Jul 04, 2024, 08:30:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?  (Pročitano 15651 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« poslato: Mart 24, 2006, 08:44:57 posle podne »
Jedni kazu ovoliko, drugi onoliko, a mene zanima jel'  zna neko da mi kaze koliko STVARNO mozemo da svarimo proteina odjednom ? Dakle jedan tip u nekoj radnji mi je rekao da nikako ne pijem preko 45-50 grama Whey-a jer je pitanje i toliko da li moze odjednom da se svari. A ostatak samo dzabe izbacis iz sebe. Mene zanima isto ovo pitanje vezano i za hranu i za Whey u prahu. Da li je glupo uzeti iz hrane 60 grama recimo ako se pole ne iskoristi ?

HVALA

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2006, 09:25:58 posle podne »
To ce ti uvek biti diskutabilno, moje neko misljenje prema onome sto sam procitao, je da u svakom obroku treba da jedesh oko 30-35 grama proteina, izuzev posle treninga! Tada mozesh oko 50 .

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2006, 09:47:13 posle podne »
u PWM nije problem 60 g wheya,samo treba piti lagano-gutljaj po gutljaj a ne sve odjednom
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2006, 09:49:23 posle podne »
Citat: sasacg
u PWM nije problem 60 g wheya,samo treba piti lagano-gutljaj po gutljaj a ne sve odjednom


A zasto lagano ?
To mi bash i nema nekog preteranog smisla. Razmak je u 2 sekunde !
U cemu je razlika ako ga popijesh odjednom i ako ga popijesh za 4 sekunde ?

Aj pojasni mi ...  bash ne znam zasto je to tako...

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2006, 09:56:46 posle podne »
Jer brate, svi se mi nesto trkamo sa vremenom, ovako, ja kad bih znao da organizam moze da mi svari koliko god, lepo jedem ugljene hidrate, odem na trening i posle roknem 150-200 grama u sejku i pred spavanje jos toliko, a izmedju toga jedem i kraj. Al' ne moze tako....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2006, 10:01:24 posle podne »
Zato sto kad sjuris pola litre sejka u zeludac,neki deo ostane nesvaren i ode u k...c,a kad uzmes gutljaj-dva pa ispijas sejk 2-3 minuta ipak ostavis dovoljno vremena da zeludac prihvati tu kolicinu i dobro je iskoristi.To je samo moje misljenje,ti radi kako hoces,mozda je sve ovo glupost jbg,ja tako radim :D Nauka je to :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2006, 10:09:08 posle podne »
Citat: MotornaTestera
Jer brate, svi se mi nesto trkamo sa vremenom, ovako, ja kad bih znao da organizam moze da mi svari koliko god, lepo jedem ugljene hidrate, odem na trening i posle roknem 150-200 grama u sejku i pred spavanje jos toliko, a izmedju toga jedem i kraj. Al' ne moze tako....



Ma razumem ja da ne mozesh 200 grama odjednom , ali ne verujem da ako pijesh polako u roku od 2 minuta MENJASH NESTO !!!!  

Suvishe mali period da bi zeludac nesto uradio..   bar neko moje misljenje...

Ali ajde, ko sta voli  :lol:

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2006, 10:10:46 posle podne »
Ma da ja lepo sunem 400 grama sejka odjednom a posle da ne idem ceo dan u WC da bi se sve lepo iskoristilo.  Jer tako nema gde da pobegne.  Eto ultimativnog nacina.    Salim se naravno.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2006, 10:39:30 posle podne »
Dobra ti je fora,da se ne rasipa :lol: :lol: Oskudacija,jebi ga :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2006, 11:25:41 posle podne »
Citat: sasacg
Dobra ti je fora,da se ne rasipa :lol: :lol: Oskudacija,jebi ga :D


O tome ti pricam. Lepo se najedes piletine, zveknes sejk, glutamin i kreatin  i narednih 12 h ne ides u WC. Pa da vidim onda sta nece da se iskoristi. Kom to suplementu treba vise od sat ili dva da se iskoristi.
Mozda bi mogli da otvorimo temu   KAKO U BESPARICI BITI BODYBILDER  :-)
Ipak je ovo Srbija. Mislim da bi tu bilo mnogo dobrih postova. Sasacg, ozbiljan sam.
Zamisli sve te ludacke predloge ljudi koji bi da izgledaju kao Flex Wheeler a ne da nemaju sponzore nego krpe kraj sa krajem, ali imaju celicnu volju. Bas kao ja.
Odma' ispod NUTRITION ta tema, pa ces da vidis kako ljudi koji nemaju kesa za Whey nalaze protein i tamo gde se verovalo da ga nema :-)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2006, 11:30:49 posle podne »
Jurim proteine i u vodi  :lol:

Pocecu da jurim golubove sa vazdusnom! i to je meso, slicno kao pilece , jeo sam pre jedno 7-8 godina..   super ukus...

Na tavanu ih imam 20-ak ... to je valjda dovoljno za 10-ak dana.. jebiga na definiciji sam, pojacan unos proteina   :lol:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2006, 06:04:18 pre podne »
Citat: Kekka
To ce ti uvek biti diskutabilno, moje neko misljenje prema onome sto sam procitao, je da u svakom obroku treba da jedesh oko 30-35 grama proteina, izuzev posle treninga! Tada mozesh oko 50 .
...A DA KRENETE SAMO MALO ZDRAVOM LOGIKOM ODGOVROM VAM JE PRED NOSOM...DAKLE...vec smo pricali negde o ovoj temi...pod
1,..sejk treba da se pije tj konzumira polako radi razgradljvosti materija...ti sejk uzimas da bi zbog svog sastava u kojem je prvenstveno zastuplejna dextroza ili maltomax,trenutno nebtino za ovu pricu,i ako ti uneses takav oblik secer u ogormno kolicni odjednom postoji mogucnost onoga sto je sale rekao ili da je jos gore..da se useres..

dalje..samoj dextrozi je dovljno malo vremena da dodje u kontakt sa zelucanom kislenom i direktno biva razgradjena u svrhe koje mi trebao a o tome smo rpicali..dakle..gutnl;jaj po gutl;jaj u svakom slucajuje bolje nego sjuriti sve od jednom u sebe..

dalje..sto se tice nosa...pa ajde ti sada onda razmilsi..ako oces da uradis masu i potrebno ti je dnevo 350-400 gr proteina a jeste koliko ti obroka moras iamti dnevno??>..

ja jedem oko 500-550 gr....daj mi pokazi taj nacin da ja i pored toga sto me terjau na[polje iz kuce zbog jela,ti me prosvetli na koji nacin bi ja mogao da jedem 15 puta dnevno....??????..

dakle..ti nesretnici kj zagovaraju terojiju svarljivsto pritena su zavrslili skolu akda je milka planinc dobila mesecnicu i dan danas se drzi tih budal;stina i sto je antuziniej.prenose ih mladim pokoljennima majku ti boziju......

dakle..ako ocers da tapkas u mestu i da zujis kao trmvaj na leru godina..onda je odgovr da..dovljno je 30 gr proteina po obroku...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2006, 07:04:55 pre podne »
Ta zdrava logika, definitivno je bolja od x-fitnessa  :D

Bash bi bilo bezveze da jedesh 15x dnevno !  :)  Vidimo se, odoh kuci !

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2006, 10:34:47 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: Kekka
To ce ti uvek biti diskutabilno, moje neko misljenje prema onome sto sam procitao, je da u svakom obroku treba da jedesh oko 30-35 grama proteina, izuzev posle treninga! Tada mozesh oko 50 .
...A DA KRENETE SAMO MALO ZDRAVOM LOGIKOM ODGOVROM VAM JE PRED NOSOM...DAKLE...vec smo pricali negde o ovoj temi...pod
1,..sejk treba da se pije tj konzumira polako radi razgradljvosti materija...ti sejk uzimas da bi zbog svog sastava u kojem je prvenstveno zastuplejna dextroza ili maltomax,trenutno nebtino za ovu pricu,i ako ti uneses takav oblik secer u ogormno kolicni odjednom postoji mogucnost onoga sto je sale rekao ili da je jos gore..da se useres..

dalje..samoj dextrozi je dovljno malo vremena da dodje u kontakt sa zelucanom kislenom i direktno biva razgradjena u svrhe koje mi trebao a o tome smo rpicali..dakle..gutnl;jaj po gutl;jaj u svakom slucajuje bolje nego sjuriti sve od jednom u sebe.

dalje..sto se tice nosa...pa ajde ti sada onda razmilsi..ako oces da uradis masu i potrebno ti je dnevo 350-400 gr proteina a jeste koliko ti obroka moras iamti dnevno??>..

ja jedem oko 500-550 gr....daj mi pokazi taj nacin da ja i pored toga sto me terjau na[polje iz kuce zbog jela,ti me prosvetli na koji nacin bi ja mogao da jedem 15 puta dnevno....??????..

dakle..ti nesretnici kj zagovaraju terojiju svarljivsto pritena su zavrslili skolu akda je milka planinc dobila mesecnicu i dan danas se drzi tih budal;stina i sto je antuziniej.prenose ih mladim pokoljennima majku ti boziju......

dakle..ako ocers da tapkas u mestu i da zujis kao trmvaj na leru godina..onda je odgovr da..dovljno je 30 gr proteina po obroku...



