Septembar 20, 2024, 12:49:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Upala ahilove tetive (obe)  (Pročitano 10625 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Upala ahilove tetive (obe)
« poslato: Jun 17, 2008, 03:54:09 posle podne »
Nedavno sam osetio bol na sredini  tetive. Posto nisam nikada imao upalu tetive, mislio sam da cu stvar resiti zagrejavanjem i jos jednim treningom medjutim, desilo se suprotno upala je postala veca.
Prvi put sam osetio bol dok sam igrao fudbal, od tada vec mesec dana me tetive malo bole. Taman kada je upala pocela da se smanjuje, opet sam otisao na trening i opet dobio upalu, pa sam otisao jos jedan dan, reko klin se klinom izbija, medjutim opet se pogorsalo.

Procitao sam par tekstova na tu temu, predlaze se savljanje leda na tetive (ne direktno, vec preko carape), vezbe i neke hidromasaze, talasi nekakvi i sta ti ja znam.

Ima li ovde ko sa licnim iskustvom da me posavetuje sta mi je ciniti?

Znam fizioterapeut bi bilo najbolje resenje, ali nisam osiguran ovde, a da odem kod ristica i slicnih odrace me ...
Ako nista ne pomogne naravno da moram kod fizioterapeuta ali reko da vidim moze li ko ovako da me posavetuje?

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2008, 05:25:14 posle podne »
E,nemoj se zezati sa tim,znam par njix kojima je pukla tetiva-veruj da ne zelis da ti se to desi. . .Ne sili bezveze.

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2008, 05:57:42 posle podne »
Ma necu da silim naravno, mislio sam da kao i svaka upala prolazi sa treningom ...
A i nije bb trening, nego obicno trcanje, ne razumem kako odjednom ne mogu da trcim  ...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2008, 06:16:35 posle podne »
To misljenje da se upala razbija treningom je cista glupost!!!

Bilo da je upala misica ili tetive u pitanje,potrebno je mirovanje,znaci bez dodatnog forsiranja upaljenog mjesta
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2008, 11:08:52 posle podne »
A jbg, znam bar pet puta da sam tesku upalu misica resio treningom odmah sutra, a ako ga ostavis, onda boli po nedelju dana.
Naravno ne treniram kao magarac pod upalom.

Mozda nije pravilno, ali radi :)

Ja i kad zaredam nekoliko meseci treninga, svaki put posle treninga imam malu upalu (u teretani, ne na trcanju) ...

E sad ovo sa tetivama je izgleda druga prica :(

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2008, 11:42:33 posle podne »
Zna li neko za masazere za noge, tj ima li ih ko, pa jel sluze cemu, Kao male kadice za noge.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2008, 02:27:07 pre podne »
A jbg, znam bar pet puta da sam tesku upalu misica resio treningom odmah sutra, a ako ga ostavis, onda boli po nedelju dana.
Naravno ne treniram kao magarac pod upalom.

Mozda nije pravilno, ali radi :)



Mozda dejeluje na razbijanje upale,ali na razvoj i rast misica-sigurno ne...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2008, 03:12:48 pre podne »
Naravno, cilj i jeste razbijanje upale ...

A ove male upale, posle svakog treninga, to je normalno, cak i pozeljno, ako sam dobro upratio? 
Je li to posledica nedovoljno brzog oporavka usled nepravilne ishrane ili nedovoljno odmora, ili je pozeljna stvar iz koje proizilazi rast misica?

Odo u offtopic na sopstvenoj temi :)

Spartak

  • Gost
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2008, 08:19:37 pre podne »
ja kad sam bio mali, znaci nekih 12-13god dok sam trenirao tenis, dobio sam upalu ahilove, jedino rijesenje je mirovanje, mirovao sam mjesec dana i proslo je

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2008, 09:21:25 pre podne »
ja kad sam bio mali, znaci nekih 12-13god dok sam trenirao tenis

sto nisi nastavio,sada bi bili federer nadal spartak pa djokovic.... ;D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2008, 11:38:04 pre podne »
Naravno, cilj i jeste razbijanje upale ...



Ne moze to tako,razbijanje upale je samo privremeni prestanak bola,dok se u stvari pravi jos veca steta!!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2008, 02:46:10 posle podne »
ja kad sam bio mali, znaci nekih 12-13god dok sam trenirao tenis, dobio sam upalu ahilove, jedino rijesenje je mirovanje, mirovao sam mjesec dana i proslo je

Mirovao sam i ja i prestalo je. Onda sam ponovo krenuo na trcanje i opet sam dobio upalu  :(
Ne znam sta da radim tetivi, kako da je treniram ako ne mogu da trcim? Da setam pre toga jedno nedelju dana?  ::)

Naravno, cilj i jeste razbijanje upale ...



Ne moze to tako,razbijanje upale je samo privremeni prestanak bola,dok se u stvari pravi jos veca steta!!!!

Kakva se steta pravi?
Gde je granica izmedju te jake upale u kojoj se pravi steta ukoliko se trenira i one male upale koja hvata posle svakog dobrog treninga i sluzi za razvijanje misica?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2008, 02:49:32 posle podne »
Kad dobijes upalu znaci da su misicna vlakna tokom treninga dobila ona mikro ostecenja,sto je dobro ukoliko pustimo misic koji je pod upalom da se odmara i ukoliko ga hranimo dovoljnom kolicinom materija kako bi se ta ostecenja sanirala ili popunila,tj. kako bi misic mogao da raste...

Ukoliko ne dozvolis misicnim vlaknima da se oporava vec ih treniras i pored jake upale,nema sanse da ce misic stici da se oporavi i da ce moci da raste...

Znaci upala je dobra,ali pod upalom ne treba forsirati misic dodatnim treninzima...Jel sad jasnije?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #13 poslato: Jun 18, 2008, 03:25:23 posle podne »
Jos samo nesto :)

Ako je ta mala upala, onda se moze trenirati i pored nje?
Samo ako je velika upala, valja odmoriti, ukoliko zelis da ti misici rastu?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Upala ahilove tetive (obe)
« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2008, 03:30:13 posle podne »
U prinicipu pauza izmedju treninga iste grupe misica je 4-5 dana ,sto je dovoljno za oporavak misica...Velike upale se javljaju najcesce kod ljudi koji su pravili velike pauze sa treninzima i tu treba postepeno ulaziti u kontinuitet treninga,dok je za utreniranog pojedinca 4-5 dana uz pravilnu ishranu i suplementaciju dovoljno za oporavak
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!