Jul 02, 2024, 03:06:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko ishrane i fitnesa  (Pročitano 5715 puta)

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
pomoc oko ishrane i fitnesa
« poslato: April 13, 2009, 02:31:37 posle podne »
Dragi moji sportisti muski i zenski uclanila sam se na ovaj sajt jer stvarno vise neznam sta da radim.... pravilno i kako.....kupila sam stotinu knjiga u roku od 6 mesci upisala 4 puta teretanu i aerobik odem jednom i nista odustanem....nesmem vise ljudima ni da pricam sramota....neznam sta da radim ..nemam kondicije ni malo....samo auto motor i spavanje....meso mogu da jedem ali muka mi je ako ga jedem ceo dan....u 5 obroka....moje pitanje je sta sad da upisem i sta tacno da jedem.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2009, 02:43:47 posle podne »
kao prvo pozdrav i dobro dosla...
meni ovo vise lici kao problem psihicke prirode a ne nista drugo....
jer je i vise nego ocigledno da NEMAS MOTIV,a u nedostatku motiva NEMAS VOLJE....
zasto ne razmisljas malo drugacije....
sta mislis da IMAS PROBLEM kao mnoge devojke koje su nam se obracale za pomoc tj da imas problem sa viskom kg,da imas ne daj boze neki zdravstveni rpoblem itd itd itd...
sta bi onda??
dali bi onda isto na taj nacin razmisljala???
ako ti je bog dao da lepo izlgedas uz veoma malo ili nikakvog truda,onda to bi trebalo da cenis i postujes i da sama sebi to vrcas na neki nacin...
razmisljaj u tom prvuc da svaki put kada izadjes na aerobik,fitnes,teretanu,cardio...bilo sta..SAMO SI SEBI UCINILA USLUGA da i u narednim godianma izlgedas tako kako izlgedas tj ukoliko si zadovljna sa svojim izlgedom da tako i ostane..
ti si ocigledno svesna toga da te taj sistem koji radis nigde ne vodi i da ces kad-tad da se dogodi nesto sto ne zlis..visak kg ili tako nesto...ali jednotavno nemas dovljno volje ili karkaktera da uradis nesto po tom pitanju i da tako nesto sprecis...
sta da jedes...
pa to je vrlo jednsotavno....
meso ti se gadi...pa ok..jedi ribu,sireve,jaja,mnogo povrca...milion zdravnih kominacija imas...
imas cak i mnogo jelovnika na ovomm forumu i uopste ne sumknjam da bi bar u jedan od njih mogla da se uklopis....
a sta da upises....
pa ajde za pocetak NISTA..
zasto ovo kazem..pa jednsotavno jer ako nestor adis na silu onda od tog posla nema nista...
desiti ce i desvati ce se ono sta ti se i sada desava..tj nista.odustanes nakon jako krtkog vremena...
ramzisli malo o svemu i pokusaj da smtras da ces sa necim sta uradis MA STA DA JE TO ,samo sebi uslugu da uradis..
gledaj na to tako-a kasnije ce to da ti postane stil zivota i ences moci bez toga..

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2009, 03:02:48 posle podne »
upravu si potpuno....slazem se...za motivaciju..neces mi verovati ali ja kuci imam i spravu za trcanjesa dva motora i spravu za trbusnjake i onu za noge i nista nekoristim...a sto je najgore imam svoj centar za negu lepote pa kad mi dodju devojke za savet za celulit i ostalo super im objasnim kao za pocetak setnja i tako a ja opet nulaaaaa....nemam ni malo misica  i sve midosadi...hocu da skinem 5 kg a onda i da se zategnem ....koliko i kad da jedem sir jaja i ribu u toku dana  ... koji sir i koju ribu jelima ovde negde da pise...hvala unapred

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2009, 01:33:30 pre podne »
Sta li ih savetujes da mi li je znati!?
Kako mislis da napravis neki rezultat ako ne mozes da odvojis ni sat vremena da malo prelistas ishranu i nadjes nesto prihvatljivo za tebe u odnosu na to: sta mozes sebi da priustis, koliko vremena za pripremu hrane i obroke imas...nesto cemu bi mogla da se prilagodis???

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2009, 02:25:41 pre podne »
gledala sam malo jelovnike ovde i iskreno da kazem danas mi je treci dan vase pravilne ishrane ujutro ugljeni hidrati pa vocka pa salata sa tunjevinom ili sirom pa uvece neki seik  nisam krenula sa vezbanjem ali dosta radim lpg i ostali posao pa i potrosim kalorije...a nemam nesvestice od nejela....a negojim se...kakav je to ella sir? i vocni secer vitaminiziran ?   hvala unapred

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2009, 02:27:47 pre podne »
sta je dobro za izbacivanje vode iz organizma?

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2009, 02:30:30 pre podne »
koji seik je najbolje popiti uvece i koliko

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2009, 02:55:58 pre podne »
Ella sir...malo masti. laktoze...dosta proteina



on je odlican izbor uvece, kao poslednji obrok (moze i u toku dana)....razmutis ga sa malo vode da dobijes redju masu (po zelji) i pojedes ga.... ili popijes



Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2009, 03:11:08 pre podne »
Izbacivanje kakve vode? To nije to sto mislis i ne treba ti. Izbegavaj sve vrste prostih secera,do god ne pocnes da treniras. Uvece ti je najbolji ela sir,a o sejkovima imas u podforumu dodatci ishrani.

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2009, 04:01:48 pre podne »
koliko kalorija dnevno bi ja trebala da unosim dnevno..sobzirom da se nebavim sportom i sta da kupim za nedelju dana...hvala

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2009, 06:57:04 pre podne »
Kilaza, visina??

