Septembar 27, 2024, 03:15:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Motori ! !!  (Pročitano 155020 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #345 poslato: Jun 08, 2009, 05:27:28 posle podne »
E sad razmisljao sam da uzmem neku R6-icu .. al mi drugar kaze da je to naj ne sigurniji motor.. Lupa ha ?

Kako ti je ovo obrazlozio, majke ti?

R6 vazi godinama za najbolji motor u klasi 600 ccm od svih sportskih modela konkurencije.


Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #347 poslato: Jun 08, 2009, 11:51:28 posle podne »
hvala brate, mnogo cenim tvoje misljenje.. budala lupa nikad nije ni seo na motor , samo sedi pozadi i vozi se sa nekim drugom

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #348 poslato: Jun 09, 2009, 02:24:13 pre podne »
hvala brate, mnogo cenim tvoje misljenje.. budala lupa nikad nije ni seo na motor , samo sedi pozadi i vozi se sa nekim drugom

 8) 8) 8)

Van mreže Ninjasign

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
  • ...
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #349 poslato: Jun 09, 2009, 08:39:36 pre podne »
....,a Honda cbr 600 rr ?

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #350 poslato: Jun 09, 2009, 10:12:58 pre podne »
....,a Honda cbr 600 rr ?

 
 Druze ti motori su svi manje vise slicni . te minimalne razlike neces nikada da uocis ,razliku izmedju cbr , r6 , ninja 6 itd .
  To moze rossi i drustvo MI REKREATIVCI NIKAD . To me podseti na sabana jednog kad sam prodavao R1 . Prvo sto me je pitao jel ima akrapovic , a zove sa neke cuke boga pitaj , on je smeker kao prevazisao odavno serijsku opremu pa mu treba nesto bolje  :D. Ogromna vecina vozaca ne moze da iskoristi potencijale tih motora serijskih koji su iovako ubitacni . SAmo sto znaju je da izadju na pravac i da dodaju gas .
  TI te razlike neces NIKAD da uocis pa i mi svi rekreativci ,rekao sam ko to moze i kome to znaci .

   
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #351 poslato: Jun 09, 2009, 10:27:09 pre podne »


tako nekako..
i kada kresnes pa budes 15 dana u komi a  lekari hoce da te sknu sa aparata itd itd itd....
onda ti je svjedno ;) ;) ;)
« Poslednja izmena: Jun 09, 2009, 11:56:21 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Ninjasign

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
  • ...
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #352 poslato: Jun 09, 2009, 10:53:11 pre podne »
....,a Honda cbr 600 rr ?

 
 Druze ti motori su svi manje vise slicni . te minimalne razlike neces nikada da uocis ,razliku izmedju cbr , r6 , ninja 6 itd .
  To moze rossi i drustvo MI REKREATIVCI NIKAD . To me podseti na sabana jednog kad sam prodavao R1 . Prvo sto me je pitao jel ima akrapovic , a zove sa neke cuke boga pitaj , on je smeker kao prevazisao odavno serijsku opremu pa mu treba nesto bolje  :D. Ogromna vecina vozaca ne moze da iskoristi potencijale tih motora serijskih koji su iovako ubitacni . SAmo sto znaju je da izadju na pravac i da dodaju gas .
  TI te razlike neces NIKAD da uocis pa i mi svi rekreativci ,rekao sam ko to moze i kome to znaci .

   
Blagodarim za objasnjenje ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #353 poslato: Jun 09, 2009, 11:24:16 pre podne »
To moze rossi i drustvo MI REKREATIVCI NIKAD.
TI te razlike neces NIKAD da uocis pa i mi svi rekreativci ,rekao sam ko to moze i kome to znaci .
 

Sa ovim ne mogu da se slozim. Nije to bas suva cinjenica. DA-na ulici se razlike maltene i ne osecaju, mada ni to nije 100% tacno. Ali na stazi, ne moras da budes Rossi i ekipa da bi razlike i sam uvideo. Naravno da onaj ko izadje na stazu prvi-drugi put, nece znati sta mu se desava...ali sa kilometrima staza na stazi ne da se oseca razlika, nego pocinjes i da stices novu sliku o "rodjenom" motoru. Naravno da Rossi i ekipa su daleko senzibilniji, ali NISU jedini koji osecaju sta motor radi.

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #354 poslato: Jun 09, 2009, 12:04:20 posle podne »
Ma uocis neke razlike posle nekog perioda ali to je minimalno i manje vise irelevantno . Poenta je da jako mali broj ljudi ume da iskoristi potencijal ovih masina i to fabrickih .Ja znam da je na nekim motorima lakse uraditi neke stvari od drugih bolje lezu u krivni ,odziv gasa , balans celog motora , tezina , snaga ........  VEcina ljudi nikad nece otici na grobnik i kupuju motore za uglavnom gradsku i prigradsku voznju .
  Kao da neko hoce da te ubedi da je ultimate protein mnogo bolji od twinlaba i sl . poredjenja , to je irelevantno .

  Jel razumes , ti sad recimo imas budzenu R1 i imas neko znanje o voznji koliko imas ti najbolje znas koliko je to , i dodje momak koji je ceo vek na motorima i sedne na fabricki kawasaki i odere te za 10 sec . Mislim pricam i usvoje ime i ja sam rekreativac bivsi , vise i ne vozim .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #355 poslato: Jun 09, 2009, 12:07:08 posle podne »
The bulldog sta mislis o starijem fazeru ? 2002 godiste npr ? Nije  lepa ko nova  al 'ebi ga

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #356 poslato: Jun 09, 2009, 05:23:56 posle podne »
Ma uocis neke razlike posle nekog perioda ali to je minimalno i manje vise irelevantno .

Apsolutno se ne slazem...

Poenta je da jako mali broj ljudi ume da iskoristi potencijal ovih masina i to fabrickih. Vecina ljudi nikad nece otici na grobnik i kupuju motore za uglavnom gradsku i prigradsku voznju .

Da, ovo je istina.

Jel razumes , ti sad recimo imas budzenu R1 i imas neko znanje o voznji koliko imas ti najbolje znas koliko je to , i dodje momak koji je ceo vek na motorima i sedne na fabricki kawasaki i odere te za 10 sec.

Pa, vidi...sa obzirom da sam bio samo par puta na Grobniku, bar po 25 kg sam tezi od svih njih tamo (a to je po mnogo, mnogo stvari vrlo bitna kategorija), nemam motor spremljen za trku...a vozim upravo 10 sekundi manje od REKORDA staze...Rekorda koji su pravili ljudi koji voze godinama i godinama najvise Grobnik...mislim da to nije lose. Vozeci na tom nivou, sto je opet daleko od nivo profesionalaca, veruj mi da se poprilicno oseti svaka igra sa motorom...dva klika na podesavanju amortizera ti daje nebo i zemlju...spusten trougao volana za 5 mm ti daje itekako drugu sliku motora i druge mogucnosti...da ne ulazim sad u sve detalje sa igrankom oko raznoraznih podesavanja. To se i na GP-u stalno igraju...to ide sve u krug.

Ne znam gde si ti vozio, ali pretpostavljam da po stazama nisi terao, jer ne bi tako pricao. Da, slozicu se da po gradu to je sve, vise-manje, ista prica. Ali ovi motori i nisu za po grad, zar ne? Ali, cim izadjes na put sa dobrim asfaltom i krivinama, vec pocinju da se uocavaju male razlike..naravno, za one koji to osecaju, istrazuju i sl...A na stazi se to umnozava visestruko puta...te prica da Rossi i ekipa mogu to da osete je netacna.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #357 poslato: Jun 09, 2009, 05:29:02 posle podne »
The bulldog sta mislis o starijem fazeru ? 2002 godiste npr ? Nije  lepa ko nova  al 'ebi ga

Ma, nije ti ni moje misljenje toliko bitno. Ja sam ti samo zaljubljenik u motore, a ne neki strucnjak. Fazera sam nekom predlozio u ranijim postovima, jer sam ga vozio i to je super motor za pocetnike. Meni licno je pre-preslab. Ali za gradsku i medjugradsku voznju, udobnost za dvoje, trajnost, potrosnju, ucenje voznje je sasvim OK. Bilo bi dobro da sednes na neki i probas, pre nego sto kupis..jer mnogi  motori koji ti na oko deluju lepim, kad sednes na njih i uocis svoj polozaj tela koji mozda nije odgovarajuci i jos dosta sitnica koje su  moguce da ti ne odgovaraju, bacaju svu lepotu pod surovu realnost. Dzabe ti lep motor, ako ti je na njemu neudobno...tj. jednostavno nisi se nasao na njemu. Taj motor je OK, ali probaj ga prvo. To ti je moj predlog.

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #358 poslato: Jun 09, 2009, 06:04:55 posle podne »
Dzabe si se osetio prozvanim u celoj mojoj prici : Ne zelim ja da umanjim tvoje sposobnosti kao vozaca . Jednostavno trudim se da pricam maksimalno realno ovim momcima za koje znam da nece videti grobnika verovatno nikad , pa sve i da odu prica ostaje ista . Imace pretpostavlajm iskustvo vise , lepo iskustvo i to je to . U GP sto se igraju sa tim stvarima to je jasno , jer je njima sekunda velika kao kuca .

  majstore oni se poredjaju od prvog do desetog mesta recimo na startu u 0.8 sec. CAk ni cela secunda .

