Septembar 20, 2024, 07:25:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 13777 puta)

Van mreže Donnie B.

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • HARD TRANING EASY WAR
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #15 poslato: Novembar 26, 2007, 04:24:56 posle podne »
Samo ti cika Pedja napisi svoj dnevni meni, da ga uporedim sa mojim programom, meni je pisao neki celavi gospodin kojeg ti sigurno ne znas. 'goodboy'
WIN AT ALL COST

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2008, 11:15:45 pre podne »
Procitao sam ovaj clanak i naisamo na jednu zanimljivu cinjenicu,naime Pedja je napisao da nije dobro kombinovati pirinac sa belim mesom(te dve namirnice mi cine 90% dnevnog unosa UH i proteina) pa me interesuje dal moze npr. da pojedem pirinac pa za jedno pola sata belo

Ovo mi je malo nezgodno posto ne jedem skrob posle 15h a treba ponekad da pojedem i 350g skroba

Sta vi mislite o ovome?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #17 poslato: Jun 20, 2008, 11:59:57 pre podne »
pozdrav...

a gde sam ja to napisao da se riza ili pirinac ne jedu skupa ili zajedno sa belim mesom?...

mislim da si ti neki deo prilicno lose razumeo....

u svakom slucaju nije ni bitno...

rizu i meso..naravno da ces da jedes u isto vreme...ali ja sam mislio da je to vec prilicno jasna stvar tj da bi ovo svi trebali da znaju...

ti si mozda deo gde sam rekao da ne ide da recimo jedes rizu i hleb sa belim mesom..razumeo da treba da se razdvajju riza od belog mesa..sot je moja greska..jer sam mislio da je prilicno sve jasno...

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #18 poslato: Jun 20, 2008, 12:44:36 posle podne »
PROTEINI I CARBO HIDRATI…

Ukoliko kombinujete recimi pirinac kao izvor Uh sa lrecimo pecenom ili kuvanom piletinom,mnogi procesi u roganizmu su tada dovedeni u stanje alrama jer prosto organizam mora da korsiti sve svoje funkcije da bi takve kombinaciju proteina I UH svario I onda nam ostaje jako malo prostora za manuplaciju sa kalorijskim unosom……tj glik depo ce biti ispunjeni,proteini zadovolkjeni e onda sami zamislite koliko nam treba vezbanja da bih to sve potrosli I doveli do kalorijskig deficita…a opste je poznato da samo kalorijski deficit moze dovesti do zdravog nacina mrsaklvljenja……NARAVNO GOVRIM O ZDRAVMOM KALORISKIM DEFICITU…….

Mozda ja nisam dobro shvatio a mozda si se ti zeznuo u pisanju

Znaci u svakom slucaju barena pilatina i prinac svakako moze zajedno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #19 poslato: Jun 20, 2008, 12:55:45 posle podne »
prajatelju..

ovo je deo texta izvadjen iz konteksta...

rec je bil O KALRORIJSKOM DEFICITU kao nacinu da se resimo viska kg...

verovatno ti mene nisi dobro shvatio tj sustinu celog texta i cele price a to je prica o PROTEINIMA kao gradivnoj materiji  i UH kao energetskooj materii ili pogonskom gorivu...
ovde sam hteo da kazem..da ti ne mozes da dovedes telo u to stanje da svi elemtni budu zadovaljeni a da ti zdravo gubis kg...kada sam rekao da ce telo doci u alarmatno stanje..mislio sam na one ljude kojima je to cilj i kojima mora biti jasno da ce telo da krosti UH kao energiju tako da ce jako tesko da ddoje do kalorisjkog deficita ukoliko su UH zastupljeni u svakom obroku a opste je poznato da bi svaki obrok MORAO da sadrzi kao jedan PROTEINE pa tek onda ostale elemetne..

kada sve to spojis tj kada spojis odredjeni broj obroka u kojima ces svaki put da unosis i PROTEINE i UH..mislim da sam mozs da zakljucis sta bi se desilo odnosno sta ce da se desava..

dalje sam u toj prici naveo,da umeseto SKOBASTIH UH U KOJI SPADA RIZA treba da pribegnemo koznumiranju VLAKANASTIH UH..a to su razni obilici SALATA...

u svakom slucaju..da ne sirim pricu dalje..

da...bareno belo meso i prinac obavezno..ali nikako u svakom borku i nikako da ti kako ti kazes  UH cine vecinu u obrocima

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #20 poslato: Jun 20, 2008, 01:42:22 posle podne »
Aha pa tako reci
Jos jednom HVALA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROTEINI I CARBO HIDRATI
« Odgovor #21 poslato: Jun 20, 2008, 01:51:52 posle podne »
Aha pa tako reci
Jos jednom HVALA

hhahahha..ok..ok.

nema na cemu da hvalis...tu smo da resavamo probleme svi skupa