Septembar 25, 2024, 07:19:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Visak sala a ne kilograma  (Pročitano 30191 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #60 poslato: Maj 31, 2009, 08:53:01 posle podne »
Moze li  umesto obroka whey+2 omege (ili 2 kas maslinovog) biti whey+50g badema, ili je bitno da se whey unese iskljucivo sa "tecnim" mastima tj. uljem?

naravno da ne..
slobodeno radi ono sta ti pase..
i ja enkda uzmem omega a nekada da ga napravim pravim obrokom supcam 50 gr oraha

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #61 poslato: Jun 06, 2009, 12:34:34 posle podne »
posto imash visha sala...po meni treba da batalish tegove i te stvari i da to istopish trcanjem preskakanjem vijace ..itd..itd...posto vijacu mozesh da preskacesh kod kuce..najbolje je da cim ustanesh pre jela...pola sata da odradish vijacu...teretana ce ti mozda pomoci da nabacish misice,ali ti nikako nece pomoci da smrsash...
...untile you puke...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #62 poslato: Jun 06, 2009, 12:52:17 posle podne »
.teretana ce ti mozda pomoci da nabacish misice,ali ti nikako nece pomoci da smrsash...
ko to kaze?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #63 poslato: Jun 06, 2009, 01:26:07 posle podne »
posto imash visha sala...po meni treba da batalish tegove i te stvari i da to istopish trcanjem preskakanjem vijace ..itd..itd...posto vijacu mozesh da preskacesh kod kuce..najbolje je da cim ustanesh pre jela...pola sata da odradish vijacu...teretana ce ti mozda pomoci da nabacish misice,ali ti nikako nece pomoci da smrsash...

hahhahahahhahaaha
opaaaaaa
jel bi mogao da obrazlozis ovu gomilu .........koje si izneo ovde..?
hvala..
« Poslednja izmena: Jun 06, 2009, 02:02:41 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #64 poslato: Jun 06, 2009, 01:37:53 posle podne »
zamisli da 30 min skaces sa vijacom,ma daj molim te:):):):):)   
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #65 poslato: Jun 06, 2009, 04:03:49 posle podne »
nema to veze..ima ko moze..ali sta ce da trosi te kalorije i salo ako nemas misice

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #66 poslato: Jun 06, 2009, 05:52:38 posle podne »
nema to veze..ima ko moze..ali sta ce da trosi te kalorije i salo ako nemas misice

ma en samo to....da podjemo od prvog i osnovnog...
KAKO NEKO KO IMA VISAK KILOGRAMA MOZE A DA TO SVE BUDE OK PRESKATAKTI VIJACU BEZ OZBILJNIH PROBLEMA..A DA KAZEM SAMO JEDAN....NPR...KOLENA...

DA NE IDEM DALJE KOLIKO JE GLUP TAJ OBLIK CARDIO TRENINGA..

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #67 poslato: Jun 07, 2009, 02:31:18 pre podne »
pa dobro ne mora vijacu...nek trci..sta?hoce trcanjem da sjebe kolena..ma daj molim te...ja smem da garantujem uz odlican kardio trening moze da smrsa samo tako..i naravno uz pravilnu ishranu...nisam ja rekao da treba da izbaci teretanu...ali tvrdim da nece moci da smrsa samo sa radom u teretani...to su ciste gluposti...moze da zategne misice...i na sta ce da lici?na nista...pa brate imash hiljadu primera samo medju likovima koji dolaze u teretanu...koji su debeli pa se dohvate tegova...preoblikuju se u krofnu...
...untile you puke...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #68 poslato: Jun 07, 2009, 02:34:58 pre podne »
ali tvrdim da nece moci da smrsa samo sa radom u teretani...to su ciste gluposti..
opet gresis

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #69 poslato: Jun 07, 2009, 02:38:45 pre podne »
ako je spremna da uzima neki sagorevac masti,onda da...ali tesko devojke su obicno skepticne po tom pitanju...ajde reci ...kojim ce putem pre da smrsha...trcanjem ili radom sa tegovima?
...untile you puke...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #70 poslato: Jun 07, 2009, 07:25:47 pre podne »
to je stvar znanja, onog ko je trenira i pitanja da li zna sta moze da izgubi, ako se kardio ne radi kako treba..da li samo kg na vagi ili kg u vidu sala. mozda izgubi malo vise misica nego sala itd..
iskreno,sve je u ishrani, potrosnja kalorija, se regulise kroz treninge.
ako kroz hranu  unosi dovoljno ili manje sto je potrebno taj dan(bez vezbanja , drzi dijete kako neko kaze.. telo mora da povlaci negde taj nedostatak da bi izdrzalo vezbanje.ako jede previse, pa naravno da ce morati da radi kardio po 3 h jer ..ali to je gubljenje vremena.
 tu moze da se desi da trosi salo i misice.opet tu treba znati, kako sacuvati to malo misica..
dobro organizovan trening u teretani, moze da sagori dovoljno kalorija, bas ako i kardio

itd..ali to je nauka, kombinacija, teorije, prakse, znanja, iskustva..
nikada nemoj da budes iskljuciv.

