Septembar 21, 2024, 07:35:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: K O N T I N U I T E T  (Pročitano 5242 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
K O N T I N U I T E T
« poslato: Oktobar 27, 2008, 04:55:56 posle podne »
Primetio sam jednu veoma bitnu stvar, koja se retko pominje, posto se smatra da se  podrazumeva, a mislim da je veoma bitna, odnosno najbitnija. Svi mi na ovom forumu konstantno učimo o treningu, ishrani, suplementima i AAS (oni koji se odlučuju na taj korak) i trudimo se da svoja znanja implementiramo u treninge, odnosno živote. Medjutim prilagodjavanje, odnosno primena svega gore navedenog u svakodnevnom životu može da naidje na dosta prepreka, bilo da su one materijalne prirode, mentalne ili postoje neki drugi objektivni ili subjektivni razlozi za to.



1. Trening - Pretpostavljam da je većina izabrala neki njemu prihvatljiv način-filozofiju treninga. Odatle smo svi počeli.

2. Ishrana - Svako prilagodjava ishranu prema svojim potrebama i mogućnostima.

3. Suplementacija - Milslim da je kod ove komponente finansijski faktor presudan.

4.AAS - Ove je komponenta koju neću komentarisati posebno.

Da bi jedan vežbač na nekom dugoročnijem planu ostvario odredjeni rezultat bitno je da koju god da opciju izabere treba da obezbedi njenu kontinuiranu primenu.

Filozofiju treniga treba odrediti prema sopstvenim mogućnostima i željama. Treba dobro voditi računa o tome na kom ste nivou realno i prema tome odrediti na koji način ćete vežbati u teretani. Generalno neko ko se bavi ovim sportom ne bi trebao da ima duže pauze od 10-14 dana, osim ako za to ne postoje opravdani zdravstveni razlozi.

Kod izbora suplementacije, treba da izaberete one koje ćete moći da uzimate duži vremenski period, a ne da na primer u ovom i narednom mesecu imate spisak od 10 suplemenata koje koristite, a da već sledećeg imate samo jedan ili ni jedan. Treba odrediti prioritete i vremenom obogaćivati unos suplemenata, u zavisnosti od materijane situacije, odnosno od toga koliko ste spremni da odvojite za njih.

Što se ishrane tiče mislim da je tu takodje jedna velika zamka za ljude koji su skloni uživanju u hrani, piću... Kada se odredjujete sebi način ishrane, dobro treba povesti računa o tome da se načina ishrane, koji izaberete, pridrzavate konstanto. Nemojte ulaziti u nešto za šta u napred znate da nećete moći da ispoštujete, pa da onda u raznim psihičkim krizama navalite na junk food, kao da ste izasli iz logora. Polako, u zavisnosti od svih činilaca, formirajte svoj način ishrane i pridržavajte ga se.

BB je sport koji pre svega traži kontinuitet i stalno obogaćivanje. Nemojte da dozvolite da u bilo kom trenutku  idete dole, zato dobro razmislite kada budete birali trening, suplemente i način ishrane. Trudite se da se vremenom hranite sve bolje i bolje, da obogaćujete vaš arsenal suplemenata i da vaši trenizi vremenom budu kvalitetniji. Svi oblici izleta, bilo pozitivnih ili negativih, sa sobom nose odredjene probelme. Nikako nemojte dozvoliti sebi da dva-tri meseca trenirate kao da se spremate za Olimpiju, hranite se kao asketa i uzimate gomilu suplemenata, a da naredna dva nemate ni jedan suplement ili jos gore ne trenirate, pa da jos sve ovo kasnije nadoknadjujete sa AAS, tako na dugoročnom planu nećete postići apsolutno NIŠTA. Trudite se da istrajete u tome što radite i rezultati će biti neizbežni!

Nisam neki narator, ali sam hteo da ovo razmisljanje podelim sa vama.  ;)
 

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2008, 05:07:25 posle podne »
Odlicno si ti ovo srocio :wink:

Samo bih dodao da uz kontinuitet,za ovaj sport je jako bitno biti istrajan!

jbg ja nemam ni jedno ni drugo ;D ;D ;D

Evo pauziram jos od pocetka jula i mrzi me da pocnem,jer onda necu moci da udjem ni u jednu kosulju ili sako,a poceo sam da radim :twisted:

Sve u svemu,odlican txt Remetik :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2008, 12:09:58 pre podne »
Nova situacija trazi drugaciji koncept...upakovaces ti to,siguran sam!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2008, 09:22:19 pre podne »
Ma sad imam opravdanje zbog posla,ali i ranije sam pravio pauze od po pola godine ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2008, 11:23:09 pre podne »
Zato mi tačno znamo koliko je kontinuitet bitan!  ;)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2008, 11:24:27 pre podne »
E bas to ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2008, 12:33:30 posle podne »
Trenutno odvjezbam izmedju 145-160 minuta prije nego li dodjem na posao.

