Jun 21, 2024, 08:02:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: ptmetSaund
X3MShop banner

Autor Tema: Cudan biceps  (Pročitano 6464 puta)

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Cudan biceps
« poslato: Februar 22, 2007, 12:26:26 posle podne »
Pozdrav svim clanovima foruma kao i njihovim nadleznima!   :D

Imam problem sa rukama ,konkretno-biceps.Cini mi se kao da je nekako ''kratak''.Kada ga vezbam natekne do j. i kada je ruka opruzena ok izgleda ,ali kada ga nategnem kao da je pomeren vise prema ramenu nego sto treba(iako se pri tom bas ocrta) ...Da stvar bude gora ,podlaktice su mi dosta male ,pa taj jaz podlaktica-nadlatktica izgleda jos veci.Nisam posvecivao previse paznje konkretnim vezbama vec sam samo izvodio one (osnovne za biceps)koje me dobro pogadjaju.Voleo bi da imam taj veliki ''trougao'' na spoju nad i pod-laktice... :|
Jos jedno pitanje: da li da radim biceps u splitu sa ledjima ili da rukama posvetim poseban dan za vebanje?(Ranije ,kada sam vezbao ,posle ledja sam imao jako malo snage za biceps i vrlo brzo mishic otkazuje)
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2007, 01:36:57 posle podne »
Samo da ti brzo odgovorim na ovo zadnje.

Nemas snage da odradis biceps poslije ledja zato sto koristis prevelike tezine i ne izvodis pravilno vjezbe za ledja. Normalno da biceps radi kada vjezbas ledja, ali kada radis bilo koju vjezbu za ledja sa tezinama gdje ces svaku vjezbu uraditi pravilno, ne vjerujem da ces toliko iscrpiti biceps pa da ga neces moci vjezbati nakon ledja.

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2007, 02:59:00 posle podne »
Au druze da ga ti nisi skratio mnogo.Probaj da okacis slikici a i napisi koje vezbe radis.Po mom necenjenom misljenju trebao bi da cekicas malo cesce!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2007, 03:26:07 posle podne »
Nemoj bic sa ledjima.Koje vezbe radis za biceps?Ako radis bucicama stojeci ili na klupi,to je vrlo verovatno razlog povlacenja biceppsa prema ramenu.Radi na scott klupi i to pokret da ispruzis ruku do kraja...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2007, 03:30:06 posle podne »
I na scottu sto sporije ispruzaj ruku , ne bi li ga sto vise istegao .. i think

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2007, 07:21:09 posle podne »
Upravo sam dosao sa treninga i radio sam ledja-biceps kombinaciju...
Moram samo da napomenem da je ovo tek treci trening posle pauze od 7 meseci  :oops:.Uradio sam prvo zgibove 3 serije 10-8-3 ,zatim prednji lat sa ~50 kg 4 serije po 10tak ponavljanja(ovde sam vec osetio da mi ponestaje snage u bicepsu i da polako posustajem),dvorucno veslanje sedeci sa sajlama-siroki hvat,~50 kila 3 serije ,jednorucno veslanje stojeci - bucicama 3 serije po 12 ponavljanja.Zatim sam uzeo EZ sipku sa teretom od oko 30 tak kila i prvu seriju jedva odradio 11 ponavljanja :(.Druga 8 ,treca ni 3 -misic je vec otkazivao.Smanjujem kilazu na ~20kgi probavam ponovo ali opet otkaz na 3-4 pon.Tu popizdim i uzmem teg od 8 kg i odradim 20 kom jedva.Uzmem bucice ~10 kg isto jedva nesto napabircim 3 serije i jednorucni skot 2 serije sa jako malom kilazom sa istezanjem do kraja  :).Znaci ljudi su mi se smejali u teretani a i ja sam sam sebi  :lol:.Znam da sam imao mnogo vise snage dok sam intenzivno vezbao i da je ovo tek prvi trening bicepsa ,ali ja sam zaista ocekivao da cu moci malo vise...
Ostaje mi samo da krvavo cekicam i nadam se boljem uspehu.Evo i smesnih slika sa mobilnog(levu nisam mogao ni da nategnem od vezbanja).Hvala vam ljudi na savetima ,a nadam se da ce doci i jos koji...
« Poslednja izmena: Februar 23, 2007, 07:57:57 pre podne chakija »
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2007, 07:42:53 posle podne »
Samo cekicaj[/b..i to krvavo],ja svaki drugi trening cekicam!!!!!!!!!!!

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2007, 07:44:46 posle podne »
Da li biceps izgleda skraćeno ili ne stvar je genetike i ničeg drugog,pogotovo ne vežbi koje se rade...dobijanjem na mišićnoj masi bicepsa moze se stvoriti prividna iluzija ali se biceps ne moze izdužiti...a ti realno i nemaš problem...jer nemaš nigde ni mišić...surovo od mene ali što ti pre neko otvori oči manje ćes se zaluđivati glupostima....samo treniraj i doći će sve...

