Avgust 04, 2024, 12:27:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.267 poruka u 18.760 tema - 20.965 članova - Poslednji član: Sidneyhox
X3MShop banner

Autor Tema: Peđa Radošević brani titulu  (Pročitano 12563 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Peđa Radošević brani titulu
« poslato: Mart 08, 2007, 09:44:46 posle podne »
KONFERENCIJA ZA MEDIJE BOKSERA PREDRAGA RADOŠEVIĆA pred meč 14. aprila
Šampion brani titulu

Za dan - dva znaće se ko će 14. aprila  u SC „Morača” zamijeniti Engleza Renda


PODGORICA - Predrag Radošević, profesionalni prvak svijeta u srednjoj kategoriji za takmičare do 23 godine, u najmasovnijoj i najjačoj federaciji (VBC) braniće 14. aprila u Sportskom centru "Morača" titulu osvojenu prošle godine u Banjaluci. To je saopšteno na jučerašnjoj konferenciji za medije, na kojoj je objavljeno da je izazivač Englez Čelo Renda prije dva dana otkazao meč zbog porvede, pa će Radošević novog protivnika dobiti za koji dan, čim svjetska federacija pronađe adekvatnu zamjenu. Pored mladog šampiona i najboljeg sportiste Crne Gore u minuloj godini, konferenciji su prisustvovali još Boban Nikić, menadžer Kik boks saveze Crne Gore i Miro Radošević, portparol stručnog štaba Radoševića.
- Predrag trenira već nekoliko mjeseci kako bi odbranio šampionski pojas osvojen prošle godine u Banjaluci protiv gruzijskog takmičara Leona Šonija - naglasio je njegov portparol. - Prvobitno je bilo određeno da protivnik našeg šampiona bude Englez Čelo Renda, veoma snažan i jak takmičar, koji je u dosadašnjoj karijeri imao 15 borbi, od čega 14 pobjeda. Međutim, prije dva dana smo dobili obavještenje da je povrijeđen i da neće doputovati u Podgoricu, a ime novog protivnika znaćemo tek kroz nekoliko dana. Naime, profesionalna bokserska federacija uslovljava sve izazivače da najmanje 40 dana prije meča istaknu svoju kandidaturu, kako bi se znalo ko će ukrstiti rukavice za šampionski pojas. Isto tako, za sada je neizvjesno ko će sve suditi ovaj meč, ali se zna da će delegat ovog spektakla biti Bob Ložist, predsjednik Evropske profesionalne bokserske federacije, koji je sudio i najskuplji meč u istoriji profesionalnog boksa Luis - Tajson.
Da bi meč protekao u najboljem redu u pomoć je pozvan Boban Nikić iz Kiks boks saveza, koji ima ogromno iskustvo u organizaciji ovakvih spektakala, jer je organizovao mečeve Samira Usenagića, Gorana Šćekića i Ivana Strugara.
- Predračun za organizaciju ovakvog meča iznosi oko 50 hiljada eura - istakao je  Nikić. - Prvi u pomoć priskočio je gradonačelnik Podgorice dr Miomir Mugoša, koji nam je obećao da nećemo plaćati usluge Sportskog centra "Morača", a to su značajna sredstva.
Pomoć će doći i od Crnogorskog olimpijskog komiteta i Ministarstva kulture, sporta i medija. Lično mislim da ćemo napraviti izuzetno zanimljiv program, odnosno da će dvorana "Morača" biti ispunjena do posljednjeg mjesta.
- Već dva mjeseca radim i treniram punom snagom u bokserskoj dvorani braće Perunović - rekao je mladi šampion Predrag Radošević. - Sa mnom rade treneri Ismet Methadžević i Vaso Kovačević, a sada se u rad uključio i Zdravko Kostić. Mislim da ću biti potpuno spreman za ovaj okršaj, jer sam to dužan crnogorskoj sportskoj javnosti ali i novinarima koji su me izabrali za najboljeg sportistu Crne Gore u  2006. godini.
U svakom slučaju, do 14. aprila biće još dosta riječi o ovom izuzetnom bokserskom događaju, a za nekoliko dana znaće se i ime budućeg protivnika Predraga Radoševića.    
D. PEROVIĆ

