Jul 02, 2024, 01:23:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Bodybilding i srce!  (Pročitano 10537 puta)

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Bodybilding i srce!
« poslato: Septembar 27, 2008, 02:08:48 posle podne »
Jedan tatin prijatelj kardiolog na vma je pricao mom tati, i cale mi to prica s vremena na vreme, kako vezbanje u teretani sa velikim tezinama i naporima je atak na srce. Dalje kaze da se srce ne povecava, tj ne jaca sa povecanjem misica i da moze da dodlje do disbalansa.
Da li ste vi culi za tu pricu. Ima logike. Evo ja gledam ovu olimpiju 2008 oni su ogromni i toliko misica imaju i vena i krvi, njima bi srce moralo da bude ko kompresor da toliko krvi moze da upumpa. ???

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2008, 02:24:00 posle podne »
Predpostavljam da fizicka aktivnost pozitivno utiche na srce i ceo kardiovaskularni sistem...

neznam za ovaj drugi deo sa opterecenjima, inache su i meni takve stvari govorili upravo u priv. bolnici za srce.

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2008, 02:29:59 posle podne »
Ma ako si ti zdrav i nemas nekih urodjenih srcanih mana, srce ima da pumpa sve u 16. Srbija je 3. zemlja u svetu po broju srcano obolelih! Kad pogledas sve je na neki nacin atak na srce. Tkd su velike klilaze najmanji faktor za oboljenje...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2008, 02:31:04 posle podne »
je to opet neki dr.roso
al se nekad dobro jelo

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2008, 03:12:19 posle podne »
Kad pogledas sve je na neki nacin atak na srce. Tkd su velike klilaze najmanji faktor za oboljenje...

Predpostavljam da decko nije hteo da napravimo gradaciju ataka na srce od najopasnijih do manje opasnih...  verovatno se boji kao i svi mi + shto je cuo od nekoga ko je struchan ("struchan" ??) .....

Van mreže srdjan_88

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2008, 03:14:46 posle podne »
s vremena na vreme treba odraditi i neki kardio...i nema potrebe da se boji icega...

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2008, 03:21:02 posle podne »
nema potrebe  za ogr. tezinama i coleman misicima. ;D
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže andrejabg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 252
  • Mesi sine,mesi
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2008, 04:22:52 posle podne »
nema potrebe  za ogr. tezinama ... ;D
Slazem se
Jedi,pij,veseli se i na zivot poseri se

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2008, 06:16:11 posle podne »
srce je MISIC....
najnovija istrazivanja sada vec dokazuju da se sastoji od nekih ovojnica ali o tom po tom..kada dodje vreme
elem..
izazivajuci hipertorfiju na skeltenim misicima naravno da je potrebno tj da ce srce kao primarni organ da reguje na razno razne nacine...
srece ne moze da prati razvoj skeltnih misica,pa je tako nemoguce ni ocekitvati da ogrman razovj isith ne ostavi traga na srcanom misicu.
ali ovo nije vezano samo za sprotove sa tezinskim opterecenjem...gotvo da nema sprotiste u bilo kojem sprotu danas da da nema tzv sprotsko srce pa iz toga mislim da svako moze da zakljuci da fizicko opterecne pa makar ono bilo i van sprotiskih okvira moze da iziazove neke probleme sa srcanim misiciem,ali kao sto rekoh,posto je svaki sprotista podlozan velikim naporima tako je i srce podlozno istim...
i neznam od kuda tta glupava teroija da ce rad sa tezinma da osteti srece..pa hoce..ali isto tako ce srce da osteti i kada vas trener tera svaki dan da trcite 20km..jer to nije prirodno stanje srcanog misica....

pod reci OSTECNJE ne mislim OSTECNJE KAO BOLEST..vec ajd da uzmem ovaj termin..ATTACK...na srce......

mada..komisinica moja ima dobar batak al vesto izbegava svaki muski attack.......... ;D ;D

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2008, 08:19:46 posle podne »
ustvari mi srce mucimo ceo dan...kad ustanes puls je dosta nizak meni oko 50...a preko dana je veci...znaci cim ustanes attak na cuku
al se nekad dobro jelo

