Septembar 21, 2024, 11:44:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Početak treninga nakon pauze?  (Pročitano 9914 puta)

Van mreže meraklija

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Početak treninga nakon pauze?
« poslato: Septembar 09, 2008, 08:45:01 posle podne »
evo ovako... napravija san pauzu od2, 2 ipo miseca, nesto radi vrucina nesto radi neke ozljede.... sad mislin opet pocet trenirat, pa me zanima ima li neko neki savjet kako opet zapocet, mozda neki program kojim bi se misici opet vratili u trening, a da ih ne preforsiram naglo...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2008, 12:01:16 posle podne »
Druze meraklija ;) reci ti nama prvo koliko si dugo trenirao pre te pauze
Ako si trenirao dugo, i redovno, onda nema cega da se plasis. Kreni sa svojim starim programom, ali na prvom treningu pokusaj da mrvicu smanjis opterecenje u odnosu na ono kako si pre vezbao, cisto da ne preteras. Upala ti ne gine, to se podrazumeva, kad odradis trening, obavezno odmah sutradan opet odi do kluba i treniraj. Obe veceri takodje obavezno pre spavanja pukni 2 andola, inace ces 48 sati nakon prvog treninga dobiti takvu upalu da neces moci ustati hehehhehe.

Van mreže meraklija

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2008, 01:27:25 posle podne »
nisn ja nikakav drug.... :) ma treniran vec 3-4 godine.... znan da mi upala ne gine, i to ne 48 sati, vec to kod mene malo duze traje... a nista, onda cu se malo igrat sa malin kilazama dok se misici ne vrate na staro.... valjda nisu zaboravili sta su prije radili :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2008, 09:58:36 pre podne »
Ja nisam rekla da ce upala da traje 48 sati, vec da ce poceti najkasnije 48 sati nakon tvog treninga :)

Van mreže meraklija

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 11, 2008, 12:28:10 posle podne »
a sorry onda, nisan bas procita pazljivo...jebiga, kad zensko pise o bb nemozes bit pazljiv :D

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2008, 12:32:41 posle podne »
Jeste, jeste... cim se zensko pocne petljati u bb, odmah se svi muski zbune, hahhahahaha

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2008, 01:36:08 posle podne »
upala je neizbezna ali da ti sad udjes u teretanu nakon dva meseca n treniranja i da opalis trening tako da posle toga pijes andole brufene i ostala govna to ti je najgora opcija... zlatno pravilo ti je da treniras laganim tempom i da koristis tezine koje ti prijaju - znaci manje tezine i vise ponavljanja i serija... u cilju da povratis tonus misica koji si sigurno izgubio za ta dva meseca, i naravno svaki trening sledeci postepeno pojacavas dok se ne vratis u kondiociju... iz kondicije forme i snage itd je vrlo lako ispasti.... a povratiti isto je u najvecem broju slucajeva tezak posao...
po meni ti je znaci bolje i da na pocetku uradis 4 vrlo laganih treninga sa manjim upalama , nego da se otkines odma na pocetku i onda naravno moras da pravis i pauzu a ako ne napravis treninraces sa upalom itd itd... znaci polako, postepeno ali sigurno uvodi telo u celu tu pricu, to ti je moj savet... i naravno ishrana... o tome da ti ne pricam...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2008, 02:05:51 posle podne »
Upravo tako, za prvi trening nikako neki zesce gadan trening, na sta si verovatno navikao dok si trenirao, kako sam ti i ja vec rekla. Dakle, laganije nego inace... ali i to lagano, upala je neminovna. Vidi kako ces se osecati, pa sam onda odluci da li da uzmes andol ili ne.

Van mreže meraklija

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 11, 2008, 04:01:44 posle podne »
evo jucer san odradija prvi trening... lagano, sa nekih 30% od uobicajenoga, prosa san vise manje sve grupe po 3-4 serije.... upala se pojacaje, danas i sutra cu napravit isti trening.... polako ali sigurno :) nego, prehrana bi tribala bit uvik ista, za pocetak i za najjaci trening...ili se varam?

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2008, 01:29:15 posle podne »
30% od uobicajenog? ti sad otisao opet u drugu krajnost, hehehhe, no nema veze, bitno je da ti je godilo

prehrana se ne mjenja... uostalom, videces i sam kako budes napredovao, pa ces se tome dalje prilagodjavati

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2008, 02:51:26 posle podne »
lagano, sa nekih 30% od uobicajenoga,.... upala se pojacaje, danas i sutra cu napravit isti trening


Kakva matematika   ::) ::)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 12, 2008, 03:12:36 posle podne »
pa i meni se cini da je trening mozda cak bio i prelagan... Ok, ja to gledam u odnosu na sebe, recimo da se meni desila duza pauza, prvi trening bi mi bio bar 70% od uobicajenog ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2008, 03:20:27 posle podne »
Ma, kakvi prelagan...bolje da je sedeo kuci - vise bi napredovao  :-)
Mada i po pitanju se vidi "radni staz" u teretani...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2008, 03:26:16 posle podne »
Ma ok je sve to, na kraju je uvek najbitnije da trening prija ... A valjda ce nas drug da procita i ove postove, i tako uvidi da slobodno moze da krene i malo zesce od 30%

Van mreže meraklija

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Početak treninga nakon pauze?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 12, 2008, 04:04:29 posle podne »
ajde sad ste se vi uvatili mojih 30%... :)
ja to lakse pocnem pa polako podizem opterecenje.... ne pase mi bas da me odma sve boli i da se nemogu maknit od upala...