Jun 26, 2024, 06:15:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Triceps - ravna i kriva sipka  (Pročitano 5551 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Triceps - ravna i kriva sipka
« poslato: Mart 27, 2006, 08:58:40 pre podne »
Radim potisak sa cela i onaj stojeci potisak sa malom sipkom, zaboravio sam kako se strucno zove vezba (lateralno?) ... u svakom slucaju, i jednu i drugu vezbu (posebno sa cela) volim da radim mnogo vise sa krivom sipkom... ona mi i vise odgovara zbog toga sto mi ravna vise opterecuje zglobove na rukama... otprilike radim jednom sa krivom, jednom sa ravnom sipkom... mada u poslednje vreme vise sa krivom... mene sada zanima kolika je razlika i da li ona uopste postoji kada su u pitanju iste vezbe sa drugom sipkom, tacnije da li pogadjaju isti deo misica i koliko ima smisla raditi sa razlicitim sipkama? Ukratko, da li da radim samo sa krivom ili i sa ravnom?

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2006, 09:35:29 pre podne »
Citat: Ogi.
Ukratko, da li da radim samo sa krivom ili i sa ravnom?

Treba menjati sipke kao i polozaj hvata na njima,tako triceps pogadjas iz vise uglova sto je bolje.Jedno mesec dana sam radio sa ravnom (olimpijskom) sipkom i kada sam se vratio na EZ-ojacao sam.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2006, 09:44:22 pre podne »
Ok, onda znaci nastavljam da radim tako... iako mi se ravna bas ne dopada jer mi sjebava zglob....

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2006, 09:57:22 pre podne »
Citat: Ogi.
Ok, onda znaci nastavljam da radim tako... iako mi se ravna bas ne dopada jer mi sjebava zglob....

Ne znam zasto te bole zglobovi...Sa kojom kilazom radis?Probaj u toku sedmica da ubacis i uski hvat na ravnoj sipci kao osnovnu vezbu.Onaj steznik za zglobove ako koristis-izbaci ga iz upotrebe mozda je zbog njega!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2006, 10:39:13 pre podne »
Citat: Ogi.
Ok, onda znaci nastavljam da radim tako... iako mi se ravna bas ne dopada jer mi sjebava zglob....
...ako imas problema tj bolvo aprilikom izvodjenja bilo koje vezber..batali..moze samo da te odvede do hronicne povrede..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2006, 10:44:37 pre podne »
Ja radim potisak sa cela samo sa EZ,jer mi kod ravne strahovito trpe zglobovi sake.Kod potiska menjam hvat-cas uski sa malo siri,a uz to ima jos nekoliko vezbi za tric koje stalno kombinujem :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2006, 07:53:58 pre podne »
Upravo to, juce sam posle duzeg vremena probao potisak sa cela ravnom sipkom i desni zglob me boli (on je iovako malo cudno "izokrenut" , boleo me je do skoro i kada sam gurao bench, i saka desna me je bolela, sav sam izlomljen a i covek nije apsolutno simetrican), nije stvar do tezine nego jednostavno do neprirodnog polozaja. Levi me recimo ne boli. Kada sam uzeo EZ, savrseno... tako da cu potisak sa cela da radim samo sa EZ a stojeci potisak cu da radim i sa ravnom....

A je l' radite sa kanapom? Da li sirite u donjem polozaju?

@T1000 Ne koristim nikakav steznik. Na koju to vezbu mislis, uhvatim kao  bench samo usko, je l' na to? To nikada u zivotu nisam radio, vezba mi je skroz bezveze, ne pogadja mi triceps uopste kako treba... za masu je meni EZ zakon! Obozavam tu sipku! :)

@Sasa Koje jos vezbe kombinujes?

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2006, 07:57:29 pre podne »
Ja radim sa kanapom,i jeste,sirim u donjem polozaju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Triceps - ravna i kriva sipka
« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2006, 08:02:29 pre podne »
Citat: doktor83
Ja radim sa kanapom,i jeste,sirim u donjem polozaju
......sorryn na offtopic......doc..ti zivis u SATURDAY CITY?????