  Tih 10 secundi sto ti vozis sporije je manje vise realan odnos za nekog ko je srednje uigran sa ovim stvarima predpostavljam da is ti tu negde u odnosu na recimo rekord staze . Ne znam sta da ti kazem teraj dalje mozda ces oboriti na manje ja to ne znam , ali opet ti kazem , ti na sva ta budjenja motora dobijas maks.2-3 secunde poboljsanje vremena i to je OK nemam nista protiv . Glavna prica koju ja pricam je ta da je iskustvo i umece na stazi mnogo vazniji faktor od budzenja . Jer ces ti nabudziti motor do krajnjih granica recimo sto moze za amatere ( jer su sportska budzenja veoma skupa ona koja iz motora izvlace 240-250 KS ) i opet neko ko ima iskustva vise ce da te odere na serisjkom motoru za 7,8 ili 10 sec.  nebitno  , e tih 7,8 ili 10 sec. je iskustvo i umece , a to mozes vec u startu da stices i da vezbas sa serijskim motorom i time se moja prica zaokruzuje . Onaj amortizer za prednju viljusku bih jedino preporucio od starta za nekog ko hoce ozbiljnije da proba ove stvari ,jer je to stvarno dobra stvar .
Kao sto rekoh momcima iz GP je to sve vazno jer su oni manje vise priblizni kao vozaci i njima je 0,5 secundi kao sto  ogromno i njima je budzenje jako veliki faktor u odnosu na amatere .
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Motori ! !!
« Odgovor #359 poslato: Jun 09, 2009, 06:37:38 posle podne »
Dzabe si se osetio prozvanim u celoj mojoj prici : Ne zelim ja da umanjim tvoje sposobnosti kao vozaca . Jednostavno trudim se da pricam maksimalno realno ovim momcima za koje znam da nece videti grobnika verovatno nikad , pa sve i da odu prica ostaje ista . Imace pretpostavlajm iskustvo vise , lepo iskustvo i to je to . U GP sto se igraju sa tim stvarima to je jasno , jer je njima sekunda velika kao kuca .
  majstore oni se poredjaju od prvog do desetog mesta recimo na startu u 0.8 sec. CAk ni cela secunda .
  Tih 10 secundi sto ti vozis sporije je manje vise realan odnos za nekog ko je srednje uigran sa ovim stvarima predpostavljam da is ti tu negde u odnosu na recimo rekord staze . Ne znam sta da ti kazem teraj dalje mozda ces oboriti na manje ja to ne znam , ali opet ti kazem , ti na sva ta budjenja motora dobijas maks.2-3 secunde poboljsanje vremena i to je OK nemam nista protiv . Glavna prica koju ja pricam je ta da je iskustvo i umece na stazi mnogo vazniji faktor od budzenja . Jer ces ti nabudziti motor do krajnjih granica recimo sto moze za amatere ( jer su sportska budzenja veoma skupa ona koja iz motora izvlace 240-250 KS ) i opet neko ko ima iskustva vise ce da te odere na serisjkom motoru za 7,8 ili 10 sec.  nebitno  , e tih 7,8 ili 10 sec. je iskustvo i umece , a to mozes vec u startu da stices i da vezbas sa serijskim motorom i time se moja prica zaokruzuje . Onaj amortizer za prednju viljusku bih jedino preporucio od starta za nekog ko hoce ozbiljnije da proba ove stvari ,jer je to stvarno dobra stvar .
Kao sto rekoh momcima iz GP je to sve vazno jer su oni manje vise priblizni kao vozaci i njima je 0,5 secundi kao sto  ogromno i njima je budzenje jako veliki faktor u odnosu na amatere .

Otkud ti to da sam se osetio prozvanim?? Pokusao sam samo da ti dam svoj komentar na tvoje neke stavove.

I dalje gresis. Kako ti nazivas "nabudzen" motor, ne moze serijski da dere 10 sekundi, osim ako nije u pitanju totalni amater. Do 4-5 da, ali preko toga ne...jer "budzenje" nije samo povecanje suve snage, nego iskoristivost te iste snage, kompletno menjanje i podesavanje ogibljenja, drugacije kocnice...te serijska ne moze toliko da odmakne. Sad kad bi ti objasnjavao detalje pisali bi se do jutra. Vidim da u materiju nisi toliko upucen, te je besmisleno polemisati.

O kakvom amortizeru za prednju viljusku pricas??? Amortizeri prednje viljuske su komplet federa, ulja, ventila koji se nalaze u stapovima viljuske...to nije onaj tamo amortizer, vec vrlo-vrlo bitna stavka u celoj prici. Ti verovatno mislis na amortizer volana? Jel' mi mozes reci zasto ga preporucujes drugima, tj. kad on, u kojim situacijam i kako deluje? Cisto da vidimo na sta se preporuka odnosi. I voleo bih da mi odgovoris na postavljeno pitanje, gde si ti vozio motor..taj R1 koji pominjes..i nadam se da si imao jos neki...posto ocito na stazi nisi vozio, jer da je tako mnogo bolje bi se razumeli...ovako...prazna prica...