Jul 08, 2024, 06:15:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga  (Pročitano 34836 puta)

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« poslato: Oktobar 14, 2008, 02:27:32 pre podne »
Citat
jednorucne vezbe su savrsene za ciklus tj fazu definisanja,potrosis vise kalorija nego da radis dvorucno

Uf, pa ne bih bio tolko siguran, ipak pri izvodjenju dvorucnih koristis vece kilaze, angazujes vise misica, veci je stres na organizmu, obicno su to osnovne vezbe, dok su jednorucne izolacione, a zna se da su osnovne i veci stimulatori lucenja hormona. Mada u sustini nema potrebe za bilo kakvom generalizacijom ovog tipa. @ Nikolans Ako ti nesto znaci moje misljenje, radi iskljucivo vezbe za koje je potreban istovremeni rad i leve i desne strane tela, upravo zbog ovoga sto si  naveo:
Citat
dok ja uradim jednoruchnu vezbu, druga strana odmara maltene minut, tu se gubi smisao
.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2008, 01:17:02 posle podne Vladar »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2008, 06:02:31 pre podne »
Citat
koristis vece kilaze, angazujes vise misica,

kakve vez kilaze imaju pri izvojdenju gigantskih serija...i zasto bih pokusavao da anguzjes RAMENA recimo a da ti je ciljana grupa BICPES.??????

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2008, 10:30:32 pre podne »
Ja nisam ni rekao to u kontekstu gigantskih serija, vec kao odgovor na konstataciju da su jednorucne vezbe "po defaultu" bolje za przenje masti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2008, 10:43:22 pre podne »
Ja nisam ni rekao to u kontekstu gigantskih serija, vec kao odgovor na konstataciju da su jednorucne vezbe "po defaultu" bolje za przenje masti.

rec IZOLACIONE VEZBE bi trebalo da ti kaze mnogo toga

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2008, 11:05:05 pre podne »
Citat
rec IZOLACIONE VEZBE bi trebalo da ti kaze mnogo toga

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes ???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2008, 11:19:16 pre podne »
pa meni je zao sto ne razumes...ali trebalo bi da znas
Citat
obicno su to osnovne vezbe, dok su jednorucne izolacione, a zna se da su osnovne i veci stimulatori lucenja hormona.

da ovo NIJE TACNO.....
vec da IZOLACIONE veze mogu i hoce da sluze onome cemu su namenjene..da izlorias i stavis proritet na vezbani mmisic te kroz pravlinu upotrebu ranzo raznih tehnika tipa gigantkes serije itd moze da rezulatria samo jednim.. A TO JE HIPERTROFIJA,a u slucaju izbalnirasne ishrane tj ishrane namenje skidanju viska masnog tkiva moze da razultira SA NEVOEROVATNOM GUSTINOM MISICA I DEFINCIJOM ako vec tako moram da se izrazim...

kao sto rekoh..meni je zao sto nisi citao vecinu foruma gde smo vec mnogo puta pricali i ovoj ili o ovakim i slicnim temama i stoga da krencem ispocetka ne pada mi na pamet

i da...svaka IZOLACIONA vezba je PO DEFAULTU bolja za praznjen masti AKO SE TO TAKO U OSPTE MOZE NZAVATI mada nema ptorebe NEGO OSNOVNE

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2008, 11:50:55 pre podne »
Citat
obicno su to osnovne vezbe, dok su jednorucne izolacione, a zna se da su osnovne i veci stimulatori lucenja hormona.

da ovo NIJE TACNO.....

Sta nije tacno? Da su jednorucne obicno, ako ne i iskljucivo izolacione, ili da su osnovne vezbe (cucanj, potisak sa klupe, mrtvo dizanje) najbolji stimulatori hormona?

Citat
IZOLACIONE veze mogu i hoce da sluze onome cemu su namenjene..da izlorias i stavis proritet na vezbani mmisic te kroz pravlinu upotrebu ranzo raznih tehnika tipa gigantkes serije itd moze da rezulatria samo jednim.. A TO JE HIPERTROFIJA,a u slucaju izbalnirasne ishrane tj ishrane namenje skidanju viska masnog tkiva moze da razultira SA NEVOEROVATNOM GUSTINOM MISICA I DEFINCIJOM ako vec tako moram da se izrazim...

APSOLUTNO TACNO!

Medjutim, ja ipak prednost dajem osnovnim vezbama, jer iako daju slabiji tonus na treningu od izolacionih, smatram da su na duge staze delotvornije i po pitanju prirasta snage i misicne mase i po pitanju potrosnje energije (o cemu je ovde od pocetka bila rec
Citat
potrosis vise kalorija nego da radis dvorucno
). Uostalom, predpostavljam da te ni jedna vezba ne oznoji kao mrtvo ili cucanj (moguce da gresim). Napominjem jos jednom da ne govorim u kontekstu gigantskih serija, na koje se primenjuje jedna drugacija filozofija, vec uopsteno (mada kako sam vec naveo, protivnik sam uopstavanja bilo kakvog tipa
Citat
u sustini nema potrebe za bilo kakvom generalizacijom ovog tipa
).

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2008, 12:47:50 posle podne »
pa ajd razmisli sto se potrosnje tiche,koliko chega ti je ukljuceno dok levom stranom radis jednorucno veslanje pa onda desnom...rezutat je vise potrosenih kalorija nego da si radio samo dvorucno...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2008, 01:58:11 posle podne »
Citat
pa ajd razmisli sto se potrosnje tiche,koliko chega ti je ukljuceno dok levom stranom radis jednorucno veslanje pa onda desnom...rezutat je vise potrosenih kalorija nego da si radio samo dvorucno...

Ovu teoriju mozes potvrditi ili opovrgnuti jednostavnom primenom formule E=mc2.

Umesto m ubaci masu tega kad radis jednorucnu i odgovarajucu dvorucnu vezbu, pa uporedi. Ja konkretno ne mogu ni priblizno istu kilazu da podignem jednorucnim veslanjem kao sto mogu dvorucnim, ali mozda si ti drugaciji. A sad cu da prekinem sa ovim off-om, pa da se vratimo pravoj temi -
Citat
FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
Izvinite ako sam nekog zgusio.  ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2008, 03:39:45 posle podne »
fat aboobt ..ti si ocigledno neki filozof.....
ali ajde ovako...

Citat
ta nije tacno? Da su jednorucne obicno, ako ne i iskljucivo izolacione, ili da su osnovne vezbe (cucanj, potisak sa klupe, mrtvo dizanje) najbolji stimulatori hormona

nije tacno da su osnovne vezbe najbolji stimulatori hormona..nijet acno ni da su izolacione vezbe stimulatiru hormona..i nijet acno da i jedna vezba je stimluatro bilo cega osim BRZIH I SPORIH ILI BELIH I C MISICNIH VALAKANA..
sve ostalo spada u neke knjige iz davnih 70-ih ili 80-ih gde se mrtvom dizanju primera radi..prirpislavilao jako i snazno lucenje hormona...smesno...jeste...ali SINTETSKI UNTESNEGO ;D ;D..a ti i dalje veruj i mitove i deda mraza..

Citat
Medjutim, ja ipak prednost dajem osnovnim vezbama, jer iako daju slabiji tonus na treningu od izolacionih, smatram da su na duge staze delotvornije i po pitanju prirasta snage i misicne mase i po pitanju potrosnje energije (o cemu je ovde od pocetka bila rec

niko ti ne kaze da treba da dajes paznju bilo cemu drugom....ali ja znam milion ljudi kojima je ovo samo izgovr jer nemaju jaja da stegnu do kraja i da probaju nesto drugo i novo...ja sam bio prindujen da rpobam ensto drugo i novo zarad povrede..ne zbog toga sto nisam imao jaja...vec sto sam bio GLUP..i smtrao sam da od dubokog cucnja nema bolje vezbe za noge.....sada taj isti cucanj radim sa 25 kg u milion variajtani i oblika ali nikada SAM i nikada KAO OSNOVNU VEZNU GURAJUCI TONEA i noge mi nikada bolje nisu bile..i to ne samo ja.v.ec pogledaj samo koliko ljudi je prislo ovim programima i kakve rezulatete imaju.
najalkas je uci u teretanu i odraditi 4 serije od 4-6 ponavljnja..ravnog benjca..pa malo kosg..pa malo razlvacnje i to je ono sto me cini sretnim..mozda tebe da...aali poptuno gresis kada pricas o tome sta stimlulise lucenje hormona..jer sam ti to objasnio gore..a da sai porciato citav forum nasao bi mnogo cininnjica sa kojima i pod kojima se podkrepljuje sistem i prinicp rada na kojem se zaniva ovaj program i kada i zasto dolazi do hipertorifije ako u ospte znas sta to znaci..

Citat
). Uostalom, predpostavljam da te ni jedna vezba ne oznoji kao mrtvo ili cucanj (moguce da gresim). Napominjem jos jednom da ne govorim u kontekstu gigantskih serija, na koje se primenjuje jedna drugacija filozofija,

zasto onda pises pod ovom temom kada to sto ti pricas i o cemu pricas nema ama bas nikakve veze sa ovom temom,a o produiktivnosti istog necu jer ocigledno da ne vredi da se ulazi sa tobom u raspravu na tu tematiku..

