Septembar 20, 2024, 12:26:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA  (Pročitano 17372 puta)

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2009, 12:00:43 pre podne »
 Gorane da ne znas gde ima da se kupi 1 kg arginina.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2009, 02:29:51 posle podne »
Tako na meru, ne znam gde i da li ima da se nadje. Eto znam samo za ovih par povoljnih preparata koje sadrze arginin. I GH MAX je jedan od njih koji sadrzi 800mg arginina po tableti a ima 180 tbl. u kutiji za oko 25 eura.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2009, 03:17:25 posle podne »
 Ma ja imam u prahu od now foods-a ali 454 g za 5000 i nesto,medjutim 1 kg bi bilo dosta povoljnije uzeti nego dva puta po 454g.To bi mi odgovaralo nemas pojma koliko.Znam za gh max tu u 6 tableta dobijem 5grama arginina i 2.5 grama ornitina,sto je bas super.A ovako prah bi mogao da kombinujem sa sejkovima.
   
  Koji je po tebi najbolji nacin da potrosim tih 10g ,ja sam naveo na prethodnoj strani moje neko misljenje.Filip kaze svih 10 g pred trening.Da nije to previse pred trening.Mislim mozda ga bacam uzalud tj.dovoljno je mozda 5 g za neke optimalne rezultate sobzirom da nisam profi vezbac,pa onih drugih 5g mogu na primer kvalitetnije da potrosim ?Sta mislis ?
« Poslednja izmena: Mart 13, 2009, 03:27:47 posle podne NemanjaBG »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2009, 03:24:57 posle podne »
 Koji je po tebi najbolji nacin da potrosim tih 10g ,ja sam naveo na prethodnoj strani moje neko misljenje.Filip kaze svih 10 g pred trening.Da nije to previse pred trening.Mislim mozda ga bacam uzalud tj.dovoljno je mozda 5 g za neke optimalne rezultate sobzirom da nisam profi vezbac,pa onih drugih 5g mogu na primer kvalitetnije da potrosim ?Sta mislis ?

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #19 poslato: Mart 14, 2009, 09:14:49 pre podne »
Ako nemozes da priustis u optimalnoj kolicini bolje ne bacaj pare....arginin pojedinacno imas na Trueprotein.com
No time...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2009, 11:03:18 pre podne »
 I koliko me kosta seve do Bg-a sa postarinom i svime sto treba da se plati ?

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2009, 08:54:23 pre podne »
otkud znam pogledaj na sajtu...oni obicno uracunaju postarinu sa cenom odma pa sve pise...nije im shipping previshe skup...al je cimanje to po meni...jbg
No time...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2009, 02:41:21 posle podne »
 Pa upravo ti to i kazem bas zato sto je sve to cimanje i preko bodybuildin.com i Trueprotein.com i preko bilo kog drugog sajta bilo gde van nase zamlje.Ne znam sto si mi dao predlog koji mi se ne isplati kada sam lepo rekao da mi je skupo da kupujem dva puta po 454 g gde 1 pakovanje(454 g) kosta 5000 i nesto i da mi je kada bi kod nas bilo pakovanje od 1 kg bilo puno isplativije.Hvala Matt na predlogu ali ja stvarno ne znam kome se to isplati(kupovina van granica nase zemlje)sem da nema nekog preko pa da mu taj donese ili eventualno posalje,ali i na taj drugi nacin(slanje iz inostranstva) ne znam koliko je isplativo.Inace ne verujem da je 10 g arginina dnevno bacanje para ali to sam vec pitao pa cekam neko ko je vec uzimao te doze (manje-vece) da mi da neki predlog,komentar ?I zanima me kada bih utvrdilo da je na primer 10 g ok doza za mene(ili moze neka druga manja-veca koja je efektivna na primer,sve zavisi),u danima kada ne treniram da li je pametno da tu dozu rasporedim na 5 manjih doza radi neke bolje efikasnosti(dugotrajnijeg efekta u smislu duzeg/ravnomernijeg zadrzavanja u telu-krvotoku),ili ja sa primenom manjih a cescih doza umanjujem efekat samog delovanja arginina?To me bas zanima.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2009, 02:53:27 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2009, 02:49:20 posle podne »