Da nije tako, vjerujem da bi jedan dan na posao dosao sa motornom.

Salu na stranu. Dobar textic RemetiK. Nazalost vecina ljudi zeli da izgleda dobro 2 mjeseca pred ljeto, tj kada se nose kratki rukavi. Evo ne mogu da vam ispricam koliko se ljudi cudi sto sam upravo sada na vrlo restriktivnom rezimu prehrane, sada u zimskim mjesecima kada, jelte kada treba da se "tovi"... 

Sve se moze izdozirati, da niko od nas ne postane rob bodybuildinga, a da pri tom izgleda dobro i da je zdrav, preko cijele godine. Malo volje i discipline i to je to.

Barem ja tako mislim.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2008, 12:44:36 posle podne »
Vladar....
Sve se moze izdozirati, da niko od nas ne postane rob bodybuildinga, a da pri tom izgleda dobro i da je zdrav, preko cijele godine. Malo volje i discipline i to je to.

Upravo tako,imam prilicno zahtevan posao,porodicu i jos brdo zanimanja,ali trening je uvek tuuuu...I NIKO I NISTA NE TRPI.... 8)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2008, 12:58:38 posle podne »
Salu na stranu. Dobar textic RemetiK. Nazalost vecina ljudi zeli da izgleda dobro 2 mjeseca pred ljeto, tj kada se nose kratki rukavi. Evo ne mogu da vam ispricam koliko se ljudi cudi sto sam upravo sada na vrlo restriktivnom rezimu prehrane, sada u zimskim mjesecima kada, jelte kada treba da se "tovi"... 
Sve se moze izdozirati, da niko od nas ne postane rob bodybuildinga, a da pri tom izgleda dobro i da je zdrav, preko cijele godine. Malo volje i discipline i to je to.
Barem ja tako mislim.
Hvala Vlade.

Na to sam konkretno mislio...retkost je da ljudi treniraju zbog samog treninga...da nemaju nerealna očekivanja i  da su posteni pre svega prema sebi kada je reč o zalaganju na treningu i onome šta zapravo jedu...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: K O N T I N U I T E T
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2008, 01:44:25 posle podne »
Upravo tako,imam prilicno zahtevan posao,porodicu i jos brdo zanimanja,ali trening je uvek tuuuu...I NIKO I NISTA NE TRPI.... 8)

Potpuno se slazem P! Boldovani dio je IZUZETNO BITAN!

Na to sam konkretno mislio...retkost je da ljudi treniraju zbog samog treninga...da nemaju nerealna očekivanja i  da su posteni pre svega prema sebi kada je reč o zalaganju na treningu i onome šta zapravo jedu...

Dotakao si se jedne vrlo zanimljive teme...

Rijetko ko je realan. Dolaze ljudi svakog dana, postavljaju slike, par ljudi im kaze "VAU"... I odjednom su popili svu pamet svijeta, opuste se i zbogom, vise ni ne izgledaju onako kako su u prvom pokazivanju izgledali, a kamoli da napreduju... Isto tako, neko umisli da moze da bude TOP takmicar i pocne da izlazi na takmicenja na koja maltene svako moze da prodje... Pa bude 3. u kategoriji od 3 takmicara - "osvoji" broznu, oko njega ljudi mu kazu "To care extra si" - sta radi mladi covjek - Kaze sam sebi idem sada na vrh... I pocne da se roka kao kreten... Kako zavrsi i sami znate - isfrustriran, demoralisan, bez rezultata, a zbog cega!?

Zato sto nije bio realan.

Velika je stvar u zivotu biti realan, pa tako i u ovom nasem sportu koji volimo - ovo svakako ne znaci da sebi treba da postavljamo bilo kakve limite, ali ako nesto ne stima, i rezultata nema, valja realno preispitati sta ne ide, a ne traziti carobne napitke, pilule etc...

Nego da se vratim na nesto vaznije...

Vjerujem da je steta sto mnogi treniraju samo za ljeto. Steta, jer sebi uskracuju mnogo bolje rezultate koje bi imali da su bili samo malo disciplinovaniji tokom godine...

Takodje treba da znaju, da ovo spremanje i postizanje forme za ljeto na ovakav nacin ce iz godine u godinu biti teze i sve ce se teze dolaziti do zeljenih rezultata, nabacivanje masti za naturalca u "van sezoni" je sve bez pametno, jer kada stigne momenat za skidanje i to misica sto imaju ce poci k djavolu, i na kraju ostaje prilicno slab oklop, a to je ono sto stalno gledam oko sebe - ljudi koji godinama nesto idu i ne idu u gym, koriste i ne koriste preparate i "gear" uvijek isti, ili cak i gori...To je rezultat sezonskog treninga, prehrane... I naravo njihova je ona dobro poznata... "I ja bih mogao da budem kao builder sa postera samo da hocu..."

Posao sam previse u sirinu, ali stimulisali su me za to desetine i stotine ljudi koje gledam da dolaze po PG klubovima - uglavnom sezonski...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me