Septembar 20, 2024, 12:17:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: ishrana, pomoc strucnjaka  (Pročitano 7353 puta)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #15 poslato: April 07, 2008, 01:50:59 pre podne »
bulldog evo procitao sam temu koju si mi preporucio, i imam par pitanja

prvo, zasto je posebno bitan obrok pred spavanje?
sta tacno spada pod aerobni trening? kardio? cini mi se da sam negde procitao da se tokom anaerobnog rada misica trosi glikogen a tokom aerobnog UH ili gresim?
vidim da posle treninga sem proteina uzimas i vitamine - zasto bas tad? ja sam ih do sada uzimao ujutru (a treniram uvece)
Kako cu znati da uzimam manje proteina nego sto mi je potrebno (ok spor napredak - ali ja ne znam sta je spor napredak :))


inace post ti je odlican, svaka cast!!    ;bravi; ;bravi;


poslusacu tvoj savet - krecem sa recimo 3g UH, i 3g proteina, i 15% masti od ukupnog unosa, pa cemo videti sta se desava.
e sad, zanima me sledece - da li je bitan odnos proteina i UH. recimo u tvom primeru to je 1:1... koliko ti uzimas cega?


i naravno ako imash josh neki ovako koristan linjk salji!!!!

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #16 poslato: April 07, 2008, 02:15:22 pre podne »
Aciditet (A)
Alkalnost (B)

nasao sam ovo u tablicama namernica. sta to znaci, i sta zavisi od te vrednosti??

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #17 poslato: April 07, 2008, 02:18:43 pre podne »
prvo-bitan je da bi ti obezbedio aminokiseline (proteine) u krvi tokom noci, tj. perioda od 7-9 sati
drugo-aerobni i anaerobni trening se razlikuju u tome kako misicne stanice pretvaraju supstance u energiju. Da li uz pomoc kiseonika ili ne.
trece-posle treninga uzimam samo sklop antioksidanata
Cetvrto-da bi znao da li uzimas manje proteina moraces da ides u laboratoriju   :lol:   A kad odes tamo, a uzimas 3 grama po kilogramu reci ce ti da nisi normalan  ;think;


izvini, ali odoh da spavam....
« Poslednja izmena: April 07, 2008, 02:20:28 pre podne The_Bulldog »

Van mreže energie

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
  • FITNESS CENTAR"ENERGIE"
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #18 poslato: April 07, 2008, 09:11:05 posle podne »
Brate pa ti toliko pitas pa citaj malo nemogu ljudi da ti sve serviraju u tanjiru moras da citas i da sam skontas neke osnovne stvari nisu ovi forumasi carobnjaci da ti sastave sve.Jos malo pa ces pitat mozel ko da trenira za tebe.

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #19 poslato: April 07, 2008, 10:20:52 posle podne »
energije ne radi se o tome da ja necu da citam, vec nemam odakle. ovaj forum kao i cela BB zajednica okuplja jako pametne i informisane ljude, ali i one druge. tako sam recimo uhvatio sebe vise puta da citam neki tekst, ili slusam savete "strucnjaka" koji su se posle poakzali sasvim pogresnim. Kazem josh jednom - ako imate neku knjigu da mi preporucite, najradije neku opsteprihvacenu, veoma rado cu je procitati.... inace poceo sam da citam fakultetski udzbenik iz sportske medicine, ali tu ima jako puno hemijskih izraza koje ne razumem, pa to citanje nije bas nesto preterano uspesno....

uglavnom  u oba slucaja krenem pun elana i na kraju pop**m.....

the bulldog  ok, hvala na pomoci
« Poslednja izmena: April 07, 2008, 10:23:49 posle podne LUCAS »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #20 poslato: April 08, 2008, 11:44:33 pre podne »
Ako imas brz internet i znas engleski, posalji mi mail pa cu ti poslati u PDF formatu knjigu-dve o BB ishrani i treningu....Ako neces javno, posalji mi na PM

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #21 poslato: April 09, 2008, 11:25:41 posle podne »
Da stvarno, ima veoma puno informacija koje treba pokupiti na pocetku, od ishrane do pravilnog treninga, cak i ako neko hoce cisto amaterski da se bavi, ali opet da ispostuje osnovna pravila.
Najveci problem je sto u moru informacija, neke su tacne, a neke ne, to je nama pocetnicima najveci problem, cesto nismo sigurni kome da verujemo, i sta nam je najbitnije na samom pocetku - na sta da se najvise usresredimo.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #22 poslato: April 09, 2008, 11:32:39 posle podne »
upravo!

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #23 poslato: April 10, 2008, 12:45:09 pre podne »
Uhh, stvarno se trudim sto manje da pitam, kad sam nov u necemu, jel jedno pitanje vodi ka, drugom, pa ka trecem, i tako u krug, i u principu zbog postovanja tudjeg vremena, treba se truditi procitati stvari sam, ali ovo mi je stvarno vazno, naime, molim vas da mi neko kaze, sta najvise trebam/ne trebam da jedem pre treninga, i posle  .(tipa hidrati su bitniji pre, ili posle, isto i sa proteinima) i jel ima neko optimalno vreme u toku dana za trening(kontam da svi trenirate po podne, a meni odgovara u 12)
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #24 poslato: April 10, 2008, 01:02:09 pre podne »
Uhh, stvarno se trudim sto manje da pitam, kad sam nov u necemu, jel jedno pitanje vodi ka, drugom, pa ka trecem, i tako u krug, i u principu zbog postovanja tudjeg vremena, treba se truditi procitati stvari sam, ali ovo mi je stvarno vazno, naime, molim vas da mi neko kaze, sta najvise trebam/ne trebam da jedem pre treninga, i posle  .(tipa hidrati su bitniji pre, ili posle, isto i sa proteinima) i jel ima neko optimalno vreme u toku dana za trening(kontam da svi trenirate po podne, a meni odgovara u 12)
Otvori novu temu sa svojim pitanjima...tako ces imati vise sanse da veci broj clanova vidi tvoja pitanja i pruzi ti pomoc

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #25 poslato: April 10, 2008, 01:09:15 pre podne »
Uhh, stvarno se trudim sto manje da pitam, kad sam nov u necemu, jel jedno pitanje vodi ka, drugom, pa ka trecem, i tako u krug, i u principu zbog postovanja tudjeg vremena, treba se truditi procitati stvari sam, ali ovo mi je stvarno vazno, naime, molim vas da mi neko kaze, sta najvise trebam/ne trebam da jedem pre treninga, i posle  .(tipa hidrati su bitniji pre, ili posle, isto i sa proteinima) i jel ima neko optimalno vreme u toku dana za trening(kontam da svi trenirate po podne, a meni odgovara u 12)

Treniraj onda kada ti zivotne prilike i raspored to dopustaju!

Jedi 2-3 sata prije treninga, zavisi kakva ti je probava. Ne valja da ides u teretanu gladan ali ne i prepunog stomaka! Neka ti obrok prije treninga bude bogat sa proteinima i kompleksnim UH! Neposredno poslije treninga si vjerovatno imao prilike da procitas sta bi trebao da uzmes, a to je ono najosnovnije, whey protein, dekstroza, kreatin, naravno ako si u mogucnosti.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: ishrana, pomoc strucnjaka
« Odgovor #26 poslato: April 12, 2008, 05:09:22 posle podne »
Kupi knjigu za 4. razred gimnazije iz hemije tj, biohemije pa ces u njoj naci te izraze iz sportske medicine.    Upravo sad ucim proteine, aminokiseline i alkaloide u skoli. :lol: vilonet002 doup
You will just be more stronger, faster and harder than before.