Septembar 20, 2024, 08:52:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Radonjić za WBC pojas!  (Pročitano 2788 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Radonjić za WBC pojas!
« poslato: Februar 29, 2008, 11:57:15 posle podne »
KIK-BOKSER GORAN RADONJIĆ VEČERAS NA RINGU U DANSKOM GRADU ARHUSU
WBC pojas čeka vlasnika
Predrag Lekić: Vjerujem da će se Goran iz Danske vratiti sa šampionskim pojasom


PODGORICA - U glavnoj borbi večeri, na velikom kik-boks spektaklu u danskom gradu Arhusu, večeras će Goran Radonjić pokušati da osvoji titulu prvaka svijeta u superteškoj kategoriji, u meču protiv domaćeg takmičara Edmundo Mbulumonsona. Prema propozicijama predviđeno je da ova borba traje pet rundi po tri minuta, a pobjednik dobija šampionski pojas, a najjača asocijacija WBC šampiona u za sada upražnjenom mjestu u ovoj kategoriji.

Takmičar podgoričkog Aristona dugo se i marljivo pripremao za ovaj meč, jer to je njegova velika šansa. Naime, ukoliko bi uspio da pobijedi i postane prvak u ovoj kategoriji, njemu se širom otvaraju vrata velikih turnira u K1, a to sa sobom nosi i dobru materijalnu korist.

- O protivniku znam samo toliko da je veoma jak i izdržljiv borac i da su mu glavne osobine veoma neugodni udarci koljenima - rekao je pred odlazak za Dansku naš šampion. - Zbog toga smo i pripremali taktiku, a s obzirom da sam nekoliko santimetara visočiji od protivnika, pokušaću da ga držim na distanci i da meč riješim prije isteka pete runde, kako bih onemogućio sudije u bilo kakvim kalkulacijama.

Veoma optimistički je raspoložen i Goranov trener Predrag Lekić:
- Goran je iskusan borac, a naročito dobre rezultate imao je u minuloj godini kada je svih devet mečeva riješio u svoju korist, od čega sedam nokautom. Nadam se da će tako biti i sada, te da ćemo se u Crnu Goru vratiti sa još jednim šampionskim pojasom.

S obzirom da se radi o najvažnijoj borbi večeri, ona je posljednja na programu, a prema procjenama Predraga Lekića taj meč bi trebao da bude negdje oko 23 časa.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Radonjić za WBC pojas!
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2008, 12:40:49 posle podne »
Goran Radonjic sinoc u Danskom Arhusu nije uspio da se domogne Interkontinentalne titule u superteskoj kategoriji tajlandskog boksa u WBC verziji. Sudijskim preglasavanjem porazen je od domaceg borca Edmunda Mbulumonsa sa 2:1.

Predrag Lekic, trener Radonjica:
Radonjic je dominirao i bio mnogo bolji rival, ali je prevagu Dancu donio domaci ring. Samo je sudija iz Njemacke dao pobjedu Radonjicu, dok je domaci sudija kao i Iranac pobjedu dao Mbulumonsu, zakacivsi se za neke neciste udarce koljenom iz klinca. Goran se pokazao kao neuporedivo bolji bokser, i u kombinaciji sa noznom tehnikom resetao Danca u prve tri runde. Cetvrta je bila izjednacena dok je u petoj domaci borac imao blagu prednost.
Danac je na mjerenju imao 119kg, 12 vise od Radonjica, ima 33 godine i izuzetno je iskusan, i iako su Radonjicu prolazili rucni udarci i Danac mec zavrsio ispovrijedjivanog i krvavog lica ipak nije pao i tako i dobio pobjedu...

Naseg superteskasa 19. aprila ocekuje prestizni K1 turnir u Kini. Prvi protivnik ce mu biti Francuz Kvateron.

Radonjic se u superteskoj kategoriji bori tek dvije godine, a proslu je zavrsio sa svih 9 pobjeda, od cega 7 nokautom. Bio je takodje i uspjesan amaterski borac sa juniorskom titulom prvaka svijeta i seniorskom titulom prvaka Evrope.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me