Septembar 28, 2024, 05:32:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV  (Pročitano 273573 puta)

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #180 poslato: Jul 10, 2010, 01:32:02 posle podne »
gosp.. Pedja. mozeli da se giga setovi rade samo jednom mjesecno ili se mogu raditi svaka misicna grupa jednom mjesecno u giga setovima sto bi bilo recimo npr.  jedna misicna grupa jednom sedmicno u gigasetovima , i svake sljedece sedmice mijenjamo grupu.. recimo noge, pa sljedece sedmice radimo noge normalno a prsa u giga setovim a? ??

I ako moze kakva treba da bude podjela treninga za trening 1 misicna grupa na treningu.. ako mozete samo da napisete raspored i da ogovorite na ovo prethodno pitanje.. Novi sam na forumu tako da nisam mogao sve upratiti i procitati sto ste vi vjerovatno bezbroj puta ponovili ali ne mogu da nadjem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #181 poslato: Jul 10, 2010, 01:51:19 posle podne »
naranvo da sma poonovio i napisao
ali ocigledno da ti "nemas vrmena"tj spadas u grupu onih koji nemaju vremena
naravno da se moze raditi tako kako si naveo a ja ti da ti pisem trening odista neznam kako si ti zamislio
ako se kaze da je jedna misicna grupa na treninga ne vidim sta je komplikovano u tome ako treba da vezbas ponedljkom samo grudi np

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #182 poslato: Jul 10, 2010, 06:14:34 posle podne »
Pa uredu skuzio sam.. ja cu raditi noge prsa ledja odmor ramena ruke odmor ili nesto slicno.. a to za gigasetova vazi.. ja ih dosad  nisam radio .. ali cu ih odsad prakticirati na taj nacin kako sam vas i pitao tj jednom sedmicno neku grupu cu raditi u gigasetovima, i ponavljam nisam od onih koji nemaju vremena vec trebalo bi mi 3 h da nesto nadjem.. jer cesto su i same teme pune spamova pa je malo mozda nepregledno.. i sad na kojoj stranici cu ja bas naci na vas odgoovor.. trebalo bi mi 3 dana :D ali hvala na svemu , prije sma bio uclanjen na mnoge domace forume ali mislim da je ovaj najbolji sa pravim profesionalcima koji nesebicno dijele savjete

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #183 poslato: Avgust 17, 2010, 08:45:51 posle podne »
Gosp. Pedjaaa.. mozete li nam ovdje opisati ali tacno i konkretno koliko cesto i kojom frekvencijom da radimo giga setove odnosno gigantske serije ???? da li svake dan tj svake sedmice.. svake druge sedmice.. jednom mjesecno?? na koji nacin ??

i ako mozete da ubacite po jednu basic rutinu za prsa, ledja, ruke, noge i ramena ne morate ako vam je mrsko..

Unaprijed zahvalan

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #184 poslato: Avgust 17, 2010, 08:54:04 posle podne »
Pa primere kako pedja radi ima u onoj temi zanimljvi treninzi,a to ne mozes raditi kao on nego trebas prilagoditi sebi svom stazu u teretani, ishrani supsima,ovo ostalo nek pedja odg.poz
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #185 poslato: Avgust 18, 2010, 11:12:41 pre podne »
Gosp... PEDJAAAA :) evo upravo sam bacio oko na temu zanimljivi treninzi i nadjoh rutine za giga setove za sve misicne grupe.. samo mozete li odgovoriti na par pitanja ?

Koliko cesto i koliko dugo da idem sa ovim treninzima '? da li da probam 2-3 sedmice radi soka ili cak mjesec dana ? ili da ubacujem po 1 sedmicno ili kako ?? ? ako mozete samo oko ovog aspekta da mi pomognete ?? jer ne znam ??

NIkad nisam dosada radio giga setove.? jesam super serije , drop serije i tri serije.. ali giga nisam nikad.. naravno ja cu vase rutine modifikovat sebi smanjit obim i slicno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #186 poslato: Avgust 18, 2010, 12:32:20 posle podne »
naravno da moras da modifukujes i PRILAGODIS SEBI
a moja ti je prepruka da sokiras telo mesec dana
jer u prinicpu to je nekih 20ak treninga kada uzmes u obzir pauze i to je adekvatan period i napredovati ces sigurno
jedna stvar
nemoj da radis giga ukoliko nemas adekvatnu suplementaciju PRED U TOKU I POSLE TRENINGA
biti ce samo kontraproduktivno

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #187 poslato: Avgust 18, 2010, 12:51:30 posle podne »
..hehe pa naucio sam ja stostan a forumu ovdje.. naravno imam u mobitelu zapisanu vasu suplementaciju oko i u toku treninga tako da nema problema koristim tecne amino glut i bcaa u toku treninga .. samo sam ja smanjio doze za 5 grama jer ipak nema se toliko :D razumijete ?

