Septembar 20, 2024, 12:27:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA  (Pročitano 17373 puta)

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #30 poslato: Mart 15, 2009, 11:26:31 posle podne »
koliko se ja secam potrebne su vece doze arginina , e sada problem je da kod vecih doza arginina dolazi do gastrointestinalnih problema , odnosno bolova u stomaku kod vecih doza

drugo to 300% zvuci fino , ali pitanje je 300% od cega

bb.com ne salje u srbiju , odnosno salje ali je nacin placanja veliko drkanje , moze se nabaviti sa drugih sajtova i izadje otprilike za 1lb oko 4000din kada sve platis

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #31 poslato: Mart 15, 2009, 11:59:57 posle podne »
Jednu stvar ste pogresno preveli odnosno protumacili: ovo za nivoe u mirovanju ne odnosi se na period kad uopste ne treniras, nego na period kad treniras ali nisi na samom treningu nego kod kuce odmaras (resting values, ako se dobro secam originalnog teksta). Ostalo ste dobro protumacili. Ta prica da vezbanje + arginin podize GH manje nego sto ga podize samo vezbanje zaista jeste nesto potpuno neocekivano, nelogicno i razocaravajuce, ali eto, tako po njima ispada... Licno, imajuci velikog iskustva u pracenju tih studija, ne bih u to tako puno verovao. Naucnu dimenziju vrlo postujem, ali ako nesto nosi oznaku naucna studija, ne mora uvek da znaci da je zaista relevantno i da se prema tome treba upravljati. Btw, uradio sam za novi broj Maxx-a zbirni prikaz svih tih studija o uticaju treninga, ishrane i amino kiselina na lucenje GH, ali taj deo o argininu sam izostavio upravo zato sto mi je veoma sumnjivo...
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 12:04:46 pre podne MAXX »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #32 poslato: Mart 16, 2009, 01:12:28 pre podne »
 Hvala ti puno sto si se oglasio sada su neke stvari mnogo jasnije.Pogotovo ovo za mirovanje nisam znao o cemu se tacno tu radi.Neke izjave su me zbunile izgleda,pa sam i pogresno taj deo zakljucio.U svakom slucaju pun pogodak je uzimati arginin u danima pauze po ovome.Ja cu se zadrzati na dozama od 10 g.Odlicno sto su i jos neke bitne stvarcice vezane za ovo i u novom broju MAXX-a.Kada je izasao ?

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #33 poslato: Mart 16, 2009, 01:16:38 pre podne »
 Jeli santi a jesi li narucivao nesto?

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #34 poslato: Mart 16, 2009, 01:20:47 pre podne »
Nema na cemu. Potrefilo se da sam bas na tome intenzivno radio spremajuci novi broj. Uzgred, ove sledece nedelje ulazi u stampu i one tamo nedelje ce biti na kioscima. Tacan datum cu objaviti prvo ovde na forumu.

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #35 poslato: Mart 16, 2009, 01:26:29 pre podne »
Setis se jos nesto... Imao si negde u prethodnim postovima na ovoj temi jednu grescicu - arginin se za svrhu stimulacije lucenja GH uzima uvek na prazan stomak, odnosno odvojeno od drugih amino kiselina i proteina. Dakle ne sa proteinima, kako si ti napisao da nameravas. Razlog je takmicenje za apsorpciju izmedju arginina i pojedinih drugih amino kiselina - i to ne samo u stomaku, vec postoji i nesto sto se zove "blood-brain barrier", da ne ulazim sad u te stvari... Ako vec insistiras da pred spavanje uzmes i arginin i neki protein, onda popij arginin na prazan stomak, sacekaj 10-15 minuta da napusti zeludac, i onda popij protein. To bi trebalo da bude u redu.