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #71 poslato: Jun 07, 2009, 11:12:31 pre podne »
Au nema me par dana a ovde se diskusija otvorila.  :)
Inace posto sam kratka sa vremenom trenutno ne mogu da odgovorim na osnovu mog licnog iskustva kako se moze smrsati u teretani, pa cu taj odgovor ostaviti za kasnije.
Meni bi trebala pomoc oko sledeceg, ja planiram da se "skinem" sa keto dijete, pa kako sad napraviti tu tranziciiju na UH postepeno?

1. Da li da  normalno uradim punjenje posle ove sedmice praznjenja, ili da preskocim punjenje i pocnem da lagano ubacujem UH
2, Da li je ok da par dana (zanima me koliko bi trebalo dana) da ubacim nekih 50 g ovsenih za dorucak, a  ostali obroci P+M.
3.Nakon koliko dana da pocnem da ubacujem UH u obroke pre i posle treninga.
Nadam se da se shvatili sta sam htela da pitam, malo je zbrda zdola posto sam u zurbi  ;D
Stvar je u tome da ne zelim vise da mrham (dobijam komplimente da sam anoreksicna mada sam ja jos uvek masnjikava) i sad bih zelela da poradim na ovim svojim bednim misicima (smanjila bih kardio, mozda caki i izbacila ako je to OK?)  pa me zanima kojim tempom da ubacujem UH nakon keta.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2009, 11:14:47 pre podne ajdonthevanejm »

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #72 poslato: Jun 07, 2009, 02:41:04 posle podne »
hehe ja nisam citao tvoje predhodne postove ..ja sam mislio da si ti debeljuca neka...pa da hocesh da skinesh salo...a ti kazesh ko anoreksicarka :):)
...untile you puke...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #73 poslato: Jun 08, 2009, 05:36:11 pre podne »
bbart
jedno pitanje i sve reseno
KAKO SE TO MISICI ZATEZU U TERETANI????

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visak sala a ne kilograma
« Odgovor #74 poslato: Jun 08, 2009, 09:46:29 pre podne »
pa dobro ne mora vijacu...nek trci..sta?hoce trcanjem da sjebe kolena..ma daj molim te...ja smem da garantujem uz odlican kardio trening moze da smrsa samo tako..i naravno uz pravilnu ishranu...nisam ja rekao da treba da izbaci teretanu...ali tvrdim da nece moci da smrsa samo sa radom u teretani...to su ciste gluposti...moze da zategne misice...i na sta ce da lici?na nista...pa brate imash hiljadu primera samo medju likovima koji dolaze u teretanu...koji su debeli pa se dohvate tegova...preoblikuju se u krofnu...

ovako..posto sam sada uhvatio vremena da ti odgovrim "BRATE",pa da zakljucimo sa ovom temom tj sa tvojim razmisllajnejm
dakle..gomila gluposti i ciste gluposti mogu da budu samo to sta ti pricas i prepruicujes i iskreno se nadam..ali ISKRENO da nisi negde neki instruktor u teretani,mada se po nacinu kako se obrcas bojim da jesi,te da ljudi sa kojim radis nisu ni svesni STA IM RADIS....ali da krenem redom..

1.ukoliko uzmemo u obizr da osoba je mladja i da ima visak kilograma,a pod tim misim od 6 na vise a ne one osobe koje smatraju da imaju visak a u stvari ga nemaju,a pri tom da uzmemo u ozbir da te osobe pogtovo zenskog pola nisu bile do tada fizcki aktivne ili jesu vrlo malo onda je veoma lako i odgovrno tvrdim da svaki oblik STRESA NA NJIHOVE TETIVE,LIGAMENTE,VEZIVNA TKIVA je toliko stetan da TI NA ZALOST TOGA NISI SVESTAN..
sam visak klograma je prilicno opterecnje sa sklopove te osobe,a ako na to jos dodads poptunu NE UTRENIRANOST i STRESNE POKRETE TIPA PRESKANJENJE VIJACE I TRACNJE to je dobitna kombinacija za trajsno ostecnje!!!!!!!.