Citat
stalom, predpostavljam da te ni jedna vezba ne oznoji kao mrtvo ili cucanj

jbg..samo jos jedan dokaz da nikada nisi probao ama bas nista drugo i da smtaras ovo za bozije cudo...kazem..OK..sve ok..ako tebi pase....ali bi trebalo toga da se drzis a ne da inzosis misljenje za nesto sta nisi probao...
kada probas da radis bilo sta drugo,i vidis da nazadjujes mislim da bi onda trebalo da dajees kometare ovog tipa:


Citat
er iako daju slabiji tonus na treningu od izolacionih, smatram da su na duge staze delotvornije i po pitanju prirasta snage i misicne mase i po pitanju potrosnje energije

znaci,nisi probao...i nema smisla da komentarises..

Citat
Ovu teoriju mozes potvrditi ili opovrgnuti jednostavnom primenom formule E=mc2.

ti ako u ovom sprotu primenjujes principe fizike ONDA BOLJE BATALI.....

Citat
Ja konkretno ne mogu ni priblizno istu kilazu da podignem jednorucnim veslanjem kao sto mogu dvorucnim,

jos jednom ti kazem...PROBAJ DA ODRADIS MESEC DANA U KONTINUITETU po nekim drugim prinicipma pa ces da vidis koliko vise vlakana mozes da stimulises...pusti lucenje hormona po strani ;D ;D

Citat
off-om, pa da se vratimo pravoj temi -

bilo bi lepo....a jos lepse recimo da ti nama stavis svoje slikice u SLIKE CLANOVA FORUMA pa da mi svi lepo vidimo kako to iz\lgeda  :) :)



Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2008, 05:25:48 posle podne »
da ne pisem ponovo posto je  sinjor Henerale objasnio ;D


a inache sto se hormona i lucenja tiche nema veze sa vezbom...primera radi mlecna kiselina se najvise luchi tokom setova tj serija koje traju oko 50-70 sekundi,vece lucenje mlecne ksieline povlachi vece lucenje hormona rasta...ja sam siguran da i Sharcev ovo primenjuje buduci da insitira na sporom kontrolisanom pokretu,te je neminovno da serija traje oko minut...a to da izolacione vezbe ne pomazu ili "osnovne" da su stvarno gluposti...sve moze sa svime,samo je bitno kako i koliko radis....
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2008, 10:28:30 posle podne »
Citat
fat aboobt ..ti si ocigledno neki filozof

Pa kad si temu nazvao "FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV". Nama filozofima proradi pauk-osjetilo na takve teme i naslove i prosto ne mozemo da im odolimo.  ;)

Citat
nije tacno da su osnovne vezbe najbolji stimulatori hormona..nijet acno ni da su izolacione vezbe stimulatiru hormona..i nijet acno da i jedna vezba je stimluatro bilo cega osim BRZIH I SPORIH ILI BELIH I C MISICNIH VALAKANA..
sve ostalo spada u neke knjige iz davnih 70-ih ili 80-ih gde se mrtvom dizanju primera radi..prirpislavilao jako i snazno lucenje hormona...smesno...jeste...ali SINTETSKI UNTESNEGO Zelenko Zelenko..a ti i dalje veruj i mitove i deda mraza..

Sa strpljenjem, paznjom i velikim uzitkom sam procitao vecinu tema na ovom forumu medjutim, ne iskljucujem mogucnost da su mi promakla istrazivanja koja se odnose na novija saznanja o korelaciji hormon rasta-vrste vezbi. Ja sam ipak ucio (i vrlo moguce bio u zabludi) da se lucenje hormona rasta najvise stimulise pri izvodjenju osnovnih, visezglobnih vezbi (mrtvo, cucanj, benc press). Zato bih bio vrlo zahvalan tebi i bilo kome drugom ko bi mogao da me uputi ne temu na kojoj su izlozena modernija shvatanja o ovom pitanju. Takodje, bilo kakva preporuka knjige ili istrazivanja mimo ovog foruma su vise nego dobrodosla. Nauka uvek napreduje, pa bi i mi trebali bar da pokusamo da idemo ukorak sa njom.

Citat
smtrao sam da od dubokog cucnja nema bolje vezbe za noge.....sada taj isti cucanj radim sa 25 kg u milion variajtani i oblika ali nikada SAM i nikada KAO OSNOVNU VEZNU GURAJUCI TONEA i noge mi nikada bolje nisu bile..i to ne samo ja.v.ec pogledaj samo koliko ljudi je prislo ovim programima i kakve rezulatete imaju.

