Oktobar 06, 2024, 09:27:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Simetrija  (Pročitano 5177 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Simetrija
« poslato: April 26, 2006, 07:33:48 posle podne »
Da li imate problema sa simetrijom tela? Nijedan covek nije apsolutno simetrican sto mene izludjuje, tacnije, mnogo mi smeta.

Na primer kada radim veslanje bucicom u pretklonu i kada radim DESNOM rukom sve je super, savrseno, pogadja mi ekstra a kada radim LEVOM potpuno druga prica, kao da radim neku desetu vezbu, nikako da se namestim lepo, lose mi pogadja, nemam snage itd.

Slican problem imam i kada radim iskorak... kada radim levu nogu samo sto se ne stropostam na pod jer gubim ravnotezu... sa desnom je mnogo bolje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Simetrija
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2006, 08:08:25 posle podne »
ALI KAVE TO VEZE IMA SA SIMTRRIJOM TELA?????????????

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Simetrija
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2006, 08:14:46 posle podne »
mora da je skroz izdeformisan pa zato

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Simetrija
« Odgovor #3 poslato: April 26, 2006, 08:16:36 posle podne »
Kako nema, pa naravno da ima... nisu leva i desna strana iste...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Simetrija
« Odgovor #4 poslato: April 26, 2006, 08:19:34 posle podne »
Citat: Ogi.
Da li imate problema sa simetrijom tela? Nijedan covek nije apsolutno simetrican sto mene izludjuje, tacnije, mnogo mi smeta.

Na primer kada radim veslanje bucicom u pretklonu i kada radim DESNOM rukom sve je super, savrseno, pogadja mi ekstra a kada radim LEVOM potpuno druga prica, kao da radim neku desetu vezbu, nikako da se namestim lepo, lose mi pogadja, nemam snage itd.

Slican problem imam i kada radim iskorak... kada radim levu nogu samo sto se ne stropostam na pod jer gubim ravnotezu... sa desnom je mnogo bolje...



Da li je moguce da poslije 10 godina koliko ides u teretanu(kao sto si napisao u jednom tvom postu) nisi savladao svu tu tehniku.

Vjerujem zato sto si rekreativac i ne unosis dovoljnu kolicinu proteina, ugljikohidrata itd.  Deset godina bi sasvim trebalo biti i vise nego dovoljno cak i rekreativcu da stvori neku misicnu masu i da nema takvih problema kao sto i ti imas.

Kada razmislim sa druge strane mozda i nemas takvu misicnu masu kao sto si nam predocio u jednom drugom postu.  Stvarno, malo mi je cudno 10 godina ides u teretanu a jos uvijek imas takvih problema.

Vidis meni je lijeva nadlaktica prije pocetka bavljenja BB bila skoro 2 cm manja nego desna i lijevi biceps mi ima sasvim drugi oblik nego desni a sada je razlika u obimu samo 4 milimetra.

Ja sam uvijek imao snage na treningu (jebiga mislim da je tome malo doprinela dobra ishrana sa velikom kolicinom proteina a ugljikohidrate necu ni da spominjem).

Ako si rekreativac i ako ti ne treba snaga na treningu onda nemoj dobro jesti a ako hoces da imas snage onda moras jesti najmanje kao rekreativac 250-300 g proteina i oko recimo za tebe kao rekreativca 500 g ugljikohidrata.

Kada pocnes tako jesti javi mi rezultate.

I da jos nesto, nemoj trenirati vise od 3 puta sedmicno u teretani sa tegovima. Sa takvim unosom ugljikohidrata i proteina kakav imas sada neces imati snage na treningu.

Ne moj ovo shvatiti kao neka provokacija i omalovazavanje prema tebi, samo hocu da ti pomognem i hocu da ti dam malo realniju sliku o BB.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Simetrija
« Odgovor #5 poslato: April 26, 2006, 08:25:58 posle podne »
Ma sve je to u redu, samo... o cemu ti pricas, covece? :D Da nisi pogresio sobu? Kakve veze ima moj prvi post sa ovim sto si ti napisao? Kakve veze to ima sa unosom proteina, ugljenih hidrata itd. ?

Ja ovde govorim o tome kako mi nije isto raditi levu i desnu stranu tela i to je sve. Mogu da unosim i milion grama proteina, ali asimetrija ce ostati.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Simetrija
« Odgovor #6 poslato: April 26, 2006, 08:31:34 posle podne »
ALI VEZBANJE NEMA NIKAKVE VEZE SA SMITREIJOM COVECE???...

NISU LEVA I DESNA STRAN ISE..PA KAKO TI TO VIDIS???

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Simetrija
« Odgovor #7 poslato: April 26, 2006, 08:34:11 posle podne »
"VIDIM" tako sto mi nije isto kada radim levu i desnu stranu. Opisao sam to u prvoj poruci.

Kako bi ti onda definisao taj problem? Kao sta? Sta je to?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Simetrija
« Odgovor #8 poslato: April 26, 2006, 08:38:18 posle podne »
Citat: Ogi.
Ma sve je to u redu, samo... o cemu ti pricas, covece? :D Da nisi pogresio sobu? Kakve veze ima moj prvi post sa ovim sto si ti napisao? Kakve veze to ima sa unosom proteina, ugljenih hidrata itd. ?

Ja ovde govorim o tome kako mi nije isto raditi levu i desnu stranu tela i to je sve. Mogu da unosim i milion grama proteina, ali asimetrija ce ostati.