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #36 poslato: Mart 16, 2009, 03:05:53 pre podne »
 E vidis i to nisam znao,ima mnogo caka u vezi svega toga,a puno znace u suprotnom stvarno se bacaju pare.Kao i ono na primer da je bcaa nepotrebno uzimati u danima pauze,kolika je to usteda ljudi moji.I ponovo se pokazuje ono sto su Milos i Pedja  pricali,da je tajming je kod uzimanja suplemenata najbitniji.A jeste dobro si to zapazio,ja sam planirao da ga stavim u kazein na primer.Hvala ti na savetu.Ovaj forum je rudnik zlata,sa ljudima koji ovoliko znaju :)
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 03:07:39 pre podne NemanjaBG »

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #37 poslato: Mart 16, 2009, 07:32:04 posle podne »
Jeli santi a jesi li narucivao nesto?


narucivao sam , ali arginin nisam uzimao

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #38 poslato: Mart 16, 2009, 11:02:42 posle podne »
 Preko kojeg sajta si narucivao ?
 
  I pitanje za MAXX-a,stimulacijom hormona rasta vezbanjem,koliko dugo se zadrzava taj porast GH u tim procentima od 200-300 pa do 500 %.Da li to traje nekoliko sati,jedan dan ili cak par dana.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 11:16:55 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #39 poslato: Mart 18, 2009, 10:51:12 pre podne »
Jednu stvar ste pogresno preveli odnosno protumacili: ovo za nivoe u mirovanju ne odnosi se na period kad uopste ne treniras, nego na period kad treniras ali nisi na samom treningu nego kod kuce odmaras (resting values, ako se dobro secam originalnog teksta). Ostalo ste dobro protumacili. Ta prica da vezbanje + arginin podize GH manje nego sto ga podize samo vezbanje zaista jeste nesto potpuno neocekivano, nelogicno i razocaravajuce, ali eto, tako po njima ispada... Licno, imajuci velikog iskustva u pracenju tih studija, ne bih u to tako puno verovao. Naucnu dimenziju vrlo postujem, ali ako nesto nosi oznaku naucna studija, ne mora uvek da znaci da je zaista relevantno i da se prema tome treba upravljati. Btw, uradio sam za novi broj Maxx-a zbirni prikaz svih tih studija o uticaju treninga, ishrane i amino kiselina na lucenje GH, ali taj deo o argininu sam izostavio upravo zato sto mi je veoma sumnjivo...

hvala milane sto si momcima ovo raslacinio..
ja bih samo dodao...
neznam cemu toliko opterecenje sa bilo kom POJEDINACNOM AK??
arginin jeste extra i sve je to lepo.....
da ne ulazim u to koliko se meni sere od studija kao sto milan kaze..samo on to lepo kaze,a ja bas i nemam sluha za lepo izrazvanje....
dakle...ARGININ je extra stvar...
ali cemu razbijanj i toliko teoretisanje o argininu kao o necu sto ce vam doneti MIRACLE????
nije mi jasno...
ali pitanje se moze i preformulisati kao nesto drugo...
dakle...vi ste optereceni koliko vidim sa lucenjem HORMONA RASTA..ok...
pitanje za vas..
STA VI OCEKUJTE I DA SE DESI LUCENJE HROMONA RASTA ZA 700%..uz pomoc bilo cega>??/tj..stav i ocekujtee od GH.a pogtovo prirodnog...
i maxx molim te..imas Pm od matt-a...hahahahhahahahahahhahahah

