Septembar 28, 2024, 11:24:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Genski doping !  (Pročitano 23453 puta)

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Genski doping !
« poslato: April 17, 2009, 02:33:19 posle podne »
Danas sam na fakultetu imao predavanje o dopingu , o svim anabolickim steroidima upotrebi , šteti , djelovanju , uzimanju itd ... I imali smo predavanje o najjnovijem vidu dopinga , GENSKI DOPING , znaci brate ubodes se i nemoras trenirati , trcati nista, dobijas misice , snagu , izdrzljivost sve koliko ti treba , lezis gledas TV i sve to dobijas , taj doping se poceo upotrebljavati prije 3 godine , jaci je od GH 1000% , skup je teško se nabavlja , i na doping kontrolama ga nemogu pronaci , predavanje su drzali ljudi iz Niša , Zagreba , Beograda , Novog Sada i Sarajeva , profesori , doktori , nutricionisti , itd ....

Dali znate nesto o ovome i sta mislite o tome :D Sa ovim genskim dopingom ode cijeli sport u PM , ovo je presmijesno , a za AAS sam cuo sto nikad nisam cuo , i hvala bogu sto nikad to nisam probao niti cu , niti jedan vid AAS-a ...


Pozdrav  :)
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Genski doping !
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2009, 02:45:14 posle podne »
za AAS sam cuo sto nikad nisam cuo , i hvala bogu sto nikad to nisam probao niti cu , niti jedan vid AAS-a...
Pozdrav  :)
Prosvetli i nas,leba ti!
Ne znam kako bi reagovao kada bi imao neko realno predavanje o tome sta jedes,pijes i udises...koliko teskih metala,pesticida,hormona,radioaktivnih materija i ostalih zacina dnevno uneses...

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Genski doping !
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2009, 02:46:39 posle podne »
Sta studiras ?

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Genski doping !
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2009, 03:00:51 posle podne »
Danas sam na fakultetu imao predavanje o dopingu , o svim anabolickim steroidima upotrebi , šteti , djelovanju , uzimanju itd ... I imali smo predavanje o najjnovijem vidu dopinga , GENSKI DOPING , znaci brate ubodes se i nemoras trenirati , trcati nista, dobijas misice , snagu , izdrzljivost sve koliko ti treba , lezis gledas TV i sve to dobijas , taj doping se poceo upotrebljavati prije 3 godine , jaci je od GH 1000% , skup je teško se nabavlja , i na doping kontrolama ga nemogu pronaci , predavanje su drzali ljudi iz Niša , Zagreba , Beograda , Novog Sada i Sarajeva , profesori , doktori , nutricionisti , itd ....

Dali znate nesto o ovome i sta mislite o tome :D Sa ovim genskim dopingom ode cijeli sport u PM , ovo je presmijesno , a za AAS sam cuo sto nikad nisam cuo , i hvala bogu sto nikad to nisam probao niti cu , niti jedan vid AAS-a ...


Pozdrav  :)


Za genski doping : DOBRO JUTRO
A sta si to cuo za AAS ,leba ti? Zivo me zanima?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Genski doping !
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2009, 03:10:34 posle podne »
ono sto sam cuo o genskom dopingu je miostatin bloker ... blokira taj miostatin gen koji kontrolise rast misica .... nije to bas tako onel
sedis jedes gledas tv i rastes... bilo bi lepo kad bi konkretno nesto napisao o tom predavanju ili dao neku brosuru sta vec...mislim ti si prisustvovao predavanju , ne mi ,zaboga...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Genski doping !
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2009, 03:15:59 posle podne »
za ovaj miostatin bloker mogu samo da predpostavim da u DNK lancu nalazi taj gen ili genom koji je odgovoran za rast misica , tacnije taj gen odredjuje do koje mere mogu misici da rastu od coveko do covek , koci preterani rast, jer ljui kod kojih je taj gen najmanje zastupljen imaju hipermuskularnost... i onda se verpvatnuje vezuje za taj deo lanca i onemugucava trannskripciju tog dela , sta vec... ali ovo je samo laicko misljenje , koje verovatno nije tacno, stvarno bi bilo extra Onel kad bi nam dao neke konkretne informacije sa tog predavanja...

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Genski doping !
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2009, 04:41:25 posle podne »

 miostatin bloker
to je verovatno nacuo samo sto nije zapamtio :D :D
inace gledali ste slike one bebe koja se rodila lucenja miostatina...

