Septembar 28, 2024, 01:27:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Michael Johnson vraca zlato sa OI!  (Pročitano 3183 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« poslato: Jun 03, 2008, 11:19:39 posle podne »
Velikan na svim poljima!

Majkl Džonson najavio je da će medalju osvojenu u štafeti 4 x 400 m na OI u Sidneju 2000. vratiti MOK-u, jer se zbog priznanja Antonia Petigrua da je tada bio dopingovan, osjeća prevarenim


LONDON - Petostruki olimpijski šampion, američki atletičar Majkl Džonson vratiće zlatnu medalju osvojenu na 4x400 metara na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. pošto je jedan član te štafete priznao da je bio dopingovan.

Antonio Petigru svjedočio je na suđenju treneru Trevoru Grejemu i priznao da je bio dopingovan kada je osvojena medalja.

- Znam da ta medalja nije osvojena na fer način i da je prljava. Ovo je teško. Vratiću je Međunarodnom olimpijskom komitetu, jer je ne želim. Osjećam se prevarenim - rekao je Džonson.

Grejem je prošlog četvrtka izjavio na sudu da je lagao federalne agente kada su ga ispitivali u vezi BALKO laboratorije, koja je proizvodila zabranjene supstance za sportiste.
Petigruovo svjedočenje znači da je troje od četvoro članova američke štafete u Sidneju bilo pod uticajem nedozvoljenih supstanci. Blizanci Alvin i Kalvin Harison bili su već suspendovani zbog kršenja doping pravila. Alvin je 2004. osuđen na 4 godine suspenzije nakon što je priznao da je uzimao nedozvoljena sredstva. Kalvin je 2003. dobio suspenziju na tri godine. Obojicu je trenirao Grejem.

Ranije, Džonson je odbio da vrati medalju kada je otkriveno da je njegov drugi kolega iz tima, Džerom Jang, bio pozitivan na testiranju 1999. On je u Sidneju trčao samo u preliminarnoj rundi, i članovima štafete, osvajačima medalje, usvojen je zahtjev da zadrže medalje.

Štaviše, tada su Džonson i Petigru razgovarali, i dogovorili se da se izbore da im se medalje ostave.
- Kada se sada sjetim tog razgovora, znam da je tada mogao da mi kaže istinu - kaže Džonson, dodajući da je duboko razočaran u Petigrua i u atletiku. - Sada shvatam da je značajan broj atletičara i trenera iz ovog sporta znao i za one druge koji uzimaju nedozvoljena sredstva - kaže američka atletska legenda u pismu „Daily telegraph“-u, u kojem javno iznosi svoja osjećanja povodom nove doping afere, definišući se "pokradenim i razočaranim".

Džonson pominje i svoju dugogodišnju odbranu od medija koji su tvrdili da je svijet atletike zatrovan dopingom, tvrdeći da je bio naivan po tom pitanju. On dodaje da je već sklonio ovu medalju sa mjesta gdje drži svoja odličja jer, kako kaže, ne pripada ni tom mjestu, niti njemu.
Džonson još uvijek drži svjetske rekorde na 200 i na 400 m.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2008, 11:23:24 posle podne »
vrlo hrabro... za svaku pohvalu...
nazalost malo je takvi...

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2008, 11:53:43 posle podne »
Kako su krenuli da im oduzimaju medalje iz Sidneja, na kraju ce Amerikanci imati kao i mi - tri medalje  :D Meni se cini da je i Dzonson sumnjiv, pa brze-bolje vraca medalju, kao nije nista znao :o

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2008, 12:39:44 pre podne »
Ma ovo je farsa!!!Poceli su mnogo da baljezgaju sa tim oduzimanjem medalja,pisu nanovo citavu istoriju atletike,a najvece sportiste guraju u zaborav samo zato sto se nekome digla patka da to uradi...Kao da se javno ne zna sta ko koristi...

A Dzonson je definitivno moj favorit sto se ovog sporta tice,najveci svih vremena zajedno sa Karl Luisom...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2008, 11:12:05 pre podne »
Kakvo lupetanje jbt, sta sad treba da poverujemo da je samo Petigru bio dopingovan, a svi ostali jeli samo kelerabu i karfiol. U profesionalnom sportu mozda samo u pikadou i bilijaru nema dopinga, a ovde je Johnson kao razocaran u kolegu. Koje budalastine...

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2008, 02:14:09 pre podne »
Kako su krenuli da im oduzimaju medalje iz Sidneja, na kraju ce Amerikanci imati kao i mi - tri medalje  :D Meni se cini da je i Dzonson sumnjiv, pa brze-bolje vraca medalju, kao nije nista znao :o

I meni mirise da je napravljen dil. Vracam medalju a vi da me ne dirate.
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Michael Johnson vraca zlato sa OI!
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2008, 02:14:34 pre podne »
Kakvo lupetanje jbt, sta sad treba da poverujemo da je samo Petigru bio dopingovan, a svi ostali jeli samo kelerabu i karfiol. U profesionalnom sportu mozda samo u pikadou i bilijaru nema dopinga, a ovde je Johnson kao razocaran u kolegu. Koje budalastine...

U pikadu ima :-)

"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde