Septembar 19, 2024, 11:50:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci  (Pročitano 5515 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« poslato: Maj 10, 2006, 01:34:03 posle podne »


WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci (76% proteina)

Koncentrat ultrafiltriranoga proteina mliječne sirutke koji sadrži ispravnu koncentraciju odgovarajuće količine aminokiselina i učinkovito povećava i razinu glutationa, najjačega antioksidansa u organizmu. 100% WHEY protein mliječne sirutke jest protein s niskom razinom masti i laktoze proizveden postupkom ultrafiltracije i mikrofiltracije i enzimatski pročišćen, koji sadržava frakcije proteina laktoglobulina, laktalbumina, laktoferina i imunoglobulina. Mogućnost biološkoga korištenja WPC-a od strane mišića je savršena, lako je probavljiv, a okus je, zahvaljujući najnovijim i najskupljim postupcima davanja okusa, izvrstan! Sadrži 50% esencijalnih aminokiselina, a pokazatelj sadržaja amina anaboličkoga djelovanja (aminokiseline s razgranatim lancima, argirin, glutamin) također je izvrsnih 48%. 100% WHEY je pojačan glutaminom koji je jedna od najčešćih aminokiselina u mišićnim tkivima, te je jedan od pokretača utjecaja povećanja stanica..

http://www.heliks.hr/katalog.php?kateg=4

+++

Dakle što mislite o ovome suplementu, valja li? Proizvođac je Scitec. Ako navedine suplement nije dobar koji bi preporučili a da se može naručit unutar Hrvatske (to je jedan od glavni uvijeta)?

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2006, 01:56:09 posle podne »
Ja sam bas taj uzeo da ga kombinujem sa dex-om nakotreninga.Meni je ovaj preparat dobar po svakom pitanju.Sigurno je da ima puno boljih preparata ali za ove novce teško.Najpovoljnije ti je da uzmes onu kanticu od 5 kg,znas ono kad preračunaš koja je cena po jednom gramu itd....

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2006, 02:08:02 posle podne »
Uzmi Dymatize Elite Whey imas tamo u Heliksu

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2006, 02:49:16 posle podne »
Za te pare ako nadjes Elite to ti je super....
Ali ti preporucujem ako ces od Sciteca da uzmes ono "porodicno" pakovanje od 5kg..... Inace dosta je dobar protein... Ukus je dobar.... Malko se teze rastvara, ali ako si ikad imao posla sa Biotech-om onda je sve maciji kasalj...

Van mreže Milos

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 141
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2006, 03:58:29 posle podne »
Zbog svog loseg iskustva sa Scitecom izbegavam proizvode te firme...Najbolje kupi Optimum Nutrition 100% Whey ima takodje veliko pakovanje od 5 kg....

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2006, 04:48:17 posle podne »
To pakovanje od 5kg bi kupli nas 3 pa podijelili, mislim neda mi se samom davad cirka 600kn za preparat, kužite? Ovako bi svako dobio nekih 1.6kg za 200kn (cca 27€).
Znači zadovoljni ste s navaedenim preparatom?
Big_Rasha, nism nikad imao posla s Biotech-om, jer ovo bi mi bili drugi suplementi (sad još korsitim MASS (isto scitec).
Koji ej još ovako bolji whey, koji Heliks ima u ponudi? ( http://www.heliks.hr/katalog.php )

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2006, 04:56:46 posle podne »
Ne razumem ljude koji kupuju pakovanja Whey-a manja od 2,3 kg.. Mislim kod nas nema nigde da se uzme pakovanje od 10lb ~5kg inače ne bih ni ove od 5lb (2.3kg) uzimao. Možda ti deluje kao skupo, ali sa kilogram wheya ne možeš ništa postići.

Rekoh ti da je DYMATIZE Elite Whey bolji, a i OPTIMUM NUTRITION Whey je takođe bolji, mada mi ta stranica čini malo zastarelo jer nemaju ON 100% Whey Gold Standard.

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2006, 05:45:05 posle podne »
Znači po vama je 1.6kg Whey malo? Pa kolko g uzimate dnevno?

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2006, 06:10:47 posle podne »
Nemoj očekivati čuda ni posle 5kg wheya. Ja uzimam 90-120gr dnevno zavisno od ishrane.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2006, 06:18:10 posle podne »
Pa tebi bi trebalo eventualno 3 merice.... U 2,3 kile imas otprilike 80 merica....

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: WHEY PROTEIN 100% - oporavak, proteinski obroci
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2006, 06:50:32 posle podne »
Citat: Lonsdale
Nemoj očekivati čuda ni posle 5kg wheya. Ja uzimam 90-120gr dnevno zavisno od ishrane.


pa normalno da ne očekujem čuda :) al mala pomoć bi trebala bit