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Genski doping !
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2009, 05:10:31 posle podne »
Jeste radilo se o miostatinu ... Nama su rekli da je to tako ljudi studiraju godinama rade istrazivanja naucnici svjetski koji samo rade to cijeli zivot ... A za AAS , pricalo se svasta , kako prestaje rast , kako opada kosa , kako se pojavljuju akne na ledjima , kako se unutrasnji organi povecavaju , kako jetra strada najjvise , kako moze doci do tumora jetre , do zutice , kako bubrezi isto stradaju , kako je to nezdravo , opasno , da te kad tad stignu posljedice , i tako to .... Vidite vi opravdavate steroide i tako to kao Milos Sarcev rekao da doktori pricaju svasta , da doktori trebaju poceti da uce od bodybildera to sam negdje na forumu procitao , pa sto se onda bodybilderi jade doktorima kad nesto zaboli , odkaze , traze bubrege vidim i takvih slucajeva ima i tako to....
Predavanja su bila bas exstra sa exstra argumentima dokazima , slikama , i tako to...

Bilo je rijeci o svim steroidima , o hormonu rasta koji se poceo koristiti 1980 ovako nesto , da bi patuljasti ljudi narasli da bi im se ispravilo to i tako to pa onda pocela primjena kod sportasa BB i tako dalje ....
Da je GH bio jako skup , pa da su ga cak oni kojima je bio potreban (patuljcima) prodavali obicnim ljudima normlanim jer je bio jako skup i tesko se nabavljao i tako to..

I jos nesto vidim nevolite kad se prica lose o AAS , AAS su napravljeni da bi se pomoglo bolesnima , iznemoglima , retardiranima i ljudima kojima je AAS neophodan da bi ostali u zivotu obavljali neke zivotne radnje i tako to , a onda to normalan covjek uzme pa to moras biti lud da uzmes iskreno moje misljenje trenutno je takvo ...
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Genski doping !
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2009, 05:18:44 posle podne »
ne buncaj
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Genski doping !
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2009, 05:21:17 posle podne »
Ok izvinite opet kazem pisem sto sam danas cuo od ljudi koji su u sportu 50 godina , doktora koji rade u bolnicama hirurga , plasticnih hirurga i tako dalje... Izvinite htio samo o ovome genskom dopingu da vidim dali ste culi i sta mislite o tome , a AAS je stvar pojedinca naravno ...

Da se AAS proizvodi radi sportista nebi bio zabranjen i nebi bio u doping listi u svim normalnim sportovima ....

Steroidi, anabolički preparati i raznorazne vrste lekova mogu biti izuzetno šteteni po vaše zdravlje. Ovaj forum je isključivo informativnog karaktera i ni u kom slučaju informacije sa njega se ne mogu upotrebiti u smislu nagovaranja, podstrekivanja i slično! Sve informacije koje iskoristite su na Vašu vlastitu odgovornost!!!


Pozdrav sve najjbolje !
« Poslednja izmena: April 17, 2009, 05:34:01 posle podne onel »
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Genski doping !
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2009, 05:39:38 posle podne »
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh   brate toliko si vremena na ovom forumu proveo i u stanju si da opet pricas ovakve gluposti???


How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Genski doping !
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2009, 05:46:55 posle podne »
jbt mali a si se ti nasrao pa to je strasno ;D... ja sam stvarno zagrizao ovu temu iskreno misleci sad ces ti da izneses neke argumente nesto pogotovo o miostatinu i genskom dopingu koji se ne ogranicava samo na miostatin u sportu al ajde...  a na kom si ti to seminaru bio , odnosno predavanju sta vec?


Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Genski doping !
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2009, 05:47:51 posle podne »
banbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanbanban

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Genski doping !
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2009, 06:06:20 posle podne »
Ok izvinite opet kazem pisem sto sam danas cuo od ljudi koji su u sportu 50 godina , doktora koji rade u bolnicama hirurga , plasticnih hirurga i tako dalje... Izvinite htio samo o ovome genskom dopingu da vidim dali ste culi i sta mislite o tome , a AAS je stvar pojedinca naravno ...

Da se AAS proizvodi radi sportista nebi bio zabranjen i nebi bio u doping listi u svim normalnim sportovima ....

Steroidi, anabolički preparati i raznorazne vrste lekova mogu biti izuzetno šteteni po vaše zdravlje. Ovaj forum je isključivo informativnog karaktera i ni u kom slučaju informacije sa njega se ne mogu upotrebiti u smislu nagovaranja, podstrekivanja i slično! Sve informacije koje iskoristite su na Vašu vlastitu odgovornost!!!


Pozdrav sve najjbolje !


mislim d atreba da pogledas bigger stronger faster za pocetak :D a onda malo popricaj s Terzom koji ti je tu blizu isto...i tako :D
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže aca.pn

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Genski doping !
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2009, 06:16:08 posle podne »
oko 450.000 amerikanaca umre od cigareta godisnje, oko 320.000 od alkohola, a samo tri od upotrebe steroida. to je neka statistika ali je ovaj zadnji podatak najtacniji.