Jun 21, 2024, 10:08:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Donji trbusnjaci  (Pročitano 26982 puta)

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Donji trbusnjaci
« poslato: Februar 12, 2009, 11:12:13 posle podne »
Ovako...treniram vec 4 meseca aktivno...imao sam neku manju pauzu zbog nekog stomacnog virusa ali sam uspeo da se vratim u normalu u poslednjih mesec dana. Ono sto mi predstavlja najveci problem jesu donji trbusnjaci. Trbusnjake radim svaki drugi dan sa 6 razlicitih vrsta vezbi od kojih su 3 za donje trbusnjake ali nikako da vidim neke rezultate. Gornji rastu kao kvasac, a od donjih ni traga ni glasa. Molio bih vas za neki savet, ipak sam pocetnik, prelistao sam brojne teme ali nisam nista konkretno nasao za moj problem. Hvala unapred.
Postavicu i sliku. ;D

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Donji trbusnjaci HELP PLEASE
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2009, 11:16:03 posle podne »
skini masti
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci HELP PLEASE
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2009, 11:27:59 posle podne »
brate...tu nema masti, visok sam 182cm i tezak 71kg :D...tj ima malo naravno, kao i kod svakog...ali to je koza, ne mogu da se oderem vise od ovoga...problem je sto nema donjih trbusnjaka, nece da rastu, slabo se aktiviraju i zaostaju mnogo za gornjim sto se i vidi :(.
Ima li neko neki bolji savet, bez uvrede FIlipe?
« Poslednja izmena: Februar 12, 2009, 11:30:05 posle podne batica90 »

Van mreže Boki[KG]

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2009, 11:38:14 posle podne »
Nisi napisao koje vezhbe radish.
6 vezhbi po koliko serija? To je stvarno previshe. 6 serija bi bilo ok, mada je i to previshe po mom mishljenju s' obzirom da ih radish svaki drugi dan.
U svakom sluchaju mozhesh da izbacish vezhbe za gornji deo trbushnjaka i da se neko vreme posvetish donjim.

P.S. Koliko vidim sa slike, a mozhda greshim, 'vodenasto' si gradjen tako da je moguce i da se zbog toga ne vide.

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2009, 11:45:01 posle podne »
Radim koliko mogu, i tako 2-3 serije za svaku vezbu. A od vezbi KLASICNE TRBUSNJAKE, ZATIM KONTRAKCIJE SA NOGAMA POSTAVLJENIM POD 90 STEPENI, PODIZANJE NOGU NA PARALELNOM RAZBOJU I ISTO TAKO SA SAVIJENIM KOLENIMA, ZATIM RADIM GORNJE I DONJE NA KOSOJ KLUPI I SAVIJAM NOGE U STRANU DA BIH POGODIO I ONE SA STRANE.
I ja mislim da bi bilo najbolje da izbacim vezbe za gornje trbusnjake za sada.
A sta podrazumevas pod tom "vodenastom" gradjom?
Uglavnom, ne vide se zato sto ih nema, znaci nema ih, kad ispumpam vazduh na njihovom mestu je "rupa":(

Van mreže tadiano

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2009, 12:10:22 pre podne »
jel se hranis uredno?
utezi su prelagani pa dizem cijele sprave!

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2009, 12:35:19 pre podne »
Sredio sam ishranu koliko sam god mogao, uglavnom trudim se da ne jedem junk food sem u extremnim situacijama kad nemam nista drugo, ubacio sam tunjevinu, kuvano meso i kuvane obroke sa povrcem, zitarice itd. Uglavnom ishrana mi je ok, nije savrsena, moglo bi i mnogo bolje, ali za to mi treba malo vise kesha :S. Uglavnom jedem cesto, ali po "malo", tj malo vise:.:D
« Poslednja izmena: Februar 13, 2009, 12:36:59 pre podne batica90 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.573
Odg: Donji trbusnjaci HELP PLEASE
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2009, 10:04:29 pre podne »
udri ti po masi covek... imas ovde i programe i planove ishrane... i mozes da se "oderes " visse od toga ali pitanje je nasta ce to da lici ako se uzme u obzir tvojih sadasnjih 71 kg... tako da nemoj
radi jedno godinu dana na masi... zavisi kak ces npredovati i biti zadovoljan pa ces se ti posle lako kad imas visse misica izrezati hit kardiom i rotacijom uh...

sto se tice stomaka ako bas hoces da bacis akcenat na njega... mozes da ga radis posle svakog treninga pa napravis pauzu posle neke dve nedelje pa ponovo, pa mozes da i radis poseban treninga za stomak... znaci sve moguce verzije trbusnjaka, na kosoj klupi podesavaj uglove, sa rotacijom bez rotacije, sa skupljenim nogama isto tu rotaciju... podizanje nogu za donje....  isto na ksoj klupi... ponavljanja oko 25 serija 4 - 5 po vezbi...

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2009, 10:25:11 pre podne »
trbusnjaci ce se vidit kad spustis bf nikakve vjezbe nece ih ucinit vidljivima ako nemas sredenu prehranu i nizak bf

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2009, 11:44:11 pre podne »
Uglavnom, ne vide se zato sto ih nema, znaci nema ih

 ??? ???
Trbusnih misica sigurno imas, dakle ne moze da ih nemas....Naravno da ih treba razviti da bi se bolje videli...ali tek kad spustis BF jos...to je jedini razlog sto ih ne vidis.

Van mreže Boki[KG]

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2009, 02:06:47 posle podne »
A sta podrazumevas pod tom "vodenastom" gradjom?

Da imash dosta potkozhne vode koju kad bi izbacio verovatno bi se videli trbushnjaci.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2009, 02:40:45 posle podne »
Mislim da si uvideo da ti ovde svi govorimo isto...spusti BF, iako ti mislis da ga nemas ili da nije do toga...ono sto jos mozes da uradis je da kad radis vezbe za donji stomak, opteretis noge sa dodatnom tezinom...tipa one trake sa tegovima ili bucka izmedju stopala, sta god snadji se...Znaci vece tezine i BF dole...i videces i taj deo tela :-))

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2009, 03:42:29 posle podne »
Hvala vam na savetima...u pravu ste ;)...tu uvek ima masti, mislim uvek se prvo tu taloze, slika je malo losija ali uglavnom tu mi je debljina koze oko 1,2-1,4cm , znaci stvarno nema mnogo, ali kad bih i to sanirao naravno da bi se videli.
Ali ipak cilj mi je da nabacim jos jedno 5-6kg, tako da za sada ne razmisljam o smanjivanju BF jer kad bih to uradio, istopio bih se, metabolizam mi je uzasno brz :S.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2009, 06:07:33 posle podne »
Ali ipak cilj mi je da nabacim jos jedno 5-6kg, tako da za sada ne razmisljam o smanjivanju BF

Onda pricu znas i sam...prvo pametno nabaci masu, pa onda rezanje  8)

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Donji trbusnjaci
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2009, 05:38:14 posle podne »
Molim te.. podjela abdominalnih mishicja na gornje i donje ne postoji!

http://www.bostonherald.com/blogs/entertainment/step_up/index.php/2009/01/07/two-posts-in-two-days-get-some/

ukratko, shto Dr. Stuart McGill pokushava da kaze je da samo visoko istrenirane atlete mogu da naprave maaaalu razliku izmedju aktivacije "gornjih i donjih".

A odgovor na tvoje pitanje dragi batice je da smanjish BF na barem 12% a idealno ispod deset.. To cjesh uraditi tako shto cjesh jesti pravilno i trenirati pravilno ( nazalost izgleda da ne umijesh ni jedno ni drugo).

Zivjeli!