Jul 01, 2024, 05:34:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Ja Sam Pocetnik  (Pročitano 9283 puta)

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Ja Sam Pocetnik
« poslato: Mart 06, 2008, 10:22:03 posle podne »
E ovako ..... treniram sada oko mesec dana i radim 4 x nedeljno u teretani....
Ponedeljak : Ledja , ruke + trbusnjaci  Lat Masina - 3 x 15 ispred i iza , Veslanje 3x 15, I imam jos jednu vezbu koju ne znam kako se zove   ;think;, za ruke radim Biceps i triceps imam tu 5 vezbe po 3 serije od 15 ponavljanja
Utorak : Trbusnjaci
Sreda: Noge, ramena + trbusnjaci + voznja bicikla Noge- zadnja , prednja loza po 3 x15, Listovi 3 x 15 i za ramena radim podizanje bucica ispred 3 x 10 sa svakom od bucica, podizanje bucica sa strane 3 x 15, i dizem teg iza glave ....
Cetvrtak : Trbusnjaci
Petak :  Grudi , Ruke - ravni ben 15,12,10,8, kosi benc 15,12,10,8 , Pek Dek 3x15,propadanje
Subota : Ruke + Kardio(voznja bicikla) za ruke tacnije imam -
Aj dajte neki savet.... Inace cilj mi je sto bolja definicija posto sam dovoljno Masan !


Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2008, 10:31:30 posle podne »
Sto ruke dva puta? Ajde pon - subota ima dovoljno vremena da se misici odmore ali ti u sledeci pon opet radis ruke... Previse je to ako mene pitas. A i ova kombinacija noge + voznja bajsa nikako ne valja...
To the LIMIT!

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2008, 10:48:24 posle podne »
pa nisam znao sta da ubacim u subotu .... sto ne valjaju noge i vozznja bajsa???

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2008, 10:54:22 posle podne »
Pa u pon radi samo ledja, ubaci jos jednu vezbu npr a ruke radi samo u subotu.
Zato sto nakon propisnog treninga nogu nema sanse da ti iste izdrze jos i bajs. Npr, ja vozim bajs uvek posle svakog treninga sem treninga nogu jer tad ne mogu ni da hodam.
 A i ti si ubacio taj bajs izmedju vezbi..Sto bas tako? Prvi put vidim ovo. Ajde kao neko zagrevanje pred trening..
To the LIMIT!

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2008, 10:59:38 posle podne »
Pa na to i mislim , ja vozim bajs pre treninga za noge kao zagrevanje a ovako posle svakog treninga vozim nekih 10 min bicikl

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2008, 11:04:13 posle podne »
Moja greska lose sam procitao... Pa kao zagrevanje i ne moze da skodi, dok god ne preteras... Ali i dalje stojim pri tome da ne treba da vozis bajs POSLE treninga nogu.
To the LIMIT!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2008, 02:39:08 pre podne »
Shvabo sampione program koji si postavio lijepo zguzvaj, baci i zaboravi, posto nema veze sa bilo cim.

Naravno, na ovom forumu postoji puno boljih programa, ali ok mozda se ne snalazis kroz veliki broj tema pa cu ti dati link do jednoga koji bi trebao da ti razjasni bazicne stvari...

Milos Sarcev trening za pocetnike

I da stari, ako si "mastan" treba zdravije da se hranis, a ne da ceras "definiciju" poslije mjesec dana treninga.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2008, 01:17:50 posle podne »
Moja greska lose sam procitao... Pa kao zagrevanje i ne moze da skodi, dok god ne preteras... Ali i dalje stojim pri tome da ne treba da vozis bajs POSLE treninga nogu.
OK !
Shvabo sampione program koji si postavio lijepo zguzvaj, baci i zaboravi, posto nema veze sa bilo cim.

Naravno, na ovom forumu postoji puno boljih programa, ali ok mozda se ne snalazis kroz veliki broj tema pa cu ti dati link do jednoga koji bi trebao da ti razjasni bazicne stvari...

Milos Sarcev trening za pocetnike

I da stari, ako si "mastan" treba zdravije da se hranis, a ne da ceras "definiciju" poslije mjesec dana treninga.

Pozdrav
Znaci ne valja program??? Onda cu da radim taj trening za pocetnike od Milosa Sarceva ! ono pod
B: Ponedeljak-grudi,ramena,triceps
Sreda-ledja,biceps,trbusnjaci
Petak-kvadricepsi,zadnja loza, listovi
 

Za ovo mastan - nisam tako bas mastan ! Ali me ima poprilicno ! Hvala na odgovoru !



I jel mozete da mi kazete vezbe najbolje !  Zahvaljujem se unapred !

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2008, 01:20:14 posle podne »
Kako se radi ovaj kontra kosi benc??

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2008, 01:21:54 posle podne »
Ma vezba je dobra dok god se radi pravilno... Mada ce ti mnogi reci da su neke vezbe tipa mrtvo dizanje, cucanj i sl najbolje za odredjene delove tela... Ali imaj na umu da su ove vezbe dosta komplekse, i nisu bas preporucljive pocetnicima zbog povreda koje mogu da uslede ako se vezbe ne rade pravilno.
To the LIMIT!

