Septembar 29, 2024, 01:24:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: moja hrana...  (Pročitano 5884 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: moja hrana...
« Odgovor #15 poslato: Avgust 24, 2007, 02:41:37 pre podne »
ja kad sam pomjesao dukatov posni sir sa whey-om(choc) imao sam da se ispovracem.A inace nisam izbirljiv.

A vidis zemljace da se oni nevataju Dukata, vec mlate neku Ellu koja je izgleda kao sladoled pa moze da se brka sa svacim! ;-)

Sad salu na stranu, sto se tice ovih mlijecnih proizvoda jedino posni sir i uzimam, mlijeko ne pijem nikad, a jogurt (Dukatov s 0.1mm) izuzetno rijetko.

@ Gospodin Mistical

Ako ti treba vise UH.... pirinac na vodi, kuvana krtola i bices ka boca! ;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: moja hrana...
« Odgovor #16 poslato: Avgust 24, 2007, 08:38:14 pre podne »
pozdrav i dobrodosao
potrebni su ti kvalitetniji izvori proteina tipa meso,jaja,tuna, posni sir, a to nalivanje jogurtom i mlijekom batali, nesretno resenje zbilja. ugljeni hidrati iz njih tj laktoza ne prozurokuje nikakvi inzulinski skok, nesto si pobrko. 
Insulinski index i gl. indeks nisu isto. Ranije se mislilo da su povezani pa da mali GI znaci mali II, ali se pokazalo da postoje izuzeci (mleko, jogurt) kod kojih je mali GI a veliki II.
Evo jednog linka npr. http://johnberardi.com/articles/nutrition/insulin_pr.htm

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #17 poslato: Avgust 24, 2007, 09:46:40 pre podne »
pozdrav i dobrodosao
potrebni su ti kvalitetniji izvori proteina tipa meso,jaja,tuna, posni sir, a to nalivanje jogurtom i mlijekom batali, nesretno resenje zbilja. ugljeni hidrati iz njih tj laktoza ne prozurokuje nikakvi inzulinski skok, nesto si pobrko. 
Insulinski index i gl. indeks nisu isto. Ranije se mislilo da su povezani pa da mali GI znaci mali II, ali se pokazalo da postoje izuzeci (mleko, jogurt) kod kojih je mali GI a veliki II.
Evo jednog linka npr. http://johnberardi.com/articles/nutrition/insulin_pr.htm
pa jesam li reko da je isto?
nisam!
sto se ranije mislilo a sto se sad misli i sto ce se mislit mene za to savrsheno zaboli pankreas da izvinesh 8)
ohhh shit, mlijeko je govnjavo jer ima nizak GI, damn, crap #$%$#%$#
zatim mlijeko pojede banau i dogadja se nevjerovatna promjena: ohhh yeah, mlijeko je ozdravilo, mlijeko ima visoki II ajmo da se tankujemo oj la laaa

i sto veli john berardi? moze li se dobit hipoglikemija od casice mlijeka? :lol: znaci za svaki slucaj malo dexa valja imat pri sebi poslije konzumacije istih
ovo mi je prva informacija da mlijeko(tj. mliječni šećer) nema veliki inzulinski index :shock: gdje god sam čitao uvijek sam naišao na to da se mlijeko izbjegava zbog visokog inzulina nakon konzumacije...
e pa zavisi dje si chito i koje to piso sve. taj inzulinski index je zbilja konfuzna stvar. pa meso i jaja imaju viosok 'inzulinski index' (i sta sad?treba li i njih izbjegavat? )a uz to su mnogo kvalitetniji izvori proteina od jogurta i mlijeka, znachi nece ti shkodit ni malo


« Poslednja izmena: Avgust 24, 2007, 09:49:53 pre podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije