Septembar 20, 2024, 12:02:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Nesto o Whey-u  (Pročitano 25206 puta)

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #105 poslato: Maj 04, 2007, 11:18:41 pre podne »
Kao sto rekoh ,ima promaja da duuuuuuuuuuuva... :(
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #106 poslato: Maj 04, 2007, 05:50:51 posle podne »
Ovo je bilo interesantno pitanje pa moram i ja prokomentarisati , imam musteriju koja je isto tako pila whey samo sa kasikom i to je uvek uzimao vocne ukuse eass dok me jednom nije pitao , na samu pomisao kako je jeo bacala mi se pegla ;) sada muti sa vodom i to stavi pet merica na tri deci vode + dex hehehehehe , iskreno vidim ga i dan danas da jede kasikom protein ;) jedina mu je mana sto trosi minimum dve velike kutije eass ;)
..IMA SE ..MOZE SE..

JA U DANIMA KADA SAM LOW BATERY BEZ UH...ONDA UVECER NAPRAVIM TAKO GUST PROTEIN DA GA MORAM KASIKOM DA JEDEM..I ONDA ZAMISLJAM DA JE PUDNIG...KOZ ZNA KOLIKO TU IMA PRAHA..ALI ETO..JA U TOME UZIVAM

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #107 poslato: Maj 04, 2007, 09:37:36 posle podne »
Meni je Ljuba jednom otvorila oči dok sam bio na dijeti...rekla mi je da naspem nekoliko merica proteina od čokolade u posudu sa vodom i zamrznem...prvi put sam stavio 2-3 merice u malu posudu i kada sam probao...kao najbolji sladoled...da ne pričam što sam posle trpao po 10 merica u veeeliku posudu od pravog sladoleda... :D

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #108 poslato: Maj 10, 2007, 01:13:30 posle podne »
Meni je Ljuba jednom otvorila oči dok sam bio na dijeti...rekla mi je da naspem nekoliko merica proteina od čokolade u posudu sa vodom i zamrznem...prvi put sam stavio 2-3 merice u malu posudu i kada sam probao...kao najbolji sladoled...da ne pričam što sam posle trpao po 10 merica u veeeliku posudu od pravog sladoleda... :D

Posto sam i ja na dijeti moracu da probam ovaj recept :x, ali me zanima da li protein gubi svojstva ako se zamrzne i stoji u zamrzivacu?

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #109 poslato: Maj 10, 2007, 11:13:20 posle podne »
Prijatelju,kada si na pravoj dijeti 2-3 meseca i dohvatiš to kašikom,poslednja stvar o kojoj razmišljaš je da li je protein izgubio svojstvo...to uzimaš da bi se zasladio a ne kao mnogo bitan izvor proteina...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #110 poslato: Maj 10, 2007, 11:30:17 posle podne »
Meni je Ljuba jednom otvorila oči dok sam bio na dijeti...rekla mi je da naspem nekoliko merica proteina od čokolade u posudu sa vodom i zamrznem...prvi put sam stavio 2-3 merice u malu posudu i kada sam probao...kao najbolji sladoled...da ne pričam što sam posle trpao po 10 merica u veeeliku posudu od pravog sladoleda... :D

ja sam mislio da ti imas vise maste.  :shock: .ne smem ni da ti pricam sta sve moze da se radi..  8)

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #111 poslato: Maj 10, 2007, 11:46:07 posle podne »
Ok.hvala.Probao sam danas i odusevio se.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #112 poslato: Maj 10, 2007, 11:52:55 posle podne »

ja sam mislio da ti imas vise maste.  :shock: .ne smem ni da ti pricam sta sve moze da se radi..  8)

A,ne,ne...mene to ne zanima...sad kad krenem za dve nedelje na dijetu meni se ništa slatko neće jesti!  :roll:

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Nesto o Whey-u
« Odgovor #113 poslato: Avgust 02, 2007, 10:52:45 posle podne »

Kazein i whey proteini imaju anabolička svojstva
Rezultati istraživanja transformišu whey od kupovnog od sira napravljenog proizvoda do visoko funkcionalnog i nutritivnog koproizvoda

.

.
.
Proteini snižavaju krvni pritisak
Na nedavnom godišnjem sastanku Instituta za tehnologiju hrane, vodeći proizvodjač izolata whey proteina Davisco Foods International Inc., Le Sueur, Minn., je otkrio rezultate studija koje se tiču konzumiranja whey proteina u cilju sniženja krvnog pritiska kod pacova. Kompanija se nada da će ovi rezultati postojati i kod ljudi.
.
.
.
"Skoro 30% smrtnih slučajeva medju odraslim jedinkama su rezultat hipertenzije ili njenih renalnih, koronarnih ili neuroloških komplikacija," objašnjava Davis. "U SAD, više od 50 milliona odraslih pati od hipertenzije. Na osnovu rezultata studija na pacovima, započeli smo nove studije na ljudima primenom (kompanijskog) visoko prečišćenog oblika hidrolizovanog izolata whey proteina."
Ovaj sastojak je trenutno dostupan na tržištiu i ima primenu u nutritivnim napicima, dijetetskim I nedijetetskim proizvodima.

Laktoferin kontroliše patogene
Laktoferin, non-hem glikoprotein koji vezuje gvoždje, je nedavno pokazao da učestvuje u kontrolisanju patogenih mikroorganizama kao što je Haemophilus influenzae. Istraživači sa Tufts Universiteta, Medicinskog fakulteta u Bostonu, su primetili da je humani i govedji laktoferin proteolitički i sposoban da blokira i uklanja specifične proteine sa spoljašnje membrane H. influenzae, Gram-negativnog patogena koji uzrokuje infekcije gornjih respiratornih puteva kod dece. Uklanjanje membranskih proteina i posledično uklanjanje virulencije bez ubijanja mikroorganizma može atenuisati (oslabiti) patogen, pomažući u kontroli respiratornih oboljenja.

U zaključku, "Znamo da je whey kao sastojak hrane, može i zaista obezbedjuje kalcojum, vitamin D I proteine," kaže O'Donnell. "Ono što sada industrija treb ada učini je da pobliže ispita kako whey kao sastojak hrane može doprineti nutritivnoj aktivnosti I pomoći ljudskom organizmu da se bori samo od sebe."

Tekst preuzet sa http://www.bodybuilding.nl/usa/index_frameset.htm
Prevod samo relevatnih činjenica a ne kompletnog teksta ...
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...