jabuka , ili jabuka + jogurt, i onda nakon 30-tak min. pojedem konkretan obrok????

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #40 poslato: Septembar 29, 2009, 09:58:05 pre podne »
marinela
steta sto ne uzimas nikave dodtake jer bi trebala a pogtovo posle treninga
nisi mi napisala sta je cilj u tvom trenignu,ali ako je cilj skidanje masnih nas;laga onda nikako ne mozes da pojedes kako ti kazes "kompetan obrok"tako kasno u vecernjim satima kada vec dolazis iz gym-a vec bi taj obrok trebalo da bue iskljucivo proteinski sa mnogo vlakana
da prevedem
ukoliko ti od teretane do kuce treba max 20 ili 30 minuta,nikakva greska nije sto nemas nista za posle treniga te jabuka moze da bude REZERVNI POLOZAJ ali samo jedna srednje velicine i to je cela prica
ukoliko u ovom vremenu koje sam rekao mozes da dodjes kuci i pojedes jedan obrok kao sto sam naveo onda nemas nikakvih problema sa nicim

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #41 poslato: Septembar 29, 2009, 10:30:36 pre podne »
Pedja, nemam problema s viškom kilograma, cilj mi je samo da zategnem donji dio tijela , znači fokusiram se sada na noge i stražnjicu, znam sve da trebam jesti proteina i tako se i hranim , samo me taj jedan obrok muči.

od teretane do kuće imam oko 5-10min. jer idem autom .

Što mi onda ti savjetuješ , ako može konkretno koju vrstu hrane, šta s čim , koliko , poslije treninga ?

ako sam shvatila onda mi ta jabuka ne treba , ali znam da trebam unijeti neki UH nakon treninga , samo ne znam što da uzmem u to vrijeme,sam proteinski obrok mi neće biti dovoljan da nadoknadim ono što sam potrošila

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #42 poslato: Septembar 29, 2009, 10:34:12 pre podne »
Citat
ako sam shvatila onda mi ta jabuka ne treba , ali znam da trebam unijeti neki UH nakon treninga , samo ne znam što da uzmem u to vrijeme,sam proteinski obrok mi neće biti dovoljan da nadoknadim ono što sam potrošila

marinela
UH posle treninga sluze da bi transportvali hranjive matreije u misic koji si vezbala taj dan-da ti uprostim
znaci...
ukoliko nemas hranjivih matreija,a ti ih nemas onda nemas ni potrebe za UH
ali
ukoliko tebi cilj nije skidanje kg onda slobodno mozes jednu jabuku posle treninga da pojedes a za taj zadnji obrok neka riba,jaja sa mnogo povrca bez obizra sto ti cilj nije skidanj kg vec to sto si rekla UH ne bi trealo i nemaju sta da traze u  kasnim vecernjim satima
ovo ti govrim pod uslovom da ti je ISHRANA u toku dana sredjena...

Van mreže Marinela

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #43 poslato: Septembar 29, 2009, 10:42:33 pre podne »
hvala ti... oprosti što te gnjavim, samo jedan dan mi  jedan kaže jedno drugi drugo, i tako stalno... :/

Meni govore da bi trebala uzeti odma nakon treninga obavezno UH ,čak i da smijem malu šniticu raženog kruha pojesti i onda nakon pola sata da imam normalan obrok ( posni sir,tuna, ili  slično ) ....

ali držat ću se ja onda te jabuke nakon treninga bolje nego kruha ..

ishrana mi je sređena, pazim , ne jedem junk hranu ni nikakve slične grickalice, ni ostale gluposti....to je sve iza mene :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molila bi pomoć-trening i ishrana
« Odgovor #44 poslato: Septembar 29, 2009, 10:54:37 pre podne »
marinela
ja neznam ko tebi govori tj daje savete tog tipa,ali ocigledno da je veoma oskudan ili oskudna sa znanjem
znaci.
niko na ovom svetu ne uzima UH posle trneinga zato jer ih mi volimo i zato jer su oni nesto preterano dobri i trebaju vec iz razloga sto se sa PROSTIM uh tipa malodextrin ili dextroza hranjive matreije tipa WHEY PROTEIN i sl odovode do misicnih celija tj PROSTI UH ima ulogu TRANSMITERA...
e sada..ti samo postavi pitanje tom tvom iz kog bih razloga pobogu koristla slozeni uh psole treninga..
eto..samo ga to pitaj...