Septembar 20, 2024, 06:12:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Def ovo ljeto  (Pročitano 3286 puta)

Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Def ovo ljeto
« poslato: Maj 13, 2009, 12:18:52 pre podne »
Bok svima, evo dugo pratim forum,ali sada sam se odlučio registrirati da vidim što mislite o mom planu za definiciju ove godine.
Inače, imam 18.god , 186cm , 88kg , bf oko 17% (+-2%,naravno ..radio sam bulk kad sam bio sirov i tako prikupio dosta masti).
cilj mi je oko 10-12% bf. dakle, plan je ovakav...mislio sam prehranu sredit po sistemu tajmiranja UH.

Na dane treninga s utezima:
1. obrok= 4x jaja (kuhana)
2. obrok= 200g posnog sira+žlica ulja
3. obrok (ručak)= 200g piletine +žlica ulja + zelenog povrća
4. obrok (PWM)= 40g whey+50g glukoze
5. obrok (iza treninga)= 200g posnog sira , 100g zobenih , žlica ulja
6. obrok= 25g proteina s vodom (prije spavanja)
----po računici ovo ispada oko 2100 kcal (140g UH,200g P, 91g M)

Na dane bez treninga s utezima bi izbacio glukozu i zobene (znači UH <20g) , a ubacio masti/proteina.

Što se treninga tiče, bi bio split 4x dana , s tim da bi svaki dan radio ujutro lagani kardio 30min (na tašte)+ kasnije joj predvečer oko 1h-1h30min laganog kardia.


Mišljenja? ;)

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2009, 08:58:42 pre podne »
Pa ova 2 obroka sa posnim sirom zameni piletinom , mericu wheya pred spavanje izbaci i ubaci taj posni sir... i smanji  te masti a pojacaj protein... i sta ti znaci ovo zlica ulja i sta ce ti toliko ulja kada radis definiciju  ???

Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2009, 09:28:07 pre podne »
-Da, ove s posnim sam i planirao piletinu...ali zbog financijskog djela mi je ovako isplatljivije, pa sam tako i napisao, ali u svakom slučaju probat ću to zamjenit.
-što se žlice ulja tiče....to sam mislio na žlicu maslinovog/lanenog ulja kao izvor masti (jer je omega 3 bezobrazno skupo)
-a što se količine ulja tiče, smatram da je neophodno jer radi se o tome da ću ja zapravo svaki drugi dan tek iza treninga imat UHa i to tek toliko da se napune rezerve, tako da bi svi ostali obroci trebali biti proteini+masti (i to da bude barem 40% masti), tako da se organizam prebaci na trošenje masti kao izvora energije, a u slučaju da izbacim masti..ostali bi čisti proteinski obroci i to bi značilo da sam sebe uništavam forsirajući organizam da koristi proteine; ili sam u krivu?

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2009, 03:15:13 posle podne »
Cini mi se da je pitao sta je zlica....kolko znam zlica je kasika...

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2009, 04:11:05 posle podne »
......jer je omega 3 bezobrazno skupo)
....


Meni licno vise ogovaraju orasi nego Omega-3 iz tableta/ kapsula.

Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2009, 04:16:05 posle podne »
Cini mi se da je pitao sta je zlica....kolko znam zlica je kasika...

yup (13-14g).

Meni licno vise ogovaraju orasi nego Omega-3 iz tableta/ kapsula.

Pa dobro, ali meni je najjednostavnije i najjeftinije popit samo zlicu (kasiku :P) maslinovog / lanenog ulja

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2009, 04:20:46 posle podne »
Citat
Bok svima, evo dugo pratim forum,ali sada sam se odlučio registrirati da vidim što mislite o mom planu za definiciju ove godine.
Inače, imam 18.god , 186cm , 88kg , bf oko 17% (+-2%,naravno ..radio sam bulk kad sam bio sirov i tako prikupio dosta masti).
cilj mi je oko 10-12% bf. dakle, plan je ovakav...mislio sam prehranu sredit po sistemu tajmiranja UH.

Na dane treninga s utezima:
1. obrok= 4x jaja (kuhana)
2. obrok= 200g posnog sira+žlica ulja
3. obrok (ručak)= 200g piletine +žlica ulja + zelenog povrća
4. obrok (PWM)= 40g whey+50g glukoze
5. obrok (iza treninga)= 200g posnog sira , 100g zobenih , žlica ulja
6. obrok= 25g proteina s vodom (prije spavanja)
----po računici ovo ispada oko 2100 kcal (140g UH,200g P, 91g M)

Na dane bez treninga s utezima bi izbacio glukozu i zobene (znači UH <20g) , a ubacio masti/proteina.

