Jul 03, 2024, 04:15:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi  (Pročitano 26674 puta)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Grudi
« poslato: Maj 10, 2006, 08:55:56 posle podne »
Imate li vi, ljudi, problema sa razvijanjem odredjenih "delova" grudi? I kako ih resavate? Ja npr imam slabije unutrasnje grudi. Posto sa razvlacenjem nisam primetio neki veci napredak presao sam na crossover, uski bench press i pec dec (+ jos naravno 2 compound vezbe). Jesam li na pravom putu ili se vrtim samo u krug? Kakva su vasa iskustva sa istim?
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2006, 09:53:07 posle podne »
Recicu ti ja moje misljenje o grudima, iako nemam reprezentativne grudi!

Vezbe kao sto su cross, letenje i pek dek mislim da treba da radi onaj ko zeli da pojaca detalje na grudima ! A da bi imao detalje , morash da nabacish masu.Zato ko nema masu, neka zaboravi na te vezbe, a pogotocu pek dek i cross ! ! !

Ja sam bash danas radio grudi i mislim da sam reshio moj problem sa grudima...  

Ja inache radim samo potiske bucicama, a danas sam po prvi put uspeo da pridjem grudima na pravi nacin ! Nekako su mi uvek smetala ramena !
Danas sam radio potisak i izbacio sam malo laktove na nize.. tj na koso , ka struku...  

Znachi laktovi mi ne stoje kao kod bencha sa sipkom..
Mislim da si me razumeo..

Probaj ovo, mozda ti ovo pomogne...

Ja mislim da ako su grudi dovoljno popunjene, tj ako imaju dovoljnu masu, one ce se preliti na sve strane !

Najveci problem je prici odredjenim misicima.. Ako uspesh da im pridjesh, ti cesh moci da radish na njima. Ja sam grudi radio kao SUMANUT ali nishta nisam uspeo ! Jednostavno nishta mi nije islo na grudi...   malo sam izvrnuo laktove i nadam se napredku.. jer sam vec danas osetio PUMP u GRUDIMA !

Stavljam slike..  za 4 meseca ! :)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Grudi
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2006, 12:07:05 pre podne »
Nemam pojma bas mi se cini da imam nedostatak u predelu srednjih unutrasnjih grudi i bojim se da se taj nedostatak ne poveca, kapiras.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: Grudi
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2006, 06:46:01 pre podne »
ja imam dobro izrazenu tu srednju liniju ali imam i kao neke rupice 2 sa svake strane ...ne evide se tj vide se samo kao senka ali se osete kao mala udubljenja neznam sta je to...a i gornji deo mi je dobar... mislim nezaostaje...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Grudi
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2006, 10:17:38 pre podne »
bush,radi uski kosi i probaj sa pull over-om-sjajna vezba
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2006, 12:18:09 posle podne »
Bush udri po krosu,sve varijante,sa i bez ukrštanja,kombinuj dok ti oči ne pobele.
 :twisted:  :twisted:  :twisted:

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Grudi
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2006, 06:28:51 posle podne »
neznam meni su uvelike pomogli kablovi
sa ostalim sam nabacivao masu a sa kablovima sam to fino ko kipar oblikovao

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Grudi
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2006, 08:06:16 posle podne »
Ja bi bash voleo da se general ukljuci u razgovor i da kaze svoje misljenje o ovom problemu i o krosu !

Moje misljenje je da je to gubljenje vremena ako nemash masu grudnih misica...

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2006, 09:16:43 posle podne »
Brate imao masu ili je nemao,ako ti fali "masa" u srednjem delu grudi radiš kablove jer kod te vežbe ti je najveća tenzija baš u trenutku kad su ruke spojene ili još bolje ukrštene.Za razliku od ovogo uski hvat pravi najveće opterećenje u prvoj polovini pokreta a u krejnjoj tački gotovo da nema opterećenja tj.mrtva tačka.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2006, 05:44:11 pre podne »
Citat: novak
Brate imao masu ili je nemao,ako ti fali "masa" u srednjem delu grudi radiš kablove jer kod te vežbe ti je najveća tenzija baš u trenutku kad su ruke spojene ili još bolje ukrštene.Za razliku od ovogo uski hvat pravi najveće opterećenje u prvoj polovini pokreta a u krejnjoj tački gotovo da nema opterećenja tj.mrtva tačka.
.....sto se tice uskog hvata veoma gresis....veoma...ali pre nego sto ti obajsnim zasto to...ajde mi obajsni sta znaci rec  TENZIJA,...kada radis cross????

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2006, 07:45:59 pre podne »
Tenzija u bukvalonom prevodu znači opterećenost...Mislio sam na najveće opterećenje pri pokretu.Zaš ono kad su ruke u početnom položaju tj. raširene opterećenje je najmanje a u krajnjem položaju "gori vatra".

Van mreže Milan_NYC

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 249
Re: Grudi
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2006, 07:55:03 pre podne »
Pa nisam siguran da je u rasirenom polozaju opterecenost najmanja. Mislim da je najbitnije da znas na sta da se fokusiras dok radis vezbe. Npr. kad su ruke rasirene obrati paznju na maximalno istegnuce misica, i onda pod punom kontrakcijom lagano skupljaj ruke. u momentu kad ti se ruke dodiruju zelis da imas maksimalnu kontrakciju. Naravno grudni kos uvek izbacen napolje i laktovi na gore.

Mislim da je prava rec kontrakcija.

Pozdrav.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2006, 08:17:01 pre podne »
Citat: milan03
Pa nisam siguran da je u rasirenom polozaju opterecenost najmanja. Mislim da je najbitnije da znas na sta da se fokusiras dok radis vezbe. Npr. kad su ruke rasirene obrati paznju na maximalno istegnuce misica, i onda pod punom kontrakcijom lagano skupljaj ruke. u momentu kad ti se ruke dodiruju zelis da imas maksimalnu kontrakciju. Naravno grudni kos uvek izbacen napolje i laktovi na gore.

Mislim da je prava rec kontrakcija.

Pozdrav.


Kontrakcija?!?
Nismo na istoj frekvenciji stoga moraš malo podići istu.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #13 poslato: Maj 12, 2006, 08:19:38 pre podne »
Nije stvar u tome da li neko zna da radi vežbu već je ovaj topic postavljen sa ciljem da pomognemo Bush-u i svim friend-ovim koji imaju problema sa srednjim delom grudi.Ne vereujem da ima nekog na ovom forumu ko ne zna da pravilno radi vežbe pogotovu ne Bush.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #14 poslato: Maj 12, 2006, 10:15:56 pre podne »
Citat: novak
Tenzija u bukvalonom prevodu znači opterećenost...Mislio sam na najveće opterećenje pri pokretu.Zaš ono kad su ruke u početnom položaju tj. raširene opterećenje je najmanje a u krajnjem položaju "gori vatra".
..novak..zadrzavnje u gornjem polozaju pri ovoj vezbi se ne zove nikako tenzija...ali to sada nije toliko ni bitno .......

idemo ovako........dali smo za sajel i slobodna opterecenja.....ja sam uvek za neku vrstu kombinacije..ali ovde nisam bitan ja....

neznam koliko ti znas o samoj materiji ali iz tvojih postova vidim da se dosta povrsan -nemoj ovo sada krivo da protumacis..-upotrebio am ovu rec kao ensto sto sam smtrao prikladno onome nacinu na koji ti pises tj kako vidim "delis ovde savete|"a pri tom ni jendog momenta ne dozvoljavas nikome  da ti pokaze ili dokaze da si potpuno u krivu..

da ..mis  smo ovde da pomognemo jedni drguima..ali ne an taj ancin na koji ti radis.....

bush nece uraditi svoje nedostatak na grudima radeci ukrstanje na sjalma...to mogu da gartujem..zasto...pa jedsnostavno zato jer on po mom zakljucku a verujem da ce da se slozi sa mojim misljenje nema ni izgradjenu ukupnu masu pectrolaisa da bi se zamrao sa detaljima.....

dakle.....ti kada odradis ono sto ides logicnim sledeom dogadjda mozes da obratis paznju i da analziras nedostatke...

kako mozes da kazes da ti ensto fali..kada ti fali SVE.....

dakle......to sto ti nejga savetujes je pogresno..ti ako radis tako..ok..tvoj izbor.....ali jednom sam ti vec rekao i sada opet ponavljam.....ti ne savetujes nego izovids pogresne zakljucke...

e sada....mozes da se ljutis koliko god hoces....ali pokusaj da sam analaizrias samo ovaj deo  gde si obajsnjavao ovo oko TENZIJE......

brate...takav ti ej svaki post....

zadrzavanje opterecenja u bilo kom polozaju se zove misicna kontrakcija i nije da "gori vatra" ili "tenzija".....

mozda ti to tako nazivas...nemam nista protiv ako ti ej lakse..ali oept ti akzem.....ruzno je da ucis krivo nekoga ovde......