Ja niti hocu, niti mogu da sporim Milosev nacin treninga i bilo bi glupo i neozbiljno sa moje strane da sa svojim nivoom znanja i iskustva cak i pokusam da opovrgnem nesto sto je zamislio i realizovao covek koji je i umom i srcem u ovom sportu dugi niz godina i koji je pravio i pravi rezultate (pomera granice) u svakom njegovom segmentu. Naprotiv, potpuno sam ubedjen da je njegov sistem ishrane i treninga veliki pomak u svetu bodibildinga, pa i sporta uopste. Uostalom, od kada sam se podrobnije upoznao sa ovim sistemom (gledajuci njegove treninge, citajuci clanke i intervjue koje je pisao i davao i citajuci iskustva ljudi koji vec uveliko rade po ovom programu) trudim se da svakome koga iole ozbiljnije interesuje bodibilding skrenem paznju na njega i da ih kao na mesto na kojem ce dobiti najiscrpnije i najbolje informacije "iz prve ruke" uputim na ovaj forum.

Citat
ja znam milion ljudi kojima je ovo samo izgovr jer nemaju jaja da stegnu do kraja i da probaju nesto drugo i novo

Razlog iz kojeg jos uvek nisam probao ovaj sistem je zato sto mi je ceo taj koncept prilicno nov, i zelim da skupim sto vise informacija i tako izbegnem pocetnicke greske, jer smatram da pametan covek uci iz tudjih iskustava (i poraza i pobeda). A s obzirom na trenutnu finansijsku situacijujedino sto mogu da uradim je da PROBAM. Jer trenutno sve pare idu na kvalitetnu hranu i osnovnu saplementaciju (znaci aminokiseline ce malo da pricekaju). A bez dobre potpore, mislim da cemo se sloziti, nema pravog napretka. Znaci ne radi se o "odsustvu muda", ili bilo kakvim drugim glupostima.

Citat
ti ako u ovom sprotu primenjujes principe fizike ONDA BOLJE BATALI.....

Nadam se da cu i ja jednog dana dovesti svoje telo i um u takvo stanje da cu prkositi zakonima fizike.  ;)

Citat
da ti nama stavis svoje slikice u SLIKE CLANOVA FORUMA pa da mi svi lepo vidimo kako to iz\lgeda  Smeško Smeško

Sto se slika tice , ne verujem da cu ih postavljati, ne iz razloga sto imam bilo cega da se stidim naprotiv, dosta sam zadovoljan svojim izgledom i napretkom iz godine u godinu, mada uvek moze (i mora) mnogo bolje, vec zato sto mislim da nema potrebe da bilo kome ista dokazujem. Takodje nikad nisam bio narocito sklon egzibicionizmu, Jednom recju, mislim da cu i dalje nastaviti da se "skrivam" iza svog avatara.

Pozdrav!!!  :)

P.S. Jos jednom bih zamolio za bilo kakav link ka podatcima o hormonu rasta i uticaju treninga na lucenje istog. Hvala unapred!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 16, 2008, 07:29:52 pre podne »
Citat
fat aboobt ..ti si ocigledno neki filozof

Pa kad si temu nazvao "FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV". Nama filozofima proradi pauk-osjetilo na takve teme i naslove i prosto ne mozemo da im odolimo.  ;)

Citat
nije tacno da su osnovne vezbe najbolji stimulatori hormona..nijet acno ni da su izolacione vezbe stimulatiru hormona..i nijet acno da i jedna vezba je stimluatro bilo cega osim BRZIH I SPORIH ILI BELIH I C MISICNIH VALAKANA..
sve ostalo spada u neke knjige iz davnih 70-ih ili 80-ih gde se mrtvom dizanju primera radi..prirpislavilao jako i snazno lucenje hormona...smesno...jeste...ali SINTETSKI UNTESNEGO Zelenko Zelenko..a ti i dalje veruj i mitove i deda mraza..

Sa strpljenjem, paznjom i velikim uzitkom sam procitao vecinu tema na ovom forumu medjutim, ne iskljucujem mogucnost da su mi promakla istrazivanja koja se odnose na novija saznanja o korelaciji hormon rasta-vrste vezbi. Ja sam ipak ucio (i vrlo moguce bio u zabludi) da se lucenje hormona rasta najvise stimulise pri izvodjenju osnovnih, visezglobnih vezbi (mrtvo, cucanj, benc press). Zato bih bio vrlo zahvalan tebi i bilo kome drugom ko bi mogao da me uputi ne temu na kojoj su izlozena modernija shvatanja o ovom pitanju. Takodje, bilo kakva preporuka knjige ili istrazivanja mimo ovog foruma su vise nego dobrodosla. Nauka uvek napreduje, pa bi i mi trebali bar da pokusamo da idemo ukorak sa njom.

