Jul 03, 2024, 02:30:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi  (Pročitano 26672 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Grudi
« Odgovor #90 poslato: Februar 04, 2011, 03:09:49 pre podne »
Nadam se da mi necete zameriti sto vadim temu iz naftalina. Ja sam imao ginekomastiju koja je odstranjena, ali i dalje mi koza visi. Sad, znam da to ne moze da se resi vezbama itd. Nekako zelim da neutralisem taj deo koji je i dalje izbacen. E sad, da li je pametno forsirati vezbe za gornji deo grudi da bi se vizuelno to ispupcenje manje videlo? I da li ostale vezbe treba da smanjim ili potpuno izbacim? Mislim pre svega na vezbe za donji deo grudi.

Van mreže VladimirUgr

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 121
Odg: Grudi
« Odgovor #91 poslato: Februar 04, 2011, 12:31:23 posle podne »
Nadam se da mi necete zameriti sto vadim temu iz naftalina. Ja sam imao ginekomastiju koja je odstranjena, ali i dalje mi koza visi. Sad, znam da to ne moze da se resi vezbama itd. Nekako zelim da neutralisem taj deo koji je i dalje izbacen. E sad, da li je pametno forsirati vezbe za gornji deo grudi da bi se vizuelno to ispupcenje manje videlo? I da li ostale vezbe treba da smanjim ili potpuno izbacim? Mislim pre svega na vezbe za donji deo grudi.
Pa ako ti je visak koze problem idi kod nekog hirurga da ti taj visak odstrani.
“The fight is won or lost far away from witnesses - behind the lines, in the gym, and out
there on the road, long before I dance under those lights.” - Muhammad Ali

Van mreže SkyLine019

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Grudi
« Odgovor #92 poslato: Februar 04, 2011, 02:57:57 posle podne »
Pozz svima..imam pitanje vezano za pullover..neki tu vezbu rade za grudi a neki za ledja..

Jer je bolja za ledja ili za grudi??
Power of will !

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Grudi
« Odgovor #93 poslato: Februar 04, 2011, 06:36:22 posle podne »
Pozz svima..imam pitanje vezano za pullover..neki tu vezbu rade za grudi a neki za ledja..

Jer je bolja za ledja ili za grudi??
hm.... pullover ti je za grudi..najvise pogadja grudi..i pomalo latisimuse ....http://www.youtube.com/watch?v=R4ZvaWr-07Q
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže SkyLine019

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Grudi
« Odgovor #94 poslato: Februar 04, 2011, 07:15:06 posle podne »
Pa zacudio sam se jer sam video Doriana da radi za ledja    http://www.youtube.com/watch?v=VpEvClanFAI
A kad god sam citao o vezbama video sam da pullover spada u vezbe za grudi..svejedno dobra vezba..:)
Power of will !

Spartak

  • Gost
Odg: Grudi
« Odgovor #95 poslato: Februar 04, 2011, 08:19:19 posle podne »
zavisi na koji se nacin radi :)

Van mreže SkyLine019

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Grudi
« Odgovor #96 poslato: Februar 04, 2011, 08:20:49 posle podne »
Koji je drugi nacin? :D
Tj jer mozes da mi pojasnis,da vidim dali gresim..
Power of will !

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Grudi
« Odgovor #97 poslato: Februar 04, 2011, 09:40:55 posle podne »
Nadam se da mi necete zameriti sto vadim temu iz naftalina. Ja sam imao ginekomastiju koja je odstranjena, ali i dalje mi koza visi. Sad, znam da to ne moze da se resi vezbama itd. Nekako zelim da neutralisem taj deo koji je i dalje izbacen. E sad, da li je pametno forsirati vezbe za gornji deo grudi da bi se vizuelno to ispupcenje manje videlo? I da li ostale vezbe treba da smanjim ili potpuno izbacim? Mislim pre svega na vezbe za donji deo grudi.
Pa ako ti je visak koze problem idi kod nekog hirurga da ti taj visak odstrani.

Pa ne znam kako, nije to samo da odes na prepad i ajde rezi me. :D
Ja sam operisao ginekomastiju u drzavnoj bolnici, ne znam koji bi bio razlog za novu operaciju.