Izvor: ARENA
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Peđa Radošević brani titulu
« Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2007, 08:14:49 posle podne »
Dok se Predrag Radošević priprema za odbranu svjetske titule u boksu

Protivnik još nepoznat

To će najvjerovatnije biti  šampion Tajlanda


PODGORICA -  Mladi podgorički profesionalni bokser Predrag Radošević, svjetski prvak u srednjoj kategoriji do 23 godine, u najjačoj VBC verziji, uskoro će braniti šampionski pojas osvojen prošle godine na ringu u Banjaluci. Znajući da će imati izuzetno težak posao, ovaj mladi i daroviti takmičar, koji je proglašen i za najboljeg sportistu Crne Gore u minuloj godini, još prije dva mjeseca počeo je da se priprema, a kako se primiče dan obračuna, intenzitet treninga je sve jači.
- Kada sam jurišao na titulu svjetskog prvaka uložio sam ogroman napor i mislio da više nikada neću moći da treniram sa takvim elanom - kaže Radošević. - Sada sam svjestan da mogu i više i bolje. Na to me obavezuje priznanje koje sam dobio od sportskih novinara na kraju minule godine, a koje na mene djeluje izuzetno stimulativno. Sada treba potvrditi da su novinari bili u pravu. Zbog toga i treniram po dva sata dnevno, a nekada i više. Samnom radi već provjereni stručnjak Ismet Methadžević, koji je veoma zahtjevan, ali mi u pripremama mnogo pomažu, takođe, profesionalni bokserski šampion Zdravko Kostić, te već legendarni Ivan Strugar, koji ima ogromno iskustvo u borbama u ringu. Mislim da ću biti potpuno spreman za okršaj, tim prije što ću prvi put u profesionalnoj konkurenciji boksovati pred svojom publikom.
 Međutim, veliki problem za Radoševića i njegov stručni štab je činjenica da se još uvijek ne zna ime budućeg protivnika. Prvobitno je bio javljeno da će mu se suprotstaviti Englez Čelo Renda, ali je poslije nekoliko dana došlo obavještenje da je ovaj povrijeđen, te da će svjetska profesionalna bokserska organizacija odrediti novog protivnika. Prema propozicijama, to treba da bude najmanje 40 dana prije održavanja meča. Juče je u Radoševićev štab stiglo obavještenje da je engleska profesionalna bokserska federacija zahtijevala da umjesto Rende dođe njen drugi predstavnik, ali je vjerovatno i ta kombinacija otpala, pa prema posljednjim informacijama na ring u Podgoricu stići će šampion Tajlanda, ali o kome još nema nikakvih podataka.
 - Zaista je teško raditi u takvim uslovima, jer o budućem protivniku nemamo nikakvih podataka - objašnjava Radošević. - Nadamo se da će to biti za dan - dva, kako bi što hitnije pokušali da dođemo bar do snimka jedne njegove borbe. To nam je neophodno da vidimo o kakvom se protivniku radi, kakve je konstitucije, koje mu je glavno oružje. Ali, vrijeme prolazi.
U međuvremenu, organizacioni štab ulaže ogromne napore da pripremi jedan zaista veliki bokserski spektakl. Za sada je sigurno da će se u uvodnim borbama pojaviti i Nikola Sjekloća, koji će za protivnika imati boksera iz Rusije, a najvjerovatnije će oproštajni meč imati i Milojko Pivljanin. No, da bi publika uživala u kvalitetnim borbama, na ovoj reviji nastupiće i Ivan Strugar, a možda i dvije borbe u amaterskoj konkurenciji.      

Napisao: D. PEROVIĆ
Izvor: ARENA

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me