Moras procitati moj post jos jednom.
 Napisao si pod ovom temom  "Štednja WHEY-a", da vec treniras 10 godina, pa tako mislim da covek nije pogresio sobu.

Ono o cemu ti ovdje govoris, ja sam ti dao odgovor.


Bolje ti je da manje pises a vise ucis jer poceo si da se vrtis u krug i ne znas vise sta pises u drugim postovima, i posebno da se nadmudrujes sa nekim ko ima puno vise iskustva nego ti.

Ako ti jos uvijek nesto nije jasno napisi mi sta nije pa cu ti probati malo detaljnije opisati a sve je vec objasnjeno.

Sto se tice asimetrije kako kazes u tih 10 godina koliko ides u teretanu trebala bi biti sasvim neznatna, SKORO neprimetljiva ali ako ti to nisi uspio da savladas u 10 godina, neces nikad.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Simetrija
« Odgovor #9 poslato: April 26, 2006, 08:51:06 posle podne »
Sve sam ti ovo napisao zato sto si se poceo nadmudrivati sa Pedjosom oko unosa dnevne kolicine proteina.

Samo cu da zakljucim jednu stvar i da zavrsim sa tobom.

Kada jos uvijek nisi doveo svoje tijelo u nekakvu simetriju nakon 10 godina treninga i kada ti je lijeva strana(ONA SLABIJA) jos uvijek zadaje takve glavobolje, a dajes si pravo da se nadmudrujes sa Pedjosom o dnevnom unosu proteina, kako ti ocekujes da budem(o) blagi sa tobom, i jos kazes da je covek pogresio sobu.

Sjedi malo i razmisli sta pises.

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Simetrija
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2006, 08:58:48 posle podne »
ima nas svakakvih  :roll:

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Simetrija
« Odgovor #11 poslato: April 26, 2006, 09:52:43 posle podne »
Ma druze, ja uopste ne trazim da bilo ko bude blag sa mnom, kako to ne kapiras?

Ja se ne nadmudrujem ni sa kim, ja samo iznosim svoje misljenje i naravno da ne prezam da ga iznesem ni pred kim, bilo ono pogresno ili ne, radilo se o Pedjosu ili Gospod Bogu i zaista ne vidim nista lose u tome.
Posebno sto imam argument za sve sto kazem.

A ti vidim tupis tu tvoju umisljenu pricu i mojih 10 godina treninga. Kakve veze ima 10 godina treninga sa time sto mi je telo nesimetricno ubi me ako znam, ovde se ne radi o tome koja mi je strana jaca vec o tome KAKAV JE OSECAJ DOK SE RADI VEZBA, znaci i za 20 godina cu imati isti problem.

Napisi ti meni sta ti nije jasno da ti jos podrobnije objasnim.

BTW, zasto govoris o sebi u trecem licu? Tebi sam rekao da si pogresio sobu, sto je i logicno jer sam to napisao posle tvoje poruke.

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Simetrija
« Odgovor #12 poslato: April 26, 2006, 10:11:32 posle podne »
Asimetrija nema nikakve veze s tim da ti sa desnom rukom izvodis pravilno vezbu a sa levom ne.

Asimetrija je npr. da je meni leva sisa veca od desne.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Simetrija
« Odgovor #13 poslato: April 26, 2006, 10:35:33 posle podne »
Ja mislim da ima veze. Ne znam kako to da ti objasnim... onda se to mozda i ne zove asimetrija... ali mislim da shvatas sta sam zeleo da kazem...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Simetrija
« Odgovor #14 poslato: April 27, 2006, 05:00:45 pre podne »
Citat: Ogi.
Ma druze, ja uopste ne trazim da bilo ko bude blag sa mnom, kako to ne kapiras?

Ja se ne nadmudrujem ni sa kim, ja samo iznosim svoje misljenje i naravno da ne prezam da ga iznesem ni pred kim, bilo ono pogresno ili ne, radilo se o Pedjosu ili Gospod Bogu i zaista ne vidim nista lose u tome.
Posebno sto imam argument za sve sto kazem.

A ti vidim tupis tu tvoju umisljenu pricu i mojih 10 godina treninga. Kakve veze ima 10 godina treninga sa time sto mi je telo nesimetricno ubi me ako znam, ovde se ne radi o tome koja mi je strana jaca vec o tome KAKAV JE OSECAJ DOK SE RADI VEZBA, znaci i za 20 godina cu imati isti problem.

Napisi ti meni sta ti nije jasno da ti jos podrobnije objasnim.

BTW, zasto govoris o sebi u trecem licu? Tebi sam rekao da si pogresio sobu, sto je i logicno jer sam to napisao posle tvoje poruke.
.......svoje misljenje je moj priajtelju obavezno da imas...obavezno..i to je super....ali.....ako ti neko dokaze da si pogresnog misljenja onda to ne znaci da treba da nekoga ubijes ili licujes ako tvoje misljenje ne podrzava..ma koliko ono bilo pogresno..

kaze..ti iams dokaze i argumente za sva svoja misljenja...OVO VEC KO ZNA KOJI PUT KAZEM...DAJ IH COVECE!!!!...

kazes da ima problem sa simterijom....ok......daj slike da argumetujes..

kazes da imas kolegu koji en jede edenvo vise od 100 gr protiena a izlgeda fenomenlano....hteo si da kaazes bolje od 50% ljudi na forumu,ali neces..al evo..ja sam rekao..to ej tvoj misljenje..ja znam...

daj slike.....

sa kakvim se ti stalno,argumetima gadjas ai nigde nista....

evo ti ispod slika sto znaci asimterija a sta znaci simetreija...