Jul 03, 2024, 01:29:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Dileme oko trbusnjaka  (Pročitano 8699 puta)

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #15 poslato: Jun 24, 2007, 12:07:14 posle podne »
ja znam da brzina izvodjenja ne opterecava mishic na isti nachin kao i tegovi... jeste da tezina pomnozena sa vremenom ima neku vrednost...sto bi znachilo isto kao kada bi 50 kg na benchu dizali brzinama od naprimer 150 s po seriji umesto 40 s sa vecim opterecenjem...
ja bi se slozio sa time da tegovi mogu da dovedu do povrede, ali isto tako znam da nije isti efekat, tj da predugo izvodjenje serije dovodi do izdrzljivosti vishe nego do hipertrofije...sta kazete na to ?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #16 poslato: Jun 24, 2007, 12:36:15 posle podne »
Trbušni mišići su poslednji gde bi trebali da to rade jer za razliku od ostalih mišića gde je cilj što veća hipertrofija,bitno je da struk ostane što manji...

Zar ovde i nije poenta u hipertrofiji ?

A kome treba da mu raste trbusni zid i citav struk???Ocigledno nije rec o hipertrofiji,bar to vecini nije cilj...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #17 poslato: Jun 24, 2007, 12:41:27 posle podne »
...auuu...

milsim da se sad vec previse opterecujes... pa nije to toliko komplikovano....

imas dve opcije: jedna je da udjes u teretanu i da radis sta treba...

a druga je da udjes u teretanu i pre svake serije izracunas odnos tezine opterecenja i brzine izvodjenja podeljeno sa brojem sekundi u negativnoj fazi minus gustina molekula kiseonika po kubnom centimetru vazduha plus broj otkucaja srca prema tvojoj trenutnoj koncentraciji adrenalina...

tvoj izbor :)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Cube of Ice

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #18 poslato: Jun 24, 2007, 01:40:42 posle podne »
Na kraju krajeva tvoj je izbor kako ces radtiti... Imas ovde vise primera i sa svakim ces postici rezultate, odaberi onaj koji ti najvise odgovara. Meni licno odgovara ovaj sto sam naveo...
Never take life seriously, no one gets out alive anyway...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #19 poslato: Jun 24, 2007, 04:46:21 posle podne »
bitno da je objansjeno da trbusanjke treba raditi kao i ostle misice....joj jebem te boze..ubiti cu semod ovakvih sranja.....

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #20 poslato: Jun 24, 2007, 06:01:52 posle podne »
Ok hvala

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #21 poslato: Jun 26, 2007, 07:24:52 posle podne »
ja bih samo dodao da prilikom rada sa tezinama moze da se desi da izgledas kao da si progutao kornjacu, veeliku a ona se u stomaku okrenula oklopom ka spolja... pa jos ako imas prirodno uza ramena, i manje napumpane grudi izgledaces smesno...pa se jos zajebes i radis oblikuse sa velikim tezinama i imas jos i slauf koga ne mozes da se resis...i na kraju izgledas smesno....kao ja :( :(

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #22 poslato: Jun 27, 2007, 11:15:33 posle podne »
mozda ti jednostavno hodas opustenog stomaka...:)

Van mreže flex ez

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #23 poslato: Jun 28, 2007, 12:35:27 posle podne »
Uglavnom se po teretanama i na raznim sajtovima mogu cuti price o tome kako se trbusnjaci vezbaju.
Interesuje me koliko puta nedeljno, koliko serija i koliko ponavljanja je potrebno raditi da bi se dobila masa trbusnjaka, tj najbolji efekat zbog koga svi mi vezbamo. Uzmimo u obzir da radim aerobne treninge, tako da bi mogli odgovore usmeravati samo na pitanje trbusnjaka.

1. polovina ne zna kako da napravi dobru extenziju-kontrakciju..pa da pricamo o opterecenju
Ne znam ko je ikad uradio manje trbusnjaka od mene, mozda i nisu nesto, ali meni radi kako treba:) slika na avataru ce reci hehe

Van mreže nexxxtazy

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #24 poslato: Jun 28, 2007, 01:01:52 posle podne »
Ja radim trbusnjake svaki dan 5 serija po 30 ponavljanja na krivoj klupi sa rukama na grudima relativno brzo dok svaki cetvrti dan (kad neidem u teretanu) radim kuci 4 serije po 25 ponavljanja na ravnom. Jel ovo ok ili bi nesto trebao da promenim?
28. jun 1389!
Da se ne zaboravi!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #25 poslato: Jun 28, 2007, 01:05:35 posle podne »
Nisi procitao ni jedan post u ovom topicu,  ocigledno! Procitaj malo forum i dobro dosao!

Van mreže FLEXns

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #26 poslato: Jun 28, 2007, 01:10:25 posle podne »
tako svi rade po teretanama, predpostavljaju da tako mogu da skinu salo, a koliko sam citao, a i video na sebi, to je nemoguce.

To predpostavljam da ide od one teorije "definicije", kada ljudi rade 15-20 ponavljanja za svaku mishicnu partiju po 5-6 serija, misleci da ce postici definiciju i skinuti salo sa tih delova. Predpostavljam da je iz te logike nastalo i to sa trbushnjacima.
Sto je veca razlika izmedju misicnih partija, to je mishic vidljiviji, a to se moze postici samo treninzima za masu

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #27 poslato: Jun 28, 2007, 06:16:39 posle podne »
mozda ti jednostavno hodas opustenog stomaka...:)

i to je tacno :( sve u svemu 8 pack je tu ali estetika je nula...zato ostali koji pocinju pamet u glavu

Van mreže perun

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #28 poslato: Avgust 16, 2007, 04:00:34 posle podne »
Ne bih da pametujem ni da ponavljam sto su ostali rekli
Ali nisu isti trbusnjaci kod svih genetski
i ako nekome jedna vezaba valja ne zanci da ce valjati i tebi no ti sebi pronadji vezbe pa radi
Ja bih ti predlozio da probas sprinteve 20*20m maksimalne sprinteve ja od njih rasturim donj i bocne trbusnjake

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dileme oko trbusnjaka
« Odgovor #29 poslato: Avgust 16, 2007, 04:22:22 posle podne »
Ne bih da pametujem ni da ponavljam sto su ostali rekli
Ali nisu isti trbusnjaci kod svih genetski
i ako nekome jedna vezaba valja ne zanci da ce valjati i tebi no ti sebi pronadji vezbe pa radi
Ja bih ti predlozio da probas sprinteve 20*20m maksimalne sprinteve ja od njih rasturim donj i bocne trbusnjake


jel bi hteo malo da pojasnis ovaj princip rada trbusnjka pri izvodjnjeu spirnta i naglih pokreata