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #40 poslato: Mart 18, 2009, 12:42:45 posle podne »
Pedja pa nemoj samo da nas zakopavas :) Objasni nam..naravno ako si voljan :)
Peace!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #41 poslato: Mart 18, 2009, 12:52:04 posle podne »
 Mene zanima kada smo vec dovde dogurali o argininu,da ga bas onda apsolviramo  :) Inace ne mislim da ce doneti neki miracle kao sto si rekao,ali bas hocu da vidim kako ce da mi se ponasa telo ako bih taj porast,na neki nacin koliko je to moguce,odrzavao konstantnim jedno 6 meseci do godinu dana.Da ga bas istrazim na sebi,da vidim kako ce da mi se ponasa organizam.Koliko cu bolje da se osecam,kakav ce biti napredak,san...itd.Inace uvek sam voleo da bas sve upoznam do sto  veceg detalja pre nego sto pocnem bilo sta da praktikujem.Da kada pocnem to nesto da praktikujem,da znam svaku caku i ako nesto krene eventualno naopako da znam kako da izadjem iz situacije(ovde ne mislim bas direktno na arginin,vec i na uopste svaki posao koji radim),ili da primenim neku alternativu,ili ako ne radi nesto na jedan nacin,da onda primenimo druge...itd.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2009, 01:28:30 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #42 poslato: Mart 18, 2009, 01:22:42 posle podne »
ja sam uvek za EMPIRIZAM...
a sto se tice  arginina...ON SAM NECE TI DONETI SIGRUNO TO STO OCKEUJES PA CAK I DA GA UZIMAS I 5 godina...
U SINERGIJI sa drugim AK...napredak ce biti evidentan to je sigruno.
a sto se tice GH...
vi verovatno usko povezujte ima GROWTH HORMONE sa bukvalnim prevodom sto on to sigurno nije..
dakle...GH jeste mocan horomon koji luci..bla..bla..bla..lba...ali...
on vam nece doneti sigruno NIKAKVA PRIRAST U MISICNOJ MASI cak i da ga uzimati u sintetskom obliku SAMOG vec se zna na koji nacin i sa cim isti radi u sinergiji u cilju dobijanja MISICNE MASE...

a....
ARGININ kao pojedincana AK sigurno nece uticati ni na kakvo pojacanje lucenje GH u toj meri da bi izzavalo bilo kakav msicini rast..tj ni jedna AK cak ni u sinergiji nece dovesti do toga da ce lucenje GH biti toliko da dodje do misicnog rasta odnosno misicni rast nema nikakve veze sa lucenjem GH,tj kako sam i rekao cak i kada ga sintetski usnositi samog..
GROWT HORMONE je lek koji je koncipiran u tretmani lecenja mnogih opakih bolesti da sada ne nabrajam sve o tome,jer smo milion puta vec apsrobirali sve to.....

upotrebom ARGININA i sinergiji sa ostalim AK moze doci do misicnog rasta,ali to sigurno nece biti zbog pojcanog lucenja GH natrenong sa AK vec sa tim da ukoliko se na treningu odredjne vrste namenjenog za to urade procesi kidanja misicnih valkana te im se omoguc pravilna ishrana PRE-U TOKU-I NAKON TRENINGA,onda ce doci do aj da kazem rpostim recnik misicnog rasta,ali o tome smo rpicali i u temi BUDUCNOST INUDUSTRIJE JE U AK,FILOZOFIJA TRENINGA MILOSA SARCEVA kao i u mnogim temema gde smo se sigruno vec 100 puta dotakli cele ove price..

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #43 poslato: Mart 18, 2009, 01:35:05 posle podne »
citat
 
 "ja sam uvek za EMPIRIZAM..."

 I ja sam,mada nekada se moze verovati i ljudima koji su dugo u necemu i bas su strucni u tome sto rade.Ali posto je opet svaki covek drugaciji,onda empirizam je ipak naj sigurniji :)
 Inace hvala na pojasnjenju,sada bi trebalo da je sve jasno odprilike.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #44 poslato: Mart 18, 2009, 01:40:55 posle podne »
pa ja se slazem sa tobom da nekim ljudima treba verovati...
ali treba birati kome verujes i razdvojiti  kukolj od zita....
jel imas onih koji pricaju-a pojma nemaju..imas onih koji znaju...a ne pricaju.....imas onih..koji znaju i naplacuju...a imas onih koji znaju i pricaju.....

e sada...jbg...nista nije sigurno osim toga da ce mo da riknemo svi jednog dana,pa tako ni ovo...ali ako iza necijeg kontinuiranog rada stoje i kakvi takvi rezultati,onda bi trebalo da tu ima nesto..
niko se nije ucen rodio,tj svi mi ucimo od nekoga...
i opet na pocetak..da u pravu si...i ja da nisam verovao nekome,sigruno ne bih danas znao toliko koliko znam,ali ni toga ne bi bilo da nisam bio tvrdoglav i neke stvari tj vecinu njih sam probao na sebi jel smo svi drugaciji isvi drugacije regujemo..