Citat
smtrao sam da od dubokog cucnja nema bolje vezbe za noge.....sada taj isti cucanj radim sa 25 kg u milion variajtani i oblika ali nikada SAM i nikada KAO OSNOVNU VEZNU GURAJUCI TONEA i noge mi nikada bolje nisu bile..i to ne samo ja.v.ec pogledaj samo koliko ljudi je prislo ovim programima i kakve rezulatete imaju.

Ja niti hocu, niti mogu da sporim Milosev nacin treninga i bilo bi glupo i neozbiljno sa moje strane da sa svojim nivoom znanja i iskustva cak i pokusam da opovrgnem nesto sto je zamislio i realizovao covek koji je i umom i srcem u ovom sportu dugi niz godina i koji je pravio i pravi rezultate (pomera granice) u svakom njegovom segmentu. Naprotiv, potpuno sam ubedjen da je njegov sistem ishrane i treninga veliki pomak u svetu bodibildinga, pa i sporta uopste. Uostalom, od kada sam se podrobnije upoznao sa ovim sistemom (gledajuci njegove treninge, citajuci clanke i intervjue koje je pisao i davao i citajuci iskustva ljudi koji vec uveliko rade po ovom programu) trudim se da svakome koga iole ozbiljnije interesuje bodibilding skrenem paznju na njega i da ih kao na mesto na kojem ce dobiti najiscrpnije i najbolje informacije "iz prve ruke" uputim na ovaj forum.

Citat
ja znam milion ljudi kojima je ovo samo izgovr jer nemaju jaja da stegnu do kraja i da probaju nesto drugo i novo

Razlog iz kojeg jos uvek nisam probao ovaj sistem je zato sto mi je ceo taj koncept prilicno nov, i zelim da skupim sto vise informacija i tako izbegnem pocetnicke greske, jer smatram da pametan covek uci iz tudjih iskustava (i poraza i pobeda). A s obzirom na trenutnu finansijsku situacijujedino sto mogu da uradim je da PROBAM. Jer trenutno sve pare idu na kvalitetnu hranu i osnovnu saplementaciju (znaci aminokiseline ce malo da pricekaju). A bez dobre potpore, mislim da cemo se sloziti, nema pravog napretka. Znaci ne radi se o "odsustvu muda", ili bilo kakvim drugim glupostima.

Citat
ti ako u ovom sprotu primenjujes principe fizike ONDA BOLJE BATALI.....

Nadam se da cu i ja jednog dana dovesti svoje telo i um u takvo stanje da cu prkositi zakonima fizike.  ;)

Citat
da ti nama stavis svoje slikice u SLIKE CLANOVA FORUMA pa da mi svi lepo vidimo kako to iz\lgeda  Smeško Smeško

Sto se slika tice , ne verujem da cu ih postavljati, ne iz razloga sto imam bilo cega da se stidim naprotiv, dosta sam zadovoljan svojim izgledom i napretkom iz godine u godinu, mada uvek moze (i mora) mnogo bolje, vec zato sto mislim da nema potrebe da bilo kome ista dokazujem. Takodje nikad nisam bio narocito sklon egzibicionizmu, Jednom recju, mislim da cu i dalje nastaviti da se "skrivam" iza svog avatara.

Pozdrav!!!  :)

P.S. Jos jednom bih zamolio za bilo kakav link ka podatcima o hormonu rasta i uticaju treninga na lucenje istog. Hvala unapred!



sada bi trebalo da procitas svoj post od pcoetka do kraja i svaki citat koji si qotao i da vidis koliko si sam sebe puta opovrgao prlikom citranja tj odgovra na sve i jedan psot.
reci..JA NISAM,JA NEZNAM,JA NE MOGU,JA NEMAM..su iskrene i ok..
ali to i jste sustina ovoga o cemu ja pricam...

NISI PROBAO-ZNACI NEMOZES I NEMAS PRAVA DA NE KOMENTARISES,,NEGO DA DONOSIS ZAKLJUCKE KOJE SI TI KRENUO DA RADIS..

to je sustina i poetna cele price....

ovaj deo gde navodis da nisi sklon egzibicinozimu i ostla sranja.
ma daj covece..pusti me te jeftine demagogije...to je veom smsesno sa tvoje strane..
jer je veoma cincini zajedljivo ali opet ti kazem da nisi svestan koliko sam sebe demantujes i sakces us tomak,pogtovo sa recenicam..ja sam prilicno zadvoljan svojim izgledom.. A STA I DA NISI??..jel mozes iz svoje koze??..ne moze batice...zasto sedis,cutis i trpis.....

