Jul 03, 2024, 03:24:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga  (Pročitano 34791 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:48:51 posle podne »
Pedja ako ti nije problem,posto neznam dali se diskutovalo o tome ali ja nisam nasao....Da li mozes da nam ukratko objasnis kako ako uopste moze doci do HIPERPLAZIJE ,moze da se dodje do toga i da li moze u prirodnim uslovima..Jer mnogi se ne slazu da ta POJAVA uopste postoji kod Coveka,odnosno da postoji samo kod zivotinja jer su misicne celije mitoticke(nedeljive)...a opet ima onih koji kazu da postoji,ali da se u rep-rangeu hipertrofije to apsolutno nemoze postici vec da su za to potrebni drugi sistemi...pa me zanima kako bi to izgledalo .hvala

bas o tome se i radi sto je MILOS dokazao da sa ovakom vrstom treninga i pravlinom suplemetcijiom i naravno upotrebom odrejdneih doping sredstava je moguce da dodje DO HIPERPLAZIJE a  bas je i promatrano kako se to desava u odnosu na zivotnje koji imaju prirodnu sposobnost hiperplazije
cela prica i jeste krenula bas iz tog razloga tj primecene hiperplazije kod pojednih zivotanja i nacina na koje je dolazilo do nje tj razloga zbog kojeg dolazi do iste..
dalvjanjem odredjenih lekova je izazvana hiperplazija ali se ustanvolo da je mnogo veca mogucnost hiperplazije ukoliko se to ukombinuje sa strahovito velikim pritiskom na micinca vlakna i naravno celije te ista u nedostatku mogucnisti normalnog odmora su bila prinudjena da se umnozovaju...
jbg..da ne komlikujem...
mnogo sam pricao sa njim o tome i ovo bi bilo kao nesto prostim recnikom pojednostavljeno

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:49:18 posle podne »
Porediti uopšte rezultate i značaj za bodybuilding Arnold Schwarzenegger-a i Dennis Wolf-a je, u najmanju ruku, neozbiljno. Lične preferencije na stranu.

O moći i manipulaciji - drugom prilikom. Čovek je jedan od najboljih bodybuildera ikada... I njegovi rezultati kao takmičara, bodybuildera su fenomenalni.

Bodybuildingom se bavim iz hobija... Apsolutno mi nije ambicija da se takmičim. Iz više razloga. O kojima ne bih ovde.

Dakle, ne radi se o omalovažavanju i nepoštovanju... Nego mi nije jasno... Ipak, najveći broj najboljih takmičara ikada - vežba kako sam naveo u prvom postu. Mene interesuje zašto je to većina - a ne šta nekome funkcioniše ili ne.

Takođe, rekao sam da sam gledao sve Coleman-ove treninge koji su se pojavili na DVD-evima. Ne uživo.

Poštovanje svim načinima treninga i personalnim trenerima, da ne budem shvaćen pogrešno... I nikoga ne napadam kako trenira...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 26, 2009, 06:00:27 posle podne »
Citat
Porediti uopšte rezultate i značaj za bodybuilding Arnold Schwarzenegger-a i Dennis Wolf-a je, u najmanju ruku, neozbiljno. Lične preferencije na stranu.

nije neozbiljno vec ih ja poredm isto ako sto ti kazes da je arnold najveci za mene nije niti je ikada bio..
ovako mozemo u nedogled sto se tice ove teme..

Citat
O moći i manipulaciji - drugom prilikom. Čovek je jedan od najboljih bodybuildera ikada... I njegovi rezultati kao takmičara, bodybuildera su fenomenalni.

kao sto ti rekoh,arnold i dan danas a i tada je imao i ima strahovtiu moc MANIPULACIJE sa ljudima te je to debelo koristio u razno razne svrhe i zato ej danas tu gde jeste.
kapa mu dole BOG NJEGOVE INTELIGIENCIJE ali ako sto ti rekoh za mene nije legenda kao sto mnogi kazu da za njih jeste
to je moje misljenje i to je to..