Evo sad cu da vam objasnim zasto bih radio ovakve trenigne.. nedavno procitah vas trening "sporih 15 ponavljanja by cika Peki "   .. i isprintao sam sebi to i reko odo danas to odradit.. tezine sam smanjio za 10 kg od vasih i moram vam reci da zadnju rotaciju nisam uspio uraditi a i cesto sam smanjivao br ponavljanja od 15 na 12  :D jebiga muka mi dosla :P

I noge savrseno odradjene bile upaljene nevjerovatnih 6 dana ali bukvalno toliko jedva sam hodao .. medjutim ja opet za par dana imo trening ramenaa.. i odlucim da uradim nesto slicno .. iako nisu bili giga setovi ali trostruki drop setovi i odradio sam press sa bucicama 3 kruga po 3 drop serije onda preso na uspravno veslanje.. pa na odrucenja i nebitno.. prvi put sam tad u zivotu osjetio ogroman pump u ramenima.. i prvi put ali stvarno prvi put u 4 godisnjom stazu samo osjetio upalu ramena.. :)

Zbog toga mislim da bi mi godili ovakvi treninzi.. ja cu vec danas isprintat ove treninge vase.. samo cu izbacit mozda jednu rotaciju jer cu raditi samo 3. rotacije ali sa ovakvim vasim vjezbama ..

takodje zanima me koliko je opterecenje u prvoj seriji .. ? i da li ima tamo vas trening prsa??.. :) .. i recimo kada bi isao mjesec dana da probam ove giga setove.. da li bi bilo dobro da prve 2 sedmice radim sa jednim vjezbama a druge 2 sedmice da promijenim vjezbe ???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #188 poslato: Avgust 18, 2010, 01:23:11 posle podne »
varijacije i promene su uvek dobro doslo
dakle
sto god vise menjas i sokiras telo sa nvoim stvarima to je bolje za tebe
i nikada nema kraja
uvek se mozes vratiti na vezbe koje si radio pre mesec dana i to ce opet za tvoje telo biti novo jer si do samo jedan dan radio nesto drugo i tako u krug..
dakle stvar je jasna
opterecnje..uffffff
meni je to uvek isto
ja posle zagrevanja kada navalim..onda navalim kao sivnja..nema popustanja dok se ne ispovracam
a i onda budem ljut zbog toga pa se urinesm do kraja..heheheh

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #189 poslato: Avgust 18, 2010, 01:27:40 posle podne »
Znaci mjesec dana ovakvih treninga mi ne gine..ja cu probati identicno vas trening ali bi ipak mogao korigovati . :D austvari necu ali necu raditi 4. krug vec samo 3 kruga.. eto nadam se da ce ovo ekstra bit.. da ce mi lec ko budali samar.. nego samo jos jedna stvar..

Razmisljao sam da podijelim split tako da bude svaki dan jedan misic.. razmisljao sam da bude 6 dnevni split ili 5 dnevni split .. s obzirom da ne znam da li da razdvojim kvad i lozu il da radim zajedno noge..

dakle ako bi mi split bio petodnevni da li bi radio 5 dana uzastopno pa 2 dana pauze ili je dobro ubacit jedan dan pauze izmedju poslije 2. ili 3. dana ?

a kada bi radio 6. dnevni split onda bi radio 6 dana i nedelju odmaro..

Zamisljao sam ovako pon PRSA, uto  LEDJA, sri KVAD, cet RAMENA, pet RUKE , i sub LOZA I LISTOVI , ned odmor

Ili ovako pon PRSA, uto LEDJA , sri ODMOR, cet NOGE, pet RAMENA, sub RUKE, ned odmor

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #190 poslato: Avgust 18, 2010, 02:28:57 posle podne »
bolje raditi 3 dana pa dan pazue pa onda jos 2...to je ipak bolje za nekoga ko krece u ovo planinarenje...

grudi-ledja-noge-pauza-ruke-ramena-pauza

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #191 poslato: Avgust 18, 2010, 04:42:35 posle podne »
Eto od ponedeljka cu pocet pa javljam utiske treninga

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #192 poslato: Avgust 18, 2010, 05:36:40 posle podne »
A da li imate kakav trening za prsa gosp Pedja ?? ili bi mogao ja nesto sam skombinovat evo npr ovako :

Ravni benchpress
Ravno razvlacenje
Kontrakosi potisak bucicama
Koso razvlacenje
 
I ovako 3 kruga

Pa onda

Koso razvlacenje
Kosi benchpress
Razboj
Pek Dek ili pullover ?

Ili da idem samo prvu grupu vjezbi ali da idem 4 kruga ?

I kad ste vec gore napisali da varijacije i sokiranja raznorazna i promjene hvatova brzine dizanja i slicno.. dali to raditi non stop odnosno da mi svaki trening bude drugaciji ili ipak to treba malo usporiti pa da svaki 3-4 trening se nesto mijenja ??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #193 poslato: Avgust 18, 2010, 06:28:43 posle podne »
pa jedan trening uradi 4 kruga iz prve faze
pa onda sledeci trening uzmi 3 vezbe sa po 3 kruga z prve faze i 3 vezbe sa po 3 kruga iz druge
znas kako
meni je veoma tesko ovako opistivati preko tastature
sve se zasniva na osecaju.
ja samnekada znao doci u gym i kretnui sa bench sa bucicama i vidim da ne ide i predjem na kosi i uradim ga ko zna u koliko serija
jednostavno OSECAJ

Van mreže Skop

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #194 poslato: Avgust 18, 2010, 06:46:49 posle podne »
:D da tesko je to opisati sad u postu .. ali eto imam osjecaj sta zelite reci.. da experimentisem i da provam prvo 1. fazu pa drugu fazu pa nekad da ih smixkam obje i tako.. nego samo mi recite da li valja precesto ovo mijenjat varirat itd ??? ili od viska ne boli glava ? :)