Septembar 28, 2024, 01:16:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: kardio i misicna masa  (Pročitano 13875 puta)

Van mreže masja

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
kardio i misicna masa
« poslato: Jun 04, 2008, 03:54:14 posle podne »
Voleo bih da mi neko da strucno misljenje,posto kombinujem aerobni i trening sa tegovima(odvojeno)a prilikom aerobnog se dosta trosim(oko 25 min.jak intenzitet)pa mi je napredak u masi usporen...kako da smanjim njegove "negativne efekte"na trosenje misica?
da li bi mi obrok "debeo"hidratima i masti pre takvog treninga pomogao?! pozdrav

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2008, 05:05:03 posle podne »
BCAA 20-30g  prije treninga,whey 50-60g i glutamin 20-30g posle
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2008, 06:13:02 posle podne »
Stize leto jedi voce.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2008, 06:20:20 posle podne »
Stize leto jedi voce.

Stize ljeto jedi povrce.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2008, 06:26:48 posle podne »
Stize leto juri curice.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2008, 06:46:59 posle podne »
Stize leto juri curice.

Moze, dobar kardio.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2008, 08:09:34 posle podne »
Voleo bih da mi neko da strucno misljenje,posto kombinujem aerobni i trening sa tegovima(odvojeno)a prilikom aerobnog se dosta trosim(oko 25 min.jak intenzitet)pa mi je napredak u masi usporen...kako da smanjim njegove "negativne efekte"na trosenje misica?
da li bi mi obrok "debeo"hidratima i masti pre takvog treninga pomogao?! pozdrav

Da bi ti malo iskrenije pomogli, napisi koliko puta nedeljom radis taj dosta intenzivan kardio (25 minuta) i kako izgleda tvoj nacin ishrane.
Inace, pitanj bi bilo kako da zadrzis onu misicnu masu koju uopste imas, ako si na definiciji i ako pored tezinskog treninga imas i aerobni , intenzivni trening ?!
Inace, treba da koristis SVE STO JE MOGUCE od lekova i da si genetski frik, da jedes turbo, da bi radio definiciju, intenzivan kardio i da nabacis misicnu masu.
Jednini nacin da zadrzis ono sto imas od stecene misicne mase, je da unosis dovoljno kolicina Belancevine (proteini, amino kiselini). E sada koliko je to dovoljno, to zavisi od mali milon faktora (neke od njih: staz, realna misicna masa...).
Najbolje, postavi slike, postavi nacin treniranja, nacin ishrane, pa dolazi konjanica u pomoc.

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2008, 09:51:28 posle podne »
Voleo bih da mi neko da strucno misljenje,posto kombinujem aerobni i trening sa tegovima(odvojeno)a prilikom aerobnog se dosta trosim(oko 25 min.jak intenzitet)pa mi je napredak u masi usporen...kako da smanjim njegove "negativne efekte"na trosenje misica?
da li bi mi obrok "debeo"hidratima i masti pre takvog treninga pomogao?! pozdrav

Da bi ti malo iskrenije pomogli, napisi koliko puta nedeljom radis taj dosta intenzivan kardio (25 minuta) i kako izgleda tvoj nacin ishrane.
Inace, pitanj bi bilo kako da zadrzis onu misicnu masu koju uopste imas, ako si na definiciji i ako pored tezinskog treninga imas i aerobni , intenzivni trening ?!
Inace, treba da koristis SVE STO JE MOGUCE od lekova i da si genetski frik, da jedes turbo, da bi radio definiciju, intenzivan kardio i da nabacis misicnu masu.
Jednini nacin da zadrzis ono sto imas od stecene misicne mase, je da unosis dovoljno kolicina Belancevine (proteini, amino kiselini). E sada koliko je to dovoljno, to zavisi od mali milon faktora (neke od njih: staz, realna misicna masa...).
Najbolje, postavi slike, postavi nacin treniranja, nacin ishrane, pa dolazi konjanica u pomoc.
usput me zanima bi li jos valjalo dodat kreatina????
neznam ima li smisla??