Citat
Bodybuildingom se bavim iz hobija... Apsolutno mi nije ambicija da se takmičim. Iz više razloga. O kojima ne bih ovde.

pa ok.postujem svaki oblik sporta,ali isto tako ja npr radim ovo PFOFESIONALNO i sigurno sam rpobao vise od tebe u sve i jednom pogledu bas iz tog razloga sto ja to radim takmciarski a ne iz hobija..mada je i ovo u neku ruku hobi..ali ajd.

Citat
Dakle, ne radi se o omalovažavanju i nepoštovanju... Nego mi nije jasno... Ipak, najveći broj najboljih takmičara ikada - vežba kako sam naveo u prvom postu. Mene interesuje zašto je to većina - a ne šta nekome funkcioniše ili ne.

pa radi se o ponistavanju necijih REZULATA
a ja ti opet kazem da NIJE TACNO DA JE VECINA..
tacno je na zalost da VECINA TAKO KRECE iz razloga NEOBRZAVNJA I NE POZNAVANJA MATERIJE...o tome se radi..
a ti gledas na to tako..
i JA SAM TAKO POCEO i SADA SE KAJEM..
znaci..i ja sam krenuo sa TIM SISTEMOM i zavrsio tako kako sam zavrsio..DA SAM ZNAO TADA ZA OVO..NIKA U SVOM ZIVOTU NE BIH TO RADIo..
a kazem ti..70% profeisnolaca NE TRENIRA KAO STO TRENIRA COLMEAN..u to budi siguran....

Citat
Takođe, rekao sam da sam gledao sve Coleman-ove treninge koji su se pojavili na DVD-evima. Ne uživo

durgo je DVD a drugo LIVE
tacno je da coleman trenira JAKO ali isto tako coleman veoma voli da upotrebljava ako nista drugo onda SUPER SERIJE i to veoma cesto koristi.
DVD su obicna komercijala pogtovo kada se snimaju nedljue iloi dve predneko veliko takmicenje

Citat
Poštovanje svim načinima treninga i personalnim trenerima, da ne budem shvaćen pogrešno... I nikoga ne napadam kako trenira...

sve ok sto se mene tice a ja sam ti i objasnio zasto je ovoak trening PRODUCTIVAN ZA BILO KOGA

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 26, 2009, 06:27:23 posle podne »
O.K. Shvatio. Dakle, taj konzervativni pristup je danas "egzotika". A za treninge na DVD-evima se apsolutno slažem. Promocija i reklama Weiderovih principa treninga.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2009, 06:29:06 posle podne RCW »

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 26, 2009, 07:57:11 posle podne »
Usput, ti misliš da je Arnold 7 titula Mr. Olympia takmičenja osvojio... Čime? Manipulacijom? A ne kvalitetom? :)

Hoćeš da kažeš da je tada bilo boljih bodybuildera od njega? :)

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 26, 2009, 09:56:30 posle podne »
  Cekajte ljudi mi raspravljamo o proslosti nekih bodyduildera i uporedjivanju sa danasnjim i ko je bolji ko je gori,koje u pravu ko nije itd. Hajdemo malo da se pozabavimo ovim nacinom treniranja i da pokusamo da ga uvrstimo  malo po malo,ako ne mozemo vec odjednom,u nase treninge posto svima nama ocigledno fali jos dosta informacija i podinformacija u vezi ovakvog nacina treniranja.A time se ne bavimo.Mene na primer za pocetak zanima da ja sada krecem od nule,tj da sam pocetnik,kako ja da znam koji obim i intenzitet treninga da primenim na sebi.Sta jedan pocetnik da radi prvi put kada krene sa ovakvim treningom ? Znaci koliko je za nekog ko pocinje,dovoljno rotacija i koliko razlicitih vezbi po rotaciji da primeni, da sebe ne dovede u stanje pretreniranosti,a da u dovoljnoj meri pogodi misic koji vezba ?