Van mreže Alex R

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
  • Go hard or Go home!!!
Odg: Grudi
« Odgovor #98 poslato: Mart 16, 2011, 03:36:41 posle podne »
Pozdarv narode....
Nov sam na ovom forumu ali nisam u teretani  :) medjutim imam par pitanja na temu grudi jer i meni kao i vecini zaostaje ta misicna partija samo sto sam tome krivac ja jer prvo u teretanu idem 2god i par mjeseci s tim da sam napravio pauzu nekih 3 mjeseca prosle god ali bez pauze idem nekih god dana i 4 mjeseca. U tih par godina koliko treniram tek sam od prosle jeseni prisao aj da kazemo pravilnom nacinu treniranja grudi...Prvu godinu dana sto sam isao u teretani trenirao sam svaki dan i svaku misicnu partiju (kreten...znam) ali u ovoj teretani gdje sam ja isao niko da pomogne i niko da me uputi kako i sta treba da se radi dok nisam lupio glawom u zid i zapitao se, zasto ne napredujem???
Ishrana je bila katastrsana, swega 2-3 obroka na dan i to kakwa, smece sam jeo a plus trenirao kosarku. U tom periodu sam imao nekih 68-9kg (kada sam prvi put krocio u teretanu) sada sam izasao na 89kg, zab sam napomenut da sam visok 191-2, e sad malo po malo poceo sam da ucim kako i sta treba ali "strucnjaci" iz moje tretane su me ubijedili da razbijam grudi i da cu ih tako popravit pa sam ih radio 3-4 puta nedeljno i sve iste vjezbe, sve isti uglovi, sve iste kilaze, da bi posle nekog vremena vidio da ni to ne radi (a i kako da radi). Tada sam poceo da prelistavam forume i da ucim od pravih ljudi kako treba da se trenira i hrani. kupio sam i svoje prve supse (horse power i whey prostar) tako da sam poceo polako da napredujem medjutim dok sam ja djelimicno shwatio kako i sta grudi u off otisle tako da i sad imam problem.
Moj trening grudi sada se sastoji od osnovnih vjezbi, sporih negativnih ponavljanja i malo exsplozivnijih pozitivnih. Radim 4 vjezbe sa po 3 serije evo primjer jednog treninga...
Ravni benc pres
kosi potisak
ravno razvlacenje
pullower
e sad to je jedan trening ali ja taj isti trening necu ponoviti sledeci put...sledeci trening bi bio owako nesto
Kosi benc
ravni potsak
koso razvlacenje
propadanja
a sledeci trening opet neke druge vjezbe ali zadrzawam kao neku osnovu ravni i kosi benc (nekad sipka nekad bucice)
Grudi radim 1 nedeljno i na treningu osjetim pump a sledeci dan upalu koja traje 4 dana ali rezultatislabi, napredovale su u poslednje vrijeme al opet nije to to. Nasao sam na netu neki program treninga pa bi htio da ga podijelim s vama i da vidim sta mislite o tome??
program ide ovako:
1.dan: Grudi 1
2.dan: Butine
3.dan: Off
4.dan: Ledja i Grudi 2
5.dan:Off
6.dan:Ruke i ramena
7.dan:Off
8.dan:Grudi 3
9.dan:Butine
10.dan:Off
11.Ledja i Grudi 4
12.Off
13.Ruke i Ramena
14.Off
....itd e sad idu vjezbe....

Grudi 1

1.Kontra kosi bench pres(zagrevanje)...........................2x12
(radne serije)........................................................2-3x8,7,6

2.Potisak jednorucnim tegovima na bench press-u............3x8,7,6

3.Kosi bench.............................................................3x8,7,6

4.Ukrstanje sajli na kros masini......................................3x12,10,8


Grudi 2

1.Sklekovi...................................................................3x25

2.Pek dek masina.........................................................3x25

Grudi 3

1.Kosi bench(zagrevanje)............................................2x12
(radne serije)............................................................2-3x8,7,6

2.Potisak jednorucnim tegovina na kontrakosoj klupi..........3x8,7,6

3.Bench....................................................................3x8,7,6

4.Razvlacenje bucicama na kosoj klupi............................3x12,10,8

Grudi 4

1.Kosi bench na Smith masini......................................2x40

2.Bench press na Smith masini(sto siri hvat)..................2x40

to bi bilo to, e da, zab sam da kaze mza supse, tu su , whey, glutamin, bcaa, kreatin, omega 3, dex.....hrana, 5-6 obroka na dan, 2 obroka su jaja ostalih 3-4 meso sa krompirom ili pirincom (mada je tu pretezno krompir) 2 sejka na dan, jedan ujutru jedan u PWM, e sad je to to  ;D unaprijed se izvinjavam sto sam u pocetku otisao malo u off i izvinite zbog opsirnosti...Valjda ce se potrudit neko da odgovori...unaprijed hvala  ;)
Shut the fuck up and train

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Grudi
« Odgovor #99 poslato: Mart 16, 2011, 03:45:47 posle podne »
Ovo sto si na netu gledao-da se rade grudi svaki drugi dan,to zaboravi...