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2007, 07:51:13 posle podne »
Bas zbog ovakvih izjava me i sramota bilo da kacim slike...ali sta je tu je istina jeste surova!No ,videcemo kroz jedno pola godine oce li biti napretka   :twisted:.Jbg. kad ne dizes nista teze od kashike 7 meseci (bolje reci oko godinu dana) i jedesh uglavnom junk food...
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2007, 12:11:50 posle podne »
Imam jos par pitanja ,pa reko da ne otvaram novi topic...
U pitanju su moji zglobovi koji su jako tanki (nozni i rucni ).Za ovo bi trebalo verovatno da se zahvalim cjaletu :lol: Citao sam po drugim diskusijama na forumu i vidim da je to relativno pozitivna stvar sto se tice ocenjivanja izgleda kod nekog BB.Trenirao sam kosarku preko 7 god ,pa kontam da zbog toga imam raspon ruku ~2m na mojih 188cm visine.Od kada sam krenuo  u teretanu (pre ~5 god) ,problem su mi bile ruke i tj. kratak biceps i tanke podlaktice.Posle dosta citanja znam sta mi je ciniti po tom pitanju ,a ono sto sam hteo da pitam  ,je u vezi ''pucanja'' zglobova?Naime ,kada se npr. ujutru probudim i kada rotiram shake ,cuje se bash ono...''krk' .Pa onda na prstima zglobici mi pucaju vise puta na dan ,pogotovo na palcevima.Za kolena vazi ista stvar...,laktovi isto ponekad...Znam da smesno zvuci i da me verovatno zamisjate kao nekog zardjalog robota ,ali bi voleo da znam da li postoji nacin da ovo nekako ''popravim''  :D?
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2007, 12:20:08 posle podne »
Znam tacno o cemu pricas. Pre 10tak god mislio sam da sam jedini sa tim problemom ali vecina sportista se susrece sa time. Sve mi zivo krvcka ali nista ne boli, sto je najvaznije. JA sam vec odavno navikao da zivim sa time tako da pocni i ti. A jedan od razloga sto sam odustao od lecenja jeste sto mi je jedna lekarka,tada, preporucila gomilu preparata od kojih ce mi ti proci a to je bilo oko 150dm, u to vreme, za oko mesec dana. Tako da sam se brzo oladio i navikao se.
Meni najjace krcka u zglobovima i ramenima a kada se namestim znam da roknem i u kolenima! Svima prodje jeza kada to uradim. Jedino mi je krivo sto nisam naucio sam prstima kao Brus Li da odradim  :lol:

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2007, 02:17:44 posle podne »
Da ,taj za kolena je najjaci  :lol:.Pukne najstrasnije!Znaci ,to nam je sto nam je...Znam i ja dosta drugova sa slicnim problemima ,samo ih nikad nisam pitao da li im to smeta.Hvala ti na odgovoru.Nadam se samo da necemo prerano zardjati...
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Odg: Cudan biceps
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2007, 09:57:17 pre podne »
necete zardjati....nece vam smetati...samo ce jednoga dana, nakon nekoliko desetina godina poceti da vas boli....stalno....i paticete...jako.

izmedju zglobova na telu postoji prostor ispunjen, recimo, zitkom masom, koja podmazuje rad zglobova ali ih istovremeno drzi i pomalo razdvojenim...

kada se to potrosi, a potrosi se iz milion razloga, onda dodju zglob na zglob i klizaju jedan preko drugog...

uvek je jedna od kostiju tvrdja a jedna meksa...

sledeca faza je da jedna kost (tvrdja) pocne da pravi zljebove u drugoj (meksoj) i da se krece po tim zljebovima....i tada krcka

sledeca faza je da se kada se dovoljno nasilje zljebovi i napravi neadekvatan pokret cuje KRRRK..e tada tvrdja kost zdrobi zljebove koje je napravila u mekoj i proces krece u krug, prave se novi zljebovi

sledeca faza je da se kost do odredjene mere potrosi, ili pocne zglob da se zaglavljuje (nema mogucnosti da se slome zljebovi) itd itd

prodaje se citav niz preprata koji treba da regenerisu upravo onaj sloj koji podmazuje zglobove ali realno ne rade posao jer je u vecini slucajeva problem u tome sto organizam prestaje da podmazuje zglobove

sledeca faza je da se otvara zglob, uglaca se, i vrati i onda je pacijent neko vreme miran

za sve to vreme pije lekove protiv bolova, i ide na terapije i radi, u zavisnosti od zgloba, odredjene vezbe koje pospesuju regeneraciju.

kljucna stvar je da se ne prave nagli pokreti ali istovremeno da se izbegava mirovanje

moja preporuka, otidjite kod 2-3 cika doktora da se rutinski pregledate, da cujete misljenja i u kojoj ste fazi da bi na vreme poceli da se stedite, odnosno pametno trenirate

teretana je u odredjenim slucajevima (zglob kolena, kuka, skocni zglob...) izvrsna terapija i preostroznost