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 27, 2009, 01:17:13 pre podne »
ako se nadje neko koga ne mrzi,nek mi baci ovde link gde mogu najbolje da se informisem o ovom sistemu treninga,nisam uspeo bas da se snadjem..Na sve strane se prica o ovom i onom nacinu treniranja a ja bi voleo da nadjem neki program osnovni ako postoji koji ukljucuje kruzni sistem...Voleo bih da probam jedno 2-3 meseca pa da vidim jel mi se dopada... znaci neka tema gde su bas objasnjene same osnove

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 27, 2009, 06:51:22 pre podne »
Usput, ti misliš da je Arnold 7 titula Mr. Olympia takmičenja osvojio... Čime? Manipulacijom? A ne kvalitetom? :)

Hoćeš da kažeš da je tada bilo boljih bodybuildera od njega? :)

pa npr arnold nije trebalo da osvoji OLIPM 1980 god i to se zna
a ja nisam rekao da on nije neko ko je ostavio veliki trag ovom sportu,vec je stvar u tome da je arnold u to vreme imao njih 5 na bini npr koji nisu imali nikoga iza sebe dok je on imao tatu weidera,sto ne znaci da nije bio bolji od njih i to nisam rekao,ali probaj da shvatis da je kao sto rekoh arnold imao tada njih 5,dok danas npr imas njih 50 na bini koji su maltene potpuno isti
naravno da ima uvek odstupanja i da neko mora da bude pobednik,samo hocu da ti kazem da je druga prica bila u to vreme a potpuno je razlicito danas a pogtovo sa aspekta treninga,ishrane,suplementacije itd.
znaci,ja ne volim bodi bildere tipa markus ruhl ili slicno koji su pokvarili lepotu ovog sporta,ali stvar je u tome da jednsotavno sa SAVREMENIM PRINICIMA TRENINGA,ISHRANE,SUPLEMENTACIJE,HEMIJE rezulatati su DRAMATICNO veci nego pre 30 ak godina a  u mnogo kracem vremenskom periodu..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 27, 2009, 06:57:55 pre podne »
  Cekajte ljudi mi raspravljamo o proslosti nekih bodyduildera i uporedjivanju sa danasnjim i ko je bolji ko je gori,koje u pravu ko nije itd. Hajdemo malo da se pozabavimo ovim nacinom treniranja i da pokusamo da ga uvrstimo  malo po malo,ako ne mozemo vec odjednom,u nase treninge posto svima nama ocigledno fali jos dosta informacija i podinformacija u vezi ovakvog nacina treniranja.A time se ne bavimo.Mene na primer za pocetak zanima da ja sada krecem od nule,tj da sam pocetnik,kako ja da znam koji obim i intenzitet treninga da primenim na sebi.Sta jedan pocetnik da radi prvi put kada krene sa ovakvim treningom ? Znaci koliko je za nekog ko pocinje,dovoljno rotacija i koliko razlicitih vezbi po rotaciji da primeni, da sebe ne dovede u stanje pretreniranosti,a da u dovoljnoj meri pogodi misic koji vezba ?

pa naravno da za pocetnika nije trening npr koji ja radim
svaki pocetnik u teretani treba da krene kao prvo  DA UCI DA VEZBA sto podrazumeva ucenje pokreta i pravlino izvodjenje tehnike neke vezbe
sto god da pocetnik uradi u teretani ON CE DA IMA REZULTATE i tu nema dvojbe
s obzirom da su tada i tezine sa kojima radi dosta zanemarljive,onda je i prica druga te bi se trebalo drzati nekih osnovnih sistema i principa
kada se dodje do trenutka kada treba preci na neki visi nivo bilo da je to sredjena ishrana,upotreba suplemetnacije ili cak hemije,e onda se treba zapitati kako STO BOLJE to sve iskoristiti
opet ponavljam...
svako treba da proba te ukoliko dobro reaguje na treninga sa tezinskim opterecenjem=neka se drzi toga!!
a rezuklatati ce naravno sve da kazu i to bi trebalo da se desi dosta brzo
jer jednostavno ja ne mogu da verujem da ce neko da se drzi necega 5 godina sa poptpuno istim rezulataima tj da ima neko pomeranje u snazi npr zbog upotrebe hemije
ako je nekome licna sujeta zadovljena sto se u masi da digne 140 kg iz bencha umesto 135 od prosli put a da pri tom misicna masa nije NAPREDOVALA NISTA te dobitak od nekoliko kg je rezulatat upotrebe hemije i retencije vode...FINE WITH ME
ja ovde pricam o KONSTATNOTM NAPREDOVANJU kroz neke moderne tehnike
a niko nikome ovako preko neta ne moze da kaze e treniraj ovako ili onako
ja mogu da dajem samo osnovne smernice i napisem kako JA TO RADIM
naravno da svi nismo isti i da svima treba neki modifikovani treniznzi...
nadam se da sam uspeo da objasnim

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 27, 2009, 12:38:19 posle podne »
 Pa jesi da kazemo ,jer zakljucujem da ovakav nacin treninga mora da se individualno prilagodi svakoj osobi da ne bih doslo do problema koje sam napisao,a glavni je pretreniranost.Znaci treba se pridrzavati standardnog treninga jedno god-dve,jer racunam da bi tada neko ko pocinje sa treningom u teretani odnosno bodybuildingom ,zavrsio sa nekim napredovanjem po tebi. AND IT IS TIME FOR NEXT LEVEL, to jest ko pocinje sa treniranjem treba da se drzi neke baze da tako kazem,aktivnog treniranja bez prekida i pauza bar godinu dana .Da li  se slazes ?

Van mreže RCW

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:32:40 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=QkGqucO_No0

Sve sami bodybuilderi oko Milosa... Ne znaju više gde će od razvijenosti. :)
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2009, 02:35:42 posle podne RCW »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:36:20 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=QkGqucO_No0

Sve sami bodybuilderi oko Milosa... Ne znaju više gde će od razvijenosti. :)

that is what Im talking about all the way....yeahh baybe

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:38:30 posle podne »
Pa jesi da kazemo ,jer zakljucujem da ovakav nacin treninga mora da se individualno prilagodi svakoj osobi da ne bih doslo do problema koje sam napisao,a glavni je pretreniranost.Znaci treba se pridrzavati standardnog treninga jedno god-dve,jer racunam da bi tada neko ko pocinje sa treningom u teretani odnosno bodybuildingom ,zavrsio sa nekim napredovanjem po tebi. AND IT IS TIME FOR NEXT LEVEL, to jest ko pocinje sa treniranjem treba da se drzi neke baze da tako kazem,aktivnog treniranja bez prekida i pauza bar godinu dana .Da li  se slazes ?

pa da
metodom prostog zakljucivanja svako od nas moze i mora da zakljuci da ako radis isti broj ponavljanja,isti broj serija,sve ama bas sve isto duzi vremesnki period,telo jednostavno ZNA sta ga sledi i tu napredka nema ili je veoma mali
menjanje broja serija,broja ponavljanja,menjanje vezbi okretanje treninga uvek RAZLICITO je ono sto telo nemoze i nece da upamti i onda su rezultati neminovni

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 27, 2009, 02:49:11 posle podne »
Kako bi bilo recimo kad bi jedan mesec radio treninge sa jakim tezinama i ponavaljanjima od 6-10,a jedan mesec radio kruzne treninge...Ili recimo 2 nedelje jedno 2 nedelje drugo..Jel to pametno ili kontraproduktivno? 

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Diskusija sa Miloseve filozofije treninga
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:18:35 posle podne »
 Ja mislim da ne bi bilo lose da jednu nedelju mesecno ubacis neki blazi oblik super serija u stansardni trening,Znaci poslednju nedelju u mesecu da radis super serije.Prakticno onda bi da kazemo "obican trening" bio kao neka faza odrzavanja tela i mislica da budu u treningu,sve do te poslednje nedelje kada ide trening "kidanja"  ciji ce intenzitet da bude takav da ces sigurno postici rast novih vlakana.Za to vreme se telo se oporavljalo od proslog treninga super serija,i potpuno se oporavilo tako da je spremno za novi teror :) Ovo mislim za obicne vezbace sa suplementacijom ne znam sta misli Pedja o ovome?
 Mislim da je trening super serija u trajanju od nedelju dana sasvim dovoljan za vezbaca naturalca.Jer u toj nedelji ces preci sve misicne partije dva puta,ekstra jakim intenzitetom i ja mislim da vise od toga nije potrebno,sta vi mislite ?