tj..tako se kaze..hehehhhe..ja to enznam...jer ti nisi sklon egzibicionizmu pa neces da se pokazujes a svi smo mi ovde skupa budle koji kace svoje slike i traze dodatne savete..samo si ti pametan i mozes da kometarsises tj donosis zakljucke o necemu STO NISI RPOBAO I STO NEZNAS a sa druge stane ipak neces da se vidi tvojih ruku delo.....lolcina moj burazeru...velika lolcinaaaaaaaaaaaaaaaaaa

a to tome koliki si filozof...
vrati se na poctak moog psota,pa ces videti o cemu se rdi..krenuo si od repa..pricao..pricao..pricao..i nakrju opet zavrsio na repu a da nista nisi rekao..vec si samo upotrebljavao liniju manjeg otpora pisuci opsrina stiva..

bravedno...

e sada da tebi cika peki nesto lepo pokusa objasniti pa ako posle toga budes cak nesto i pitao onda ce to stvaro biti prilicno komicno..
daklem..
ovde je tema FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV,gde nama nije potreban mladi filozof sa nekih 20-ak godina da bi nam obrazlagao teroije zavere tj da bi pokusavao da opravda TO STO ON TRENUTNO NEMA tj TO STO BI ON VOLEO DA CUJE...
znaci..Nikola je postavio veoma jednsotavno pitanje na koje si ti dao odgovr da po DEFAULTU izolacione vezbe NISU bolje od OSNOVNIH kada je u pitanju..bla..bla..lba..lba..

na zalost..kao sto rekoh,ti ociglledno samo da pricas koliko ti citas,ili citas sa potpunim NERAZUMEVANJEM ili sto je izlgeda najveca mogucnost NE ZELIS DA CUJES istinu vec ONO STA TEBI PASE..

ali da krenem sa laganim pojsanjenjem za koje se nadam se iskreno da prihvtis kao istinu a ne kao nesto protiv tebe..
tacno je da prilikom treninga,pogtovo naporong(citaj gigantkse serije) dolazi do lucenje odrejdne kolicine HORMONA RASTA...ali ne samo da telo luci hormon rasta..vec luci i testostreon ali na tvoju zalost ako nisi znao..telo pored gomile hormona koje prilikom treninga luci luci i ozloglaseni hormon zvani KORTIZOL koji ponistava..ili bukavlno ponistava izlucevine ostalih hormona...zasto..pa zato jer su te izlucevine u toliko maloj meri da to nema veze sa tim sto ti zamisljas...ili prevedno...0 x 0 je uvek NULA...moras to da svhtis..
koliko god telo na treningu da izluci jednog od primarnih hormona,uvek to postoji onaj koji ce to sve da unisti....

zato sam i postavio ovaj text koji nema veze sa tim o cemu ti trabunjas tj pokusavas da sanjas....

ili da ti malo docaram jos pribliznije sliku....prilikom napornog vezbanja u telu se stvaraju toxioni i slobodni radikali koji su skoro identicni onim toxinima koji se stvaraju tj nastaju prilikom unosenja razlictih medikamenta...
sta to znaci..pa znai to da je jetra i bubrezi pirlikom vezbanja pod utijcaem toxina bez obzira sto vezbac ne uzima lekove..bilo koej vrste...
dali to znaci da je jetra opterecena prilikom veznanja...SIGURNO DA JESTE....
a dali to znaci da moze da dodje do OSTECENJA JETRE PRILIKOM VEZBANJA.....NARAVNO DA NE MOZE.....

isti ti je slucaj i sa onim o cemu ti sanjas.....
ali tu se javlja jos jedan veliki problem...a to je..da ti ocigledno pojma nemas cak ni za cega HORMON RASTA SLUZI..
jer kako ja mogu da vidim iz tvog filozofiranja....tebi je u glavi da se CUCNJEM ILI BENCHOM moze dovesti do lucenja hromona rasta...OK.....sve i da moze....tj..da moze do te kolicine o kojoj ti sanjas...STA SA TIM??

DALI TI MISLIS DA HORMON RASTA JE RAZLOG MISICNOG RASTA????...

pazi..ovo tikazem cak i pod pretpostavkom da SINETSKI UNOSIS HORMON RASTA......ali ti zaista toliko neznas,da se moze iz svega ovoga prozivesti zakljucak da ti ides ka tom pravu da je HORMON RASTA GLAVNI I ODGOVRNI UREDNIK ZA MISICNI RAST tj..da radeci do besomucnosti osnovne vezbe tipa bench i cucanj dovodis do toga da lucis hromon rasta i rastes?
ako ej tako..onda je to odista veoma zalosno...ali veoma.....

da se jos jednom vratim na pcoetak cele price...
ovo je tema...gde se prica o HIPRETROFIJI izazvanoj radeci gigantske serije i unosi optimalne dodatke pre,u toku8 i posle treninga tj unoseci sto vise antiakatabolnih elemnata da dodje do misicnog rasta..

jer..

Citat
POGADJATE RAZLICITU VRSTU MISICNIH VLAKANA…a ovo I samo ovo je nacin za napredak….

Citat
NAJBOLJI NACIN ZA POSTIAZNJE STO BRZIH REZUALTATA JE TRENING GDE SE ANGAZUJE STO VECI BROJ I STO JE NAJBINTIJE STO RAZLICITIJI BROJ MISICNIH VLAKNA,a to se jedino moze psotici adekvatnim treningom tj GIGANTSKIM SETOVIMA gde svaka vezba je POTPUNO DRUGACIJA OD PRETHDONE A UJEDNO STIMULISTEE MISICNA VLAKNA I TO RAZLICITA NA ISTOM MISICU…TO JE TAJNA!!!!

Citat
TEZINU-od super tekse,teske.srednje prema laganim
TEMPO-od vrlo explozivnih porketa,sporih,super sporih,do snzanih misicnih kontakcija sa malim tezianima
DUZINU POKRETA-o maximlano korektnog izvodjenja porketa,do polu pokreta-npr..od starta do pola..pa nazad.
HVAT..ispod,iznad,supinacije,okrete…sve vrste hvatova koje mozete da zamisiste
POLOZAJ TELA-sedeci.lezicei.,stojeci,viseci ako treba…….
VREME POD KONTRAKCIJOM-ukljucuje kontinuirane kontrakcije..duge..kratke…veoma..duge…stalno manipulisuci sa ecentricnim I koncentrcnim pokretima prilikom svakog diaznja opterecenja
BROJ PONAVLJANJA-moze d aide od 1 ponavljanja pa do 50 cak I 100..milos kaze dam u je serge nubret rekao da je u jednom setu jednom radio I 1000 ponavljanja….ali da to do sada niko nije

NAJBITNIJE GDE BI TREBAO DA OBRTIS PAZNJU A NE DA SI OPTRECENJS SA LUCENJEM HROMONA RASTA..

Citat
Rec HYPERMIA je termin koji svi treba dobro da upamtite.hipermija jednom recenicom I najprostije znaci..povecanje protoka krvi u telu….milos to savrseno koristi I primennjuje u svojoj filozfoji treninga..
Povecanja protka krvi u nasem telu desava se samo onda KADA TRENIRAMO….ili prostim recnikom..kada je 80% od ukupne kolicine krvi u telu se nalzai u vezbanom misicu….verovali ili ne !!!!!!!!
I sto je najvaznije…TA KRV CIRKULISE NEGO STO TO RADI UOBICAJENO tj kada ne vezbamo.

ZNACI..MI SMO OVDE PRICALI I POKUSALI NIKOLI DA OBJASNIMO kako deluju ovi principi na pojedinca.
onda si se ti ubacio sa TEROIJOM o tome kako po defaultu te i te vezbe nisu najbolje..da bi se nastavio sa lucenjem hormona rasta a sve u svrhu toga jer ti TRENUGNO NE MOZES..TJ DA ODREDJENE STVARI MORAJU DA PRICEKAJU,KAKO NEMAS,KAKO NISI EGZIBICONISTA I KAKO SI ZADOVOLJAN SAM SA SOBOM....

UPAMTI..

Citat
Kao sto rekoh….HYPERMIA tj kada smo vec izazvali HYPERMIU ili pojacn protok krvi..ili da prostim recnikom kazemo PUMPU onda tu krv kojaje dolsa u misic I treba iskoristiti da se IZAZVOE maximalan ANABOLIZAM sa maximlanom ugradnjom svih hranjivih sastoajka I da se spreci KATABILZIAM….a to se moze samo na jedan nacin…a to je OBHRANOM misica U TOKU TRENINGA kada je stepen HYPERMI-e najveci I kada je stepen rasta pruirodnih hormona izazvnih trening stresom najveci…..tada treba pristupiti celoj teroriji o ishrani msiica u toku treninga….

i na kraju da ti cika peki zakljuci....

stvarno bi trebalo da bacis u smece to sto kako ti kazes"proucavas",jel ocigledno da je smesno jer misic tj ti rastes od ugradnje ANTI KATABOLNIH ELEMENTAA I BELANCEVINA ane od lucnje hormona rasta izazvnog radjenjem osnovnih vezbi..

i jos nesto...da neko pogresno ner azume..nemam ja nista protiv radjenja osnovnih vezbi,pogtovo onome ko hoce to da radi.....
vec je ovo samo jedan i zadnji pokusaj da se ovom momku ovde objasni da osnovne vezbe kao ni sve druge vezbe ovoga sveta nemaju veze sa tim o cemu je on sanjao,te da je za misicni rast KRIVO ENSTO DRUGO a ne pojacano lucneje ili SINTETSKO UNOSENJE HORMONA RASTA...

mislim da ovu temu ne bi trebalo vise gaditi sa tvojim filozofijama jer si daleko i debelo otisao u of...
sa ovim na kraju sam pokusao da vratim sve nazad,ili bar veci deo gde sam dao pirlicno jednostavna i svima razumna objsanjenja.
e sada..ako ti zaista ne zlis da prihvatis istinu..to je tvoj rpobema,li bih te molio da ovu temu zaista vise ne gadis jer ima momaka koji ce morati sve ovo da citaju tj sve tvoje nebuloze misleci da ce tu nacini na nesto korisno i zanimljivo....
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2008, 09:57:20 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 16, 2008, 10:10:48 pre podne »
Citat
ti nisi sklon egzibicionizmu pa neces da se pokazujes a svi smo mi ovde skupa budle koji kace svoje slike i traze dodatne savete..samo si ti pametan i mozes da kometarsises tj donosis zakljucke o necemu STO NISI RPOBAO I STO NEZNAS a sa druge stane ipak neces da se vidi tvojih ruku delo

Ja nikada nisam ni rekao, ni pomislio da je bilo ko budala, samo zato sto je postavio slike, ili trazio savet. Svako je drugaciji i ja se uvek trudim da to razumem, ali u svakom slucaju postujem, pa tako neko voli da ga drugi gledaju i ocenjuju, a neko ne voli. Nema niceg loseg ni u jednom, ni u drugom, svako neka radi kako i sta ga cini srecnim. A sto se saveta tice, ti stavljas reci koje ja nikad ne bih i nikad nisam rekao u moja usta. Pa ja i jesam ovde da bih naucio i da bih otklonio neke svoje zablude i uvrezena misljenja. Uostalom, nikad ne bih dobio informaciju za hormon rasta da nisam usao u diskusiju - znaci, isplatilo se.

Citat
na zalost..kao sto rekoh,ti ociglledno samo da pricas koliko ti citas,ili citas sa potpunim NERAZUMEVANJEM ili sto je izlgeda najveca mogucnost NE ZELIS DA CUJES istinu vec ONO STA TEBI PASE..

Apsolutno nisi u pravu i mislim da ako pazljivije procitas moja misljenja, doci ces do drugacijeg zakljucka.

Citat
vrati se na poctak moog psota,pa ces videti o cemu se rdi..krenuo si od repa..pricao..pricao..pricao..i nakrju opet zavrsio na repu a da nista nisi rekao..vec si samo upotrebljavao liniju manjeg otpora pisuci opsrina stiva..

Da sam hteo da idem linijom manjeg otpora, ti i ja ne bi smo vodili ovu diskusiju, nego bih vec posle prvog tvog posta zacutao ili pognuo glavu (kao sto vidim da neki momci ovde to rade). Ja samo zelim da konstruktivnom raspravom naucim nesto novo i stavim na test svoje dosadasnje znanje (potvrdim ga , ili opovrgnem). Uvek sam spreman da priznam da nisam u pravu. Nije sramota da ne znas, vec da ne zelis da naucis.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 16, 2008, 10:19:58 pre podne »
pa znas kako...da zavrsim sa ovim..
TESKO JE NZAVATI konsturkitvnom raspravom bilo sta kada je sa jedne strane neko ko je NESTO RPOBAO AN SEBI I STOJI IZA TOGA..a na drugoj NEKO KO PRETPOSTAVLJA..tj MISLI DA ZNA...
onda to nije KONSTRUKITVNA RASPRAVA I RAZMENA MISLLJENJA vec pokusaj jedne strane da doakze nesto drugoj....nije bitno sada u ovom slucaju KO-KOME..

a kada zelis nesto da naucis...ONDA PITAS...a ne IZVODJENJEM KRIVIH KONKULIZIJA DOVODIS DO TOGA DA cela tema mora da bude ispomerana jer ovo je NAS posao ovde da odgovramo na pitanja i da ispravljamo kriva misljenja..
naravno da nije sramota kada se nesto ne zna ...jbt..pa niko se nije ucen rodio.....svi smo mi ucili....
ali kao sto rekoh.......................