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2008, 01:38:56 posle podne »
Ma to mrtvo dizanje mi se i ne radi,  a za cucanj cu da vidim!

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2008, 02:02:25 posle podne »
A sta je to Frach press - i kako se radi ?? i kakva je to kontra kosa klupa ?

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Mart 07, 2008, 03:00:44 posle podne »
http://www.bodybuilding.com/fun/2002/declinebench2.jpg - kontra kosi.
ovo drugo ne znam sta ti je..
To the LIMIT!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2008, 03:00:44 posle podne »
Za ovo mastan - nisam tako bas mastan ! Ali me ima poprilicno ! Hvala na odgovoru !
I jel mozete da mi kazete vezbe najbolje !  Zahvaljujem se unapred !

Ti si gore rekao da si "masan", taj epitet ti nijesam ja dodijelio, samo sam prokomentarisao to sto si napisao.

Po Sarcevu najbolje vjezbe su...

Mislo Sarcev:
Na mnogim seminarima sirom sveta insistirao bi na tome da ako postoji neka tajna u bodibildingu-to bi bilo tacno to-ne dizi tegove vec se koncentrisi  na kontrakciju misica(tokom dizanja)umesto toga.Ali i pored ovoga znam da ce te me ipak pitati - moj izbor vezbi je:
GRUDI-ravni benc , kosi benc sa bucicama ili letenje i kontra kosi benc letenje ili propadanja
LEDJA-siroki zgibovi,veslanje u pretklonu i mrtvo dizanje
RAME-potisak iznad glave,lateralno dizanje bucica u stranu,lateralno dizanje bucica u stranu ali u pretklonu
TRICEPS-benc sa uskim hvatom,frach pres, low puley cable pushdowns
BICEPS-prgib sa sipkom, alternate biceps pregibi pricer pregib
PODLAKTICE-kontra pregib sipkom,pregib u zlobu(rucnom) sa razlicitm polozajem sake u odnosu na sipku
TRBUSNJACI-visece podizanje nogu,trbusnjaci sa opterecem sa lat masine(high pulley cable crunches) i trbusnjaci sa okretanjem torza i koriscenjem sipke( twists with the stick)
KVADRICEPSI-cucanj,hak cucanj(stopala spojena),nozni potisak(stopala odvojena)
ZADNJA LOZA-mrtvo sa ispravljenim nogama, pregib zadnje loze na masini,stojeci oregib zadnje loze
LISTOVI-stojece podizanje na prste, sedece podizanje na prste i donkey calf raises


A sta je to Frach press - i kako se radi ?? i kakva je to kontra kosa klupa ?


Greska je u prevodu nije Frach press nego French Press...

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/BBLyingTriExtSC.html

Kontra kosi bench press izgleda ovako....

http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/BBDeclineBenchPress.html

Takodje na takvoj klupi mogu da se rade potisci bucicama, kao i razvlacenja (moj favorit)


Ma to mrtvo dizanje mi se i ne radi,  a za cucanj cu da vidim!

Dobro vidi, posto noge se ne izgradjuju samo sa ekstenzijama i pregibima kao sto si ti imao u ovom programu koji si postavio, takodje cucnjevi su vjezba koja razvija mnogo vise nego sto su to samo butine.

Ma vezba je dobra dok god se radi pravilno... Mada ce ti mnogi reci da su neke vezbe tipa mrtvo dizanje, cucanj i sl najbolje za odredjene delove tela... Ali imaj na umu da su ove vezbe dosta komplekse, i nisu bas preporucljive pocetnicima zbog povreda koje mogu da uslede ako se vezbe ne rade pravilno.

Vjezbe kao sto su cucnjevi i mrtvo dizanje su osnovne vjezbe, koje razvijaju mnogo vise nego sto je "samo odredjeni dio tijela", ove vjezbe su slozeni pokreti, ali to ne znaci da ih zbog toga treba izbjegavati, vec nasuprot osnovne vjezbe u 100% ispravnoj formi trebaju da budu kamen temeljac svakog pocetnickog programa, naravno vrlo je vazno koristiti ADEKVATNO opterecenje i preciznu formu.

Postoji ogroman broj instrukcionih DVD-a po pitanju treninga (jedan izvanredan je i onaj Milosa Sarceva), siteovi, treneri... koji vam mogu korigovati probleme sa formom.

Nije rijesenje pocetnika staviti u neku masinu (koje su po manjim klubovima obicno i vrlo lose) i izbjegavati najbolje vjezbe.

Malo volje i trud i sve se postigne, pa se tako i savlada tehnika u bench pressu, cucnju, DL i drugim bazicnim pokretima.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: Ja Sam Pocetnik
« Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2008, 03:03:32 posle podne »
Milosev trening za pocetnike je odlican. To sam i ja radio na pocetku.