Van mreže masja

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2008, 05:43:18 posle podne »
Voleo bih da mi neko da strucno misljenje,posto kombinujem aerobni i trening sa tegovima(odvojeno)a prilikom aerobnog se dosta trosim(oko 25 min.jak intenzitet)pa mi je napredak u masi usporen...kako da smanjim njegove "negativne efekte"na trosenje misica?
da li bi mi obrok "debeo"hidratima i masti pre takvog treninga pomogao?! pozdrav

Da bi ti malo iskrenije pomogli, napisi koliko puta nedeljom radis taj dosta intenzivan kardio (25 minuta) i kako izgleda tvoj nacin ishrane.
Inace, pitanj bi bilo kako da zadrzis onu misicnu masu koju uopste imas, ako si na definiciji i ako pored tezinskog treninga imas i aerobni , intenzivni trening ?!
Inace, treba da koristis SVE STO JE MOGUCE od lekova i da si genetski frik, da jedes turbo, da bi radio definiciju, intenzivan kardio i da nabacis misicnu masu.
Jednini nacin da zadrzis ono sto imas od stecene misicne mase, je da unosis dovoljno kolicina Belancevine (proteini, amino kiselini). E sada koliko je to dovoljno, to zavisi od mali milon faktora (neke od njih: staz, realna misicna masa...).
Najbolje, postavi slike, postavi nacin treniranja, nacin ishrane, pa dolazi konjanica u pomoc.
usput me zanima bi li jos valjalo dodat kreatina????
neznam ima li smisla??
Voleo bih da mi neko da strucno misljenje,posto kombinujem aerobni i trening sa tegovima(odvojeno)a prilikom aerobnog se dosta trosim(oko 25 min.jak intenzitet)pa mi je napredak u masi usporen...kako da smanjim njegove "negativne efekte"na trosenje misica?
da li bi mi obrok "debeo"hidratima i masti pre takvog treninga pomogao?! pozdrav

Da bi ti malo iskrenije pomogli, napisi koliko puta nedeljom radis taj dosta intenzivan kardio (25 minuta) i kako izgleda tvoj nacin ishrane.
Inace, pitanj bi bilo kako da zadrzis onu misicnu masu koju uopste imas, ako si na definiciji i ako pored tezinskog treninga imas i aerobni , intenzivni trening ?!
Inace, treba da koristis SVE STO JE MOGUCE od lekova i da si genetski frik, da jedes turbo, da bi radio definiciju, intenzivan kardio i da nabacis misicnu masu.
Jednini nacin da zadrzis ono sto imas od stecene misicne mase, je da unosis dovoljno kolicina Belancevine (proteini, amino kiselini). E sada koliko je to dovoljno, to zavisi od mali milon faktora (neke od njih: staz, realna misicna masa...).
Najbolje, postavi slike, postavi nacin treniranja, nacin ishrane, pa dolazi konjanica u pomoc.

Ok,hvala na odgovoru.Ne preostaje mi nista drugo nego da pojacam unos proteina koji je skromnih 120gr
dnevno,razlog tome je sto sam ulozio u preparate a ishrana je morala da "trpi",takav mi budzet..
Zadnjih mesec i po dana sam na kreatinu i glutaminu,zadnjih 15-ak sam dodao tribulus i zma kompleks,
rezultat 3kg vise mase,sto i vidim na sebie...a mislim da bi bilo vise da nije aerobnog treninga.
Radim ga 2 puta nedeljno po 25 min., 12min.trcanja(od 3000-3500m)pauza 2-3min., 5min.drilovi izdrzljivosti i exploz.snage, 1min.pauza pa ponovo 5min.dril...i opet se vracam na pitanje posto sam umisljen da ce mi
mast i u.h pomoci da sacuvam masu?Juce sam pre treninga napravio sejk med,banana,jaje i pola kasike masti(svinjske:)).
Trening sa tegovima 4puta nedeljno(jedan dan noge,drugi ruke,treci ramena,cetvrti ledja...grudi ne radim do daljnjeg).



Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2008, 08:37:38 posle podne »
Od ovo ovde, ti bi mogao da sacuvas oko 60 kg misicne mase (ciste). Neznam koliko si bio pre, pa si sada nabacio 3 kg misica. Ali da bi zadrzao to sto imas, potebno ti je bar 2gr belancevina na kg telesne tezine. A da bi nabacio nesto vise, extra belancevine.
Sejk (bogat UH, belancevina ili alternativa MASTI ali ne SVINJSKA) , pre i nakon treninga ti moze sacuvati misicnu masu koju imas.
Ako ti nije cilj da previse trosis, vec radis kardio kako bi podobrio svoj kardiovaskularni sistem, onda radi to 15 minuta dva puta nedeljno. Ili maximum 20. Sve sto je vise od 20-50 minuta sagoreva extra kalorije .

Van mreže masja

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2008, 11:20:09 pre podne »
Od ovo ovde, ti bi mogao da sacuvas oko 60 kg misicne mase (ciste). Neznam koliko si bio pre, pa si sada nabacio 3 kg misica. Ali da bi zadrzao to sto imas, potebno ti je bar 2gr belancevina na kg telesne tezine. A da bi nabacio nesto vise, extra belancevine.
Sejk (bogat UH, belancevina ili alternativa MASTI ali ne SVINJSKA) , pre i nakon treninga ti moze sacuvati misicnu masu koju imas.
Ako ti nije cilj da previse trosis, vec radis kardio kako bi podobrio svoj kardiovaskularni sistem, onda radi to 15 minuta dva puta nedeljno. Ili maximum 20. Sve sto je vise od 20-50 minuta sagoreva extra kalorije .
Imam osecaj da stagniram ali ne gubim kilazu,koja je trenutno 84-85kg a bila je 81-82kg..
Alternativa masti,mislis na  preparat?...a maslinovo ulje ili laneno?
Hvala na odgovoru i ako se setis jos nekog korisnog saveta,napisi.

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2008, 12:10:43 posle podne »
Od ovo ovde, ti bi mogao da sacuvas oko 60 kg misicne mase (ciste). Neznam koliko si bio pre, pa si sada nabacio 3 kg misica. Ali da bi zadrzao to sto imas, potebno ti je bar 2gr belancevina na kg telesne tezine. A da bi nabacio nesto vise, extra belancevine.
Sejk (bogat UH, belancevina ili alternativa MASTI ali ne SVINJSKA) , pre i nakon treninga ti moze sacuvati misicnu masu koju imas.
Ako ti nije cilj da previse trosis, vec radis kardio kako bi podobrio svoj kardiovaskularni sistem, onda radi to 15 minuta dva puta nedeljno. Ili maximum 20. Sve sto je vise od 20-50 minuta sagoreva extra kalorije .
Imam osecaj da stagniram ali ne gubim kilazu,koja je trenutno 84-85kg a bila je 81-82kg..
Alternativa masti,mislis na  preparat?...a maslinovo ulje ili laneno?
Hvala na odgovoru i ako se setis jos nekog korisnog saveta,napisi.

omega 3

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2008, 02:38:38 posle podne »
BCAA 20-30g  prije treninga,whey 50-60g i glutamin 20-30g posle

a kad radi izjutra kardio ? (mislim na bcaa)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2008, 04:17:11 posle podne »
BCAA 20-30g  prije treninga,whey 50-60g i glutamin 20-30g posle

a kad radi izjutra kardio ? (mislim na bcaa)

15-20g prije treninga
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: kardio i misicna masa
« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2008, 05:20:01 posle podne »
nisam ti dobro postavio pitanje.

koliko bi bilo dobro ujutro da se uzme pre kardija, a koliko taj dan pre/u toku/posle treninga ?

a koliko bi bilo dobro da se uzme u danima kada nema trening, vec samo kardio ?