 SUMMARY: Exercise is a very potent stimulator of growth hormone release and there is considerable research documenting the dramatic growth hormone rise. At rest oral L-arginine ingestion will enhance the growth hormone response and the combination of arginine plus exercise increases growth hormone, but this increase may be less than seen with exercise alone.



SUMIRANJE: Vezbanje je veoma potentan stimulator za otpustanjehormona rasta i postoje znacajna istrazivanja koja dokumentuju dramaticno povecanje lucenja hormona rasta. U mirovanju konzumiranje oralnog L-arginina ce poboljsati odaziv hormona rasta, a kombinacija arginina plus vezbanje povecava hormon rasta, ali ovo povecanje moze biti manje nego ono vidjeno  SAMO KOD VEZBANJA!

Aj mi sad protumacite ovo na srpskom!?
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2009, 03:18:08 posle podne »
 Ma meni je to jasno i nije jasno :) Na nacin na koji mi je jasno sam razocaran i nisam razocaran :) E sada nisam siguran da se tu misli na to da ako koristis arginin u kombinaciju sa treningom smanjuje se lucenje hormona rasta,u odnosu na lucenje koje prouzrokuje samo vezbalje..Znaci trening prouzrokuje lucenje hormona rasta za 300-do 500 % a trening i koriscenje arginina na primer do 300 %.U mirovanju(kada uopste ne treniras na primer 2 meseca)koriscenjem arginina se podize lucenge hormona rasta 300%.Kada samo treniras stimulises lucenje i do 500 %.I po ovome je za podizanje hormona rasta u telu bolje samo imati jaku fizicku aktivnost,nego jaku  fizicku aktivnost i koriscenje arginina za stimulisanje hormona rasta.Bar ja tako tumacim.E sada ako je to tako onda mi ne treba arginin(za podizanje hormona rasta)jer sam vezbac.Ako mi ne treba za to onda ne moram da ga kupim i vise para meni.Ali me bedaci ako je tacno ovo sto sam rekao steta sto ne mogu sa argininom da podignem lucenje za vise od 500% ili bar da ga odrzavam na tom nivou.Nego ako ga koristim u te svrhe zajedno sa vezbanjem  prouzrokujem cak i smanjivanje.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2009, 03:22:11 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2009, 03:25:42 posle podne »
Tako sam i ja razumeo! Videcemo sta ce nam napisati na konto toga...
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2009, 09:57:31 posle podne »
Kao prvo bb.com ne salje u srbiju....  kao drugo sa true proteina se i vise nego isplati...a to sto tebe mrzi da citas i razmisljas...vec nije u mom domenu da se bavim  :-\
No time...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2009, 10:07:36 posle podne »
 Ti svakom  ko se ne sloze sa tobom prebacujes o citanju ili razmisljanju.Bodybuilding.com salje za srbiju (ali on je naveden cisto kao primer drugih sajtova,znaci nista bitno).A sa tog sajta koji si ti naveo kako god okrenes nije isplativije nego kupiti ovde.To je bila poenta cele price.Znaci ovde se ne moze naci koligram arg.  nikako,i to je to.Jednostavno steta  :(
« Poslednja izmena: Mart 15, 2009, 10:10:41 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #28 poslato: Mart 15, 2009, 10:19:09 posle podne »
Niko nam nije nista odgovorio na moj prevod...niko ne mari za nas...umrecu necu saznati :D
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: HORMON RASTA-ULOGA ARGININA I ULOGA SAMOG TRENINGA
« Odgovor #29 poslato: Mart 15, 2009, 10:39:18 posle podne »
 :) ma valjda ce...