Što se treninga tiče, bi bio split 4x dana , s tim da bi svaki dan radio ujutro lagani kardio 30min (na tašte)+ kasnije joj predvečer oko 1h-1h30min laganog kardia.


Mišljenja? Namigivanje

kao drugi obrok ubaci tunjevinu ili piletinu umesto posnog
5 obrok nikakko zobene..vec ti je kasno za to jer ti taj peti obrok dodje skoro uvece..znaci pahuljice prebacuj za prvi obrok..ne trebaju ti skrobasti hidrati uvece!!
6 obrok odnosno pred spavanje ide posni iz drugog i merica wheya..

ja vise nista ne bih menjao..

Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2009, 04:36:47 posle podne »
kao drugi obrok ubaci tunjevinu ili piletinu umesto posnog
5 obrok nikakko zobene..vec ti je kasno za to jer ti taj peti obrok dodje skoro uvece..znaci pahuljice prebacuj za prvi obrok..ne trebaju ti skrobasti hidrati uvece!!
6 obrok odnosno pred spavanje ide posni iz drugog i merica wheya..

ja vise nista ne bih menjao..

Da, to za drugi obrok ću vjerojatno i napravit, a što se 5. i zobenih tiče... trenutno nisam još siguran za raspored, ali 90% da ću imat cijele dane slobodne, pa ću onda radit trening ujutro tako da će raspored obroka onda bit drugačiji


- sad još jedino nisam siguran oko količine masti...dal je to previše ili?

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2009, 04:52:48 posle podne »
imas lepo objasnjeno u ove dve teme, prva je http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html, a druga je http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html, procitas primenis i rezultat je zagarantovan..

Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2009, 05:05:39 posle podne »
imas lepo objasnjeno u ove dve teme, prva je http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html, a druga je http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html, procitas primenis i rezultat je zagarantovan..
pa manje više sam sve pročitao , ali jednostavnije mi je ovako odvojeno pitat kad sam već napravio temu, nego da tamo samo gomilam topic ;)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2009, 05:22:31 posle podne »
nisi ti to procitao, da si procitao ne bi imao takav jelovnik...

Van mreže Inferno

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2009, 11:55:50 posle podne »
Pa....Genius je u pravu. Mogao bi stvarno da krenes na ovu keto dijetu jer ti je cilj definicija, a ti si u ovom svom planu kobinovao masti i UH a to bas i ne ide....
Znaci, ako izbacujes masti onda se prebacujes na UH ali samo do 100gr, a ako izbacujes UH onda ubacis malo omega 3, takodje 100gr.

Mada ja bih ti vise savjetovao da izbacis UH iz razloga (probaj sa keto dijetom)
   -masti su ti ionako neizbjezne(koliko-toliko) tj. sakrivene u ovim proteinskim obrocima
   -brze je i provjereno je i ucinkovito 100%

I povecaj proteine  ! najmanje !  na 3gr po kg....samim tim i malo vise kalorija pojacas da ne bi "dozivio" katabolizam.

Whey se ne pije pred spavanje!!!! To nema smisla! Casein se pije pred spavanje jer je sporo-vareci!
Whey samo poslije treninga, a mozes i u toku treninga ili cak i prije ako ti se slucajno desilo da nisi jeo i uzmi najmanje 120gr praha dnevno.
Kad smo vec kod praha ima od nutrabolics-a IsoBolic - - - Jaja, whey i casein- sve u jednom. Ako nemas bas para da kupujes posebno.

A sad... da mi ne bismo pravili ovde haos, vidi na (Genius ti je postavio link) "ketogena dijeta" 3-ca strana, imas Pedjin jelovnik. Procitaj pa se javi ovde i onda pricamo o jednoj stvari....ili.... 8)
Ovako mozemo do sutra aahahahahahahaha


Van mreže Doovaj

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Def ovo ljeto
« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2009, 02:28:07 posle podne »
eo složio sam sad po sistemi no,low,high carb dani..pa eto kak sam ja to zamislio

NO CARB:


MED CARB:


HIGH CARB: