Jul 06, 2024, 07:42:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana prema krvnoj grupi  (Pročitano 28318 puta)

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #45 poslato: Mart 13, 2009, 10:10:52 pre podne »
Peđa,
Znam da se maligni karcinom hrani belančevinama. Ne daj Bože da je maligni, jer moj imuni sistem nije baš za pohvalu. Iako ishrana pogata belančevinama odgovara mojoj krvnoj grupi ispada da bi trebala u tom slučaju da jedem ono suprotno. Ma da ne širim ovde bezveze temu, videćemo šta će reći mamografija pa ću onda da razmišljam šta dalje.
Hvala na savetu

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #46 poslato: Mart 13, 2009, 11:44:37 pre podne »
 Pedja ma ok znam ja sve nego najgore je sto ne mozes da preneses emociju ovako putem slova pa se covek zabuni ne zna kako da tumaci.Tu pomazu ovi smajliji donekle :) Moram da kazem nesto da sam ja cuo drugacije.Da se tumori upravo hrane ugljenim hidratima i da je naj sigurnija prehrana u takvoj fazi presno povrce gotovo sve vrste bez voca jer ono sadrzi secere.Mislim da se ovde misli na proste ugljene hidrate,ali lecenje maligniteta presnim povrcem je najbolje i najsigurnije.Jedan dokaz da se maligni tumori hrane ugh.je na primer da se u Meksiku sprovodi lecenje pored presne hrane i jos neki stvarcica,hrane pacijente gorkim bademom koji u sebi ima cijanid(inace gorki badem sadrzi cijanid prirodno).I posto se maligne celije hrane ugh. one pojedu i cijanid koji se nalazi u tom delu badema i truju se naj taj nacin.Medjutim to su tacno propisane kolicine tako da na svoju ruku se nista ne radi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #47 poslato: Mart 13, 2009, 11:48:25 pre podne »
pa zakljuci sam u koju kategoriju spada povrce bilo koje vrste,bademi i sve ostalo...tj iz kog razloga se daje to obolelima od tumora....
jer verovatno nigde nisi procitao da im je ishrana pojacana sa namirnicima bogatim belancevinama.
nisi ti to dobro nesto skontao...
slazem se poptuno sa tim textom..
ali zlocudni tumor tj njegove stanice se na zalost hrane sa belancevinaima...a ne sa Uh..

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #48 poslato: Mart 13, 2009, 10:00:39 posle podne »
Ne zna se još. Tek trebam da radim mamografiju i da saznam da li ću na operaciju ili ne.

Ma sve je to uredu, videćeš da je lažna uzbuna, znam kako ti je sad jer se i mojoj ženi bilo nešto pojavilo ali utvrđeno je nakon pretraga da nije ništa ozbiljno, išćekivanje ubija...znam, ali biće sve OK. Javi šta je.?
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #49 poslato: Mart 14, 2009, 09:13:27 pre podne »
Hvala svima na rečima podrške! Javiću vam naravno.

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #50 poslato: Mart 16, 2009, 01:41:07 pre podne »
Hvala svima na rečima podrške! Javiću vam naravno.

Ako ti ista znaci, siguran sam da je 100 % sve ok...ne govorim kao ohrabrenje nego iz iskustva....vecini zena u mojoj familiji je bilo tako nesto...ne znam, verovatno zenama , kad tad se pojavi tako nesto...ali je benigno , tako da ne brini.

By the way......poceo sam opet da treniram kako treba  ( ko zna mozda bude moja before i after za koji mesec :) ....pa ne znam da li da pocinjem ovu rezim prema krvnoj grupi......npr za B grupi mi pise da ne jedem piletinu ...a meni se i 70-80% rucka i vecere bazira na piletini jer to obozavam :( ..ima li neko proverenih informacija.....cenim iskustva koja sam procitao u prethodnim postovima.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 01:43:31 pre podne Ognjeni »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #51 poslato: Mart 16, 2009, 02:45:14 pre podne »
 Kao sto vidis,iskusniji bodibilderi nisu bas pristalice ishrane prema krvnoj grupi,jer nekima ova dijeta daje extra rezultate a nekima i ne bas.Ali ako si zdrav zanemari je,sigurno ti nece nista biti ako se hranis standarnom bodybuilding ishranom.Ako imas vremena mozes da je isprobas,ili iskombinuj neke elemente te dijete i klasicne bodybuilding.Kako god okrenes ishrana jednog bodibildera je jako zdrava.Ukoliko ti je cilj da smanjis naslage probaj carb rotation svima daje odlicne rezultate.Ukoliko bas  zelis da isprobas dijetu, po krvnim grupama umesto belog mesa piletine jedi belo meso curetine ukusnija je 100 puta,i ribu u izobilju.Zaboravices piletinu posle prvog zalogaja :)Curetinu i onako mogu svi da jedu,a i vecinu najzdravijih riba.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 02:47:42 pre podne NemanjaBG »

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #52 poslato: Mart 16, 2009, 09:44:49 pre podne »
Ako ti ista znaci, siguran sam da je 100 % sve ok...ne govorim kao ohrabrenje nego iz iskustva....vecini zena u mojoj familiji je bilo tako nesto...ne znam, verovatno zenama , kad tad se pojavi tako nesto...ali je benigno , tako da ne brini.

Hvala na rečima podrške. Neću više širiti tu temu dok se sve ne završi jer najmanje što želim da je da ljudi pomisle da mi treba sažaljenje ili tako nešto. Poenta priče je bila što sam baš lepo krenula sa ishranom prema krvnoj grupi koju sam uklopila u BB ishranu i isplao da sad moram da pauziram dok ne vidim šta je.

By the way......poceo sam opet da treniram kako treba  ( ko zna mozda bude moja before i after za koji mesec :) ....pa ne znam da li da pocinjem ovu rezim prema krvnoj grupi......npr za B grupi mi pise da ne jedem piletinu ...a meni se i 70-80% rucka i vecere bazira na piletini jer to obozavam :( ..ima li neko proverenih informacija.....cenim iskustva koja sam procitao u prethodnim postovima.

Kao što reče Nemanja možda je najbolje uklopiti ove dve ishrane. Uvek možeš jesti ono što spada u pozitivnu i neutralnu ishranu za tvoju krvnu grupu. Ako je ćuretina neutralna(što znači da ne deluje ni pozitivno ni negativno na tvoj organizam) onda mesto piletine jedi ćuretinu i ribu koja je preporučljiva za tvoj organizam. Ne trebaš isključiti piletinu skroz, jedi je ponekad. Isto važi i za ugljene hidrate. Jedi ono povrće i salate koje su ti propisane u tabelama "pozitivno" i "neutralno". E sad, rezultate verovatno nećeš postići istom brzinom i istim kvalitetom kao kada bi jeo jelovnik propisan za BB-e, ali ne mora da znači. Na kraju krajeva, ako se ne baviš profesionalnim BB-om onda možeš malo i odstupiti(ali to je opet samo što se tiče piletine).

Pozdrav za visinu od 201cm.


Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #53 poslato: Mart 16, 2009, 01:40:33 posle podne »
Ako ti ista znaci, siguran sam da je 100 % sve ok...ne govorim kao ohrabrenje nego iz iskustva....vecini zena u mojoj familiji je bilo tako nesto...ne znam, verovatno zenama , kad tad se pojavi tako nesto...ali je benigno , tako da ne brini.

Hvala na rečima podrške. Neću više širiti tu temu dok se sve ne završi jer najmanje što želim da je da ljudi pomisle da mi treba sažaljenje ili tako nešto. Poenta priče je bila što sam baš lepo krenula sa ishranom prema krvnoj grupi koju sam uklopila u BB ishranu i isplao da sad moram da pauziram dok ne vidim šta je.

By the way......poceo sam opet da treniram kako treba  ( ko zna mozda bude moja before i after za koji mesec :) ....pa ne znam da li da pocinjem ovu rezim prema krvnoj grupi......npr za B grupi mi pise da ne jedem piletinu ...a meni se i 70-80% rucka i vecere bazira na piletini jer to obozavam :( ..ima li neko proverenih informacija.....cenim iskustva koja sam procitao u prethodnim postovima.

Kao što reče Nemanja možda je najbolje uklopiti ove dve ishrane. Uvek možeš jesti ono što spada u pozitivnu i neutralnu ishranu za tvoju krvnu grupu. Ako je ćuretina neutralna(što znači da ne deluje ni pozitivno ni negativno na tvoj organizam) onda mesto piletine jedi ćuretinu i ribu koja je preporučljiva za tvoj organizam. Ne trebaš isključiti piletinu skroz, jedi je ponekad. Isto važi i za ugljene hidrate. Jedi ono povrće i salate koje su ti propisane u tabelama "pozitivno" i "neutralno". E sad, rezultate verovatno nećeš postići istom brzinom i istim kvalitetom kao kada bi jeo jelovnik propisan za BB-e, ali ne mora da znači. Na kraju krajeva, ako se ne baviš profesionalnim BB-om onda možeš malo i odstupiti(ali to je opet samo što se tiče piletine).

Pozdrav za visinu od 201cm.



Hvala na pozdravima, procitao sam tvoj post ishranu i treninge  i samo sam hteo da te pohvalim , svaka cast na trudu i istrajnosti.

Ne  znam....videcu nesto...prvo, cu da procitam ceo forum , jer ma koliko znao vidim da to nije ni delic onoga sto ima ovde...prvo cu da procitam sve da bi mogli uopste da kuckamo ozbiljnije :) ....
a sto se tice ishrane sada..iskreno, nikad nisam bio na nekim 'rezimima' 'programima' ishrane....zdravo se hranim, ne jedem junk food bilo koje vrste, ne pijem gazirane sokove..slatko sam prestao da jedem ( poneka plazma sa hladnim mlekom padne :) , ne jedem masno...ishrana mi je bazirana na pilecem mesu, teletini uglavnom.......hocu reci, nisam nikad merio kao sto vidim da vi radite , ne znam ni odakekle bi poceo :)...ali zato sam tu na ovom odlicnom forumu.

ajd uzdravlje :)

p.s. by the way....sta je sa tim Ella sirom, svi ga pominjete...ocu dobiti 3 kg misicne mase od njega, jel tako delotvoran hehe :)
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 01:42:06 posle podne Ognjeni »

Spartak

  • Gost
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #54 poslato: Mart 16, 2009, 01:54:12 posle podne »
ella je dobra jer je ultra low fat/n carb

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #55 poslato: Mart 16, 2009, 02:04:26 posle podne »
ella je dobra jer je ultra low fat/n carb

hvala zveri, pisem i pamtim :)

ajd uzdravlje :)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #56 poslato: Mart 16, 2009, 02:46:09 posle podne »
spartak, meni se malo povraća od elle. ima li neko rešenje kako da se lakše pojede? :)

Spartak

  • Gost
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #57 poslato: Mart 16, 2009, 02:52:25 posle podne »
spartak, meni se malo povraća od elle. ima li neko rešenje kako da se lakše pojede? :)
ako nisi na nekom strogom rezimu ishrane, ubaci 1dcl jogurta i promjesaj
ako si na defki, razblazi ga sa malo vode

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #58 poslato: Mart 16, 2009, 02:53:28 posle podne »
thanks!

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Ishrana prema krvnoj grupi
« Odgovor #59 poslato: April 26, 2009, 12:00:12 pre podne »
Citat
Znam sta hoces da kazes i u pravu si za to, ne treba SLEPO da se sledi sve ovo u vezi ishrane po krvnim grupama. Svako treba da eksperimentise i ishranu prilagodi sebi jer ocigledno je da smo svi razliciti.

I ponavljam, najbolja je RAZNOVRSNA i UMERENA ishrana.

Samo navodim neke primere da mozda ima i istine u svemu ovome.

Tacno je, otkako sam na cettonic dijeti pravim najbolju formu ali to je zato jer sam mesojed i O grupa kao i ti.   Pazi, svi ostali ce sa cettonic dijetom najbrze da eliminisu masti kao i mi ali ce izgled tela da bude RAVAN za razliku od nas dvojice sa O grupom.

Za Drzavno sam poceo da brljavim sa mlecnim proteinima i bio u katastrofa formi, onda se vratio samo mesu i za mesec dana za Svetsko imao najbolju formu u zivotu.

 Nas Robert Jakovljevic je pobedio 2003 god. sa najboljom formom a samo zbog ustede para je pio 7 litra mleka iz kese dnevno da bi uneo dovoljno proteina. Meso nije ni video nekoliko meseci.  Nije ni znao da je B krvna grupa.

Za poslednje Drzavno ja pokusao da me imitira sa cettonic dijetom i sta se desilo? Lep, veliki ali ravan.I najlosiji plasman. A sve je radio kako treba.

Pedja Milosevic najbolju formu u poslednjih godina pravi iskljucivo hraneci se shodno svojoj krvnoj grupi.

Moja Sonja je proslog proleca spremana samo na jogurtu i siru od surutke i imala najbolju formu, za Drzavno me je malo imitirala i nista od one prolecne forme.

 Ljuba Pantovic je  bila najbolja u zivotu kad je pocela naveliko da jede "zrnevlje" a znam da je A krvna grupa.   
 
Sve bolesljive clanove moje teretane sam experimentalno usmeravao da se hrane shodno svojoj krvnoj grupi. Od tada niko od njih ni virus nije navukao. Mozda je placebo efekat ali radi.

Ovo mi je dovoljno da licno verujem da ima istine u svemu ovome.

Ne navodim bilo koga da misli isto kao i ja a posto je otvorena ova tema pisem o iskustvima koje imam. Naravno da su to pojedinacni slucajevi ali navode na razmisljanje i interesantna su zanimljivost.



Gorance, svaka cast na ovakom textu.. Dobro je kada neko ko je iskusan kao ti da ovakva objasnjenja.... :)