Septembar 08, 2024, 08:57:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: SVSavailm
X3MShop banner

Autor Tema: Davanje injekcije Galenika  (Pročitano 84732 puta)

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #15 poslato: Maj 06, 2009, 01:05:59 pre podne »
Ako ti ova tanka do sada nije pukla kad si je davao u dupe onda tesko da ce ti intra., kazem ti, ne skroz do kraja... Ja sam ono rekao odokativno, nisam je nikad stavljao na lenjir...

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #16 poslato: Maj 06, 2009, 11:55:26 pre podne »
Kada je otvaranje ampula u pitanju i davanje intramuskularnih inekcija(u gluteus) evo detaljnog opisa istog.
Iglu za intramuskularno davanje inekcija i bilo koju drugu ne treba hvatati za metalni deo(posle hvatanja za metalni deo više nije sterilna i možete je baciti u đubre) već samo za plastični.
Ampule koje imaju na vratu icrtanu liniju kao na ovoj slici (slika je samo primer tog obeležja ne gledajte šta piše na ampuli) otvaraju se samo rukom bez upotrebe testerice za iste.

One koje nemaju tu liniju na vratu otvaraju se tako što uzmete tupfer za skidanje šminke, ukoliko niste vešti sa otvaranjem i bojite se da se ne posečete, kanete malo alkohola i prislonite uz vrat a tako da dođe izmedu vašeg kažiprsta i vrata ampule. Zatim uzmete testericu i počnete da režete po sredini vrata ampule. Zarežete do polovine debljine stakla i tom rukom u kojom ste tupferom pridržavali ampulu slomite glavu iste.
Nakon ubrizgavanja rastvora u špric, pogledajte da li ima balončića tj. vazduha u rastovru i razbijte ih kuckanjem tj. "čvrgom" u špric tamo gde se balončić nalazi. Ukoliko su balončići na samom vrhu šprica pri ulasku u iglu slobodno pritisnite klip šprica i istisnite van malo rastvora kako bi vazduh izašao. Skinuti iglu kojom ste izvadili rastvor i baciti, a na špric staviti novu za ubod.
Mesto u koje ćete dati inekciju treba prvo dezinfikovati tupferom i alkoholom OBAVEZNO!
Igla ulazi u gluteus pod uglom od 90 stepeni!
Intramuskularna injekcija se daje u gornj, spoljni kvadrat gluteusa, kao na slici

Gornja linija kvadrata treba biti u ravni završetka pelvične kosti(na slici)

Igla ide skroz do kraja ili na milimetar do kraja. Nakon uboda ne treba odmah krenuti sa davanjem inekcije već usisati malo likvora(ili krvi ukoliko ste uboli loše mesto) u špric. Ukoliko u špric uđe krv to znači da ste uboli loše mesto. Izvadite špric pažljivo i promenite iglu a zatim ponovite postupak. Ukoliko ste uboli dobro mesto prilikom usisavanja nećete primetiti promenu boje rastvora. Onda možete krenuti sa davanjem inekcije polako.
Nakon izvlačenja igle tupferom i alkoholom kojim ste dezinfikovali mesto pre uboda protrljajte isto mesto, a ako imate vremena i strpljenja masirajte nekih 5 minuta da vam se ne bi stvorili čvorovi.
Ne preporučujem vam da dajete sami sebi jer su vam prilikom davanja inekcije potrebne obe ruke. Verovatnoća da će doći do smopovređivanja je velika!
« Poslednja izmena: Maj 06, 2009, 12:07:28 posle podne Maša »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #17 poslato: Maj 06, 2009, 01:03:42 posle podne »
 Svaka cast Maso !  Ovo je jedno bas lepo objasnjenje ;D

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #18 poslato: Maj 06, 2009, 01:07:54 posle podne »
Hvala, hvala!

Van mreže matko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #19 poslato: Maj 06, 2009, 09:03:25 posle podne »
Ako ti ova tanka do sada nije pukla kad si je davao u dupe onda tesko da ce ti intra., kazem ti, ne skroz do kraja... Ja sam ono rekao odokativno, nisam je nikad stavljao na lenjir...

Ok. Nisam se još uboo prvi put. Premalo je toga bilo u injekciji pa se nisam htio bez veze bosti. Probat ću ponovo sutra kad kupim nove igle. Valjda je problem u njima. :)

Hvala Mašo.

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2009, 11:20:50 posle podne »
Nema na čemu

Van mreže Smeker

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2016, 03:59:52 posle podne »
A ako se pogresno ubode i bude krvi je l se i to ulje baca ili?

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #22 poslato: Februar 08, 2016, 05:23:11 posle podne »
Ne
promenis iglu,aspiriras opet i ubrizgas.
Be patient,results will come !!!

Van mreže klaun8

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2016, 07:32:34 posle podne »
jel ima tu,iskustnijih koji si mogu sami dati u gluteus?

ima neki klip il nesto,kako je to moguce sam izvesti? :D


da se razumije,znam dati drugima,sebi u quad,al nikako da skombiniram sebi :D

ima neki savijet? :D


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Davanje injekcije Galenika
« Odgovor #24 poslato: Februar 08, 2016, 11:21:14 posle podne »
Narode,ne znam da li ste primetili ali temu iz 2009. godine dizete iz groba.. :)

jel ima tu,iskustnijih koji si mogu sami dati u gluteus?

ima neki klip il nesto,kako je to moguce sam izvesti? :D


da se razumije,znam dati drugima,sebi u quad,al nikako da skombiniram sebi :D

ima neki savijet? :D



Palac na kuk,kaziprst niz nogu,i srednji prst zabaci prema gizici i gde zavrsi tu bodes.
Uglavnom spoljni gornji kvadrant guza..

Da se ne zlopatimo obojica --> KLIK (Inace jako slozena tematika...)

Ako ti konkretno imas problem,otvori svoju temu pa objasni situaciju.

Lock.