Septembar 23, 2024, 10:24:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Minotaur: 'Samo Mirko i ja možemo pobijediti Fedora'  (Pročitano 3529 puta)

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Minotaur: 'Samo Mirko i ja možemo pobijediti Fedora'
« poslato: Avgust 17, 2007, 03:31:23 pre podne »




Legendarni ultimate fight borac Antonio Rodrigo Nogueira Minotaur (30 pobjeda, 4 poraza, 1 remi) od petka do utorka boravio je u Pakoštanama i Zadru gdje je održao dva seminara. Minotaur, koji je u Hrvatskoj ponajviše poznat po meču protiv Mirka Filipovića iz 2003. godine kojeg je iz izgubljene pozicije pretvorio u pobjedu, u Dalmaciji je ostavio vrlo pozitivan dojam. Ovaj bivši PRIDE-ov svjetski prvak strpljivo je odgovarao na sva pitanja i zahtjeve za fotografiranjem, bez obzira jesu li s druge strane bili borci ili slučajni prolaznici. U pojedinim trenucima, posebno na subotnjem ultimate fight turniru u Jazinama gdje je bio gost, činilo se da od svojih fanova Minotaur 'ne može doći do zraka'.

Nino Maksan je čovjek koji je organizirao moj dolazak ovdje i seminare koje sam održao. Nas dvoje imamo zajedničkog prijatelja, Švicarca koji ima svoj MMA klub i preko koga smo došli u kontakt. U subotu i ponedjeljak održao sam seminare u Zadru i Pakoštanama, i vjerujte mi, iznenađen sam koliko je ljudi u Hrvatskoj zainteresirano za ovaj sport i koliko naš sport napreduje u ovoj zemlji, rekao je na početku razgovora Minotaur koji se postavio kao pravi ambasador svog sporta.

• Za ljubitelje borilačkih vještina u Hrvatskoj Minotaur je asocijacija na meč iz 2003. godine i prvi poraz Mirka Filipovića u PRIDE-u. Sjetite li se ponekad teških trenutaka iz prve i pobjede iz druge runde?

Mirko je tada odradio jako dobru prvu rundu. Kao i inače, imao je odlične kickove, tehnika mu je bila sjajna, po običaju imao je odličan i atraktivan način borbe. Međutim, u drugom dijelu meča uspio sam Mirka gurnuti u 'moju igru', u jiu-jitsu, što je okrenulo meč na moju stranu. Polugom na ruci sam završio taj meč, a baš su poluge i gušenja moja specijalnost, tako da se Mirko na kraju nije uspio izvući. Ta pobjeda je za mene bila ogroman uspjeh, Mirko je tada bio u top-formi, prije toga nije doživio niti jedan MMA poraz.

• Ima li nešto istine u pričama da biste se protiv Mirka mogli boriti do kraja ove godine?

Naravno. On je tu, ja sam tu. Obojica smo na visokom nivou, obojica smo top-borci, sasvim je realno očekivati novi meč. Predsjednik UFC-a Dana White pokazuje veliku želju da se Mirko i ja ponovno borimo, tako da vjerujem da ćemo se nakon četiri godine Mirko i ja opet boriti.

• O vašoj teškoj ozljedi koju ste imali kao dječak pričaju se mitovi i legende. Što se zapravo dogodilo?

Imao sam 11 godina kad mi se dogodila ta nesreća. U igri s prijateljima, u jednom trenutku sam stao iza parkiranog kamiona. Tada je vlasnik ušao u kamion i krenuo unazad. On mene nije vidio, niti sam ja vidio da je kamion počeo kretati  unazad. Kamion je prešao preko mene, pregazio me. Možete vidjeti, i danas sam pun ožiljaka na vratu, trbuhu, leđima, zadnjem dijelu koljena, listu. Stradala su mi pluća, rebra, jetra mi je pukla, noga slomljena… Mogu reći da me kamion zgnječio, sreća u nesreći je bila da mi kotač nije prešao preko glave. Prva četiri dana nakon nesreće bio sam u komi, jetra i pluća su mi stradala, ostao sam bez jednog rebra. Godinu dana sam se oporavljao od ozljeda. Liječnici su mi rekli da se moram početi baviti sportom kako bih brže oporavio ozlijeđene kosti i mišiće.

• To je na neki način bio početak vašeg ozbiljnog bavljenja borilačkim sportovima?

o Već prije nesreće trenirao sam judo, a onda sam osim juda u sklopu terapije počeo plivati, pa boksati, a onda sam počeo i sa jiu-jitsu. Mislim da mi je sport tada puno pomogao da se sasvim oporavim, a sve što sam tada proživio kasnije u životu mi je dalo puno snage za sve izazove koji su me čekali.

• Kako ste dobili nadimak Minotaur?

Prijatelj me tako nazvao. Govorio je da imam veliko srce, da sam jak kao bik i da ga podsjećam na mitološkog Minotaura.

• Kakvi su vaši dojmovi sa dva seminara koje ste održali u Zadru i Pakoštanama?