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2009, 12:53:49 posle podne »
170cm.....56kg

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2009, 02:14:28 posle podne »
koliko kalorija dnevno bi ja trebala da unosim dnevno..sobzirom da se nebavim sportom i sta da kupim za nedelju dana...hvala
ovo je najcesca greska kod svih zena,kada citaju u nekim debilnim magazinma dijete tipa jabuka,voda itd..i onda oprase recimo da je svakoj zeni potrebno maximalno 1200-1300 cal dnevno i da ce da mrsaju itd..
sada cu probati da ti objasnim kako stvar stoje kada je stvar kod toga..
smanjivanjem kalorijskog unosa u cilju skidanja kg moze da bude producktivno u kratkom vremnskom roku..
kako..
vrlo jednsotavno....
ako je neko do sada doruckovao 3 kriske pastete i hleba sa 3 dcl jogurta,rucao sniclu sa pomfrijem,vecerao kobasicu sa margarinom,DOVLJNO CE DA BUDE DA TO SVE PREPOLOVI i da skine nekoliko kg.
zasto-pa zato jer je uradio kalorijski DEFICIT smanjivanjem unosa namrinica...
ali...
sa kalorisjkim deficitom dolazi i do drugog problema,a to je ZUSTAVLJANJE STOPE BALZANOG METABOLIZMA...
kako..pa vrlo jednsotavno...nas orgnizam je savrsena masina i na smanjenje unosa kalorija ce reagovati tako da e brani
prva linija odbrane ce biti da ce da posegne NA POCETKU za masnocama kao energijom,ali kasnije ce shvaiti da to bas i ne ide tako i jednsotavno ce gledati da smanji ENERGETKSE POTREBE
sa smanjenjem energetskih potreba,smnjauje se i stopa balzanog metabolzima..
sta je sledeci korak..
pa to da nakon odjredjenog vremena i pored cal deficita koje je jedna zena uradila kilogrami vise ne idu dole..
onda ili osoba puca i vraca se straom rezimu po sistemu..JA TO NE MOGU,ili ako ima jaci karakter jos vise zateze kais i jos vise redukuje kalorisjki unos...
sta se desava...pa samo to da ce nas orgnizam dobiti jos veci signal da jos vise treba da povuce rucnu kada je u pitanju metabolziam i tako u krug...
parodn..ne u krug...vec se krug zatvara onda kada dojdte do glupih dijeta iz magazina gde se preprucuju jedna jabuka,100 gr princa i 2 litra vode...
krug se zatvara kada dodje do zobiljnih metabolickih poremecaja i ne daj boze do oboljenja...
tipacn primer onoga sto nije dobro je SURVIVOR SRBIJA serijal gde su da bi ljudima kompezirali nedostatk gradiovne materije,davali ENERGTISKU MATREIJU U VIDU SAKE PIRINCA...
deislo se to da su svi izgubili po 10 i vise kg radi NGALOG KALORISJOG DEFICITA,a nesto basnisam video da su im se misici bolje videli-LAICKI RECENO...vec su gubili bukvalno ZIVE KILOGRAME jer je telo nastojalo da sacuva masnoce kao vid enerigje koja TREBA,jer druge nisu imali tj jesu ali vrlo malo i vidu kuvanog princa..
sta se desilo kada su presli na normlanu hranu videlo se u sutidju kada su svi -dobro,ne bas svi tj ne oni koji su tamo bili 15-ak dana,ali oni koji su ostali do pred sam kraj su se pojavili u stuidju kao KUKURIZ KOKICARI oteceni sto od retecncije vode,a sto od naglog gomilanja kilograma usled prezdervanja jer jednostavno orgnizmu im to nije tada trebalo jer je stopa metabolizma bila bukvalno zaustvljenja...
davanje infuzije u tim slucjeivma tim ljjudima je bila medjvedja usluga,da ne kazem kakva jel se zna kome i kada se dava infuzija,a to sigurno nije IGRA..
da zavrsim sa nadom da ce shvatiti..
KALORISJKI DEFICIT ne znaci gubljenje kilograma-znaci ali kratkorocno i nezdravo...
isti broj kalorija iz recimo 100 gr pecnoeg svinjskog mesa i 250 gr kuvanog belog mesa ne znaci da ces ti da mrsivas isto uz 100 gr sivnje i 250 gr kuvanog belog!!!
to upamti...
a ai odredjivanje stope balzanog metabolzima je indivudalna stvar mi to sto ti citas po raznim deblinim i glupim magazima je uzas i zalostno sto u ospte i dozlvojavaju takim deiblima da objavljuju takve clanke..
JESTI I GUBITI kg-TO JE CILJ IGRE...
jesti zdravo i kvalitetno...a ne racunati koliko tebi treba calorija..
i budi uverena..da tvojoj komisnici i tebi sigruno ne treba isti broj kalorija,a ona mozda izlgeda bolje od tebe ili gore....
razmisli
nadam se da je sada mnogo jasnije

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2009, 06:46:07 posle podne »
jeste hvala puno......zato sam se uclanila ovde jer vidim i ja da to sto pise u novinama nema veze sa zivotom i to je jedan zacaran krug....a vi sportisti sto svaki dan vodite racuna o ishrani i izgledu mora i ubedjena sam da znate kako treba i koliko......ipak to je vas zivot...nacin zivota............

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: pomoc oko ishrane i fitnesa
« Odgovor #14 poslato: April 15, 2009, 07:08:59 posle podne »
a zasto toliko spominjete ovsene pahuljice zasto su one toliko dobre .....ako naucite mene nesto naucicete njih hiljadu ja ciu im preneti znanje,,,sto se tice novina i novinara to su mi kolege tako da cu i njih da poducim preko 40 izdanja....i salon lepote.....haha....hvala unapred