Septembar 20, 2024, 04:49:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bolovi  (Pročitano 5072 puta)

Van mreže krza

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Bolovi
« poslato: April 02, 2006, 01:56:17 posle podne »
da li je neko od vas imao ili ima bolove u predelu donjeg dela kicme(nisam siguran da li je kicma u pitanju ili samo misici u tom delu) dok radi na rimskoj klupi ili vucenje? Kad radim vucenje bol osetim tek kad zavrsim celu seriju i ispravim se potpuno i bolovi su prilicno veliki a ponekad se i nastave u toku dana mada su dosta slabiji. Od tad sam zamenio vucenje drugim vezbama i vise nemam te bolove. A kad radim na trbusnjake na rimskoj klupi(radim ih 4x serije na pocetku treninga i 4x na kraju) bolove osecam kad dodjem do trenutka kad treba da se podignem. U cemu je problem?

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: Bolovi
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2006, 02:01:44 posle podne »
ja imam ponekad bolove u donjem onom najnizem delu, posle ledjnjaka...
Sto se tice tvog problrma , gledaj dali pravilno drzis ledja dok vuces, ako se bilo kako iskrivis , eto moguci su bolovi....
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Bolovi
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2006, 03:02:09 posle podne »
Hoce da boli posle deadlift-a i kada stojeci radeim ramena sa olimp. sipkom...To je sto se tice bolova donjeg dela ledja (kicme).
Nabavi pojas ili smanji kilaze ako mislis da te prodje...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Bolovi
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2006, 04:34:21 posle podne »
ja vec 10 dna primam 3 inekcije ketonala zbog tih bolva u ledjima...na noge nisam mogao da stanem prosle nedlje...diksus hernija..

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: Bolovi
« Odgovor #4 poslato: April 02, 2006, 04:43:12 posle podne »
Ne treba se igrati sa time........ ! To tek kasnije ubija, sad samo najavljuje....
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže maba

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Bolovi
« Odgovor #5 poslato: April 02, 2006, 05:18:12 posle podne »
zdravo nov sam na forumu i hteo bih sve da vas pozdravim. sto se tice bola u ledjima moj ti je savet da izbacis trbusnjake na klupi kao i one gde se kompletno kicma odvaja od poda dok ih radis podizi samo lopaticni deo ledja lice neka ti bude u plafon a laktovi siroki. sto se tice cucnja kao i veslanja smanji tezinu

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Re: Bolovi
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2006, 06:16:03 posle podne »
Meni se ti bolovi javljaju u toku dana i to ponekad.Nikada u toku treninga.
Tup bol.
Pojas treba da bude obavezan za svakoga.
Ja tek ocekujem da cu imati problema zbog ovoga,a ne verujem da postoji nacin da sada predupredim moguce kasnije tegobe.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Bolovi
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2006, 06:26:35 posle podne »
Kad radis trbusnjake na klupi bolovi nastaju jer ti je kicma potpuno ispravljena(ravna-kao kad se isprsis npr.) i onda je veliko opterecenje na donji deo ledja,probaj malo da se povijes i prestace problemi,a i trbusnjaci se bolje pogode na taj nacin :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže krza

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Re: Bolovi
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2006, 07:05:21 posle podne »
sasacg, da upravu si kad se povijem malo bolovi se smanje ili prestanu ali sam to izbegavao mislio sam da mozda ne pogadjam trbusnjake kako valja...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Bolovi
« Odgovor #9 poslato: April 02, 2006, 10:33:06 posle podne »
I ja sam nekad razmisljao na taj nacin(da treba da ih radim sa skroz ispravljenim ledjima),ali veruj mi da nije tako,probaj pa cas videti.Ne znam da li radis sa opterecenjem,ali bi bilo dobro da uzmes neki teg i odradis 15-20 ponavljanja,a ne 50-100 kao sto dosta ljudi radi
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: Bolovi
« Odgovor #10 poslato: April 03, 2006, 12:30:53 pre podne »
ja tako radio 100 u 4 serije , znaci na dan 400... posle 3 meseca me smorilo, toliko da sam prestao da radim evo vec pola godine, al fala bogu mrsaviji sam pa tesko spadnu......( nema sta da ih prekriva ).....
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže krza

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Re: Bolovi
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2006, 08:44:03 posle podne »
a pazi sad... malo pre sam se vratio s treninga... radio sam rimsku klupu ali sa povijenim ramenima, sad nemam bolove u donjem delu nego u gornjem delu ledja.... ali bolovi su umereni i osetim ih kad treba da se podignem.... radio sam i ranije sa povijenim ramenima ali nisam imao ove probleme.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Bolovi
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2006, 09:35:37 posle podne »
Citat: krza
a pazi sad... sad nemam bolove u donjem delu nego u gornjem delu ledja.... ali bolovi su umereni i osetim ih kad treba da se podignem....

Ne zezaj se sa tim stvarima.Nikad ne istezi kicmu (prsljenove) izmedju serija-uvek kada kompletno zavrsis trening malo se samo istegni na vratilu...Mozda da ne radis neko vreme vezbe gde ti se "sabija" kicma-tako ce te proci sigurno!
Jesi isao negde na pregled kicme?
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže krza

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Re: Bolovi
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2006, 01:26:54 posle podne »
nisam vec neko vreme.. el bi trebao?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Bolovi
« Odgovor #14 poslato: April 04, 2006, 02:38:15 posle podne »
pa ako te bilo sta boli kroz duzi vremenski period,preporucljivo je otici kod cika doce :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!