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2008, 08:29:41 posle podne »
mada..komisinica moja ima dobar batak al vesto izbegava svaki muski attack.......... ;D ;D

Mora da si je pitao za "one tvoje aktivnosti" oko snimanja raznoraznih filmova u nama dalekoj zemlji   :D :D :D

Van mreže Kralj ist Back-Bakic

  • VIP
  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 965
  • KRALJ
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2008, 08:47:29 posle podne »
NO COMMENTTTTTT!!!!!!! Za Takav Kardiolog(doktor) i Cale!! Sramota zaostalost!!! :-X
Jedan tatin prijatelj kardiolog na vma je pricao mom tati, i cale mi to prica s vremena na vreme, kako vezbanje u teretani sa velikim tezinama i naporima je atak na srce. Dalje kaze da se srce ne povecava, tj ne jaca sa povecanjem misica i da moze da dodlje do disbalansa.
Da li ste vi culi za tu pricu. Ima logike. Evo ja gledam ovu olimpiju 2008 oni su ogromni i toliko misica imaju i vena i krvi, njima bi srce moralo da bude ko kompresor da toliko krvi moze da upumpa. ???

Kralj ist Back

Van mreže srdjan_88

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2008, 09:19:21 posle podne »
mada..komisinica moja ima dobar batak al vesto izbegava svaki muski attack.......... ;D ;D

generale generale ;D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2008, 11:41:05 pre podne »
Jedan tatin prijatelj kardiolog na vma je pricao mom tati, i cale mi to prica s vremena na vreme, kako vezbanje u teretani sa velikim tezinama i naporima je atak na srce. Dalje kaze da se srce ne povecava, tj ne jaca sa povecanjem misica i da moze da dodlje do disbalansa.
Da li ste vi culi za tu pricu. Ima logike. Evo ja gledam ovu olimpiju 2008 oni su ogromni i toliko misica imaju i vena i krvi, njima bi srce moralo da bude ko kompresor da toliko krvi moze da upumpa. ???


Uh ... cekajte malo... sad ispada da ako se covek bavi sportom, i uopste se napreze, da to nije dobro za srce ;) Ok, ok, sad malo karikiram, ali definitivno mislim da ovo bas i nije istina. Sport je sport, nebitno kojim sportom se covek bavi, to samo moze da pomogne zdravstvenoj situaciji.
Sto se napora tice, srce ce da se 'osteti' u slucaju ako je osoba nenaviknuta na neki napor. Npr osoba koja nikad nije potrcala u zivotu maltene, ili je npr trcala samo kratke staze, sad odjednom, bez ikakvih priprema maltene treba da otrci maraton. Ili, recimo, osoba poput mene (ok, ne daj Boze), koja radi grudi sa opterecenjem od 15-20 kg (zajedno sa sipkom), neko je nagovori da odradi seriju sa opterecenjem od 100kg. Pa naravno da ce joj se desiti nesto lose...
Dakle, bitno je ne preterivati, i sto je jos bitnije, sve promene u naporima koji se izvode, odradjivati postepeno. A srce ce se vec prilagoditi svemu tome, kao i svaki drugi misic :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Bodybilding i srce!
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2008, 12:47:46 posle podne »
za zdravlje srca prvenstveno ima ulogu genetika kao i za mnoge druge stvari... licno mislim da umereno i normalno vezbanje u teretani ne donosi nikakvu stetu organizmu sta vise, to je u razvjenijim zemljama postala stvar kulture zdravlja - i sasvim je normlno da ljudi idu u teretanu dizu tegove, trce na traci, piju proteinske sejkove...
samo kod nas se i naravno i u drugim nekim usranim zemljama javljaju tako debilcine sa izjavama proteini su stetni , teretana je stetna itd.... dobro , ruku na srce ima ih svugde negde mnje negde vise...

naravno , ni u cemu ne treba preterivati i sto je najvaznije treba osluskivati svoje telo...
takodje u potpunosti e slazem sa svim sto je Tanja U. rekla...