Mislim da je jako dobra stvar što u vašoj zemlji ima puno ljudi koji su jako dobro educirani o svemu što se tiče ovog sporta. Znam i da je MMA u Hrvatskoj jako popularan. Sjećam se da je na Mirkovim nastupima u Japanu uvijek bilo puno navijača s hrvatskim zastavama, redovno je bilo više hrvatskih nego brazilskih zastava, što me svaki puta ponovno iznenadilo. Ultimate fight je u Hrvatskoj relativno novi sport, ali vidim da su ljudi u Hrvatskoj fokusirani na napredak i vjerujem da će iz vaše zemlje izaći još puno dobrih boraca. I kroz ove seminare sam vidio neke mlade momke od kojih se u budućnosti može dosta očekivati.

• Ultimate fight turnira i boraca sve je više, no ‡ raste li paralelno i kvaliteta turnira i boraca?

Apsolutno. Turniri su sve profesionalniji, borci su sve kvalitetniji, a publika na turnirima je sve educiranija, što smatram vrlo važnim. Nekada su organizatori turnira znali gubiti velike novce, a danas samo TV-kuće na ultimate fight turnirima godišnje zarađuju i do 250 milijuna dolara. Sve više poslovnih ljudi uključuje se u priču oko ultimate fighta, sve je više ulaganja, velike sportske marke kao što su Nike i Adidas također sve više ulažu u borce i turnire. MMA je danas u Americi sport broj jedan po principu 'plati pa gledaj'.

• Kakva je situacija u Brazilu, koliko su borci tamo popularni?

U Brazilu ljudi stvarno vole nogomet, ali MMA i tamo ulazi na velika vrata. Iznenadili biste se kada biste znali koliko su se tamo po popularnosti borci približili nogometašima. MMA u Brazilu raste kao i svugdje drugdje, zato vjerujem da će za 20 godina MMA u svijetu biti sport broj jedan. Nekad je boks i tamo bio borilački sport broj jedan, međutim MMA je puno intenzivnija i zanimljivija disciplina. U boksu imate samo direkte, aperkate i krošee, dok u MMA imate sve to i još kickove, udarce koljenima, borbu u parteru i sve ostalo. Tu se svašta može dogoditi, često se u mečevima događaju nevjerojatni obrati, i sve to MMA čini toliko zanimljivim.

• Imate li neke definirane mečeve ili barem planove za buduće mečeve?

Trenutno sam na odmoru i potpuno sam van forme, od zadnjeg meča ne treniram ozbiljno. Uostalom, i ovdje u Hrvatskoj sam na odmoru. U svakom slučaju želim se što prije boriti za UFC pojas, a moj glavni plan je što prije osvojiti UFC.

• Je li Fedor Emelianenko pobjediv? Tko bi ga eventualno mogao pobijediti?

Ja vidim samo dvojicu boraca koji u ovom momentu mogu pobijediti Fedora, a to smo Mirko i ja. Nitko osim nas. Fedor je pobjediv, a Mirko i ja jedini imamo dobre šanse protiv njega. Fedor uvijek ima dobru strategiju, i mene i Mirka iznenadio je dobrim taktičkim odlukama, ali ponavljam, mi njega možemo dobiti, samo također uz dobru taktiku. Borio sam se tri puta protiv Fedora: dva puta me pobijedio, jednom je bilo bez pobjednika. Svaki puta Fedor je ima dobru strategiju.

• Koliko dugo ćemo vas još gledati u ringovima odnosno kavezima?

Moja želja je boriti se do 36. godine, što znači još četiri godine.

• Hoćemo li vas opet vidjeti u Hrvatskoj?

Sljedećeg ljeta. Možda bih došao i prije, ali ja ipak volim kad je toplo. Ovdje je prekrasno, kunem se - ovo je jedno od najljepših mjesta na kojim sam ikad bio. Sigurno ću opet doći.




Osniva se Minotaur Team Hrvatska

Organizator Minotaurovog dolaska u Hrvatsku Nino Maksan, predsjednik kickboxing kluba Croatia iz Pakoštana, kaže kako nema namjeru stati samo na ova dva organizirana seminara. Sa Minotaurom je, kaže, već načelno dogovorio buduću suradnju.

- Na moju inicijativu, koju je Minotaur odmah prihvatio, dogovorili smo pokretanje Minotauro Teama Hrvatska. Glavnu riječ u klubu trebali bi voditi Švicarac Augusto Frota. Minotaur bi po planu trebao u Hrvatsku dolaziti 2-3 puta godišnje kako bi u klubu održao seminare, dok bi Frota i ostali iz njegovog švicarskog kluba ovdje provodili 10-15 dana mjesečno. Sjedište kluba vjerojatno bi bilo u Zadru - kaže Nino Maksan.




Izvor:
http://www.jutarnji.hr/sport/borilacki_sportovi/clanak/art-2007,8,16,minotaur_zd,86272.jl

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Minotaur: 'Samo Mirko i ja možemo pobijediti Fedora'
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2007, 12:23:42 posle podne »
ja mislim da je minotaur ispucao svoje metke protiv fedora a takodjer je zaboravio navesti couturea....:-)!sto se tice mirka poznato je da mirko se ustrucava uci u otvoren fight s borcima svog ranga :-(