Jun 21, 2024, 10:15:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi  (Pročitano 26641 puta)

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #30 poslato: Maj 13, 2006, 10:29:28 pre podne »
Ma ne bre to prijatelju nego Kekka je u nekom postu rekao da laktove malo pomeri ka unutra ili tako nesto.Sto se tice becha nikad nisam pokusao da impresioniram bilo koga,znaci umerene tezine i max. konscentracija,ja na treningu jako malo pricam,jednostavno se odsecem i kao da sam sam u teretani.Potisak sa bucicama me pogodi puno bolje,osetim izgaranje u celom misicu cak i usrednjem delu i to jako intenzivno pa Bushe mozes probati i ovo .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Grudi
« Odgovor #31 poslato: Maj 13, 2006, 12:42:48 posle podne »
Citat: novak
Ma ne bre to prijatelju nego Kekka je u nekom postu rekao da laktove malo pomeri ka unutra ili tako nesto.Sto se tice becha nikad nisam pokusao da impresioniram bilo koga,znaci umerene tezine i max. konscentracija,ja na treningu jako malo pricam,jednostavno se odsecem i kao da sam sam u teretani.Potisak sa bucicama me pogodi puno bolje,osetim izgaranje u celom misicu cak i usrednjem delu i to jako intenzivno pa Bushe mozes probati i ovo .
.E VIDIS..OVO JE PAMETAN SAVET....BRAVO..

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #32 poslato: Maj 13, 2006, 08:41:17 posle podne »
Druga stvar zbog licno mislim da je potisak bucicama bolji od bencha je sledeci.Pre toga neka se ne uvrede svi koji smatraju da je bench bolji.Prvo je potisak bucicama izvodim tako da ne spajam bucice u gornjem polozaju vec postiji po prilican razmak izmedju njih tj. bucice su od prilike u sirini ramena sa blago savijenim laktovima.Sad uporedite intenzitet kontrakcije na bench u krajnem polozaju,ja bi ovo nazvao mrtva tacka a i procitao sam u nekom stranom casopisu taj izraz,ima jako malo opterecanja na misic,sem ako su laktovi blago savijeni.Ali opet bench je puno laksi jer su ruke "spojene" sipkom.E sad kad se radi potisak bucicama stvar je itekako drugacija sada su ruke slobodne svaka za sebe i efekat je puno bolji jer u tom polozaju jesmo mi izveli ceo pokret i nalazimo se u krajnjem polozaju ali usled odgovarajuceg polozaja opterecenje itekako postoji i to ne vazi samo za krajnji polozaj vec je kontrakcija intenzivnija pri celo radijusu pokreta.Neznam kako da ovo objasnim recima jbg.Ko zna o cemu pricam i pri tom zna kako da bolje objesni neka pise.Ista stvad stoji i sa potiskom za ramena.Ovo sve ima dva uticaja na formu izvodjenja vezbe.Prvo da se razmemo ovde nema "varanja" kao na benchu ,znaci nema odbacivanja sipke od grudi pravljenje mosta i slicne gimnasicarske vezbe koje pocetnici jako vole sa ciljem ipresioniranja prisutnih u teretani.Sa druge strane ovo moze biti jako  zaje**no.Naime forma izvodjenja vezbe mora biti pefektna i pri tom mislim perfektno simetricna.Svaka nesimetrija pri izvodjenju ove vezbe,pri ovome mislim na levu i desnu stranu,dovodi do nesimetricnog razvitka misica.Ovo je nesto najgore sto moze da vam se desi jer nakon toga treba puno vremena da se izjednace obe strane.Ovo je licno moje misljenje.Sad razmislite ,probajte pa vidite.

Van mreže mishko25

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Grudi
« Odgovor #33 poslato: Maj 13, 2006, 11:47:59 posle podne »
pozdrav svima   :)
i'm new here
dakle i ja imam slicne probleme sa grudima, hteo sam samo da pitam kako ste to mislili da laktove malo pomerite ka unutra (mislim da je Kekka rekao tako nesto) ?
Znaci da li laktovi idu pod pravim uglom u odnosu na telo, ili pod manjim uglom blize telu ?

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Grudi
« Odgovor #34 poslato: Maj 14, 2006, 07:48:49 pre podne »
Ovo ce ti mozda malo pomoci...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Grudi
« Odgovor #35 poslato: Maj 14, 2006, 07:53:19 pre podne »
odlicna ilustracija , a i odlican info

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Grudi
« Odgovor #36 poslato: Maj 14, 2006, 07:57:23 pre podne »
hehehe...ovaj me podseca ne nakog

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Grudi
« Odgovor #37 poslato: Maj 14, 2006, 08:15:15 pre podne »
Paint je zakon!   8)

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Grudi
« Odgovor #38 poslato: Maj 14, 2006, 09:22:31 pre podne »
Citat: markoni87
hehehe...ovaj me podseca ne nakog

 :lol:  :lol:  :lol:

Van mreže mishko25

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Grudi
« Odgovor #39 poslato: Maj 14, 2006, 10:16:02 posle podne »
Citat: IFBBPro
Ovo ce ti mozda malo pomoci...


mDa hvala na odgovoru, znaci ipak prav ugao izmedju tela i ruku ? :)

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Grudi
« Odgovor #40 poslato: Maj 23, 2006, 02:35:43 pre podne »
Da ne otvram novu temu, pa cu da pitam za savet u ovoj. Ima vec samo tri i po nedelje kako idem u teretanu i imam utisak da mi je ovo previse (bas sam danas u teretani rekao sebi "konju, da nije malo mnogo?!?" :evil: ):

Grudi:
• Bench-press
• Kosi bench
• Kontra kosi bench
• Bench-press sa uskim hvatom

Ako bi trebalo da izbacujem neku vezbu, koju onda da izbacim ili ako treba da zamenim neku vezbu nekom drugom, koju onda da zamenim?

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Grudi
« Odgovor #41 poslato: Maj 23, 2006, 06:56:09 pre podne »
izbaci uski hvat

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Grudi
« Odgovor #42 poslato: Maj 23, 2006, 09:35:33 pre podne »
Prvo moras da kazes u koliko radnih serija radis vezbe... Ako radi po 4 onda je to previse... Recimo ukupno max da imas 10 radnih serija...

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Grudi
« Odgovor #43 poslato: Maj 23, 2006, 10:01:11 pre podne »
uh, evo ovako. Za svaku vezbu sam imao po 4 serije. Minimum 8, a maksimum 12 pomavljanja.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Grudi
« Odgovor #44 poslato: Maj 23, 2006, 10:39:59 pre podne »
Rekao sam ti... 2-3 vezbe ukupno 10 radnih serija... Pre svake vezbe obavezno zagrevanje... Znaci 1-2 serije zagrevanje i opicis 3 radne, zavrsi to i trk kuci...