Jul 02, 2024, 09:07:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Overtraning  (Pročitano 5469 puta)

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Overtraning
« poslato: Januar 22, 2006, 05:46:14 posle podne »
Sta mislite o overtreningu koliko je previse
Hom much is too much?
Ja radim sest dana i jedan dan slobodan

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraning
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2006, 06:08:57 posle podne »
previse je kada ti osetis da je previse..brate....nekada i 2 dana treninga mogu da ti budu previse..sve je to stvar onog sto ti i kako ti imas utrenirano telo i kako ti reguje...

poglkedaj samo kakva je razlika recimo izmedju treninga doriana i recimo ronnia....a obadva su veliki sampioni..razumes sta hocu da ti kazem

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Overtraning
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2006, 06:19:30 posle podne »
Sve zavisi od coveka do coveka,u kakvoj je formi,intenzitet treninga,odmor,ishrana....Ja sam za 5treninga nedeljno,svaki dan po jedna grupa
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Overtraning
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2006, 07:04:32 posle podne »
Pretreniranost je stanje premorenosti, koje nastaje uslijed nemogućnosti organizma da se adaptira na stres.Trening je podražaj koji dijeluje stresno na organizam.Adaptacijom se otklanja posljedica stresa I povećavaju funkcionalne sposobnosti.Da bi se povećala mišićna masa I snaga nužno je intezivno vježbanje jer viježbanje malim intezitetom sprijećava probijanje fizioloških platoa I sprijećava napredak
Sveukupna kolićina ili volumen viježbanja je umnožak učestalosti I vremenske dužine pojedinačnih treninga.Moguće je da prevelik volumen viježbanja uzrokuje pretreniranost ali potrebno je razlućiti gdje je glavni uzrok nemogućnosti oporavka.Trajanje teško da može biti uzrok jer nakon sat I pol vježbanja rezerve glikogena su iscrpljene u toj mijeri da intezivan trening nemoguće nastaviti .Prevelika ućestalost treninga bitno umanjuje mogućnost oporavka jer organizam nema dovoljno vremena za popunu energetskih rezervi I reparacijom oštećenih mišićnih vlakana.Nakon određenog vremena gubi se u potpunosti sposobnost oporavka.
SIMPTONI SU:
-iscrpljenost
-pad imuniteta
-gubitak apetita
-teškoće s spavanjem
-nedostatak želje za viježbanjem


Kako izbijeći pretreniranost?
Koliko I kako trenirati da maksimalno iskoristimo svoj potencijal a da izbijegnemo pretreniranost.Trajanje viježbanja nije problematićno,intezitet je važan radi snage podražaja mišića,preostalo je jedino ućestalost treninga.
Pravilnom regulacijom učestalosti treninga moguće je izbijeći pretreniranost.Mišići se u potpunosti oporavlja u sljedeća tri dana.Mogućih kombinacija podijele tijela je mnogo ali svakako treba proći najmanje sedamdesetdva sata prije ponavljanja treninga iste mišićne grupe ,treba poštovati pravilo da jedan od dva dana u tijednu bude rezerviran za potpuni odmor.Ako trening planiram u skladu s fiziološkim zakonitostima a istovremeno pravilnom prehranom unosimo dovoljno bijelanćevina,ugljikohidrata,esencijalnih masnoća,minerala,vitamina I vode ne trebamo se bojati pretreniranosti.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Overtraning
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2006, 07:07:03 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Pretreniranost je stanje premorenosti, koje nastaje uslijed nemogućnosti organizma da se adaptira na stres.Trening je podražaj koji dijeluje stresno na organizam.Adaptacijom se otklanja posljedica stresa I povećavaju funkcionalne sposobnosti.Da bi se povećala mišićna masa I snaga nužno je intezivno vježbanje jer viježbanje malim intezitetom sprijećava probijanje fizioloških platoa I sprijećava napredak
Sveukupna kolićina ili volumen viježbanja je umnožak učestalosti I vremenske dužine pojedinačnih treninga.Moguće je da prevelik volumen viježbanja uzrokuje pretreniranost ali potrebno je razlućiti gdje je glavni uzrok nemogućnosti oporavka.Trajanje teško da može biti uzrok jer nakon sat I pol vježbanja rezerve glikogena su iscrpljene u toj mijeri da intezivan trening nemoguće nastaviti .Prevelika ućestalost treninga bitno umanjuje mogućnost oporavka jer organizam nema dovoljno vremena za popunu energetskih rezervi I reparacijom oštećenih mišićnih vlakana.Nakon određenog vremena gubi se u potpunosti sposobnost oporavka.
SIMPTONI SU:
-iscrpljenost
-pad imuniteta
-gubitak apetita
-teškoće s spavanjem
-nedostatak želje za viježbanjem


Kako izbijeći pretreniranost?
Koliko I kako trenirati da maksimalno iskoristimo svoj potencijal a da izbijegnemo pretreniranost.Trajanje viježbanja nije problematićno,intezitet je važan radi snage podražaja mišića,preostalo je jedino ućestalost treninga.
Pravilnom regulacijom učestalosti treninga moguće je izbijeći pretreniranost.Mišići se u potpunosti oporavlja u sljedeća tri dana.Mogućih kombinacija podijele tijela je mnogo ali svakako treba proći najmanje sedamdesetdva sata prije ponavljanja treninga iste mišićne grupe ,treba poštovati pravilo da jedan od dva dana u tijednu bude rezerviran za potpuni odmor.Ako trening planiram u skladu s fiziološkim zakonitostima a istovremeno pravilnom prehranom unosimo dovoljno bijelanćevina,ugljikohidrata,esencijalnih masnoća,minerala,vitamina I vode ne trebamo se bojati pretreniranosti.