E onda ova ponavljanja (nisam skontao da li to sad radis,ili je i to sa neta),to ne da mi nije jasno,nego totalno...pogotovo ovo grudi 4-2 serije po 40 ponavljanja ako sam skontao,ne vidim cemu to...
A npr zasto 3 radne serije,zasto samo toliko ponavljanja u vecini serija...


Van mreže Alex R

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
  • Go hard or Go home!!!
Odg: Grudi
« Odgovor #100 poslato: Mart 16, 2011, 03:59:29 posle podne »
Pa iskreno i meni je to malo prewise zato sam i postavio to ovdje da bi razrijesili nedoumicu.
A ja ovo ne radim (nasao sam prije pola sata na netu i nzm da li bi bilo u redu da kazem dje sam owo nasao pa da se uvjerite) e sad owo 2x40 je valjda 2 serije sa po 40 ponavljanja i naravno sa minimalnim kilazama, tako sam barem ja shwatio. Ja radim grudi kao sto sam i gore napisao, 1 nedeljno....inace svaku misicnu partiju radim 1 nedeljno osim listova i stomaka....ruke su zajedno naravno....
Shut the fuck up and train

Van mreže Alex R

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
  • Go hard or Go home!!!
Odg: Grudi
« Odgovor #101 poslato: Mart 16, 2011, 04:06:52 posle podne »
i ispod ovog texta je bio post kao....Ovo je za one kojima zaostaju grudi  ???
Shut the fuck up and train

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Grudi
« Odgovor #102 poslato: Mart 16, 2011, 04:38:35 posle podne »
alex
kao sto neko gore rece ovaj program je prilcino da ne kazem sta
pogtovo u delu SKLEKOVI
ali nercu se mnogo obazirati na njega jer jednostavno na takve stvari ne vredi gubiti vremen
ono sto je kod tebe problem je bas to sta si uradio svom telu u proslosti
jednostavno si urnisao pectorlasi i do te mere zgusnuo misicna vlakna da sada da izazoves hipertofiju istih je u domenu nacune fantastcike..
sta  raditi..
pa mozda ce ti zvucati glupo ali moj ti je savet da ne radis NISTA
tj da grudi radis svake druge nedlje narednih 4 nedlje
ovo je iz razloga da jednostavno do te mere zbunis i opustis pectorlasise da pri nekom narednom i normlanom programu ONE CE MORATI DA REGUJU tj da se brane a ne kao sada,cim ti udjes na trening oni vec znaju sta i kako ce biti vec posle prve serije i naravno dobrameni stav je tu i kraj price tj nema napredka
kao sto rekoh dakle.
moj ti je stav da NE RADIS NISTA i da pokusas tj paznju da priddas na adekvatan aktivni odmor u tom periodu i da onda posle toga peridoa se vratis na program koji sada radis

Van mreže Alex R

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
  • Go hard or Go home!!!
Odg: Grudi
« Odgovor #103 poslato: Mart 16, 2011, 05:07:50 posle podne »
Hvala na odg i savjetima a swakako da cu poslusat savjet....i bio bih zahvalan kad bi mi rekli da li da forsiram malo kilaze (naravno sa ocuvanom formom pokreta) kada kazem forsiram ne mislim nista precrano nekih 70-80% ili da se drzim manjih kilaza??
a postavicu uskoro slike da vidite pa cemo jos prcati nadam se i pratiti napredak  ;)

Waljda ce to bit oke s obzirom da mi je 19 god, msm imam vremena da to ispravim sa pravilnim pristupom za trening i trudom!!  ;)
Shut the fuck up and train

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Grudi
« Odgovor #104 poslato: Mart 16, 2011, 05:17:19 posle podne »
naravno da imas vremena
a pusti racunanja % koliko dizes itd...