Nego Pejos, da rezimiramo....ako pojedem 200 grama pileceg belog, malo mladog sira i solju jogurta i tim putem unesem recimo 70-100 grama proteina ( otprilike, nebitno ) to ce sve da se svari i "ugradi" gde treba ili ce da se "primi"40 grama a ostalo izbacujem ? I isto to za shake, ako uzmem 80 grama i popijem za 5 minuta jel se iskoriscava ili sam bacio 40 grama ?
Jebiga, bitno mi je da znam da li bacam dragoceni protein il' dobro razmisljam ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: I koliko na kraju proteina moze da se svari ?
« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2006, 11:29:21 pre podne »
Citat: MotornaTestera
Citat: pedjos
Citat: Kekka
To ce ti uvek biti diskutabilno, moje neko misljenje prema onome sto sam procitao, je da u svakom obroku treba da jedesh oko 30-35 grama proteina, izuzev posle treninga! Tada mozesh oko 50 .
...A DA KRENETE SAMO MALO ZDRAVOM LOGIKOM ODGOVROM VAM JE PRED NOSOM...DAKLE...vec smo pricali negde o ovoj temi...pod
1,..sejk treba da se pije tj konzumira polako radi razgradljvosti materija...ti sejk uzimas da bi zbog svog sastava u kojem je prvenstveno zastuplejna dextroza ili maltomax,trenutno nebtino za ovu pricu,i ako ti uneses takav oblik secer u ogormno kolicni odjednom postoji mogucnost onoga sto je sale rekao ili da je jos gore..da se useres..

dalje..samoj dextrozi je dovljno malo vremena da dodje u kontakt sa zelucanom kislenom i direktno biva razgradjena u svrhe koje mi trebao a o tome smo rpicali..dakle..gutnl;jaj po gutl;jaj u svakom slucajuje bolje nego sjuriti sve od jednom u sebe.

dalje..sto se tice nosa...pa ajde ti sada onda razmilsi..ako oces da uradis masu i potrebno ti je dnevo 350-400 gr proteina a jeste koliko ti obroka moras iamti dnevno??>..

ja jedem oko 500-550 gr....daj mi pokazi taj nacin da ja i pored toga sto me terjau na[polje iz kuce zbog jela,ti me prosvetli na koji nacin bi ja mogao da jedem 15 puta dnevno....??????..

dakle..ti nesretnici kj zagovaraju terojiju svarljivsto pritena su zavrslili skolu akda je milka planinc dobila mesecnicu i dan danas se drzi tih budal;stina i sto je antuziniej.prenose ih mladim pokoljennima majku ti boziju......

dakle..ako ocers da tapkas u mestu i da zujis kao trmvaj na leru godina..onda je odgovr da..dovljno je 30 gr proteina po obroku...



Nego Pejos, da rezimiramo....ako pojedem 200 grama pileceg belog, malo mladog sira i solju jogurta i tim putem unesem recimo 70-100 grama proteina ( otprilike, nebitno ) to ce sve da se svari i "ugradi" gde treba ili ce da se "primi"40 grama a ostalo izbacujem ? I isto to za shake, ako uzmem 80 grama i popijem za 5 minuta jel se iskoriscava ili sam bacio 40 grama ?
Jebiga, bitno mi je da znam da li bacam dragoceni protein il' dobro razmisljam ?
...brate..protein niakda ne bacas.....

bacas ga onda ako ga uzimas vise nego sto ti treba..dakle..ti nemas potrebe da ga uzimas 500 gr kao ja ako ne uzimas rodis...recimo 350...mislim da je to ok...ali to oept ne znaci da treba da jedes 10 obroka...

dali je odbvor 80-100 gr proteina po obrpoku..ja sam aposolutno za..

dakle..ti unosis manje i enmas bojazni da ces ista da bacis..mozes samo da napredujes...