2.ako se uzmu u obizr osobe sa istim problemom tj viskom kilograma a da prelaze godine GDE SE NJIHOVI LIGAMETNI,HRSKVAICE I OSTALA VEZIVNA TKIVA PREASTAJU da kazem na prost nacin "priirodno podmazivati",a sto se desava sa godinma i kada na to dodatmo sve isto sto sam rekao gore pod br 1,onda imas i vise nego DOBITNO KOMBINACJU DA OSOBA ZAVRSI NA OPERACIJI ZARAD TRJANOG OSTECENJA!!!!!!

dalje....
ukoliko se NEUTRENIRAOJ osobi koja ima visak kilograma uradi samo KALORIJSKI SUFICT,doci ce do smanjenja kilograma....
posle toga,sledi faza gde telo prestaje ili prepoznaje ono sta se radi i potreban je dodatni stimulans u vidu angazovanja energije iz masnoca....jer telo jedntoavno vise nece da koristi samo od sebe visak energetskih resursa vec mu je potrebna dodatana stimulacija...
ali ostaje stalno rpoblem...VISAK KLOGRAMA JE JOS UVEK TU....
osobau koja je potpuno ne utrenirana,sto znaci ne samo njem metabolziam ne privknut na bilo kakav dodatni oblik angazovanja vec se misli pod njenom misicnom konstitucjom sa psoebnim naglaskom na SKELET,staviti da CAK RADI CARDIO TRENING I NA POKRETNOJ TRRACI JE NOTORNA BULDASTINA koja za posledicu moze da ima samo STRAHVOITE POVREDE....

niko ovde ne tvrdi da tcanje nije dobro..ali tracnje je ok za UTRENIRANE indivude koje se bave sa sprotom i kojima je trcanje vid sticanja NEOPHODNE KONDICIJE u svrhu postisanja srpotskih rezulatata a  to nije mrsavljenje vec davanje golova,koseva itd itd itd...tj kosakrkasi..fudblaeri...itd itd itd itd......

ali..u zadnje vreme se naravno i to izbegava jer je opste poznato ali an zalost kod nas da se sve pripreme mogu obaviti u dobro i specijalzovano opremljenim salama...na zalost..kod nas se traqcanje jos uvek smatra bozijim darom iz razloga sto ljudi razmisljaju kao i ti i naravno iz razloga neobrozvanja i nemgoucsnosti vezbanja na adekvatnim spravama....
odgovrno tvrdim da se npr i extreme gym-u mogu odratiti kompelnte pirpreme svih vrsta sprotova bez i jednog jedinog odlaska na tracnje ali naravno ZA TO JE POTREBNO ZNANJE I EDUKACIJA.....

sto se tice tvoje rpice o zatezanju misica..
na zalost to je ono sto i jeste problem u srbiji..."ja imam misice na stomaku samo se nevide",ili.."ja bih samo malo da se zategnem",je na zalost ono sto svaki dan se cuje i sta cujem....
SALO SE NE ZATEZE moj "brate"..
misic moze da atrofira ili da vrsi svoju funkciju koju i ima ali se ne zateze.......

ali redom

Citat
ja smem da garantujem

koje kvalifikacije imas da mozes da garantujes..??

Citat
ali tvrdim da nece moci da smrsa samo sa radom u teretan

zasto?
i ko je spominjao samo rad sa tegovima kao obik skidanja viska kilograma?

Citat
moze da zategne misice...i na sta ce da lic

evo jos jednom te molim da objasnis ovaj pojam i da objasni NA STA CE DO NEKO DA LICI..npr..zena...koja radi sa teogvima i koja nema lucenje tessotreona koji je pirmarni muski hormon,i koja nema mogucnost razvoja msicia kao msuakrac..i jedno pitanje za tebe....zasto ti onda nemas 120kg misica kada je tako lako da ih se dobije tj kada lako aludrias da zena cim takne tegove NA STA CE DA LICI tj da ce da dobije misice..
i jos ejdno pitanje....
dali znas na koji nacin SE GRADI MISIC,DALI ZNAS STA JE HIPERTFOIJA I HIPREPLAZIJA,i dali znas narocito sta je rec ATROFIJA??A

Citat
koji su debeli pa se dohvate tegova...preoblikuju se u krofnu.

pa "brate",jel bi mogao ovo da pojasnis..kako se to debeo covek tako lako transfrimise u bodi bildera
« Poslednja izmena: Jun 08, 2009, 09:51:23 pre podne Pedja_Petrovic »