Stvarno pises i objasnjavas stvari savrseno

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Overtraning
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2006, 07:10:02 posle podne »
fitness_instructor,temeljan kao i uvek.svaka cast
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Overtraning
« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2006, 07:20:41 posle podne »
SPLIT TRENING viježbe dijelimo po mišićnim grupacijama na2-3 dijela tijednom ciklusu treninga-svaka grupacija mišića trenira se u jednom danu.Split sistem omogućuje prilićno veliki intezitet I volumen treninga, a da se pri tome ne naruši šroces oporavka organizma.
Primijer 1. Podijela na dva dijela
A program-noge+leđa+biceps
B program-prsa+ramena+triceps
Ponedjeljak -A
Utorak        -B
Srijeda        -odmor
Četvrtak     -A
Petak          -B
Subota        -odmor
Nedjelja      -A
Ponedjeljak –B itd.

Primijer 2. Podijela na tri dijela
A program-prsa+biceps+triceps
B program-leđa+ramena
C program-noge+trup
Ponedjeljak -A
Utorak        -B
Srijeda        -odmor
Četvrtak      -C
Petak           -A
Subota         -odmor
Nedjelja      -B
Ponedjeljak –C itd.

Jedna varijanta ovog split sistema je tvz DUPLI SPLIT SIISTEM u kojoj se programi dijele na jutarnji I većernji trening.
Primijer1
A program-prsa+biceps+triceps
B program-leđa+ramena
C program-noge
Ponedjeljak –A (prsa-ujutro ruke-navećer
Utorak        -B (leđa-ujutro ramena-navećer
Srijeda        -odmor
Četvrtak     -C (noge-ujutro )
Petak          -A (prsa-ujutro ruke-navećer
Subota        -odmor
Nedjelja     -B (leđa-ujutro ramena-navećer)
Ponedjeljak –C (noge-ujutro )

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraning
« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2006, 07:35:35 posle podne »
ali ja bas i nebih preporuci dupli split sistem nekome ko ne zna sta to znaci bez obizra koliko je utreniranan i bez obzira koliko misli da moze...to je pasna zamka da se upadne bas u to u sta ne zelimo

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Overtraning
« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2006, 07:43:02 posle podne »
Probao sam to Ja mislim za mene je malo previse
To vise Pro's rade
Ja vise volim Kardio Ujutro (prazan stomak)
 Tegovi popodne

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Overtraning
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2006, 09:08:52 pre podne »
Ja vise volim Kardio Ujutro (prazan stomak)
Tegovi popodne pa i ovo je dupli split sistem

Htio sam samo da prikažem "varijacije na temu" i a jasno da će  svako da uzme šta mu odgovara.

Sa dupli split sistem teže se upada u pretreniranost ZAŠTO???
napravimo trening jedne mišićne grupe (ujutro) tad nam je gligogen prazan-energija za rad odemo kući i popunimo glikogen ugljiko higratima obnovimo mišiće proteinima odspavamo 1 h i odemo na trening puni i odmorni  i ogradimo drugi dio treninga drugu mišićnu grupu.

odmor između 2 treninga je min 5 h jutarnjeg i popodnevnog.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Overtraning
« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2006, 11:19:58 pre podne »
slazem se sa tobom Nije lose ni promeniti ponekat
Ali ovede nemas vremena da dises

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraning
« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2006, 12:51:24 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Ja vise volim Kardio Ujutro (prazan stomak)
Tegovi popodne pa i ovo je dupli split sistem

Htio sam samo da prikažem "varijacije na temu" i a jasno da će  svako da uzme šta mu odgovara.

Sa dupli split sistem teže se upada u pretreniranost ZAŠTO???
napravimo trening jedne mišićne grupe (ujutro) tad nam je gligogen prazan-energija za rad odemo kući i popunimo glikogen ugljiko higratima obnovimo mišiće proteinima odspavamo 1 h i odemo na trening puni i odmorni  i ogradimo drugi dio treninga drugu mišićnu grupu.

odmor između 2 treninga je min 5 h jutarnjeg i popodnevnog.
...stari da ne dodje do nesporazuma..dupli soplit nije za svakoga,..zasto..e pa bas si sam dao odgovro..jer mislis da svi zive kao ti i ja b.b life pa da ce posle treninga odtici kuci i do sledeceg treninga d avodi racuna o popuni depoa???..ne verujem star..ne verujem..verovatnio nisi razmilsjao u tom pravcu alihajde malo probaj da zamislis kako ce izgledati neko ko radi rekredtivno posle 5 dana duplog splita??..ha...veruj mi..ni malo lep prizor..govrim ti jer sam ga ja probao pa sam odusto od toga jer mi je islo na k...da stalno razmiljsam samo o treningu...morao sam malo da ovim racuna i o hrani :twisted:  :wink:  :wink:  :wink: ..jel se ne vidi rezultati??? :D  :D

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Overtraning
« Odgovor #12 poslato: Januar 23, 2006, 01:41:13 posle podne »
Nisam ni ja mislija da cu dat nekome poćetniku dupli split ja sam dao primijer kako je moguće trenirat a neka svako izabere šta mu odgovara.
jasno da je puno gubljenja vremena ali tako rade prof a ja govorim u globalu.
Ko hoće nek izvoli ja radim u teretani i ujutro prije posla napravim cardio a popodnekad ponovo dođem na posa treniram s utezima poslje posla 8jer radim dvokratno ) a još iman volje i želje